Podivljale cijene GPU-a

poruka: 288
|
čitano: 103.203
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Nemoj ništa kalkulirat, uzimaj. Trenutno je najjeftinije u zadnje skoro 2 godine. RX 6600 za 3000. 3060 skuplja, ali tko želi nVidiu... Svejedno, sada. Nemaš kaj čekat više, tko mora naravno kupovat. RedDevil 6700XT, 5700 HRK. To pikiram jako, sad je plaća za 3 dana, nadam se da će razum prevladat i da neću kupit to...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
soulwire kaže...

Hoće li se ulaskom u eurozonu sljedeće godine cijene spustiti? Tj, hoće li se PDV promijeniti?

 Lmao moze biti samo skuplje

5 godina
neaktivan
offline
Podivljale cijene GPU-a

Sad baš gledam da se priča o smanjenju PDVa što bi itekako pomoglo da se cijene spuste. Drugi problem je što cijene goriva direktno utječu na transport dobavljača. Trebalo bi stabilizirati cijenu goriva i smanjiti PDV na oko 10-14%.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
soulwire kaže...

Sad baš gledam da se priča o smanjenju PDVa što bi itekako pomoglo da se cijene spuste. Drugi problem je što cijene goriva direktno utječu na transport dobavljača. Trebalo bi stabilizirati cijenu goriva i smanjiti PDV na oko 10-14%.

 Koje smanjenje pdv-a , to nema nikakve veze su uvođenjem eura.

 

Ako i dođe do smanjenja pdv-a, mislim na ovaj "globalni" 25%, biti će u 1-2 poena, znači isti k.

 

A cijena transporta u cijeni grafičke je najmanji problem.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
T-bone's kaže...

 Koje smanjenje pdv-a , to nema nikakve veze su uvođenjem eura.

 

Ako i dođe do smanjenja pdv-a, mislim na ovaj "globalni" 25%, biti će u 1-2 poena, znači isti k.

 

A cijena transporta u cijeni grafičke je najmanji problem.

 Gledam TV. Govorio je Marić i još jedan o PDVu da bi ga trebali smanjiti.

Gorivo će povećati cijenu transporta i tada će dućani povećati osnovne cijene.

14 godina
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
soulwire kaže...
T-bone's kaže...

 Koje smanjenje pdv-a , to nema nikakve veze su uvođenjem eura.

 

Ako i dođe do smanjenja pdv-a, mislim na ovaj "globalni" 25%, biti će u 1-2 poena, znači isti k.

 

A cijena transporta u cijeni grafičke je najmanji problem.

 Gledam TV. Govorio je Marić i još jedan o PDVu da bi ga trebali smanjiti.

Gorivo će povećati cijenu transporta i tada će dućani povećati osnovne cijene.

Kako da ne, bas spominju da ce ga smanjiti kako bi se ti mogao igrati... Sta ti je, sve i da smanje PDV za 1-2%, to nece imat utjecaja na cjene grafi...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
ansha kaže...

Kako da ne, bas spominju da ce ga smanjiti kako bi se ti mogao igrati... Sta ti je, sve i da smanje PDV za 1-2%, to nece imat utjecaja na cjene grafi...

 Bilo je prijedloga da smanje PDV ispod 20%. Pa vjerovatno bi to dodatno utjecalo da niže cijene.  Pitanje je hoće li to napraviti i kada.

14 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Bit će u pol cijene, samo budi strpljiv ...jednog dana.
Moj PC  
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
I opet ti niži PDV ne garantira nižu cijenu.
Samo će više sosa ostat prodavaču.

Cijena goriva će past kad padne ili cijena nafte ili kad se država odrekne svog sosa(ne, nije PDV).
14 godina
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
soulwire kaže...
ansha kaže...

Kako da ne, bas spominju da ce ga smanjiti kako bi se ti mogao igrati... Sta ti je, sve i da smanje PDV za 1-2%, to nece imat utjecaja na cjene grafi...

 Bilo je prijedloga da smanje PDV ispod 20%. Pa vjerovatno bi to dodatno utjecalo da niže cijene.  Pitanje je hoće li to napraviti i kada.

Nema nikakve sanse, ne moze se drzava hranit sa manje, spustit mogu na 24% cisto da kazu da su smanjili pdv...

 

6 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
silvio3105 kaže...
I opet ti niži PDV ne garantira nižu cijenu.
Samo će više sosa ostat prodavaču.

Cijena goriva će past kad padne ili cijena nafte ili kad se država odrekne svog sosa(ne, nije PDV).

 potpisujem evo primjer eurospin stvar u slo 19.99€ sa 22%PDV u hr sa 25% PDV 139.99kn ako bi se drastično smanjio pdv postali bi inputi ulazi veći da se cijene izjednače,

primjer ipon i edigital mađari sa 27% uspjevaju plivat među najnižim cijenam u regiji,inputi su im manji od dobavaljača velikih

6 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
forumaš kaže...
Bit će u pol cijene, samo budi strpljiv ...jednog dana.

 Sad su u pola cijene s obzirom na situaciju od prije 6 mjeseci. RX 6600, 2795 HRK. Novo.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 14:22 (cvaja997).
5 godina
neaktivan
offline
Podivljale cijene GPU-a

Kažu na vijestima da će inflacija rasti no ministar će učiniti sve da je ublaži. Pitanje je kako će se to odraziti na cijene. Može li to netko predvidjeti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Cijene baš i nisu jako pale, i dalje su to tisučaki dolara za preskupe grafetine.

 

 https://videocardz.com/newz/graphics-cards-pricing-plummets-under-msrp-as-cryptocurrency-crashes

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
soulwire kaže...

Sad baš gledam da se priča o smanjenju PDVa što bi itekako pomoglo da se cijene spuste. Drugi problem je što cijene goriva direktno utječu na transport dobavljača. Trebalo bi stabilizirati cijenu goriva i smanjiti PDV na oko 10-14%.

ja bih ga potpuno ukinuo..i tako to..

ljudi bi najrađe primali plaće, a da ne plaćaju doprinose za mirovinsko, zdravstveno, pa bi ukinuli pdv, trošarine..ma sve..

 

popnemo se na leđa EU i napravimo joj Submissions kao u UFC-u..

 

btw;

 

ne vjerujem da će cijene grafičkih kartica ići više od 20% dolje, u sljedećih 5 godina..

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2022 12:58 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
rambox kaže...

Cijene baš i nisu jako pale, i dalje su to tisučaki dolara za preskupe grafetine.

 

 https://videocardz.com/newz/graphics-cards-pricing-plummets-under-msrp-as-cryptocurrency-crashes

 Kad bolje razmislim neće više uopće biti brzih, jakih kartica za 3500kn...

Ta vremena su prošla bez obzira na minere.

 

Igre su sve zahtjevnije, proizvodnja brzih kartica je poskupjela i realno je očekivati da se za nove nabrijane igre, na high 4 k monitor kupuje kartica za 10 tisoć keka.

Tko hoće igrati  ultra high morat će ići na niže rezolucije.

 

Dobar OLED tv 65 inch 10 tisoć kn.

Moš kupt 65 inch tv i za 4500kn, pa ti biraj...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
5 godina
neaktivan
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Zaporožac kaže...

 Kad bolje razmislim neće više uopće biti brzih, jakih kartica za 3500kn...

Ta vremena su prošla bez obzira na minere.

 Ja mislim da će ih biti samo tek kad prođe pandemija. Intel je najavio kripto čip za miniranje pa će to dodatno uravnotežiti cijene. Tek 2025 godine.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2022 12:04 (soulwire).
5 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Svakako mislim da će cijene pasti kao i 2018/2019 možda ne puno kao i tada,  ali bar za nekih 15-20%.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
vax kaže...

Svakako mislim da će cijene pasti kao i 2018/2019 možda ne puno kao i tada,  ali bar za nekih 15-20%.

 Idealno bi bilo da cijene od 6600XT i RTX3060 dođu ispod 3K.

5 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Tom se svi nadaju, ali nek dodu na 3000 ja bih bio zadovoljan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Zaporožac kaže...
Kad bolje razmislim neće više uopće biti brzih, jakih kartica za 3500kn...

Ta vremena su prošla bez obzira na minere.

 

Igre su sve zahtjevnije, proizvodnja brzih kartica je poskupjela i realno je očekivati da se za nove nabrijane igre, na high 4 k monitor kupuje kartica za 10 tisoć keka.

Tko hoće igrati  ultra high morat će ići na niže rezolucije.

 

Dobar OLED tv 65 inch 10 tisoć kn.

Moš kupt 65 inch tv i za 4500kn, pa ti biraj...

 Velika večina ljudi kupuje gejming grafe do okvirno 500-600$.To je onaj najbitniji cjenovni segment, i tu se prodaju velike količine raznih grafetina.

 

Fučkaš grafe 1000+$, to je okvirno nebitno ili prodajne brojke su čista mizerija vs segment do 500$ ili eura.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2022 13:07 (rambox).
2 godine
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
rambox kaže...

 Velika večina ljudi kupuje gejming grafe do okvirno 500-600$.To je onaj najbitniji cjenovni segment, i tu se prodaju velike količine raznih grafetina.

 

Fučkaš grafe 1000+$, to je okvirno nebitno ili prodajne brojke su čista mizerija vs segment do 500$ ili eura.

 ma, slažem se s tim..nego za 500€ ćeš sad kupiti mid range grafu, dok si u "ono" vrijeme prije kriptopandemije, mogao kupiti high segment, gtx 1080 TI za te novce, novu.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
14 godina
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Zaporožac kaže...
rambox kaže...

 Velika večina ljudi kupuje gejming grafe do okvirno 500-600$.To je onaj najbitniji cjenovni segment, i tu se prodaju velike količine raznih grafetina.

 

Fučkaš grafe 1000+$, to je okvirno nebitno ili prodajne brojke su čista mizerija vs segment do 500$ ili eura.

 ma, slažem se s tim..nego za 500€ ćeš sad kupiti mid range grafu, dok si u "ono" vrijeme prije kriptopandemije, mogao kupiti high segment, gtx 1080 TI za te novce, novu.

Nikad nisi mogao kupiti novu 1080 Ti ni blizu za 500€...

5 godina
neaktivan
offline
Podivljale cijene GPU-a

Nekada je bilo GTX 660 za 2000kn, GTX660Ti za oko 2200kn. Gdje su sada takve kartice?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
soulwire kaže...

Nekada je bilo GTX 660 za 2000kn, GTX660Ti za oko 2200kn. Gdje su sada takve kartice?

To ti je isto ko ovo neki dan kaj je naš ministar (ili tko već) rekao.

Isključivo tržište određuje cijene proizvoda, npr. na primjeru goriva koji je dao: cijene goriva porasle preko 50% , a potražnja nije pala, čak je i porasla.

Posljedica toga je daljnje poskupljenje, dok se ne izjednači ponuda i potražnja.

Ista stvar je i kod grafa.

I za 3000$ po komadu se je svaka prodala, tak da su ljudi spremni platiti bilo koju cifru, sve dok ne postoji ponuda, onda već odvaguju.

Znači, bitno je čim više smanjiti izbor kartica i čim više povećati cijenu, i sve se budu prodale.

Živimo u nekoć nezamislivoj situaciji: uskoro će (barem) 4 tehnološke firme u svijetu poslovati s maržama većim od 50% (s težnjom prema 99%), a tržište na to reagira isključivo povećanom potražnjom.

E da, i posrednici trljaju ruke, jer i uz rast MSRP-a , svejedno su cijene dosta više od te cifre (ali daj dio pomalo pada kak se situacija normalizira).

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 9:39 (fer-de-lance).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Nekad je benzin bio pet kuna, sladoled tri kn, kruh četiri....
Inflacija i tržište. Da se tržište stisne i kaže "nećemo davat ogromne pare" cijene bi pale.
9 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Više nema smila očekivati xx60 grafičke za oko 2000 kn i xx70 za 3000 kn. Prošla su ta vremena.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Podivljale cijene GPU-a

Inflacija je porasla na 10% no kod nas plaće ne rastu usporedbu s njom.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a
silvio3105 kaže...
Nekad je benzin bio pet kuna, sladoled tri kn, kruh četiri....
Inflacija i tržište. Da se tržište stisne i kaže "nećemo davat ogromne pare" cijene bi pale.

 Dokle god se tako razmišlja i ponaša, to je i istina. Od 2002. do 2012. je cena high end GPU-a porasla za 25% ($400 za Radeon 9700 Pro iz 2002., $500 za GeForce GTX 680 iz 2012.), i to je možda neka normalna inflacija. Kompanije se itekako mogu stisnuti kad moraju.

AMD - ovi MSRP-jevi:

  • 2002. godina $400 za pomenuti 9700 Pro
  • narednih 10 godina: skoro bez promene cena, najjači single GPU do oko 400-inak dolara, multi 450+, ali to ne računam
  • 2013. godina $550 za 290X
  • 2016. godina $240 za RX 480 8GB
  • 2017. godina $230 za RX 580 8GB
  • 2019. slična površina čipa kao 580-ica, nazad na $400 za 5700XT
  • 2020. $1000 za RX 6900XT (u stvarnosti više)

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 13:45 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Medium karticu su bile i ostale već dugi niz godina oko 2000kn

Iznimna situacija su mineri i kriptovalute.

Tako da si je ekipa sama kriva izuzet ljudi koji su imali losu sreću da im je kartica riknula.

2020 jesen prodao sam rx 5700xt msi gaming pro tj. najbolji model za 2500kn radi kupnhe 3070 i meni se moglo desit da ne upecam karticu.

Svoju sam prodao za bagatelu a moguao sam za dva puta više prodat za par mjeseci kako god nitko mi nebi garantirao da cu upecat novu po nekoj oke cijeni.

Koliko vas je pohlepno prodalo 1060 i 1070 na izdahu za skoro 500eura.

I onda se žale da ne mogu kupit po msrp cijeni.

Čekam nestrpljivo novu seriju i procesora i grafa.

Hoću prijeći na novu memoriju no kad to bude najmanje bolno za novcanik usput kad se vide konkretne performanse.

I tad će moja kartica bit na njuski za 450 do 500eura mozda 8 manje....

 

Bero
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice