NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 613.104
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
GdjeSuBikovi kaže...

Ne zvucis mi starije od tlinaest godina.

 Eh da mi se vratit u te godine ala bi bilo chuu chuu

10 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
D3lBoy kaže...



Evo LevelCap je igrao sa ukljucenim Ray Tracingom na 2080 i igra se borila sa 60-70fps NA 1080p! F#*k off. I to ajde da izgleda super pa bi šutio al... ŠTA JE OVO na 1:46!? Vi koji i dalje branite to... svaka cast, ali refleksije izgledaju užasno, i ne opravdava performance hit u niti jednom pogledu.

Vec smo vidjeli BFV i Tomb Raider sa Ray tracingom i oboje se bori sa ocajnim framerateom - u TR padalo i u 30fps na 2080(možda i Ti). Znaci 2070 ce imati RT support, cisto tako eto, da se moze rec da ima, uz cinematic iskustvo igranja igara u 25fpsa na full hdu. Fala lipa

Majko mila tek sad sam ovo ugledo. Kuknjava jer igrica ne leti u 4k na 60fps, a Radeonke ni izbliza nisu sposobne lockat toliko ni u vecini naslova s obicnom rasterizacijom. Kuknjava jer sve ne izgleda ispolirano dva tjedna nakon sto su devloperi dobili hardware u ruke - dva tjedna, devloperi imaju AMD hardware godinama a igre koje propisno iskoristavaju njihov Mantle/Vulkan/asynchrone compute mogu nabrojat na prste jedne ruke i to decki iz pilane. Kuknjave i trazanje nedostataka tamo gdje ih i nema - jeste li uopce poslusali sto covjek govori u tom videu govori, ili su se samo trazile moze bitne nesavrsenosti po kojima bi se onda moglo pljuvat.

 

Ne nije sve med i mlijeko ali tehnologija itekako obecava, evo jos bolji Digital foundry-jev 

I da refleksije izgledaju odlicno.

 

 

12 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

ok nisam skuzio zasto su refleksije u auto simulacijama brutalne dakle 1:1 ovdje vidis samo zamrljanog lika i praznu pozadinu(refleksije zgledaju ocajno)...auto simulacije poput pcarsa2 s 100 auto s gtx 1080ti ide u preko 100fps-a

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 0:43 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pa izgleda da se bude moglo štelati nivo RT-a u samoj igri.

 

Ono bude 2070. negdje za low, 2080 - med i 2080ti - high (bubam).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
DarthMarkus kaže...

Pa izgleda da se bude moglo štelati nivo RT-a u samoj igri.

 

Ono bude 2070. negdje za low, 2080 - med i 2080ti - high (bubam).

 morat će biti skala s malo više podešavanja od tri razine, razlike u famoznim gigaraysima nisu toliko velike

u dosadašnjim grafičkim opcijama došlo se do hrpetine podešavanja, pa si mogao i sa slabijom karticom izvući poprilično dobru grafiku

 

npr. sa 1050ti na 1080p digneš teksture na max jer imaš više nego dovoljnih 4gb vrama, ali zato malo smanjiš sjene, travu, aa, neke stvari koje baš ubijaju fps i dođeš jeftino vrlo blizu top izgleda

mislim, jebeš sjene jel su na ultra ili high kad im ionako vidiš neku minornu razliku samo dok stojiš na mjestu i koncentriraš se na njih, tako i famozna trava u gta 5 koja na 1080p/ultra ubije i jednu gtx1070 a da razlike kad spustiš sa ultra na v-high doslovno ne vidiš bez dva monitora jedan pored drugog

8 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
istina ,da se s 1050ti i na 4k na isti princip, problem je sta vecini ekipe sve mora bit na max sve inace ni ne pale igru xD
10 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Stjepanj kaže...

ok nisam skuzio zasto su refleksije u auto simulacijama brutalne dakle 1:1 ovdje vidis samo zamrljanog lika i praznu pozadinu(refleksije zgledaju ocajno)...auto simulacije poput pcarsa2 s 100 auto s gtx 1080ti ide u preko 100fps-a

 LoL

Dokaz da apsolutno nemas pojma o cemu pricas.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Daj nas prosvijetli analiticaru, pitao sam nesto valjda znas odgovoriti ak vec kontriras da nemam pojma o cemu pricam, no imam oci pa vidim na sta refleksije izgledaju u auti simulacijama a kako ovdje u bf-u 5.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Stjepanj kaže...
Daj nas prosvijetli analiticaru, pitao sam nesto valjda znas odgovoriti ak vec kontriras da nemam pojma o cemu pricam, no imam oci pa vidim na sta refleksije izgledaju u auti simulacijama a kako ovdje u bf-u 5.lp

Ako imas oci pogledaj refleksije bilo cega na tom project carsu, izuzev lima na autima sve ostalo izgleda odurno - primjerice ograde i rasvjetni stupovi vise podsjecaju na komad tapeta nego na metal. I ta limarija je napucana po principu glavno da blijesti, kad sljedeci put RL odes do svog auta baci pogled na lim pa usporedjuj 

11 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Lijeno mi je sad tražit link, ali pročitao sam da je 2080 nekih 40% jača od 1080, a 10% jača od 1080 ti. Uopće ne uzimajući u obzir RT pizdarije. Navodno im je clock na nekih 2000 mhz.

Brzo preorder koji još niste. :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 13:02 (pavlovs_dog).
 
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
E moj "statsmasne" od tebe izgleda nikakve koristi;

Lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Statsman kaže...
itomic009 kaže...

 Kažem ,najpametnije bi bilo da svi skupa gameri samo preskoče ovu polu generaciju, pogotovo ovi koji već imaju GTX 1080 ili GTX 1080 Ti i čekamo pravu novu generaciju, kako od Nvidije, tako i od AMD-a. Ne treba to sad opet histerično kupovati pa nek se jebu onda s tim rastom cijena. Tržište ih treba kazniti.

 S obzirom na jucerasnje GF-ovo otkazivanje cjelokupne 7nm proizvodnje, TSMC-ov kapacitet te cijenu wafera mislim da bi ova "medjugeneracija" koja je najveci tehnoloski skok jos od legendarne geforce 8 mogla i potrajat jednako dugo koliko i Pascal serije.

Da ocekujem do godine novu zvijer od chipa na 7nm +600mm² Ampere GA100 (ili kako ce vec nazvat tu generaciju) al to ce pakirat u nove Tesle i onda prodovat minimalnk 20k $ po komadu.

 kakav sad tesla ??

oni nemogu ni arm iskoristiti u tom autu kamoli gv100 vrstu kartice

mislim da si tu nesto pobrkao

6 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

nego da li ima neovisnih (o nvidiji) testova koliko taj mega gpu trosi elektrike ?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
pavlovs_dog kaže...

Lijeno mi je sad tražit link, ali pročitao sam da je 2080 nekih 40% jača od 1080, a 10% jača od 1080 ti. Uopće ne uzimajući u obzir RT pizdarije. Navodno im je clock na nekih 2000 mhz.

Brzo preorder koji još niste. :D

 ovo je ključna riječ za kompletni post, ne samo za klok

10 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Stjepanj kaže...
E moj "statsmasne" od tebe izgleda nikakve koristi;

Lp

Sine zalijepi ti meni gameplay, a ne snimku iz camera moda.

 

 

Edit: evo pc max setings 

- kao da smo vratilii nazad u 2008.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 16:04 (Statsman).
12 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Evo sine Statsmane besplatan "ray tracing u gta5 i jos k tome vrti se u 200fps-a

ono govno iz bf5 neizgleda nista bolje a ide 10x gore...na netu imas milijon primjera necega slicnog i iz drugih igara, ovo je trenutno prodavanje  muda pod bubrege, jer koliko vidim da bi RT prikazivao refleksije 1:1 treba 100x gtx 2080ti(pricam o totalnoj refleksiji/zrcalo)lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 17:01 (Stjepanj).
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ovo je bolno za gledati haha.

16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Mene samo zanima jedna stvar.... od kad je bila prezentacija novih grafa, gdje se prvi puta službeno spomenuo RT... svi govore SAMO i ISKLJUČIVO o RT...

Mene zanima, u istim situacijama, dakle, imam 4k 120Hz monitor i igram... WoW na tome (ne igram, ali diskusije radi), na 1080 Ti mi to radi na 77 fps, ultra setings (no RT), na 2080 Ti to radi na... 144fps ili 100 ili 77 ??

 

Nitko ne priča o gainu sa "starim postavkama", zanemarimo RT - koliki je stvaran gain nove generacije?!

 

RT simo tamo, slijedeće 2 godine maltene neće bit bitan, onda možda, ali čini mi se kao PhysX - buzzword koji će jedna do pet igara zaista koristit, ostale marginalno da mogu reć da jesu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

Mene samo zanima jedna stvar.... od kad je bila prezentacija novih grafa, gdje se prvi puta službeno spomenuo RT... svi govore SAMO i ISKLJUČIVO o RT...

Mene zanima, u istim situacijama, dakle, imam 4k 120Hz monitor i igram... WoW na tome (ne igram, ali diskusije radi), na 1080 Ti mi to radi na 77 fps, ultra setings (no RT), na 2080 Ti to radi na... 144fps ili 100 ili 77 ??

 

Nitko ne priča o gainu sa "starim postavkama", zanemarimo RT - koliki je stvaran gain nove generacije?!

 

RT simo tamo, slijedeće 2 godine maltene neće bit bitan, onda možda, ali čini mi se kao PhysX - buzzword koji će jedna do pet igara zaista koristit, ostale marginalno da mogu reć da jesu.

Pa to bi svi htjeli znati, ali Nvidia nije ništa o tome rekla, dali su par grafova...A kad su predstavljali Pascal, tad su davali direktnu suporedbu sa starom serijom.

10 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ma treba cekat iduce 7nm grafikce koje ce doci za godinu dana.

 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Po ovim cijenama jedino ako bude 50% brza kartica "vrijedi" 100% trenutnu cijenu 1080ti...hebo Ray Tracing... ošle kartice na 9 hiljada kuna 

IIII
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Deus Ex iz 2000. ima bolje "refleksije" nego to u staklu na BFV.

Ovaj video je mod parodija, ali vizualno nista nije drugacije od vanille

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Promster kaže...
Rhodin kaže...

Mene samo zanima jedna stvar.... od kad je bila prezentacija novih grafa, gdje se prvi puta službeno spomenuo RT... svi govore SAMO i ISKLJUČIVO o RT...

Mene zanima, u istim situacijama, dakle, imam 4k 120Hz monitor i igram... WoW na tome (ne igram, ali diskusije radi), na 1080 Ti mi to radi na 77 fps, ultra setings (no RT), na 2080 Ti to radi na... 144fps ili 100 ili 77 ??

 

Nitko ne priča o gainu sa "starim postavkama", zanemarimo RT - koliki je stvaran gain nove generacije?!

 

RT simo tamo, slijedeće 2 godine maltene neće bit bitan, onda možda, ali čini mi se kao PhysX - buzzword koji će jedna do pet igara zaista koristit, ostale marginalno da mogu reć da jesu.

Pa to bi svi htjeli znati, ali Nvidia nije ništa o tome rekla, dali su par grafova...A kad su predstavljali Pascal, tad su davali direktnu suporedbu sa starom serijom.

 Ove sad rtxice su toliko bolje da su jednostavno neusporedive sa pascalom 

9 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

RT izgleda 10x bolje ovaj video sa gta su te 'fake' refleksije koje izgledaju bezveze. Uskoro izlazi DirectX update koji će omogućit raytracing, nadam se da ću moć pokrenut to čudo makar u 2fpsa, jer ipak je to samo računanje koje svaki gpu može izvodit, rtx ima jedino specijalne 'shadere' za to.

Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

Mene samo zanima jedna stvar.... od kad je bila prezentacija novih grafa, gdje se prvi puta službeno spomenuo RT... svi govore SAMO i ISKLJUČIVO o RT...

Mene zanima, u istim situacijama, dakle, imam 4k 120Hz monitor i igram... WoW na tome (ne igram, ali diskusije radi), na 1080 Ti mi to radi na 77 fps, ultra setings (no RT), na 2080 Ti to radi na... 144fps ili 100 ili 77 ??

 

Nitko ne priča o gainu sa "starim postavkama", zanemarimo RT - koliki je stvaran gain nove generacije?!

 

RT simo tamo, slijedeće 2 godine maltene neće bit bitan, onda možda, ali čini mi se kao PhysX - buzzword koji će jedna do pet igara zaista koristit, ostale marginalno da mogu reć da jesu.

 NVIDIA Director of Technical Marketing, Tom Petersen:

“We did share some data that showed a bunch of games and you’ll see the perf [performance] roughly somewhere between 35 to 45 percent better at roughly the same generation. So, 1080 Ti to 2080 Ti and of course that’s going to vary based on the game and based on the setting.”

 

16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pa eto, ovo zadnje, ako bude 35-45% jače, to je cool. To je pristojan skok. Ne opravdava razliku u cijeni, ali kakav god da je skok, da cijena "iste" kartice (x070->y070) da je 10% nama bi bilo neopravdano, al dobro sad...

 

Vidjet ćemo. cca 35% jača RTX 2070 od GTX 1070 je maltene GTX 1080Ti za cijenu RTX 2070, a to je tu negdje... ovisno kako ispadne u dučanima. Dobiješ "RT" džabe... ne možeš ga baš koristit, i moguće ima koja dodatna prednost, ali nije baš bajno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Statsman kaže...

 NVIDIA Director of Technical Marketing, Tom Petersen:

“We did share some data that showed a bunch of games and you’ll see the perf [performance] roughly somewhere between 35 to 45 percent better at roughly the same generation. So, 1080 Ti to 2080 Ti and of course that’s going to vary based on the game and based on the setting.”

 

 Čekaj malo zar 2080 nije nasljednik 1080ti a 2080ti nasljednik Titana, ako je tako onda treba usporedit 2080 sa 1080ti a ne 2080 sa 1080.

16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ne, nije... 2080 nasljeđuje 1080, 2070 nasljeđuje 1070, 2080Ti nasljeđuje 1080TI... kao što je i logično.

Cijene su druga stvar, to je nVidia koja je odlučila da im je dosta da trgovci beru vrhnje na njihovom proizvodu.

 

Kad bi 1080Ti nasljeđivala titana, što bi onda novi titan nasljeđivao?

 

Ne kužim što tu nije jasno!?

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

Ne, nije... 2080 nasljeđuje 1080, 2070 nasljeđuje 1070, 2080Ti nasljeđuje 1080TI... kao što je i logično.

Cijene su druga stvar, to je nVidia koja je odlučila da im je dosta da trgovci beru vrhnje na njihovom proizvodu.

 

Kad bi 1080Ti nasljeđivala titana, što bi onda novi titan nasljeđivao?

 

Ne kužim što tu nije jasno!?

 Mislim da u ovom 

J2C objašnjava zašto je tako visoka cijena, i navodi da je samo došlo do pomaka u nazivima, 2080ti je u stvari titan generacija kartica ili tako nešto.

Trenutno sam na poslu pa nemogu poslušat video, mislim da sam naveo pravi, ako nisam ispričavam se.

7 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

Ne, nije... 2080 nasljeđuje 1080, 2070 nasljeđuje 1070, 2080Ti nasljeđuje 1080TI... kao što je i logično.

Cijene su druga stvar, to je nVidia koja je odlučila da im je dosta da trgovci beru vrhnje na njihovom proizvodu.

 

Kad bi 1080Ti nasljeđivala titana, što bi onda novi titan nasljeđivao?

 

Ne kužim što tu nije jasno!?

 Donekle krivo

2070 nasljeduje 1070, 2080 nasljeduje 1080 ALI 2080Ti nasljeduje Titana, sam Jensen tokom streama je rekao da su zapravo rebrandali Titane u 2080Ti nove generacije da cijela shema sa imenima bude manje zbunjujuca.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice