[Tutorial] MSI Afterburner

poruka: 291
|
čitano: 105.151
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

imam gtx460 nije nista clockano i temp u idle je max 32...a danas kad sam igro mafia II na max postavkama full HD reza,max temp mi je bila 68 nakon sat i pol igranja...ventilator je vrtio stalno na 40 %....

 

sad sam probao preko msi afterburnera digo vent na 70 %(toliko ga maximanlno mogu stavit) i temp i idle mi je 25 C.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner
Moze li itko, zna li tko gdje se moze skinuti VIP verzija Afterburnera (dopusta vece napone)
Stvarno bi htio saznati kako se moja kartica nosi sa 1.4v, ali nigdje nemogu naci tu verziju.
Tnx unapred.
I i7 960D0 I HD5970 I 12Gb Kingmax I EX-58 UD-5 I Xilence1200W I 2Tb Hitachi I Antec 1200 I
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

ovoga imam jedan problemcic.

znaci napravio sam config file i sve

i uspio sam svoju 5570 sa 650/1000 navuc na 845/1100 gpu bi mogo ici i dalje ali nemogu pomaknut slajder. prije editiranja configa mogo sam samo do 750. mogu kako preci i taj 845 :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Kako editat hotkeyse za profile I da li mi je ovo dobar klok GPU core clock 692mhz, shader clock 1494mhz, memory clock 1065 ,vent 50% te hoče li biti stabilan.Imam ovu grafičku http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2512#ov Novi sam u overclockanju i nebi htio ići više da ne spržim grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

znaci kada napravis klok samo desni klik na one 1 2 3 4 5 6 dole u prozorcicu

a editiras tako da ides u setting kroz desno i imas hotkeys i onda imas 1 2 3 4 5 6 i za svaki odaberes profil koje slovo ce aktivirat

 

za grafu ne vidim nigdlje an stranici di su originalni klokovi.

ali vidim da je pasivnjak pa ti preporucujem da stavis jedan ventilator na hladnjak i onda klokaj brate koliko te volja.

jer iance grafe koji su pasivci njihovi se gpu manje griju neo obicni. i onda ides klokat ko lud ali obavezno ventilator i pazi an temperature.

drugo klokas dok ti se ne zamrzne komp ili ne vidis da ti dolaze kockice ili pomjesane boje.

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner

Evo malo eksperimentiram sa Kokovom 4870HD 1GB od XFX-a,

stavio S1 gore i maknuo CF setup.

 

OC preko ATI CP-a -> MAX 790/1100 (toliko pruža mogućnosti CP, ostalo je zaključano,

neda mi se modati BIOS kao kod drugih 4870/4850HD, jer ovaj je stvarno dobar i stabilan,

te mogu preko Afterburnera mijenjati napone bez BIOS mod-a)

 

U Afterburneru sam otključao OC bez CP-a, tako da mogu i više (također i napone),

pa ću vidjeti do kud ću sutra dogurati...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

imam nvidia geforce 8400 gs, i nemam FAN tab??

he was dead....but he got better
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Imam problem.

 

Sto da radim?

Polako, ali sigurno, BUG postaje trash. (uzdah)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Jesi pomislio na reinstall?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
ATiGamer kaže...

Jesi pomislio na reinstall?

 

Jesam, no nikad nisam mislio da ce mi pomoci Windows Help. Preporucio mi je neki program Autoruns (by Microsoft) i s njim sam rijesio.

 

 

Slijedeci put me citiraj.

Polako, ali sigurno, BUG postaje trash. (uzdah)
15 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

zna li itko zašto msi afterbunder pokazuje nekih 5 stupnjeva više temperature nego CCC,hw monitoring i everest?s obzirom da ova 3 programa pokazuju iste zaključio sam da afterburner pokazuje krive,što mi odmah utječe i na brzinu vrtnje venta jer je namješteno sve u MSI-ju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
lobotomac90 kaže...

zna li itko zašto msi afterbunder pokazuje nekih 5 stupnjeva više temperature nego CCC,hw monitoring i everest?s obzirom da ova 3 programa pokazuju iste zaključio sam da afterburner pokazuje krive,što mi odmah utječe i na brzinu vrtnje venta jer je namješteno sve u MSI-ju.

Preuzmi najnoviju verziju

 

2.1.0 Beta 7

 

Brzinu venta možeš smanjiti bez obzira na temperature. Jednostavno stavi vent na manual i namjesti željenu brzinu ili pak podesi krivulju u settingsima.

15 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

ma imam najnoviju verziju i opet 6 stupnjeva više pokazuje....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: MSI Afterburner [VODIČ]
microman kaže...
ATiGamer kaže...
 Ako nakon određenog radnog takta grafička više ne dopušta klokanje, rješenje vam je da dodate napona (Core Voltage). Da to učinite morate opet u CFG fileu opciju "unlock voltage control" te unlock voltage monitoring " promijeniti s 0 na 1, kao i u General tabu MSI Afterburnera (Settings-General)

 

 

Sad vam je omogućeno mijenjanje voltaže što znači da imate veći plafon pri OC-u. Imajte na umu da ne možete svim grafičkim karticama mijenjati napone tako da će vam ta opcija i dalje ostati nedostupna.

 

 

 

 

 

Ovo nije posve točno. Naime sve radi tako kako si opisao ako grafa ima referentni PCB(na PCI-e sabirnici mora pisati AMD ili NVIDIA), no ukoliko distributer stavi vlastito dizajniran PCB onda nema ni Softwerskog Voltmoda. Jedino MSI na svoje  PCB-ove ostavlja programibilni voltage regulator koji omogučuje softwersko mijenjanje napona na GPU.

Kako bolan evo ja sa svojom palit gtx 570 sonic platinum custom pcb. mogu mijenjati voltazu u afterburneru bez problema

14 godina
neaktivan
offline
RE: MSI Afterburner [VODIČ]
Leopard_st kaže...

Kako bolan evo ja sa svojom palit gtx 570 sonic platinum custom pcb. mogu mijenjati voltazu u afterburneru bez problema

Stavljaju distributeri programibilne regulatore i na nereferentne grafe s custom PCB-om no to nije pravilo kao kod referentnih primjeraka. Većinom time ostaju zakinute tzv rev2 verzije kada distributeri nakon određenog vremena iz prodaje povuku referentne grafe te ih zamijene modelima s kvalitetnijim PCB-om i hlađenjem no bez programibilnog regulatora.

 

Razni Sonici, TwinFrozri, DirectCu itd. će uvijek imati programibilni reg. jer su namijenjene overclockerima i entuzijastima.

13 godina
protjeran
offline
RE: MSI Afterburner [VODIČ]
ATiGamer kaže...

Razni Sonici, TwinFrozri, DirectCu itd. će uvijek imati programibilni reg. jer su namijenjene overclockerima i entuzijastima.

Imam gigabyte 560 ti, a kolega MSI Twin frozr 560 ti i ni jedna nema kao ASUS mogućnost povećanja takta dizanjem napona.

 

Obje idu na 950/960 ////1150 bez diranja napona što je jako dobro, no čim stavim makar 1mv u afterburneru svaki test i igra se froza kako s mojom gigabajticom, tako i s koleginom MSI TwinFrozr 560 ti.

 

Kako sam čuo jedino se ASUs model može regulirati u MSI afterburneru jer mu je to omogučeno hardverskom manipulacijom.

14 godina
neaktivan
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
Gradonačelnik kaže...

Imam gigabyte 560 ti, a kolega MSI Twin frozr 560 ti i ni jedna nema kao ASUS mogućnost povećanja takta dizanjem napona.

 

Obje idu na 950/960 ////1150 bez diranja napona što je jako dobro, no čim stavim makar 1mv u afterburneru svaki test i igra se froza kako s mojom gigabajticom, tako i s koleginom MSI TwinFrozr 560 ti.

 

Kako sam čuo jedino se ASUs model može regulirati u MSI afterburneru jer mu je to omogučeno hardverskom manipulacijom.

Obje gore navedene kartice imaju programibilni regulator napona tako da neznam u čemu je problem kod tebe.

 

Preuzmi novu Beta verziju Afterburnera ili probaj pomoću drugog alata.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2011 22:33 (ATiGamer).
13 godina
protjeran
offline
RE: [Tutorial] MSI Afterburner
ATiGamer kaže...

Obje gore navedene kartice imaju programibilni regulator napona tako da neznam u čemu je problem kod tebe.

 

Preuzmi novu Beta verziju Afterburnera ili probaj pomoću drugog alata.

Betu sam preuzeo još krajem prosinca prošle godine, kad je izašla.

Koji alat ?

Sapphire trixx ne podržava Nvidiu a Riva tuner je zastarila i ne želi mi se instalirati na win7 64 bit {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2011 12:35 (Gradonačelnik).
13 godina
protjeran
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Hah, evo čovjek preko MSI aferburnera beta 2.10 /6 digao napon na 1150 mV i clock  1027/1177

 

Sad ću instalirat tu šesticu. Na sedmici neće !?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2011 15:45 (Gradonačelnik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Evo, uspio sam:

 

1003/1156 na 1.112 V.

 

Ventilator ide do 65% ali nije preglasan, temperatura 72-74 C°

 

Ventilator stavim na 75% i onda je temp ne prelazi 70°

 

No, koliko vidim to mi uopće nije potrebno jer bez dizanja napona gigabyte ide na 960/1100 s temperaturama koje ne prelaze 65-66° i mislim da mi tih 40mhz dobitka ne čini nikakav pomak u igrama a ne moram čačkati napone a i kartica je odlične temperature bez dizanja napona.

 

Probao sam i 1028/1175 na 1.500 V no kartica se froza ili se računalo ugasi, restarta i sl. se nedaće događaju.

 

Čudno mi je to, s 1.12 V bez problema gruva na 1003 Mhz a s dodatkom 25 mhz i 1.50 V slika se froza.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2011 17:57 (Gradonačelnik).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
[Tutorial] MSI Afterburner

Imam problem,opce nemogu dizati voltazu,probao sam izmjeniti u .cfg fileu sve kako je navedeno ali nejde,na internetu sam gledao da se moze na mojoj grafi dizat voltaza(gigabyte hd6850 OC) ali ja nemogu skinuo sam zadnje drivere i zadnji msi afterburner,molim pomoc!

|AMD Athlon 64 x2 4400+ @2.5ghz|Gibabyte Amd HD6850OC Edition @900mhz|2gb Kingston|Hitachi 250Gb|Thermaltake tr2 RX550w Modular PSU|Asus M4A785D-M PRO
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 14:08 (RaZ0R9111).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Preuzmi najnoviju beta verziju afterburnera ili probaj s trixx-om

 

ukoliko ne pomogne vjertojatno nemaš programibilnog regulatora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 14:32 (ATiGamer).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
ATiGamer kaže...

Preuzmi najnoviju beta verziju afterburnera ili probaj s trixx-om

 

ukoliko ne pomogne vjertojatno nemaš programibilnog regulatora.

Ock,ali u msi afterburneru nemogu cak niti core clock podizati iznad 875mhz

a uradio sam sve kako si naveo...

|AMD Athlon 64 x2 4400+ @2.5ghz|Gibabyte Amd HD6850OC Edition @900mhz|2gb Kingston|Hitachi 250Gb|Thermaltake tr2 RX550w Modular PSU|Asus M4A785D-M PRO
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

zaboravih napisati da beta 7 ima novi sistem onofficial OC-a

 

To enable unofficial overclocking in this version it is necessary to:

- Set UnofficialOverclockingEULA field to the following text: I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it
- Set UnofficialOverclockingMode to 1 to keep PowerPlay active (may not work on old ASICs), 2 to traditionally disable PowerPlay or to 0 to temporary disable unofficial overclocking path

dakle pod eula moras napisati ovo:
I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

a pod mode samo promijenis 0 na 1

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 14:41 (ATiGamer).
Moj PC  
0 0 hvala 4
13 godina
online
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
ATiGamer kaže...

zaboravih napisati da beta 7 ima novi sistem onofficial OC-a

 

To enable unofficial overclocking in this version it is necessary to:

- Set UnofficialOverclockingEULA field to the following text: I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it
- Set UnofficialOverclockingMode to 1 to keep PowerPlay active (may not work on old ASICs), 2 to traditionally disable PowerPlay or to 0 to temporary disable unofficial overclocking path

dakle pod eula moras napisati ovo:
I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

a pod mode samo promijenis 0 na 1

Hvala radi msi afterburner,al nemogu skinut sapphire trixx,znaci registrirao sam se ali traži neki serial number od grafe ja to upisem ali nece,sto da radim?,opcenito s msi afterburnerom do kolko mhz core da idem i dok povisujem core kolko da povisim memoriju...

|AMD Athlon 64 x2 4400+ @2.5ghz|Gibabyte Amd HD6850OC Edition @900mhz|2gb Kingston|Hitachi 250Gb|Thermaltake tr2 RX550w Modular PSU|Asus M4A785D-M PRO
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 15:23 (RaZ0R9111).
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
RaZ0R9111 kaže...

Hvala radi msi afterburner,al nemogu skinut sapphire trixx,znaci registrirao sam se ali traži neki serial number od grafe ja to upisem ali nece,sto da radim?,opcenito s msi afterburnerom do kolko mhz core da idem i dok povisujem core kolko da povisim memoriju...

Nisam siguran kako ide taj njihov sistem, no nekako mi se traženje tog serijskog broja čini "naopačke"... pronjuškaj još malo na stranici ili googlaj neki drugi link.

 

Inače, nemaš nikakvog omjera između core i memory, samo klokaj dokle ide.

13 godina
online
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
ATiGamer kaže...
RaZ0R9111 kaže...

Hvala radi msi afterburner,al nemogu skinut sapphire trixx,znaci registrirao sam se ali traži neki serial number od grafe ja to upisem ali nece,sto da radim?,opcenito s msi afterburnerom do kolko mhz core da idem i dok povisujem core kolko da povisim memoriju...

Nisam siguran kako ide taj njihov sistem, no nekako mi se traženje tog serijskog broja čini "naopačke"... pronjuškaj još malo na stranici ili googlaj neki drugi link.

 

Inače, nemaš nikakvog omjera između core i memory, samo klokaj dokle ide.

Ok,a tim klokanjem do granice dali moze sto riknuti?

grafa mi je bila stabilna na 1ghz core  i 4200mhz efektivna memorija

a temp u furmarku neprelazi 60

 

|AMD Athlon 64 x2 4400+ @2.5ghz|Gibabyte Amd HD6850OC Edition @900mhz|2gb Kingston|Hitachi 250Gb|Thermaltake tr2 RX550w Modular PSU|Asus M4A785D-M PRO
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 22:17 (RaZ0R9111).
15 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner

Može se uvijek nešto dogodit. To ti je kao kada voziš auto i staneš na gas malo jače:D

Inače ne brini ako ne forsiraš napon nemaš što misliti. 1287mV i piči. MSI Afterburner je dobar overklokerski alat za GPU!!!

btw može memorija na 4600MHz ja mislim samo polako diži dok ne dođeš do granice. Postepeno klokaj memoriju po 40-50MHz svaki puta. Testiraj i ponovi.

Za test stavi opet Furmark 3 min

i know i know a dirty word hello how low?
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 22:43 (stoncin3).
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Ako ima potencijala kao obična sapphire, 1.3v & 1000/1200 bez problema {#} Meni tek pucaju driveri na 1060/1200, tu je maximum na 1.3v .

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1663451
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
stoncin3 kaže...

Može se uvijek nešto dogodit. To ti je kao kada voziš auto i staneš na gas malo jače:D

Inače ne brini ako ne forsiraš napon nemaš što misliti. 1287mV i piči. MSI Afterburner je dobar overklokerski alat za GPU!!!

btw može memorija na 4600MHz ja mislim samo polako diži dok ne dođeš do granice. Postepeno klokaj memoriju po 40-50MHz svaki puta. Testiraj i ponovi.

Za test stavi opet Furmark 3 min

Napon nit nemogu digat,a ovo sto si mi rekao pokusati cu,dali neko mozda ima trixx da uploada na megaupload pa mi da link,hvala

|AMD Athlon 64 x2 4400+ @2.5ghz|Gibabyte Amd HD6850OC Edition @900mhz|2gb Kingston|Hitachi 250Gb|Thermaltake tr2 RX550w Modular PSU|Asus M4A785D-M PRO
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice