Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.888
|
čitano: 607.670
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kartice je bilo za kupiti i kod nas a i u Deu siguran sam preko 3tj. već, no dobro 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
suspendiran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nema ju smisla uopće gledati pokraj 80€ jeftinije RX7800XT

 

https://www.nabava.net/graficke-kartice/sapphire-amd-radeon-rx-7800-xt-cijena-16gb-ddr6-476876381

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Obično je to do 10% razlike u performansama za 10% višu cijenu, manje je od 80e uglavnom oko 50tak eurića, pa ko voli ima izbora

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

kako je manje od 80€, najjeftinija rx7900gre je 670e na iponu, ova Sapphire Pulse RX 7800XT Gaming je 588€ na hardsoftu to je 82€ razlike za (citiram sa techspota) Across all 12 games tested at 1080p, the GRE was, on average, 6% faster than the 7800 XT , At 1440p, the GRE was still just 6% faster than the 7800 XT on average, delivering 105 fps compared to 99 fps for the more affordable model. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Prilično velika razlika u frekvencijama

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

 Referentni najgori model dok će nerefentni bit cijenom kao rtx4070super koja je pojam napretka prema amd-ovim isprdcima.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
3 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nitko to nebude kupio pored odlicne Rtx 4070 Super

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kako i rekoh za iste pare puno bolja rtx 4070super. Saphire je u ovoj izvedbi nitro i pulse promašio najgori su sa temp. Amd totalno izgubio kompas.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 9:49 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Samo je stvar sto je cijena u DE 20% manja nego kod naših klošarskih trgovina (za7900 gre) a to može biti game changer

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.2.2024 7:55 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

pozdrav svima, imao bih pitanje za one koji su više u tome od mene...razmatram upgrade desktop sustava kako bih krenuo raditi u unreal engine-u (archviz, ne gamedev) i obzirom da mi opcija kupovine konfiguracije od 2000+ eura trenutno nije opcija, pokušao bih upgrade grafičke na neku od raytracing opcija...prva je opcija pretraga po oglasnicima i tamo sam našao dvije opcije slične cijene (oko 300 EUR) prva je radeon rx 6700 xt sa 12 gb gddr6 memorije, dok je druga geforce rtx 3060 ti sa 8 gb memorije...koja bi po vama bila bolja od te dvije kartice za ovu namjenu ? unaprijed hvala na odgovorima

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nisam profi ali izbor izmedu dvije navedene kartice rekao bi RTX 3060.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
scaramanga kaže...

pozdrav svima, imao bih pitanje za one koji su više u tome od mene...razmatram upgrade desktop sustava kako bih krenuo raditi u unreal engine-u (archviz, ne gamedev) i obzirom da mi opcija kupovine konfiguracije od 2000+ eura trenutno nije opcija, pokušao bih upgrade grafičke na neku od raytracing opcija...prva je opcija pretraga po oglasnicima i tamo sam našao dvije opcije slične cijene (oko 300 EUR) prva je radeon rx 6700 xt sa 12 gb gddr6 memorije, dok je druga geforce rtx 3060 ti sa 8 gb memorije...koja bi po vama bila bolja od te dvije kartice za ovu namjenu ? unaprijed hvala na odgovorima

 nvidia ti je puno bolja opcija

 

Hardware Recommendations for Unreal Engine | Puget Systems

8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nvidia... amd nema sto traziti u tom segmentu koji tebi treba, jos uvijek....nhf....

 

E sad....300 e za rabljenu 3060 je besmisleno, 300e ces tesko dobiti i za rabljenu 4060, s obzirom da je nova 4060 u trgovini oko 330E kao npr

 

https://www.futura-it.hr/kfa2-geforce-rtx-4060-1-click-oc-8gb-46nsl8md8zok/211376/product/

 

a jos bolje, ako si u mogucnosti, ili mislis da bi ti "samo" 8gb vrama predstavljalo problem, pogledaj si 4060ti sa 16gb, doduse, tu vise ne pricamo o +30-tak e, ali....

 

ja konkretno ovu imam, i nemam zamjerki, tiha, hladna, pod max opterecenjem ne ide preko 60C, clocka se kao blesava, istina 8gb rama mi je malo tanko, ali snalazim se....

 

https://www.futura-it.hr/asus-dual-geforce-rtx4060-oc-edition-8gb-gddr6128-bit-pcie-40-3xdp1xhdmi/217083/product/

 

 Doduse, ne znam zasto je bas toliko skuplja, ili zasto je skuplja sada nego kad sam je ja uzimao, no eto....

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.2.2024 16:56 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
scaramanga kaže...

pozdrav svima, imao bih pitanje za one koji su više u tome od mene...razmatram upgrade desktop sustava kako bih krenuo raditi u unreal engine-u (archviz, ne gamedev) i obzirom da mi opcija kupovine konfiguracije od 2000+ eura trenutno nije opcija, pokušao bih upgrade grafičke na neku od raytracing opcija...prva je opcija pretraga po oglasnicima i tamo sam našao dvije opcije slične cijene (oko 300 EUR) prva je radeon rx 6700 xt sa 12 gb gddr6 memorije, dok je druga geforce rtx 3060 ti sa 8 gb memorije...koja bi po vama bila bolja od te dvije kartice za ovu namjenu ? unaprijed hvala na odgovorima

 Imao sam tri godine RTX 3060 TI i nisam bio zadovoljan ray tracing performansama, redovno sam hasio ray tracining u svim igrama. Izlaskom TLOU II ugušila se sa 8 gb vrama i zamjenio ju.

Moje iskustvo, inače odlična grafa do te igre ako gasiš ray tracing.

10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Pričate ne budloze u raster performansama 6700xt pojede komplet nvidiu do 3080. Rt performanse na 3060ti  i 3070 su toliko male da je malo naslova uopće igrivo. Ako možeš piknut za 300e 6700xt to uzmi.

Lp, nvidija fan Boys!

Objasnite čari rt a na 40fpsa

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Rt je prakticki neupotrebljiv na bilo cemu ispod rtx 4070ti i njoj slicnima a vizualne beneficije i dalje zanemarive, no zato sve ostalo je na strani Nvidije na slabijim modelima pogotovo dlss! Na strani Amd je i dalje tu i tamo koji model s extra cijenom tko želi riskirati s njihovim proizvodima :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Vi kuzite da covjek ne govori o igrama, right?

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Bero_ng95 kaže...

Pričate ne budloze u raster performansama 6700xt pojede komplet nvidiu do 3080. Rt performanse na 3060ti  i 3070 su toliko male da je malo naslova uopće igrivo. Ako možeš piknut za 300e 6700xt to uzmi.

Lp, nvidija fan Boys!

Objasnite čari rt a na 40fpsa

 glupost, ako ja sa 3080 igram sve rt igre skoro na max na 1440p, onda 3070 itekako isto može gurat na 1080p

ovakva uopćavanja su u najmanju ruku glupa, neke stvari se uvijek mogu smanjiti, postoji i dlss, pa bez skoro ikakve primjetne razlike od 40 lako dođeš na 70fps

majku mu poljubim, pa nije to konzola da nemereš prilagodit neke postavke 

 

odigrao sam control, cyberpunk (ne pathtracing verziju), metro exodus, dying light 2 - prekrasna igra s rt i još ima hrpa igara s rt koje se mogu itekako gejmat s takvim grafama

ofkors, u nekim situacijama dlss je obavezan, ali sa quality postavkama istog to uopće nije minus

3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Damir22 kaže...

Vi kuzite da covjek ne govori o igrama, right?

 time još gore za amd

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ibme74 kaže...

Nema ju smisla uopće gledati pokraj 80€ jeftinije RX7800XT

 

https://www.nabava.net/graficke-kartice/sapphire-amd-radeon-rx-7800-xt-cijena-16gb-ddr6-476876381

 

Probaj je kupiti kod njih ili saznati jel na stanju, castim kavom!!! Mislim na iByte, prvi rez na nabavi.

 

Ipak nemas sanse, na webu nemas info iako je nabava semafor zelen! Dakle imas slat mail upit na koji ne jave bas azurno.

 

Osim tel, pa se mozes natezat koliko hoces.

 

P.s. slazem se za sve ostalo sto si naveo.

Bas tu karticu sam uzeo...

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.2.2024 20:03 (metallic).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Damir22 kaže...

Vi kuzite da covjek ne govori o igrama, right?

 ne kuze, jer ne citaju :) samo se zele svadat. pusti ih 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
metallic kaže...
ibme74 kaže...

Nema ju smisla uopće gledati pokraj 80€ jeftinije RX7800XT

 

https://www.nabava.net/graficke-kartice/sapphire-amd-radeon-rx-7800-xt-cijena-16gb-ddr6-476876381

 

Probaj je kupiti kod njih ili saznati jel na stanju, castim kavom!!! Mislim na iByte, prvi rez na nabavi.

 

Ipak nemas sanse, na webu nemas info iako je nabava semafor zelen! Dakle imas slat mail upit na koji ne jave bas azurno.

 

Osim tel, pa se mozes natezat koliko hoces.

 

P.s. slazem se za sve ostalo sto si naveo.

Bas tu karticu sam uzeo...

 

kad sam linkao bila je na hardsoftu za 588€ verzija sa 3 venta očito je rasprodano, sada imaju za ta pare verzije sa dva venta za istu lovu na futuri i hardsoftu

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.2.2024 22:23 (ibme74).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
Bero_ng95 kaže...

Pričate ne budloze u raster performansama 6700xt pojede komplet nvidiu do 3080. Rt performanse na 3060ti  i 3070 su toliko male da je malo naslova uopće igrivo. Ako možeš piknut za 300e 6700xt to uzmi.

Lp, nvidija fan Boys!

Objasnite čari rt a na 40fpsa

 glupost, ako ja sa 3080 igram sve rt igre skoro na max na 1440p, onda 3070 itekako isto može gurat na 1080p

ovakva uopćavanja su u najmanju ruku glupa, neke stvari se uvijek mogu smanjiti, postoji i dlss, pa bez skoro ikakve primjetne razlike od 40 lako dođeš na 70fps

majku mu poljubim, pa nije to konzola da nemereš prilagodit neke postavke 

 

odigrao sam control, cyberpunk (ne pathtracing verziju), metro exodus, dying light 2 - prekrasna igra s rt i još ima hrpa igara s rt koje se mogu itekako gejmat s takvim grafama

ofkors, u nekim situacijama dlss je obavezan, ali sa quality postavkama istog to uopće nije minus

 Sve to stoji ali ovo se ne smije dogodit grafi rtx4070 od 650eu jer fali vrama.Kako tek onda rade ove sa 8gb. S druge strane amd je teška pušiona u pathtrace.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nije pušiona jer gasimo RT i imamo fpsa za bacanje. I ne namjeravm ga paliti još godinama, nikad bolje 💪

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Nije pušiona jer gasimo RT i imamo fpsa za bacanje. I ne namjeravm ga paliti još godinama, nikad bolje 💪

 Jest pušiona ako želiš vidit kako izgleda igra u pathtrace. Možda ima jedna igra koju bi volio vidjeti tako ali ne mijenja mi se gpu radi toga dok me ova služi dobro.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ja ne znam šta vi pričate pa RT na mojoj gtx 750ti radi super, susjed je na r9 270x kaže još bolje no prelazi skoro na r9 290, bude mu top 

 

edit: samo da priupitam onda će on taj Path race moći vidjet a ja ne ili i ja mogu na gtx 750 ti modelu??

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 14:55 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
forumaš kaže...

Nije pušiona jer gasimo RT i imamo fpsa za bacanje. I ne namjeravm ga paliti još godinama, nikad bolje 💪

 Jest pušiona ako želiš vidit kako izgleda igra u pathtrace. Možda ima jedna igra koju bi volio vidjeti tako ali ne mijenja mi se gpu radi toga dok me ova služi dobro.

 Zakaj ne, kupi nvidiju i igraj pathtrace...vrhunski je za 1000+ eura 

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Eto ga na, stalno o tim Racama pričate, jesu li to ove Race koje ima susjeda i trče po dvoru??

 

Znam da su skupe no toliko baš?? mora da to nisu te race jeli??

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 16:56 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
scaramanga kaže...

pozdrav svima, imao bih pitanje za one koji su više u tome od mene...razmatram upgrade desktop sustava kako bih krenuo raditi u unreal engine-u (archviz, ne gamedev) i obzirom da mi opcija kupovine konfiguracije od 2000+ eura trenutno nije opcija, pokušao bih upgrade grafičke na neku od raytracing opcija...prva je opcija pretraga po oglasnicima i tamo sam našao dvije opcije slične cijene (oko 300 EUR) prva je radeon rx 6700 xt sa 12 gb gddr6 memorije, dok je druga geforce rtx 3060 ti sa 8 gb memorije...koja bi po vama bila bolja od te dvije kartice za ovu namjenu ? unaprijed hvala na odgovorima

 
Iako ne radim arh viz, radim real time u UE. Tebi prije svega treba RAMa i VRAMa. Toga je UE uvijek gladan. Nikad viska. Ako ti je RT bitna stavka, UE ima i Lumen i path trace. Lumen je i dalje CPU heavy, pa ako ciljas na produkciju s Lumen-om, gledaj jednostavno da grafa ima vise vrama. Ako kanis koristiti path tracer tu je GPU onda bitnija stavka i u tom slucaju RTXica. Dal se isplati trade-ati vram za skuplju rtx-icu sa manje vrama da bi imao bolje rt performanse, to je na tebi, odosno ovisi o tome kakav projekt radis.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 17:28 (Minoza).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice