[Tutorial] MSI Afterburner

poruka: 291
|
čitano: 105.243
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: MSI Afterburner [VODIČ]
stoncin3 kaže...

Ma to ti je samo radi potreba benchmarkanja..http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif

Inače igram na stock i radi cijelo vrijeme na 725/1000Osmijeh

vidim ja da si ti stalno u benchmarkanju  Belji se

15 godina
protjeran
offline
RE: MSI Afterburner [VODIČ]

Je da, uhvatilo me nešto zadnjih par mjeseci.

Ali sada mislim da će ovako ostati CPU 3.60GHz i GPU 975/1250MHz iako kažem kada koristim komp mi je sve na stocku dok je procesor temperature ispod 66° cijelo vrijeme tako da me nije bilo strah ostaviti na toj frekvenciji

Jedino se Furmark i OCCT opterete, ali to je samo radi potrebe testiranja clockova sat vremenahttp://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif

sweet pandemonium
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

ja nemam ventilator na grafičkoj

što napravim da glavni ventilator ubrzam

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: MSI Afterburner [VODIČ]
stoncin3 kaže...

Je da, uhvatilo me nešto zadnjih par mjeseci.

Ali sada mislim da će ovako ostati CPU 3.60GHz i GPU 975/1250MHz iako kažem kada koristim komp mi je sve na stocku dok je procesor temperature ispod 66° cijelo vrijeme tako da me nije bilo strah ostaviti na toj frekvenciji

Jedino se Furmark i OCCT opterete, ali to je samo radi potrebe testiranja clockova sat vremenahttp://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif

zasto neestavis 64 bit windowse?iskoristi tih 4 gige kako spada.. makar nek samo i  pise u vecini slucajeva   Osmijeh

15 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
gamemaster2911 kaže...

ja nemam ventilator na grafičkoj

što napravim da glavni ventilator ubrzam

tebi je najbolje da po nicem neprckas ako ti konfa uredno radi.. a i nebi ti preporucio nikakvo overclockiranje takve kartice ako si zato tu..i prckas po msi aft   Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2010 22:51 (dokly).
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
gamemaster2911 kaže...

ja nemam ventilator na grafičkoj

 

To ti je super!

a da i ja nešto napišen :D
13 godina
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
dr. zlo kaže...
gamemaster2911 kaže...

ja nemam ventilator na grafičkoj

 

To ti je super!

Zakon! :D

15 godina
protjeran
offline
RE: MSI Afterburner [VODIČ]
dokly kaže...
stoncin3 kaže...
zasto neestavis 64 bit windowse?iskoristi tih 4 gige kako spada.. makar nek samo i  pise u vecini slucajeva  Osmijeh

 Jer imam neke probleme sa kompatibilnosti kod 64bita. Neam sve programe koji bi mogli raditi onda s winzima 7 64? Jer neki su samo 32bit pa nea 64bit verziju za nabavit.

Pogotovo jer je računalo djelimično poslovno!Namigiva

sweet pandemonium
15 godina
protjeran
offline
RE: MSI Afterburner [VODIČ]
stoncin3 kaže...
dokly kaže...
stoncin3 kaže...
zasto neestavis 64 bit windowse?iskoristi tih 4 gige kako spada.. makar nek samo i  pise u vecini slucajeva   Osmijeh

  Jer imam neke probleme sa kompatibilnosti kod 64bita. Neam sve programe koji bi mogli raditi onda s winzima 7 64? Jer neki su samo 32bit pa nea 64bit verziju za nabavit.

Pogotovo jer je računalo djelimično poslovno!Namigiva

onda imas najjace poslovno racunalo u hrvatskoj definitivno..   jos nisam vidil da neko u uredskoj konfi ima 5850  Cool

13 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

hd5750 vapor-x clock results:

Max stabil clock:810/1260

Largest tried clock with voltage raised to 1V=850/1300(furmark crash) :(

Voltaza sa amd gpu tool

A taktovi s msi afterburner

Na 810/1260 na nfs:mw cini se da vidim artefakte -.-

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: MSI Afterburner [VODIČ]
dokly kaže...
stoncin3 kaže...
dokly kaže...
stoncin3 kaže...
Pogotovo jer je računalo djelimično poslovno!Namigiva
onda imas najjace poslovno racunalo u hrvatskoj definitivno..   jos nisam vidil da neko u uredskoj konfi ima 5850 Cool

 Ma to mi je samo za starog njemu radim računovodstveni servis kod kuće dok ja i brat malo i za gaming tu i tamo pa se vrte shooteri (Metro, Crysis, MW2..)Namigiva

sweet pandemonium
13 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

ako je temperatura kartice 87 dali je normalno da se vent vrti samo na 46 posto,postavke su na auto i kartica je na tvorničkim postavkama.

 koliko bi se po vama ili iz vašeg iskusva trebao vrtjeti vent.na automatici mi nikad ne prelazi 50 posto pa makar se temperatura digla i preko 90 stupnjeva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

pa ako ti ne smeta buka bilo bi dobro da malo povecas, nije neka opasno velika temperatura ali za stock taktove je poprilicno visoka

 

jel ima vjetra u kucistu?

 

kolika ti je idle temp?

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 2:56 (Toni2000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner

Tako je i meni na AUTO. Jer i ja imam HD5850 temperatura u igricama prelazi 90°, ali nakon sat vremena primijetio sam. Vent isto oko 45-50%.

Staviš u CCC enable manual fan control kvačicu + apply i povuci ispod slider na 60. To ti je to! Dakle samo kad igraš..

Poslije disablejaš manual fan i stisni Apply.Namigiva

sweet pandemonium
16 godina
protjeran
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

zašto meni u tom MSI afterburneru ne radi opcija framerate ?

 

prije je uredno prikazivao na lijevom gornjem kutu ekrana sve što zadam, clock, temperatura, FPS a sad ništa ali posebno ta opcija u MSI-u je zasivljena i neda se podesit.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner

ne razumjem gdje je inače ta opcija framerate?

Ideš pod settings i onda na tab (karticu) on-screen display pa tamo predefiniraš hotkey?

jel ti to..?http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif

sweet pandemonium
16 godina
protjeran
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

ne, nego ideš na Monitoring...

evo ti slika

 

prije je radila opcija framerate, sad više ne.

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

aaaaa...skontao sam.

 

prije se direktno u Monitoringu podešavalo a sad se mora ići na riva tuner statistic server ....preko tvog On-screen display-kvačica na show system time-pa stisneš "More"

 

onda urediš kao na slici

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 8:59 (Bugofil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner

Valjda. Eo u mene radi sve OK!!!http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif

sweet pandemonium
13 godina
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
Toni2000 kaže...

pa ako ti ne smeta buka bilo bi dobro da malo povecas, nije neka opasno velika temperatura ali za stock taktove je poprilicno visoka

 

jel ima vjetra u kucistu?

 

kolika ti je idle temp?

 u idlu je 48-49 vjetra ima jedan 120 naprijed i jedan isti takav odostraga,brine me zašto ne diže vent preko 50% ako temperatura prelazi 80,naravno kad je na auto postavkama,a mislim da bi trebao.

 

 

 

 

evo sada igrao Metro kojih pola sata,vent na 60% temperatura 68 max,pa zakaj automatika to ne odradi nego mi se dešava da mi u Metrou temperatura ode čak i preko 90.

to mi se dešavalo i sa 10.6 i sa 10.3 driverima,ove zadnje nisam još šrobao makar si mislim sve je to isto sranjeod srATIia.

ima možda netko koju pametnu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 17:48 (honda_zg).
16 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
stoncin3 kaže...

Valjda. Eo u mene radi sve OK!!!http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif

evo u mene je ta oznaka framerate siva i neupotrebljiva je

 

 

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 18:57 (Bugofil).
16 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
honda_zg kaže...

 

 

 

evo sada igrao Metro kojih pola sata,vent na 60% temperatura 68 max,pa zakaj automatika to ne odradi nego mi se dešava da mi u Metrou temperatura ode čak i preko 90.

to mi se dešavalo i sa 10.6 i sa 10.3 driverima,ove zadnje nisam još šrobao makar si mislim sve je to isto sranjeod srATIia.

ima možda netko koju pametnu?

loša je ta automatika na Catalystima i ne "prati"dobro zagrijavanje kartice.

 

zato lijepo instaliraj MSI Afterburner, podesi grafikon za ventilator i imat ćeš kao ja 78 celzija u Metrou s 850/1125 postavkama ventilator na 40%

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 18:49 (Bugofil).
13 godina
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
Bugofil kaže...
honda_zg kaže...

 

 

 

evo sada igrao Metro kojih pola sata,vent na 60% temperatura 68 max,pa zakaj automatika to ne odradi nego mi se dešava da mi u Metrou temperatura ode čak i preko 90.

to mi se dešavalo i sa 10.6 i sa 10.3 driverima,ove zadnje nisam još šrobao makar si mislim sve je to isto sranjeod srATIia.

ima možda netko koju pametnu?

loša je ta automatika na Catalystima i ne "prati"dobro zagrijavanje kartice.

 

zato lijepo instaliraj MSI Afterburner, podesi grafikon za ventilator i imat ćeš kao ja 78 celzija u Metrou s 850/1125 postavkama ventilator na 40%

imam instaliran MSI Afterburner ali oćito treba podesiti njegovu automatiku,a za to mi treba mala pomoć ako nije problem?

16 godina
protjeran
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

nije problem.

instaliraš MSI afterburner--

+u doljnjem desnom kutu ideš na Settings

 

+sada gore imaš opcije General-Fan-Monitoring-On-Screen Display-Profiles-User Interface

 

+ti klikneš na Fan i staviš kvačicu na Enable user defined software automatic fan control

 

+pojavit će ti se grafikon kojeg namještaš mišonjom.

 

namjesti ga kao ovaj moj na slici i bit će sve u redu.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
Bugofil kaže...

nije problem.

instaliraš MSI afterburner--

+u doljnjem desnom kutu ideš na Settings

 

+sada gore imaš opcije General-Fan-Monitoring-On-Screen Display-Profiles-User Interface

 

+ti klikneš na Fan i staviš kvačicu na Enable user defined software automatic fan control

 

+pojavit će ti se grafikon kojeg namještaš mišonjom.

 

namjesti ga kao ovaj moj na slici i bit će sve u redu.

riješeno,hvala prijatelju na pomoči,konačno mi grafa radi kako spada,sada stavljam 10.7

16 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
honda_zg kaže...

riješeno,hvala prijatelju na pomoči,konačno mi grafa radi kako spada,sada stavljam 10.7

nema problemos.

 

nisam ni ja najpametniji na svijetu, no, uvijek se netko pojavi, i koliko god ti ili ja znali, uvijek ćeMO naletiti na problem, kojeg ne znamo ni ti ni ja, riješiti.

 

zato je Bug forum dobra forumska zajednica, gdje ljudi nesebično daju ono "što imaju", i, nikad ne budi škrt na dijeljenju znanja, osim, ako ti je to dio posla, pa "moraš" naplatiti. Smijeh

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
13 godina
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
Bugofil kaže...
honda_zg kaže...

riješeno,hvala prijatelju na pomoči,konačno mi grafa radi kako spada,sada stavljam 10.7

nema problemos.

 

nisam ni ja najpametniji na svijetu, no, uvijek se netko pojavi, i koliko god ti ili ja znali, uvijek ćeMO naletiti na problem, kojeg ne znamo ni ti ni ja, riješiti.

 

zato je Bug forum dobra forumska zajednica, gdje ljudi nesebično daju ono "što imaju", i, nikad ne budi škrt na dijeljenju znanja, osim, ako ti je to dio posla, pa "moraš" naplatiti. Smijeh

 

Istina ima ih puno :D Samo da se javim heh Vako najveci probani clock sa ovom mojom 5750(los primjer) 840/1300 ne rusi se na furmarku al cim je udaris na clockove od hd5770 tj na 850 grr 4 min furmarka i crash :D I never vjerovat amd overdrive meni pisalo za grafu max oc 870/1430 na 1.1v Oprobano zamalo da nisam poslao pc na servis lol Radi ona nekih 5 minuta kad ekran ode u k.rac Vidim ja da su clockovi problemi aj se vratim uredno u windows i taman otvori afterburner srusi me i tako neki 10 puta kad sam oso u safe mod(hvala bogu na md gpu clock tool) ja vratim an default kad opet isto -.- Ostavi aj pc te osa lec Ujutro mi ga brat mali popravio Stiska Enter hahaha :D Ne driam j preko 840/1300 nema tog boga vise :D
14 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

zasto meni svaki put kad stisnem apply resetira na default ?

moze pomoc

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

najmestio sam u afterburneru pod profiles da je profil 1: 2D 725/1000 a pod profil 2: 3D 850/1150 i kad pokrenem kombustor recimo i namjestim da je full screen, po završetku benchmarka piše clock grafe 725/1000 a trebo bi 850/1150

 

 

enableunofficial overclocking sam u .cfg fajlu stavio na 1

 

zašto kad pokrenem nešto fullscreen, znači 3d, ne pokreće ovaj 3d profil (850/1150)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner
Imam msi gtx 470 malo bi ju kolko a to sharder clock u msi afterburneru mi je zaključano pa kako da to otključam
xxx
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice