Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.626
|
čitano: 5.590.262
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ah nazalost s jednom jezgrom a sad imam prokleti MS plantium 400w a namjeravam 600w zalman ili lc power (ovisi kak bum s parama)al prije bi uzeo zalmana...recimo dali bi mi štekao far cry 2 ili crysis s tom konfom ?(nebi rezoluciju stavio na najjače)

McMahen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije sad da sam besćutan jer znam kako ti je, ali cpu ti je smeće. Pitaj nekoga tko je već stavljao takvu ili sličnu grafu sa jednojezgrenim cpu kako mu idu igre. Možda bi trebao gledati neko slabije napajanje, ne preskupo, a ne ni smeće, npr chieftec 500-550W. Tako da ti više para ostane za matičnu i cpu

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
McMahen kaže...

ah nazalost s jednom jezgrom a sad imam prokleti MS plantium 400w a namjeravam 600w zalman ili lc power (ovisi kak bum s parama)al prije bi uzeo zalmana...recimo dali bi mi štekao far cry 2 ili crysis s tom konfom ?(nebi rezoluciju stavio na najjače)

Radije jednog Corsaira CX400 i HD 4850 s tim da bi procesor trebao OC-ati dokle ide,inače neće dovoljno brzo računati fiziku,pa ćeš imati framedropove

14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice

Misilim da mu to neće pomoć, neka već počne razmišljat o novom procesoru, ili da pogleda na njuškalu, nađe se tamo dobrih stvari

Z-1
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

onda bi kupio nezz...recimo athlon x2 , 2.8 GHz i neku noviju matičnu jer ovaj šit nikaj nepodržava :(

McMahen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

a s GeForce 9800GT isti slučaj ili?

McMahen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
McMahen kaže...

a s GeForce 9800GT isti slučaj ili?

Da,sve iznad Hd4650 je prejako,trebaš bar Athlona 2 240 za Hd4850 i jače

15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo sređeni neki dijelovi i sređena HD5000 serija Smijeh

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

vidim da je ova tema najslicnija ka mojoj zamisljenoj,pa...

 

htio bih kupiti novu graficku (obavezno nvidia jer me ati razocarao,ako netko hoce cut zasto neka pita ovdje),a i k tome novo napajanje,tako da zajedno kosta 2000 kn (100+/-),napajanje nesmije biti manje od 500W, najbolje bi bilo da to bude iz hg spota jer sam ogranicen sa trgovinama (malo grad

 

moj xfire:1995matej
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
1995matej kaže...

vidim da je ova tema najslicnija ka mojoj zamisljenoj,pa...

 

htio bih kupiti novu graficku (obavezno nvidia jer me ati razocarao,ako netko hoce cut zasto neka pita ovdje),a i k tome novo napajanje,tako da zajedno kosta 2000 kn (100+/-),napajanje nesmije biti manje od 500W, najbolje bi bilo da to bude iz hg spota jer sam ogranicen sa trgovinama (malo grad

 

ako zajedno košta 2000kn onda ti je najbolje naručiti komponente iz adm-a

dostava je besplatna za narudžbe iznad 2000kn

 

u hg spota nikako ne kupuj,pred raspadom je tako da je velika mogućnost da ćeš izgubiti garanciju

 

daj nam malo više informacija o tvojoj konfi kako bi mogli odabrati najbolje za tvoje potrebe

jedino što znamo o procesoru jest da je intel sa dvije jezgre

sad on može biti od 1.6 do 3 GHz

 

daj malo više informacija,ako ne znaš skini si everest pa vidi

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 20:09 (patch123).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
1995matej kaže...

vidim da je ova tema najslicnija ka mojoj zamisljenoj,pa...

 

htio bih kupiti novu graficku (obavezno nvidia jer me ati razocarao,ako netko hoce cut zasto neka pita ovdje),a i k tome novo napajanje,tako da zajedno kosta 2000 kn (100+/-),napajanje nesmije biti manje od 500W, najbolje bi bilo da to bude iz hg spota jer sam ogranicen sa trgovinama (malo grad

 

Corsair VX450 (čisto dovoljan jer nećeš imati SLI) + GTX275 (neka s boljim coolerom) ili Corsair VX550 + GTX260 (gainward GS...)

15 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
1995matej kaže...

vidim da je ova tema najslicnija ka mojoj zamisljenoj,pa...

 

htio bih kupiti novu graficku (obavezno nvidia jer me ati razocarao,ako netko hoce cut zasto neka pita ovdje),a i k tome novo napajanje,tako da zajedno kosta 2000 kn (100+/-),napajanje nesmije biti manje od 500W, najbolje bi bilo da to bude iz hg spota jer sam ogranicen sa trgovinama (malo grad

 

Najbolje kaj možeš dobiti je :

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_228&products_id=6004

 

i

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=4848

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

radije cu jos malo pričekati i skupiti jos novca za napajanje od 550w jer cu vjerojatno uzeti i jos 1gb rama, svima koji su se javili mnogo hvala

moj xfire:1995matej
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
1995matej kaže...

radije cu jos malo pričekati i skupiti jos novca za napajanje od 550w jer cu vjerojatno uzeti i jos 1gb rama, svima koji su se javili mnogo hvala

Kakve veze ima napajanje od 550W...LOL...
Ja tjeram GTX-icu na dosta večim taktovima od ove i 4GB RAM-a na tom napajanju...
Nemoj pretjerivati bezveze...

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jer mi je U=180 V

moj xfire:1995matej
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
1995matej kaže...

jer mi je U=180 V

Koji napon ti je 180 V...Od gradske mreže...Pa on je uvijek konstantno 220V ak se ne varam...

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

e varas se,razlog?

1. ja ne zivim u gradu da imam 220v

2. najbliza trafostanica je udaljena 20km

 

to dosta?

moj xfire:1995matej
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja se dvoumim za Hd 4890 i GTX260 igram na 1440*900...

Ima li tko kakav prijedlog?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako imaš dovoljno jako napajanje HD4890.

 

 

Život je najgluplja igra, ali ima dobru grafiku
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
gamer4ever kaže...

Ja se dvoumim za Hd 4890 i GTX260 igram na 1440*900...

Ima li tko kakav prijedlog?

Tu nema dvojbe, DEFINITIVNO HD4890!Namigiva

 

 

EDIT: GTX260 ti je u ravnini HD5770, a HD4890 je jača od HD5770 zbog 256bit-ne sabirnice.Smijeh

Uči se na tuđim greškama, a ne na vlastitim.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2010 23:37 (tonyx1209).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ekipa da li je bolje uzet 4850 radeonku ili 5670? s obzirom da nemam bogznakakvo napajanje... 400w standarno... mozda i preporuka za neko jeftino a dobro napajanje?

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
Striko2009 kaže...

ekipa da li je bolje uzet 4850 radeonku ili 5670? s obzirom da nemam bogznakakvo napajanje... 400w standarno... mozda i preporuka za neko jeftino a dobro napajanje?

Ako misliš grafiku za igranje između te dvije, onda svakako HD4850. Dobro napajanje, a da je jeftino?? Pa recimo Fortron 400PNF. On će to što imaš gonit bez greške, a košta nekih 280kn. Ako pak imaš nešto više novaca, onda je tu recimo corsair CX400 ili silver power400 ili neki bolji od LC powera (o njima kolega kihoty zna više). Ali što se tiče Fortrona 400PNF nemaš brige. Provjereno drži i jače od tvoje konfiguracije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2010 22:37 (zabranjeniples).
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice

da, za igranje, a i mislio sam u dogledno vrijeme i veci monitor uzeti, 22'' tako da tenutna sumnjam da moze gonit nove igrice na vecoj rezoluciji...

ako kazes da je fortronovo taman za masinu, onda ce tako i biti a i jeftino je...

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
Striko2009 kaže...

da, za igranje, a i mislio sam u dogledno vrijeme i veci monitor uzeti, 22'' tako da tenutna sumnjam da moze gonit nove igrice na vecoj rezoluciji...

ako kazes da je fortronovo taman za masinu, onda ce tako i biti a i jeftino je...

Pa gledaj, ni HD4850 nije izbor za neke velike reze. Ali je svakako bolje riješenje i od ove koju imaš i od HD5670. Što se napajanja tiče, Fortron 400PNF drži to šro imaš, nemaš straha.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2010 23:13 (zabranjeniples).
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice

mislis da bi mogao uzet neku jacu od 4850?

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Provjeri koje je napajanje (model,snaga...),a HD4850 je dobar izbor,a ako se ne misli mjenjati PSU onda bi mogla i HD4770 iako bi trebalo malo više snage za te reze

za te reze na high i AA i AF su dobre GTX260/GTX275/HD4890/HD5850,a ove slabije se OC-aju

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2010 23:35 (pod009).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
Striko2009 kaže...

mislis da bi mogao uzet neku jacu od 4850?

A slušaj, sve ovisi kolko novaca misliš dat.

14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice

1200 mozda do 1500kn...

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
Striko2009 kaže...

1200 mozda do 1500kn...

1200-1500kn za grafu. Ja bi prvo razmislio o HD4890 (ako je uspiješ di nać) s tim da pogledaš malo i po oglasima i na pc ekspertu. Zna se nać povoljno praktički nova s garancijom i izašla bi te oko 1000kn (ako bude sreće). Mada znam da dosta ljudi ne voli preko švercaSmijeh ali nedavno je bilo dobrih ponuda (vapor-x ili vtx (dobro hlađenje) za 1000kn). Međutim u dučanu ne znam baš dal ih ima još (pogledaj). Ili uzmi HD5770 vapor-x (oko 1200kn) u adm-u. međutim, napajanje češ morat svakako mijenjat, tim više ako ubodeš HD4890. I da ne zaboravim, uzimanjem neke od ove dvije grafe bilo bi dobro malo kloknit i procesorNamigiva.

 

EDIT: daj molim te samo reci još koliko ukupno novaca imaš na raspolaganju (grafa+napajanje)???

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2010 23:46 (zabranjeniples).
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice

mogao bi do 2000, iako sam na vagi da li toliko ulozit u sadasnji ili ga prodat i skupit jos malo pa uzeti novoga... ali zao mi ove kante ima jos potencijala... Osmijeh

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice