Huawei P20/P20 PRO izdvojena tema

poruka: 686
|
čitano: 265.146
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO

 

 

There are also framerate peculiarities. Our 1080p/30fps videos ended up at a little under 29fps most of the time,

while 1080p/60fps ones were around 51 frames per second.

 

Nadam se da nije zbilja ovako...

10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO


Obicni P20 vs S9+...kamera.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Maloprije sam isprobao u jednom od Tele 2 u OS novi P20 PRO plavi...mob je bez pretjerivanja prekrasan...meni osobno najljepši mob do sada.
Kamera je krcata opcijama koje napokon nisu samo trikovi vec funkcionalne stvari...totalno je neobicno koristiti 40MP, zatim zoom 3x pa zoom 5x, portret mode.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...


Obicni P20 vs S9+...kamera.

Odlična usporedba. Pogotovo to što je na kraju rekao da je P20 bolji od P20 Pro ako ne želiš podešavati opcije.

S9+ ima bolji video i kod 1080, a pogotovo kod 4K s obzirom da P20 isključi stabilizaciju. To je slučaj i kod P20 Pro?

Slike su generalno bolje na P20. Sad me vuće na kupnju P20

10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
CroDexter kaže...
ocean77 kaže...


Obicni P20 vs S9+...kamera.

Odlična usporedba. Pogotovo to što je na kraju rekao da je P20 bolji od P20 Pro ako ne želiš podešavati opcije.

S9+ ima bolji video i kod 1080, a pogotovo kod 4K s obzirom da P20 isključi stabilizaciju. To je slučaj i kod P20 Pro?

Slike su generalno bolje na P20. Sad me vuće na kupnju P20

 Jos nisam naisao na podatak koji senzor je u P20, ali primjere fotki koje sam vidio su odlicni.

P20 nema tako veliki 1/1.7 senzor kao PRO, ali ima senzor velik kao sto je isao u HTC 10 (1/2.3) sto je i dalje vece od onoga sto ide u Galaxy S9 ili Pixel 2.

Video nije nista losiji sto se tice kvalitete (ostrina) u 4K u odnosu na S9 vec je losija jedino stabilizacija.

Ja rijetko snimam video i ako ga i snimam vecinom ne hodam pa mi ta stavka i ne predstavlja neki problem.

Mene jedino cudi da video ne izgleda stabilizirano obzirom da P20 PRO ima opticku stabilizaciju na sve 3 kamere.

Ono sto mi se ne svidja na P20 je to da nema tele kameru vec ima monokromatsku...P20 mi se svidja zbog cijene (ima ih vec za 3800).

13 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO
Pro model ima OIS samo na tele kameri. Onaj iFixit video gdje se moduli miču, ne znači da ima OIS, većina ih se tako miče.
A stabilizacija kod videa je najvažnija, ako nemaš nje, nemaš ni oštrinu, gube se detalji.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
TTTT kaže...

16.4. ali ne znam kod koga bude odma dostupan jer im je velika navala. U sancta domenici su mi to rekli posto im je zadnji mate kasnio 10ak dana, a kamere i po 2 mjeseca. Mene isto zanima jel ima neki provjeren info da ga netko bude odma imao? Idem na put i treba mi do srijede. 

 Ja sam danas prednaručio u Sancta Domenici i još uvijek sam dobio kameru kaj znači da sam bio među prvih 100 kupaca. Valjda će sljedeći tjedan.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO

Ja sam u petak. Rekli su mi da im je bio lik iz Huaweia i da u trgovine prednaruceni mobovi stizu u ponedjeljak ili najkasnije utorak, da ipak nece kasniti ko prosli put, a sad, budemo vidli, nadam se da ce me sutra zvat da dodem po mob.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 19:36 (TTTT).
10 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

U trgovini je preko 6 tkn...nije li to malo previse?

Utjeha je ta kamerica koju mozda uspijete prodati za 500 Kn pa bar malo ublaziti cijenu.

Na njuskalu ce ih biti kroz tjedan dana za 1000 Kn manje, a za mjesec dva ce se naci za 4500-5000 Kn.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Da mi mob ne treba do cetvrtka, uzeo bi Xiaomi Mix 2S, ovak bude malo skuplje, al jbg, nadam se da se bude isplatilo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...

U trgovini je preko 6 tkn...nije li to malo previse?

Utjeha je ta kamerica koju mozda uspijete prodati za 500 Kn pa bar malo ublaziti cijenu.

Na njuskalu ce ih biti kroz tjedan dana za 1000 Kn manje, a za mjesec dva ce se naci za 4500-5000 Kn.

 Nikaj mi to ne znaci (a i dosta ljudi osim mene) kad mi random tip sa Njuskala nemre izdat R1.

14 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Gledam slike na GSM areni u usporedbi mobitela. I P20 i P20 Pro imaju totalno drugačiju boju u odnosu na Pixel 2 i S9. U low light slici Pixel i S9 imaju sivu boju pozadine, a Huawei smeđu.

Znam da se žure s izbacivanjem novih modela ali zaista je glupo da se toliko hvale s tim kamerama, a slike su u startu loše. Kad kažem loše želim reći fulaju boju i slično.

Em nema OIS-a kod 4K, em se pojavljuje ta ljubičasta boja. Super ako će to riješiti s updatom ali ljudi kupuju mobitele sada kada su izašli, a ne za 6 ili 12 mjeseci.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
U Sancta Domenici stigli crni za prednarudzbe, ljubicasti kasne, mozda ovaj tjedan. "Uskoro™"
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Meni su kamera i baterija najbitnije karakteristike na mobitelu. Po tome bi trebao p20 pro odmah uzeti, jer nema boljeg uređaja u te 2 kategorije. No nakon dosta vremena na Samsungu, brinem da bi mi potencijalno 2 stvari smetale; wireless charging i AOD.
Ok, za prvu, jednostavno sve WiFi chargere koje imam moram staviti van upotrebe, sto mi je bezveze, ali što sad...
No AOD stalno koristim, a koliko vidim p20 pro prikazuje samo pozive na AOD... Kao Samsung prije dosta vremena. ;-)
Jel ima tko da je prešao sa Samsung AODa na p20 pro ili neki drugi Huawei i koristi taj Huawei AOD?
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 8:56 (Dan1234567890).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Isprobal i Pro, kamera nema veze s mozgom... u pozitivnom smislu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Ne znam, P20pro mi je mixed bag, na mahove kamera u nekim uvjetima odlična, mete konkurenciju, a s druge strane iznenađujuće loša, usprkos superiornosti samog senzora spram konkurencije koja je inferirornija po tom pitanju..

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Huawei P20/P20 PRO

Meni je mob neupotrebljiv sa ovakvim izgledom sucelja. Cak i kad se stavi Nova Launcher izgleda ocajno. Tako da mi ovaj mobitel otpada u svakom pogledu. Stavili su chipset od prosle godine.. Ok meni ne treba jace ali kad dajem novce za flagship hocu nesto aktualno. Nesto kao G6 prosle godine :/

 

Sve u svemu mislim da ce Mate 20 biti jos bolji mobitel

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Mate 20 bi mogao imati 7nm procesor
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Ugasite AI na kameri i nece biti problema...citam jedno te isto i nikako mi nije jasno da to vec niste skuzili.

Za procesor mi je jos manje jasno da nekoga moze muciti to sto je prošlogodišnji...pa i dalje ce odraditi apsolutno sve brzo.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...
Ugasite AI na kameri i nece biti problema...citam jedno te isto i nikako mi nije jasno da to vec niste skuzili.

Za procesor mi je jos manje jasno da nekoga moze muciti to sto je prošlogodišnji...pa i dalje ce odraditi apsolutno sve brzo.

Ko je sad spomenuo AI?

 

Kirin je proslogodisnji i cak ni prosle god nije bio u rangu sa Snapdragonom a kamoli sa A11.. I da mi ga ubace i ove godine? Ocu najbolje za novce koje dajem, bez obzira koliko brzo on sto obavi (Kirin sigurno nece bit brz kao Snapdragon 845)

10 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Razumijem ja tebe, tako i ja hocu najbolju kameru, a ne ovo sto mi Samsung nudi i gura istu veličinu senzora kamere jos od S5.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Heh....
https://www.tomsguide.com/us/p20-pro-vs-galaxy-s9,review-5342.html

Bump; jel stvarno nitko ne koristi Huawei AOD??

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Dva pitanje.

Koliko nekome od vlasnika P20 traje baterije odnosno koliki je SOT? Znam da ovisi o dosta faktora ali svejedno.

Može li netko napraviti par fotki sa i bez AI?
Čisto da vidimo kako izgledaju.

 

Već sam stavio u temi od kamerama u mobitelima ali ću i ovdje. Nije mi jasno zbog čega P20 ima toliko lošu boju na ovoj slici.

To je low light.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Oni ako ne poprave software u roku od 2-3 mjeseca, što im je realno dovoljno vremena...onda ga neće nikad popravit. Dolaze novi mobiteli, bazirat će se na nove svoje top modele i ovo će ostat ovako kako je.

 

Volio bi da srede software na P20 Pro baš zbog kamere i da taj AI zasjaj u punom svjetlu. Samim time bi onda i konkurencija imala razloga se potrudit oko kamere u budućim modelima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 11:09 (R36).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Eto, ja upravo kupujem mob i ne da mi se kupovati S9 ali Huawei kao da mi govori imamo super HW ali slike nisu bitne. I fakat sam na korak da na kraju uzmem S9.
12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
CroDexter kaže...
Eto, ja upravo kupujem mob i ne da mi se kupovati S9 ali Huawei kao da mi govori imamo super HW ali slike nisu bitne. I fakat sam na korak da na kraju uzmem S9.

 Strpi se još malo da vidiš što će oneplus htc i lg izbaciti. Nisu huawei i samsung jedini proizvođači. Imaš i Sony XZ2

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
CroDexter kaže...
Eto, ja upravo kupujem mob i ne da mi se kupovati S9 ali Huawei kao da mi govori imamo super HW ali slike nisu bitne. I fakat sam na korak da na kraju uzmem S9.

 

Ne moras se bojati P20 PRO ako ga znas koristiti... on ima gomilu opcija i ako se ne koriste dobro za odredjene situacije moze dovesti do mjesovitih uzoraka i podjeljenih misljenja...ako si vise jednostavan lik kojemu se neda isprobavati sve sto nudi P20 PRO uzmi si neki jednostavniji mobitel poput Pixela, iPhonea ili S9.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 11:32 (ocean77).
14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
maks0806 kaže...
CroDexter kaže...
Eto, ja upravo kupujem mob i ne da mi se kupovati S9 ali Huawei kao da mi govori imamo super HW ali slike nisu bitne. I fakat sam na korak da na kraju uzmem S9.

 Strpi se još malo da vidiš što će oneplus htc i lg izbaciti. Nisu huawei i samsung jedini proizvođači. Imaš i Sony XZ2

 

A čuj, možeš tako u nedogled čekati. Ali osnovna stvar je da nemam u ponudi sve mobitele. Imam trenutno jako dobru ponudu za S9, S9+ i P20.
LG-u više ništa ne vjerujem. Svaku godinu nešto zeznu.

14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...
CroDexter kaže...
Eto, ja upravo kupujem mob i ne da mi se kupovati S9 ali Huawei kao da mi govori imamo super HW ali slike nisu bitne. I fakat sam na korak da na kraju uzmem S9.

 

Ne moras se bojati P20 PRO ako ga znas koristiti... on ima gomilu opcija i ako se ne koriste dobro za odredjene situacije moze dovesti do mjesovitih uzoraka i podjeljenih misljenja...ako si vise jednostavan lik kojemu se neda isprobavati sve sto nudi P20 PRO uzmi si neki jednostavniji mobitel poput Pixela, iPhonea ili S9.

 

Imam dobru ponudu za S9, S9+ i P20 preko tarife. P20 mi je super po svemu ali kad sam vidio sliku od gore pao mi je mrak na oči. Pogledao sam 15-20 Youtube reviewa i XY usporedbi. Nemam potrebu za RAW i planiram raditi samo automatiku. Najradije bi Pixela 2 ali to mi je previše para s obzirom da u tarifi dobijem S9 ili P20 za odličnu cijenu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice