NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 738.956
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...
Testiram.pa javim..
Cak sam mislio cancelirat naruđbu radi polovne 4070 ti, al em sam star , em meni to 60/90/120fps sve isti qur izgleda, a bitniji mi je tdp tako da sam ipak odusto..

e da Ovaj Mailbox.de fora uopce nije losa.. 22e na original cijenu nadodate.. .
Ne kuzim zasto kupovat Grafu u hr

 

Dal sad kužiš žašto kupovat grafu u hr.?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ne ne kuzim zasto davat 100+ eura vise..

A to sto sam debil iso riskirat s msi a ne s asusom je moj problem..

ovo mi 4ta grafa iz njeme u zadnjih par godina

 

R33mba#2892
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...

temp ide do 76c, a hot spot do 86c..

I osjetim miris plastike..

A poskido sam sve one ljepljive pizd s nje..

 zbog čega ti je 76 celzijusa problem? moja msi 3080 gaming z ide i preko 80 stupnjeva, još starija 1070 isto gaming verzija od msi je također znala ići nlizu ili preko 80 stupnjeva i još radi bez greške šest godina kasnije

ne da te zajebavam, ja sam prvi koji gleda što efikasniji hladnjak, ali prvenstveno radi što manje buke, zato mi grafe i rade preko 80 stupnjeva, ali jedva da se čuju

 

miris plastike sam imao na više grafa, nakon nekog vremena nestane, mislim da je to uobičajeno za nove grafe

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Pa ne znam,isijava dosta topline, mislim vise od kfa ex gamer 4070,sto sam imo.. Puknem sutra screen shot iz hwinfo temperature.. A plastika mi nikad nije smrdila,bar ne u zadnjih par modela.. Backplate je plastican, i grafa je ultra lagana ...
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ma ok, ja uopće ne bi gledao grafu kod koje mi je sumnjivo hlađenje, dapače, bitnije mi je da bude tiha, ako je moguće i hladna, od čistih perfomansi. Zato sam undervoltao svoju tako da bude i mrvu slabija, ali zato je izuzetno tiha što nije kako postići s grafom koja može povuć debelo preko 300w.
Ali 76 stupnjeva nije neka drama za grafu
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
76°c je u kucistu pretjerano kao i glasno. Ja sam svoju fiksao u Msi afterburneru da neide preko 70 i mirna bosna, još mi je i freesync upaljen tako da me i zaboli taki.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 8:03 (Boris grozni).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Dižete paniku bespotrebno.

Kolega uzeo si lošiji model stvar je jasna ili neka bude na malo većoj temperaturi ili povećaj broj okretaja. 

Da sam na tvom mjestu izabran bi radije malo veće temperature nije to tako strašno. 

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ne vidim smisao mijenjati tvoju bivšu kfa radi oko 10% rasteru/RT. Ako nema bar 50% razlike đaba posao.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 12:07 (dery).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ajd prvo ovako..Ljdu nemojte upce dramit jer meni nije drama..

Ispunio vec zahtjev u mindfactoryu dobio onu naljepnicu i sad moram vidit kako cu slat nazad..

jesam zajebo sam se, nije prvi out nadam se da ije zadnji,,

I da vam budem iskren neako vise gustam u tom ganjanju grafe nego u gejmingu..

Eto odkad je stigla nisam 1sec nista odigro..

kfa sam se rjesio jer me izuo diners u suradnji s ebayom i paypalom pa mi na neke konverzije dolara euro uzeli 50e evrica..

Te sam ju se htio rjesit dok dobijem jos neke pare za nju..

Popusio sam 30e na njoj ali nema veze..Jos kad sam vidio da ce bit super brza eto htio sam super..

Sad me cak cackaju 4070 ti polovne s ebaya 670e/700 e pogotovo jer su 4070s bolji modeli  tek oko 680e..

onda radje ubodem 4070 ti..

 

mator sam dosadno mi i  eto trosim lovu na pizd..NE pijem ne pusim, ne drogiram se.. 

 

A za ovu msi sam mislio kako sam procito da su sva sranja ispravili ocito da nisu..

 

A posto imam msi mbo, htio ajd da i grafa bude msi..

 

 

 

R33mba#2892
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ti si isto ko i ja prodajem kupujem grafe evo sad cekam strix 4090 white. A eto doma kad odigran nesto malo diablo i to najvise dvojku. Volim isprobavati hardware i malo se gustam u tome tako da nisi jedini.
Intel 80286
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Vas dva imate istu moju dijagnozu: kronični upgraditis. 

 

Lijek; presloži 2-3 matore konfiguracije u garaži/s tavana i proći će, zgadit će vam se šarafciger. 

 

 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ma ja bi reko da me uhvatila kriza srednjih godina,a posto mi zena neda da imam djevojku onda sam posto HW shoppingoholicar.. Ostala mi bolest ganjanja i trazenja "povoljnih" grafi od mininga.. Ova Grafa bi vjv 99% ljudi bila cist ok.... ,
R33mba#2892
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Može i downgrade, samo da se nešto slaže, ja sa tim nemam problema, ako se ne slože ili preslože minimalno 2 konfiguracije mjesečno nisam ništa napravio...

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

A ja zadnjih tjedana intezivno razmišljam da počnem lagano kupovati dijelove za sastaviti ITX računalo, tj. matičnu i kućište u tome formatu. Želja mi je da jednom sastavim i takvo malo računalo. Ali jeftino, ne sada da su neke bijesne komponente u njemu. Nije da mi treba, ali mi je baš želja prisutna. Haha, a imam već dva itekako sposobna računala u stanu.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ja ih u svakom trenutku imam barem 3, ako padnem ispod toga nervoza me hvata :)

 

Itx je drugi svijet, svakako preporuka, jedino što zahtjeva uglavnom SFX napajanja koja su skuplja i itx mbo koje su rijeđe i u pravilu isto skuplje od matx i atx, ostzalo je isto jedino pri sastavljanju sve planiraš 2 koraka u naprijed da te ne iznenadi na nešto baš i ne možeš uštekati bez da opet ne vadiš mbo van  Također treba provjeriti oko vga gabarite i debljinu jer u dosta itx kučišta ne stanu 3slot kartice....

 

Uglavnom bude zanimljivo uvijek

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2024 12:10 (Wiz3m4n).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Wiz3m4n kaže...

Može i downgrade, samo da se nešto slaže, ja sa tim nemam problema, ako se ne slože ili preslože minimalno 2 konfiguracije mjesečno nisam ništa napravio...

 mene je to držalo neko vrijeme, pogotovo dok nisam sklopio sve što mi treba ili sam sam sebe uvjerio da mi treba

većinu stvari sam upgrejdao zadnjih godinu do godinu i pol dana i od tada sam miran

 

proc je zasad ok, grafu sam ganjao duže vrijeme - sad sam skroz zadovoljan + nadogradnja na 1440p/144h monitor, tu trenutno nemam nikakav osjećaj da mi nešto fali, gejmam skoro sve na max

napajanje sam riješio davnije, miran sam još bar 7-8 godina koliko je ostalo garancije na njemu

kućište i ventovi - riješeno sa define 7 i silent wings ventovima

pohrana - dva nvme ssd-a po terabajt su mi zasad sasvim dovoljno, ostao je jedan hdd koji ne smeta jer se skoro nikad ne pali

32gb rama nadogradio sa 16gb čisto radi mira u duši

zvučnicima sam baš zadovoljan, mišonja i tastatura su ok dok ne krepaju

 

tako da trenutno baš nikakvog svrbeža nemam

eventualno za godinu-dvije uzet jači proc, za 2-3 jaču grafu i to je to za idućih 5+ godina

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DarthMarkus kaže...

 

Ono što je sramotno jest upravo činjenica da su oni ljudima odbijali RMA puknutih PCB-ova da bi sada izdali ver 1.1 za upravo taj problem.

Od takve kompanije ne treba ništa kupovati jer tretiraju kupca kao smeće.

 

 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Realno koja vise uopce valja kompanija za grafe? Giga,asus,msi počeli srotat na veliko ..Još kolko tolko ove manje firme se drze ok.. Gainward ,Palit, Kfa , Zota .
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Gigabyte je po meni uvijek bio dobar za izbjegavat osim ovih jačih modela....ventovi prvenstveno nikakvi, svi nakon par godina za mijenjati, a hlađenja bučna i neadekvatna.

Nisam ni jedne se dograbio njihove starije kartice da nisam morao mijenjati ventove, što od Nvidia što od AMD, sve do jedne valjda a bilo ih je 10tak. Jesu majnale velika večina no i Sapphirke su pa sam na njih 40 vidio na jednoj da su ventovi za zamjeniti

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Po tom pitanju pravila nema ajmo reći da je opće poznato bilo kakva je giganata 4000 serija. Objavom da rade drugu verziju priču su potvrdili. Palit i zotac su podjednaki uvijek su imali dobrog favorita ali to se iz serije u seriju mjenjalo. Gainward je po meni možda brand koji bar kod mene nikad nije kiksao. Zato je velika lutrija kupovina kartica prvih par dana te kartica sa 2x fana. Što se tiče msi a definitivno su imali skoro najmanje fail a sa gpu karticama. Od asusa tuf je unazad nekoliko godina izvanredan od samog premium izgleda do kvalitete. Sam ROG je isto znao dosta puta kiksat a precijenjen je. Danas se većina kartica zna dosta uv otat gdje dobiješ em manju potrošnju i grijanje. S obzirom da ima dosta info na netu doslovno dan nakon izlaska koje su pouzdane trebalo bi ih razmotriti. 

Nije uvijek jeftino ni dobro niti loše. U mom slučaju gainward koji je skoro bio najjeftiniji 2070 s, 3070, 3080  su samo neke od kartica koje su me ugodno iznenadila. Kolega ima gainward 4070, drugi 4090 kartice hladne ko špricer i tihe  kao groblje.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Wiz3m4n kaže...

Gigabyte je po meni uvijek bio dobar za izbjegavat osim ovih jačih modela....ventovi prvenstveno nikakvi, svi nakon par godina za mijenjati, a hlađenja bučna i neadekvatna.

Nisam ni jedne se dograbio njihove starije kartice da nisam morao mijenjati ventove, što od Nvidia što od AMD, sve do jedne valjda a bilo ih je 10tak. Jesu majnale velika večina no i Sapphirke su pa sam na njih 40 vidio na jednoj da su ventovi za zamjeniti

 ja bih rekao da je njihova gtx 970 gaming bila sasvim ok

hlađenje je bilo jedno od najboljih kod gtx 970 kartica, a ventovi (prema mojem iskustvu) rade odlično i nakon 6-7 godina koliko ju je koristio kolega u prastarom antec p180 kućištu, koje baš i nije primjer prozračnosti, pa su se itekako naradili

 

za druge modele nemerem reći ništa, ali ova giga gtx 970 gaming je bila stvarno top grafa, još kompletno metalna u odnosu na većinu konkurencije koja je koristila plastiku

12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Inno3d izgleda dobro u 4070 Twin 2X i 4070 Super Twin 2X izdanju. 

Obicna 

Super 

 

Tu se vide gole i izvagane :) 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Loša iskustva su bila sa rx 470 570 580 i gtx 1xxx i 2xxx barem meni, a i kolegama koji su uzimali, svi smo isto prošli uglavnom sa tim ventovima, no nebitno, bilo pa prošlo, nego dajte kažite znate li za kakav dobar 2slot model VGa novijeg datuma....znači od serije 3 i 4 te amd 6xxx i 7xxx...ima li uopče išta pristojno u striktno 2 slot izvedbi??

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ja sam vagao između TUF -ice i ove Zotac i na kraju izabran Zotac koja je bila cca 70€-100€ jeftinija.
Mogu reći da me ugodno iznenadila kvalitetom izrade.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

teško ako gledaš jače grafe. to su sve krmače po pitanju potrošnje, a onda treba i pošteni hladnjak da to ohladi

 

moja rtx 3080 msi gaming je doista blizu vrha po pitanju hlađenja, ali je debela triple slot krmača i pitanje je koliko bi bila efikasna da je ograniče na two slot debljinu

serija 4xxx još i više ako gledaš jače grafe, zato im i puca pcb jer su hladnjaci ogromni

 

ako gledaš nešto manje zahtjevne, onda bi se možda dalo naći rtx 4070 (nisam siguran), a ako gledaš radeonke, tu je još veći problem jer su manje efikasne, a samim time trebaju i jače hladnjake

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Picajzlo evga 3080 model sa dva slota xc3 radi ko beba , tako da je dobro je imati tri slota karticu ali nije ni nuzno ako su termal padovi i hladjenje napravljeni kvalitetno
Intel 80286
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

ha čuj, 'radi kao beba' je relativna stvar

može ona radit kao beba na blizu max temperaturi uz ventove koji samo što ne polete

 

meni osobno je sve preko 1300rpm no no, a onda kod takvih grafa imaš trokiranje ili je moraš undervoltat toliko da izgubni 20% perfomansi

možeš tome doskočit donekle sa airflow kućištem i puno propuha, ali to opet zahtjeva ventove koji su glasni

 

ja sam svoju složio u define 7 silent kućište, nejde preko 1.300rpm i ne čuje se skoro nimalo niti u dugotrajnom gejmanju

ta tvoja bi vjerojatno zakuhala u takvim uvjetima ili bi rpm meni bio nepodnošljiv

 

EDIT

evo baš gledam test - link

u odnosu na običnu msi 3080 10gb gaming tvoja je toplija, glasnija i manje troši (snižen power limit)

u odnosu na moju 3080 12gb gaming z tvoja troši barem 50w manje, toplija je i još radi na 1.700rpm

da je staviš na moje postavke trokirala bi nakon dvije minute gejmanja i s više od 1.700rpm, a moja radi na cca 80c, 1.900+mhz i konstantnih 1.300rpm satima

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 16:56 (picajzla0707).
3 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Moja 4070ti je nekakva slim verzija i opcenito po pitanju hladnjaka je srednja zalost no niti sam ocekivao previse od tak tanke grafe!
No svakako pohvalno što je sva od aluminija i extremno čvrste i kvalitetne izrade!

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Znači ima ih....ok

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice