Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.845
|
čitano: 5.756.340
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa, ja bi trebao savjet/prijedlog.

 

Dakle o čemu se radi:

 

Već  si neko vrijeme štedim novac za novu grafu i sada sam skucao nekih 1500-1800kn, e sad mene zanima koju grafu da ja uzmem u tom cjenovnom rangu, jer se nebih htio zaletiti i baciti novac bezveze, ipak sam radio i po 12h i odvajao novac i štedio na svim krajevima, pa bi mi bio veliki bed da sad uletim ko guska u maglu.. Razmišljao sam o  nekoj sa  2GB i da mogu igrati novije igre na pristojnim postavkama (Med/High 1920x1080) inaće igram multyplayer igre (Battlefield BFBC2, Battlefield 3, Battlefield 4 i čekam naravno GTA V da izađe) pa vas ja sad molim da mi tu na post ili u PM pošaljete neke svoje prijedloge..  Hvala!

ஜ۩۞۩ஜIn wildness is the preservation of the World!ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜSo seek the Wolf in Thyself!!ஜ۩۞۩ஜ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bilo bi super kada bi vidjeli kakve komponente imas? samo vrti dok stisnem na tvoj pc

 

Edit: U internet exploreru normalno otvara a u chromu ne otvara

Processor:
AMD Phenom(tm) II X4 B50 Processor (4 CPUs), ~3.2GHz

Memory:
4096MB RAM

Hard Drive:
160 GB Total

Video Card:
Ati Radeon HD5670 1GB DDR5
Nisi napisao koje napajanje imaš? 
Neka amd 270 bi bila max za taj procesor, čak i to je po meni prejako
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 21:11 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
GrayWolf81 kaže...

Pozdrav ekipa, ja bi trebao savjet/prijedlog.

 

Dakle o čemu se radi:

 

Već  si neko vrijeme štedim novac za novu grafu i sada sam skucao nekih 1500-1800kn, e sad mene zanima koju grafu da ja uzmem u tom cjenovnom rangu, jer se nebih htio zaletiti i baciti novac bezveze, ipak sam radio i po 12h i odvajao novac i štedio na svim krajevima, pa bi mi bio veliki bed da sad uletim ko guska u maglu.. Razmišljao sam o  nekoj sa  2GB i da mogu igrati novije igre na pristojnim postavkama (Med/High 1920x1080) inaće igram multyplayer igre (Battlefield BFBC2, Battlefield 3, Battlefield 4 i čekam naravno GTA V da izađe) pa vas ja sad molim da mi tu na post ili u PM pošaljete neke svoje prijedloge..  Hvala!

koji proc i koje napajanje imas?

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Napisao sam ja, ali napajanje nije jos rekao
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

aha, nisam skuzio da je to za njega...bas zato jer ne vidim moj komp :D

 

ako ima X4 B50 onda pitanje i dalje, koje napajanje a i dodajem, koje igre bi igrao?

 

jer ako je napajanje ok, i ako se ne budu perjale multy igre, onda ru može i ići 7850/7870/265/270

 

Patrick_cro kaže...
Ma neki bug u chromu, u ie sam vidio pa sam kopirao tu

firefox ovdje :D pa isto vrti...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 21:49 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma neki bug u chromu, u ie sam vidio pa sam kopirao tu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Steve Jobs kaže...
Kurblica kaže...

Citam ovu temu i vidim da je netko napisao da ima AMD Athlon X2 3.0 Ghz i ja ga imam a me zanima kakva bi graficka kartica trebala za njega...Ako se to neisplati kakve su cijene procesora,kojeg nebi kupovao ako bi mogao

nekako ugurati 1Gb graficku karticu sa bar 128 bit-a...

Covjek postavi 2x pitanje u niko ga neferma, bitno da vi vodite raspravu o best buy kartici do 3500kn a te karice cete kupit kad budu kostale 1200kn za 2 godine ...

 

Kurblica: kupi hd 7750 za taj procesor.

hvala na odgovoru...trenutno nemogu na komp pa me zanima kakvo bi napajanje trebalo...neznam jesam li spomenio procesor je bottleneck,pajeli to problem?

 

Kursan Kursanaginic - Krublica
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Ma neki bug u chromu, u ie sam vidio pa sam kopirao tu

hm,hm, evo meni"učitavanje" i na chrome i na ie pod njegov "moj pc", pa sad se ti misli

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala na odgovorima :-) .Ma sigurno cu piknut neko 600w napajanje uz graficku a namjeravam u bliskoj buducnosti i fx 6370 procesor. No za sad napajanje,graficka i memorija. Zicam zenu vec godinu dana za nadogradnju ali procesor mora cekat. A ovaj moj se jos drzi. Nije lako sa zenom i dijetetom komponente kupovat :-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pardon fx 8350 :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lucky13 kaže...

Pardon fx 8350 :-)

FX8320 je isplativiji za kupit

sup bro?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kurblica kaže...
Steve Jobs kaže...
Kurblica kaže...

Citam ovu temu i vidim da je netko napisao da ima AMD Athlon X2 3.0 Ghz i ja ga imam a me zanima kakva bi graficka kartica trebala za njega...Ako se to neisplati kakve su cijene procesora,kojeg nebi kupovao ako bi mogao

nekako ugurati 1Gb graficku karticu sa bar 128 bit-a...

Covjek postavi 2x pitanje u niko ga neferma, bitno da vi vodite raspravu o best buy kartici do 3500kn a te karice cete kupit kad budu kostale 1200kn za 2 godine ...

 

Kurblica: kupi hd 7750 za taj procesor.

hvala na odgovoru...trenutno nemogu na komp pa me zanima kakvo bi napajanje trebalo...neznam jesam li spomenio procesor je bottleneck,pajeli to problem?

 

HD 7750 sam ti preporucio jer ona daje automacki odgovor i na ova 2 pitanja koja si postavio, dakle bootlnecka uglavnom nece biti jer je to solidan dual core proc a ovo je najjaca grafa koja moze ici na njega, napajanje Ne moras kupovati jer ta grafa nezahtjeva power pci-e konektor i trosi ko upaljac cca 40/ 45 w i napaja se preko maticne, dakle svaki srot od napjanja ju moze pokrenuti a opet performanse su joj i vise nego pristojne tipa Bf3 na medium i ostale igre takodjer neke i na high postavkama

 

Nick - jasno mi je da nije bas dolicno da se zovem tako ali eto taj nick sam upisao i evo me, nisam bas planirao biti aktivan na forumu mnogo

FPS / RPG
9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Kursan Kursanaginic - Krublica
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ma kakav ebay...imas kod nas sličnih grafi do 400kn

 

6670 ddr5, 5670 ddr5....

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 10:23 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pise da je nova nikad rabljena,valjda samo kutija je otvorena ili sto vec....bidao sam 80$ pa ako prodje OK...a uvijek mogu ponisititi bidd...

Kursan Kursanaginic - Krublica
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

@fake - ove grafe koje si ti stavio su cca 20 - 30% slabije od 7750

 

Imas na njuskalu kod nas ti grafi za 400 500 kn

 

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficka-kartica-radeon-vtx-hd-7750-1gb-ddr5-oglas-12909327

 

 

FPS / RPG
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Fantasticna ponuda http://goo.gl/YYYhY4 !!!

Moj PC  
2 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Fantasticna ponuda http://goo.gl/YYYhY4 !!!

? pa svugdje je ta cijena vec 10tak dana. stavis link na nabava.net a ne na trgovinu

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Fantasticna ponuda http://goo.gl/YYYhY4 !!!

 

Ubojstvo r9 290 za 2400kn i to jos Trix model, Amd je za pohvalu srusio cijene, dobis njihov high-end za "sicu"! I da vec je bilo govora o doticnoj no nije bila svugdje dostupna!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 11:09 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mintras kaže...
MEGATAMA kaže...

Fantasticna ponuda http://goo.gl/YYYhY4 !!!

? pa svugdje je ta cijena vec 10tak dana. stavis link na nabava.net a ne na trgovinu

Sorry nisam vidio druge cjene,pogledao danas na futuru i odmah mi to upalo u oko uzevsi u obzir da sam ja svoju prije par mjeseci tamo platio 3500kn :)

EDIT:Stjepanje to je 290 a ne 290x krivo si vidio :) Bilo bi ipak previse da su toliko spustili x model :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 11:08 (MEGATAMA).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

EDIT:Stjepanje to je 290 a ne 290x krivo si vidio :) Bilo bi ipak previse da su toliko spustili x model :)

 i "non X" je vrh ponude, a razlika u perfomansama izmedju 290 i 290X ne opravdava cijenu 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dakle ove dvije kontam upariti, Palita vec imam i lijepo se kloka (iznenadjujuce). Asus je OC verzija.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 13:36 (infeqt0r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
infeqt0r kaže...

Dakle ove dvije kontam upariti, Palita vec imam i lijepo se kloka (iznenadjujuce). Asus je OC verzija.

 

 

Stavi asusicu ispod jer ima puno bolje hlađenje.

FPS / RPG
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Steve Jobs kaže...
infeqt0r kaže...

Dakle ove dvije kontam upariti, Palita vec imam i lijepo se kloka (iznenadjujuce). Asus je OC verzija.

 

 

Stavi asusicu ispod jer ima puno bolje hlađenje.

 

Krivo govoris covjeku, prva kartica je uvijek primarna i najvise se grije, valjda ti nemoram objasnjavati ostatak radi cega...topli zrak, gore, ma skuzit ces;)lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
infeqt0r kaže...

Dakle ove dvije kontam upariti, Palita vec imam i lijepo se kloka (iznenadjujuce). Asus je OC verzija.

 

 

Prvo provjeri koja ti se graficka vise grije znaci stavi ih solo i testiraj tako sam ja uradio evo upravo sam i sam sebi postavio crossfire r9 270x u mene su obe  gigabyte.Nakon toga kad saznas koja  se bolje hladi stavi nju prvu.

9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

koji je preduvjet da se stave 2 graficke u komp?isti tip memorije (GDDR5,DDR3) ili ?

Kursan Kursanaginic - Krublica
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bitna je arhitektura grafičke nebitan proizvođač npr. Curacao XT sa Curacao PRO (r9 270X sa R9 270) ili Hawaii XT sa Hawaii  PRO (R9 290X sa R9 290) a najbolje je da su identične 

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Krivo govoris covjeku, prva kartica je uvijek primarna i najvise se grije, valjda ti nemoram objasnjavati ostatak radi cega...topli zrak, gore, ma skuzit ces;)lp

Neće skužit {#}

nista mi se neda
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 16:13 (nicky.sl).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
infeqt0r kaže...

Dakle ove dvije kontam upariti, Palita vec imam i lijepo se kloka (iznenadjujuce). Asus je OC verzija.

 

 

Ne bih ja to clockao u sli, asus primarna i zbog manje radne temp (1 vent=veca temp)

 

Mada ako ces kupovati novu gtx660, ja bih razmislio o prodaji stare 660 i kupovine jedne mocne grafe r9 290? Ja mislim da je to bolji izbor jer ne "podrzavaju" sve igre sli

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Vidim ja niti tvom profesoru iz fizike se nije dalo objasniti kad si mu rekao da ti to nije jasno jel moze ponoviti!;) troll na m3!lp

Citat kolege Steve Jobs: 

 

"zasto asus ispod, zato sto palitov model ima jako lose hlađenje, samo 1 toplovodna cjev koja se grana u 2 linije, sto se tice loada skaliranje je 99% tako da je ovo oko loada bulshit - i na kraju zasto asus dolje, zato jer je kartica duza i imat ce usis zraka na drugi vent bolji tako da nece biti problema sa zagrijavanjem, problem kod palitove kartice dolje je sinergisko zagrijavanje koje nastupa kod x2 kartica a 6 serija ima turbo boost po naponu a ne po temperaturi pa ce zagrijavanje biti jako veliko - a ako je asus ispod onda palit nece imati problema sa grijanjem jer usisava svjezi zrak a asus zrak oko nje jer je duza ima 2 venta duplo vise heatpipeova" 

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act ---- 29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 19:13 (Valentin17).
 
2 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice