Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.626
|
čitano: 5.590.563
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa normalno kad nitko neće kupovati te bolesno skupe grafe osim šačice ljudi i profesionalaca za posao. "Obični" gameri, rekao bih preko jedno 90% svih gamera nema za potrošiti, ili ne želi potrošiti 1200 dolara za grafu. To je baš van pameti. Tako da, ovaj launch RTX 4000 serije s ove tri grafe nam ne donosi ništa kad cijene nemaju veze s onim što se sada prodaje trenutno. Ciganska posla, ne treba ih ni kupovati, nek dižu cijene. 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Evo bas sinoc listao Malo po FB, HCL gaming portal naslov : Na Steamu porasao broj korisnika gtx1060, nije mi cudo Kada je jedna od najboljih kartica ikad napravljenih,sve vrti na 1080p i nije preskupa.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znaci nista od pada cijena??Jad i bijeda nevejrovatno srednji rang je nekad isao do 2000kn !!uzas

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Vidim jedino asrock 6600 ide za 2550kn  i to je previše

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Do 1500-1700 kn od prilike šta bi mogao kupiti? Imam ryzen 1600 + 2x 8 gb rama.
Imam monitor 1080p i 4k tv na kojem igram ps5.
Ovo na pc bi odigrao neke igre u 60 fps pa makar i na low/medium 720/1080.
Da tražim 1660 super da ima još garancije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ja bi jos malo povecao budget i trazio polovnu 6600

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariclius kaže...
Do 1500-1700 kn od prilike šta bi mogao kupiti? Imam ryzen 1600 + 2x 8 gb rama.
Imam monitor 1080p i 4k tv na kojem igram ps5.
Ovo na pc bi odigrao neke igre u 60 fps pa makar i na low/medium 720/1080.
Da tražim 1660 super da ima još garancije?

 Pa za taj novac možeš svakako tako neku GTX 1660S i slične, ja bi na tvom mjestu probao ako ima šta s garancijom. Za 1080p su te grafe sasvim ok i dalje, bez problema, pogotovo ako ne patiš za Ultra postavkama i tim sranjima. Za malo više para, što kaže kolega, ako se da nači neka RX 6600, to ti je odlična grafa za 1080p.

6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo i prvih testova Intelovih kartic

 

https://www.techpowerup.com/review/intel-arc-a770/34.html

 

770 se u biti vrti oko vrijednosti koje su i rekli, između 3060 i 3060ti, a sad dali se isplati nek svako odluči za sebe...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikonja kaže...

Evo i prvih testova Intelovih kartic

 

https://www.techpowerup.com/review/intel-arc-a770/34.html

 

770 se u biti vrti oko vrijednosti koje su i rekli, između 3060 i 3060ti, a sad dali se isplati nek svako odluči za sebe...

Kome sistem ne podrzava ReBar nema se sta mislit posto su grafe neupotrebljive bez njega.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

U biti hardverski tim je napravio doslovno cudo vec u prvom pokusaju,ljepo dizajnirane i kvalitetno izradjene kartice sa hrpom potencijala.

Softverski dio je pogodak i promasaj...vise promasaj.

Raytrace performanse su apsolutno iznenadjenje i kako se cini naprednije nego rtx3xxx serija sto je nevjerovatno jer Nvidia tu ima ogromnu vremensku prednost.

Ovo je arhitektura kompletno okrenuta buducnosti i prodaju ce odlucit koliko dobro se vrti novi COD koji je u paketu sa grafom :) :) :) salim se naravno

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kako čitam na internetu možda nisu baš prvi izbor za nabijat igre ali za multimedijski posao (video editiranje, fotografija....) su navodno idelane jer imaju hardwersko podržane sve moguće codece i platforme uključujući i av1 plus hdmi 2.1 i dp 2.0 što čak ni nvidia na 4090 ne podržava. Kako vidim ogromno ih se veseli baš zbog toga, da ih gurne u kakvu plex kutiju i ušpara na boljem cpu jer će sve kodiranje/dekodiranje past na grafičnu. Tako da ja ih svakako nebi gurnio u stranu još....

 

Nešto malo objašnjeno za prvu i najjeftiniju karticu A380

https://www.tomshardware.com/reviews/intel-arc-a380-review/5

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomic009 i Gemmy, hvala za preporuke. Tražim po njuškalu 1660 super ili tu RX 6600.
Probao (r7 260x) bio far cry 5 na 720p i sve na low u 60 fps i bolje mi je tako nego na ps5 (piše da je Dynamic 1620p i 30 fps locked).
Tako da nije presudno ni high ni ultra samo da je 60 fps i ja prezadovoljan.
Ima tu blizu mene jedan sa 1660 super.
Grancija godinu dana, 1500 kn.
Ne znam da li je to ok cijena?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

GTX 1660 Super ti pegla na 1080p bez problema 60 fps i to većinu igara na max detalje. Što se tiče cijene, pa to je tu negdje, na granici realno da je malo preskupo, ali ovisi. Ako možeš naći recimo RTX 2060 za malo više para ili slično, to je bolje ili najbolje RX 6600. Ako ne, ova je za 1080p super a ja mislim da mora ići za manje od 1500kn. No dobro, novo brže (nova grafa a da je brža od GTX 1660S) ti svakako košta preko 2000kn, pa vidi. 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

i5 9600k (sve stock) i 32 gb ddr 4 hoce li za tu kombinaciju 3060ti biti prejaka?ili je to ok

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Neće.

A 32 GB memorije je uhuhuhuhuhu za igranje 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

I više nego oke taj cpu bez problema gura i 3070

A 16gb rama je neki standard danas a doslovno samo par igara dođe do 15g  ostalo sve oko 12 gb rama

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Prešao bih na RTX 3060 sa trenutne 1660Super. Zanima me bi li ta grafa bila bottleneck za Ryzen 5 2600 i da li bi trenutno napajanje izdržalo taj setup (XFX Core 450 W 80+ Bronze)? Ostatak konfe pod Moj PC. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nece biti bottleneck osim u nekim MP igrama koje su lose optimizirane kao Warzone.

Napajanje bi trebalo biti u redu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
luckyluke kaže...

Prešao bih na RTX 3060 sa trenutne 1660Super. Zanima me bi li ta grafa bila bottleneck za Ryzen 5 2600 i da li bi trenutno napajanje izdržalo taj setup (XFX Core 450 W 80+ Bronze)? Ostatak konfe pod Moj PC. Hvala!

Ne opterecuj se time, nesto je uvijek bottleneck, ta kombinacija je ok..

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
luckyluke kaže...

Prešao bih na RTX 3060 sa trenutne 1660Super. Zanima me bi li ta grafa bila bottleneck za Ryzen 5 2600 i da li bi trenutno napajanje izdržalo taj setup (XFX Core 450 W 80+ Bronze)? Ostatak konfe pod Moj PC. Hvala!

 Što drugi kažu, to je sve ok, pogotovo ako nemaš monitor sa više od 75Hz, ili ako je 1440p. Onda tek se ne trebaš brinuti previše oko toga. 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
luckyluke kaže...

Prešao bih na RTX 3060 sa trenutne 1660Super. Zanima me bi li ta grafa bila bottleneck za Ryzen 5 2600 i da li bi trenutno napajanje izdržalo taj setup (XFX Core 450 W 80+ Bronze)? Ostatak konfe pod Moj PC. Hvala!

 

Hoćeš reći obratno, bi li taj cpu bio bottleneck za tu grafičku?  Pa bi u nekim igrama/rezolucijama, ali u većini slučajeva bi trebao dobiti lijep skok u fps-u spram 1660super, čak i na tom procesoru.

 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
luckyluke kaže...

Prešao bih na RTX 3060 sa trenutne 1660Super. Zanima me bi li ta grafa bila bottleneck za Ryzen 5 2600 i da li bi trenutno napajanje izdržalo taj setup (XFX Core 450 W 80+ Bronze)? Ostatak konfe pod Moj PC. Hvala!

 

Uzmi tu grafu, kasnije ubodi r5 5600 na tu ploču i miran si.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AFARON kaže...
luckyluke kaže...

Prešao bih na RTX 3060 sa trenutne 1660Super. Zanima me bi li ta grafa bila bottleneck za Ryzen 5 2600 i da li bi trenutno napajanje izdržalo taj setup (XFX Core 450 W 80+ Bronze)? Ostatak konfe pod Moj PC. Hvala!

 

Hoćeš reći obratno, bi li taj cpu bio bottleneck za tu grafičku?  Pa bi u nekim igrama/rezolucijama, ali u većini slučajeva bi trebao dobiti lijep skok u fps-u spram 1660super, čak i na tom procesoru.

 

 Radi se o 1080p rezoluciji, to nisam napomenuo, ako igra kakvu ulogu.

18 mjeseci
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, isplati li se RTX 2060 (nova sa garancijom) za 350€ (na popustu za BF). Takodjer kako bi se takva graficka snalazila na 1440p? Imam i povoljnu polovnu RX 5700 XT, za 250€, ali pitanje je je li majnovala itd.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
luckyluke kaže...
AFARON kaže...

 Radi se o 1080p rezoluciji, to nisam napomenuo, ako igra kakvu ulogu.

 Ostaje sve što smo ti savjetovali.  Nikad nema 100% da ne postoji neki botlneck, ali nemaš se što sekirati. Rokaj i briga te. 

Midza43 kaže...

Pozdrav, isplati li se RTX 2060 (nova sa garancijom) za 350€ (na popustu za BF). Takodjer kako bi se takva graficka snalazila na 1440p? Imam i povoljnu polovnu RX 5700 XT, za 250€, ali pitanje je je li majnovala itd.

 Ne s obzirom da za taj novac imaš i novu RX 6600 koja je bolja, novija i brža kartica. RX 5700XT je svakako jača grafa, sad oko toga što je polovna, ovisi o tebi. Ako ima barem godinu dana garancije, onda se i isplati, ako nema, onda ne. Obje su ok za 1440p. Ali naravno, ovisi od igre do igre, kako ćeš u kojoj podesiti postavke da imaš dobar fps. RX 5700XT je osjetno bolja od RTX 2060 za 1440p dok je RX 6600 isto bolja (manje "bolja" nego RX 5700XT). 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2022 12:05 (itomic009).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/asus-rog-strix-rtx-3080-oglas-38730941

 

+385 99 407 0960

 

Ako ju netko već nije ubo 🙄

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Samo još jedno pitanje😄
Našao sam par 1660 super i jedino me zanima da li je bolje izbjegavati ove sa jednim ventilatorom?
Bolje da pitam prije kupnje jer poslje je gotovo.
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa ako ti ne smeta buka (ukoliko je konkretan model malo bučniji) onda i nema razloga. Ove s boljim hlađenjem imaju jedini benefit što mogu biti tiše i nešto malo nebitno više se clockati. No kako overclcok kod grafi više i nema smisla (premal pomak), ostaje ti faktor buke. Pregrijati se neće niti jedna.

18 mjeseci
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, ima li iko RX 6600? Kakva je za 1440p? Isplati li se dati 380€ za novu sa garancijom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Midza43 kaže...

Pozdrav, ima li iko RX 6600? Kakva je za 1440p? Isplati li se dati 380€ za novu sa garancijom?

Ne isplati nikako, to je skuplje od novih u ducanu. Za 1440p je malo anemicna, ok ako ti nije problem spustat detalje...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice