fer faks priprema upadanje

poruka: 16
|
čitano: 11.426
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
fer faks priprema upadanje
Molim vas dajte mi savjete, jer jako jako trebam pomoc. Zafrknuo sam se pri odabiru srednje i upisao medicinske sestre i ubrzo shvatio da to mrzim. Moja prava ljubav i strast je programiranje, tehnologija, matematika, fizika i jako jako jako jako bi htio upisati FER. Iduce godine zavrsavam srednju i idu upisi. Je li moguce da upadnem, sto da napravim? Ako imate bilo kakve savjete, bilo sto, molim vas pomozite, puno bi znacilo i meni i mojim roditeljima. Prolazim sa oko 4,50 sve razrede. Hvala!
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
fer faks priprema upadanje

Neka ti najbitnije bude ono što znači tebi, a ne tvojim roditeljima. 

 

Drugo, srednja ti samo daje prosjek, ali svejedno moraš polagati državnu maturu. Matematika viša razina ti je obavezna, fizika i informatika kao izborni također (ovisno o faksu), a hrvatski i engleski jezik ti preporučam uzeti A razinu jer iako faks to možda ne traži, dobivaš dodatne bodove na temelju toga.

 

Zasuci rukave i počni pomalo vježbati matematiku i pogledaj obavezno koji su predmeti obvezni na fakultetima koji te zanimaju i na to se fokusiraj.

I want to believe
Moj PC  
4 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: fer faks priprema upadanje

Nemoj se oslanjati na komentar gore jer ti hrvatski i engleski viša razina apsolutno ne trebaju!

FER uopće ne zanima hrvatski i engleski, čak niti B razina da imaš dobru ocjenu, bitan ti je samo prolaz na tome a s time ako imaš imalo logičkog razmišljanja ne bi trebao imati problema.

 

Najbitniji su ti matematika i fizika, njih dobro pripremi, s ostalim se ne zamaraj, sve pragove i postotak bodovanja možeš vidjeti ovdje.

 

7 godina
offline
Re: fer faks priprema upadanje
MiqeloS kaže...

Nemoj se oslanjati na komentar gore jer ti hrvatski i engleski viša razina apsolutno ne trebaju!

FER uopće ne zanima hrvatski i engleski, čak niti B razina da imaš dobru ocjenu, bitan ti je samo prolaz na tome a s time ako imaš imalo logičkog razmišljanja ne bi trebao imati problema.

 

Najbitniji su ti matematika i fizika, njih dobro pripremi, s ostalim se ne zamaraj, sve pragove i postotak bodovanja možeš vidjeti ovdje.

 

 

Hrvatski može i B, ali engleski viša razina, pa to je toliko lagano da je razlika između A i B razine gotovo nepostojeća. Ukoliko dobro barataš engleskim, onda uzmi A razinu. Upamti da fakultet daje dodatne bodove ako je npr propisao eng. B, a ti si položio A razinu. Fokusiraj se na izborne i dobro ćeš proći. 

Ja sam išao iz srednje tehničke na humanistički smjer (sve sam polagao višu + psihologija i povijest). Matematiku sam polagao A iako bi mi je trebala B pa sam na kraju imao dosta bodova iao sam iz matematike imao soldinu dvojku 

I want to believe
13 godina
neaktivan
offline
Re: fer faks priprema upadanje
ottomated kaže...
Molim vas dajte mi savjete, jer jako jako trebam pomoc. Zafrknuo sam se pri odabiru srednje i upisao medicinske sestre i ubrzo shvatio da to mrzim. Moja prava ljubav i strast je programiranje, tehnologija, matematika, fizika i jako jako jako jako bi htio upisati FER. Iduce godine zavrsavam srednju i idu upisi. Je li moguce da upadnem, sto da napravim? Ako imate bilo kakve savjete, bilo sto, molim vas pomozite, puno bi znacilo i meni i mojim roditeljima. Prolazim sa oko 4,50 sve razrede. Hvala!

Naravno da mozes upasti. Prosjek vec imas, a sad ti preostaje vjezbati za maturu. Moj savjet ti je da prodes kroz stare ispite, tako ces steci opci dojam o ispitu, a i vidjet ces koji dio gradiva ti mozda nije najjasniji, pa tome mozes posvetiti vise paznje. Evo ovdje imas ispite s rjesenjima iz matematike. Ako imas jos pitanja, samo javi. Sretno!

13 godina
neaktivan
offline
Re: fer faks priprema upadanje
Brki1994 kaže...
Upamti da fakultet daje dodatne bodove ako je npr propisao eng. B, a ti si položio A razinu.

Ovo ne vrijedi za FER.

3 godine
protjeran
offline
Re: fer faks priprema upadanje
Teško.
Upast je još li la.
Kasnije te bude čekao pakao.
Life is meant to die. Accept your fates.
 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: fer faks priprema upadanje
Caustic kaže...
Teško.
Upast je još li la.
Kasnije te bude čekao pakao.

 Čovjek ako uči u srednjoj, svaki dan nakon škole te pojačano vikendima, nema govora o paklu. Iako je normalnom čovjeku na FERu potrebno više od 24 sata svaki dan kako bi sve napravio i bio miran, svejedno to ne znači da bi njega trebalo obeshrabrit. Uostalom, ako padne godinu, TVZ je pun "palih" FERovaca i to uopće nije loša stvar. Ti ljudi znaju, al ne žele bit posvećeni faksu cijeli dan.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
3 godine
protjeran
offline
Re: fer faks priprema upadanje
Sjećam se kad je profa govorio kako se mučio na strojarstvu nakon gimnazije.
Ovdje će bit još i gore jer ta škola koju ide ima samo prve dvije godine matišu.
A koliko čujem oni ne mogu sestrinstvo upisati jer ne prođu maturu.

U svakom slučaju, sretno. Ako preživiš, pričat ćeš.
Life is meant to die. Accept your fates.
13 godina
neaktivan
offline
Re: fer faks priprema upadanje
Caustic kaže...
Sjećam se kad je profa govorio kako se mučio na strojarstvu nakon gimnazije.
Ovdje će bit još i gore jer ta škola koju ide ima samo prve dvije godine matišu.
A koliko čujem oni ne mogu sestrinstvo upisati jer ne prođu maturu.

U svakom slučaju, sretno. Ako preživiš, pričat ćeš.

Meni je osobno FSB bio puno gori (teži) od FER-a. Iskreno, FER uopće nije takav kakvog ga svi predstavljaju. Slažem se da su matematike zeznute, ali uz normalnu količinu učenja se sve može položiti.

3 godine
neaktivan
offline
Re: fer faks priprema upadanje
Caustic kaže...
Teško.
Upast je još li la.
Kasnije te bude čekao pakao.

 Ako već tako pišeš mogu pretpostavti da si isti barem pokušao upisati? Pa da nam objasniš zašto pakao? 

Ukoliko je čovjek spreman raditi i truditi se, ništa nije nemoguće (pakao).

2 godine
neaktivan
offline
Re: fer faks priprema upadanje
Pozdrav CrossDeath!
Evo ja sam na FSBu 2.godina (parcijalno treća) i nikako ne mogu položiti EK1. Jednostavno sam izgubio volju za učenjem tog predmeta. Matematike mi nisu stvarale puno problema. Već duže vrijeme razmišljam o prebacivanju na FER ili ponovno upisivanje preko postani student. Prema Vašem komentaru sam zaključio da ste se prebacili s FSBa na FER, ili sam u krivu? Zanima me imate li iskustva s ponovnim upisom na drugi faks, tj. FER ili prebacivanjem s FSBa na FER?
13 godina
neaktivan
offline
Re: fer faks priprema upadanje

najbolje ti je pitati na referadi faksa kojeg upisujes

10 godina
offline
fer faks priprema upadanje

Nije tolki problem upast, no prva godina je dosta zahtjevna... sve dok ne dođe do opredjeljenja izmedu elektrotehnike i računarstva. I naravno skok koji će on napravit iz medicinske škole na fer je ogroman.

Engleski i hrvatski su aposlutno nebitni na državnoj maturi, bitan je prolaz i fakultet ne daje nikakve bodove za višu razinu. Fizika i matematika viša razina su must i to da se jako jako dobro napiše.

 

zasuci rukave i kreni se spremat

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
fer faks priprema upadanje

Pozdrav,

 

ima li netko iskustva s prebacivanjem s Građevinskog fakulteta u Zagrebu na FER?

 

Upoznat sam sa svim uvjetima za prebacivanje, ali nije mi jasan ovaj dio da mora imati polozen ispit istovrijedan kolegiju Matematička analiza 1. Na građevini bi to bila Matematika 1 s opterećenjem od 120h (60p+60v) 9 ECTSa kao i na FER isto 120h ali (90p+30v) 8 ECTSa. Bi li priznali Matematiku 1 s građevine pod taj uvjet za istovrijedan kolegij?

 

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: fer faks priprema upadanje
Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2022 21:38 (Ante).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice