NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 743.696
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Dobar meme. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

U De trgovinama krenule rtx4090 lagano na 1800eu+ do nedavno su bile 2000eu+

Dostupne apsolutno svugdje isto kao i rtx4080,morat ce to oni jos gadno rezat da se krene prodavat.

Kakvog ima smisla Nvidiji da uloze milijarde u razvoj pa prodaju sacicu komada....

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

U De trgovinama krenule rtx4090 lagano na 1800eu+ do nedavno su bile 2000eu+

Dostupne apsolutno svugdje isto kao i rtx4080,morat ce to oni jos gadno rezat da se krene prodavat.

Kakvog ima smisla Nvidiji da uloze milijarde u razvoj pa prodaju sacicu komada....

 Computeruniverse, dobar popust.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
LogicusMPS kaže...
MEGATAMA kaže...

U De trgovinama krenule rtx4090 lagano na 1800eu+ do nedavno su bile 2000eu+

Dostupne apsolutno svugdje isto kao i rtx4080,morat ce to oni jos gadno rezat da se krene prodavat.

Kakvog ima smisla Nvidiji da uloze milijarde u razvoj pa prodaju sacicu komada....

 Computeruniverse, dobar popust.

Ta trgovina je smece,u zadnje vrijeme mi iskacu njihovi oglasi,naprimjer rrtx4090 za 1750eu....kliknes na link a u trgovini 2400eu.I tako za svaki njihov oglas.....

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...
LogicusMPS kaže...
MEGATAMA kaže...

U De trgovinama krenule rtx4090 lagano na 1800eu+ do nedavno su bile 2000eu+

Dostupne apsolutno svugdje isto kao i rtx4080,morat ce to oni jos gadno rezat da se krene prodavat.

Kakvog ima smisla Nvidiji da uloze milijarde u razvoj pa prodaju sacicu komada....

 Computeruniverse, dobar popust.

Ta trgovina je smece,u zadnje vrijeme mi iskacu njihovi oglasi,naprimjer rrtx4090 za 1750eu....kliknes na link a u trgovini 2400eu.I tako za svaki njihov oglas.....

 Da, vidija san i to. A prije su bili top. Ovaj komp šta iman san naručija kod njih i još masu toga...

13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

A sta su tu kao staru cijenu spustili za jedan cijeli cent ? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ja sam prošlu godinu kupio kod njih dosta stvari kad sam mjenjao komp, jer su imali odlične cijene, iako osobno najviše naginjem Amazonu jer bilo kakve reklamacije kod njih sam riješio u minuti i uvijek u svoju korist, i tu im dam kapu doli iskreno. Kod ovih još nisam imao reklamaciju tako da neznam koliko oni kompliciraju.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
LogicusMPS kaže...
MEGATAMA kaže...

U De trgovinama krenule rtx4090 lagano na 1800eu+ do nedavno su bile 2000eu+

Dostupne apsolutno svugdje isto kao i rtx4080,morat ce to oni jos gadno rezat da se krene prodavat.

Kakvog ima smisla Nvidiji da uloze milijarde u razvoj pa prodaju sacicu komada....

 Computeruniverse, dobar popust.

  nekome ko formira te cijene bi trebalo napraviti 

Biti ili ne biti pitanje je sada.
17 mjeseci
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Dobro jel tko kupuje te nove grafe po ovim cijenama?koliko ih ima na forumu?Nedam za xx70 class karticu soma eura,još bi i potegnuo toliko za 4080.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Uz popuste u Casekingu, 4070 Ti se čini dosta jeftinija nego kod nas, da li je to i dalje preskupo za ovako nešto s obzirom na performanse?

https://www.caseking.de/zotac-gaming-geforce-rtx-4070-ti-amp-extreme-airo-12288-mb-gddr6x-gczt-220.html

Sa dostavom u HR, našim porezom i plaćanjem karticom iznosi €1012 iliti 7.624 kn.

EDIT: Zanemarite, vidim da imaju i Eagle bez popusta za manje, a ako se dobro sjećam iz recenzija, poprilično pristojan model. 
https://www.caseking.de/en/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-eagle-oc-12g-12288-mb-gddr6x-gcgb-476.html

991 euro ili 7.466 kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 1:07 (Unimatrix 007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

U alternate.de:

 

Gainward 4070ti Phantom

 

U Mindfactory Gigabyte i Palit trenutno 950€

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
NEKKO kaže...

Dobro jel tko kupuje te nove grafe po ovim cijenama?koliko ih ima na forumu?Nedam za xx70 class karticu soma eura,još bi i potegnuo toliko za 4080.

 Pa nitko normalan ne kupuje. Ali ono, ima ljudi kojima je nebitno koliko šta košta, pa oni kupuju. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
E da je izdrzat ,pa jos koji mjesec ne kupovat..isle bi one jos dole…
AUDIOFIL
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

još to moraju cijene dolje ić barem 20%

 

be Cool
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ha ha pa nije u pitanju hrana da treba izdržati gladovati mjesec dana.  Ali izgleda da je u pitanju narkotik 😂

Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

A gle treba imat sve novo nije bitna cijena🤣🤣

Samo neka nastave s takvom alternativom.

 Budu dugo zaživjeli od prodanih 500000 kartica, ako se to njima isplati samo neka daju.

Bez obzira na standard bez obzira na cijene niti jedna od kartica ne vrijedi toliko 4***serije.

Uspili su sa 3070 zadržat obraz sve prema gore ne isplati se gledat novo. Silom su digli sebi standard, silom će ga, dolje vratit.

Meni je ne zamislivo dat 1300 plus eura za karticu koja ne radi na 4k 75 do 120fpsa u sp naslovima izuzet igara cp i novog witchera proljev optimizacije. 

Da ne pričam sve igre koje dolaze na UE5 će gazit te kartice pa vjerojatno i 4090. Nije sve tako future kako izgleda trenutno, a ekipa koja je davala preko 1000 eura na kartu može računati na prodaji popriličan gubitak uz još bolesnije ulaganje za nadogradnju.

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

najgora je situacija što je AMD jako slaba konkurencija i sa novim grafama su se totalno obrukali jer su isto postali pohlepni kao Nvidia

Evo gledam lager vani im je pun nitko ne kupuje 4080-4070ti, a da ne kažem lager kod naših tek tu nitko ne kupuje jer su 10-20 posto skuplje grafe nego vani 

 

 

be Cool
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

A gle treba imat sve novo nije bitna cijena🤣🤣

Samo neka nastave s takvom alternativom.

 Budu dugo zaživjeli od prodanih 500000 kartica, ako se to njima isplati samo neka daju.

Bez obzira na standard bez obzira na cijene niti jedna od kartica ne vrijedi toliko 4***serije.

Uspili su sa 3070 zadržat obraz sve prema gore ne isplati se gledat novo. Silom su digli sebi standard, silom će ga, dolje vratit.

Meni je ne zamislivo dat 1300 plus eura za karticu koja ne radi na 4k 75 do 120fpsa u sp naslovima izuzet igara cp i novog witchera proljev optimizacije. 

Da ne pričam sve igre koje dolaze na UE5 će gazit te kartice pa vjerojatno i 4090. Nije sve tako future kako izgleda trenutno, a ekipa koja je davala preko 1000 eura na kartu može računati na prodaji popriličan gubitak uz još bolesnije ulaganje za nadogradnju.

 

To je najžalosnije od svega još...izvališ recimo 1400 eura za neku 4080, a ne možeš peglati u 4k bez razmišljanja i spuštanja detalja ako želiš imati neki prosjek od 80-100 fpsa što je osobno meni sasvim dovoljno i za Sp i MP, eventualno uz DLSS možeš to dobiti, ali hej to opet nije pravi 4k.

Iako ja ni ne gledam ništa jače od 4070 ti zbog cijene ofc, a i potonja mi je preskupa iskreno po trenutnim cijenama...još me strah i pomisliti kakva će ista biti na 4k za nekih 2 godine recimo kada Unreal 5 bude zastupljen,a opet ako netko cilja na 1440p onda se iz 3xxx serije nađe super grafa za dosta manje love.

 

EDIT: a i cijene lagano padaju https://www.nabava.net/search.php?q=rtx+4070&cod=&cdo=
     

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 13:43 (lobotomac90).
4 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Možete kukati koliko hoćete ali neće biti ništa jeftinije. Možda padnu cijene recimo rtx 4070 ti za 100eur u narednih 6 mjeseci. Nije vrijedno čekanja. 

A za 6 mjeseci će početi priča o narednoj generaciji pa onda možete opet saćekati još 6 mjeseci. Pa kad izađu te nove koje će opet imati paprene cijene .... vrtiće se opet ista priča. 

Ja sam gledao rtx 3080 ali sam se malo strpio i sad sam pazario rtx 4070 ti. Realno jest 950 eur mnogo. Ali u usporedbi sa 3090 ti  koja sad košta 1300 eur. Troši 450w a jača je nekih 3, 4%.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ovo bi moglo početak travnja izletit. Ne izgleda impresivno rt4060ti jedino potrošnja odlična.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4060-ti-specs-updated-to-160w-tdp-now-less-power-than-3060-ti

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Djeluje kao teška katastrofa ako će koštati više od 300$. Kaj se potrošnje tiče tu negdje je i 3060 ti kad se undevolta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Pocnite se vi baviti nekim drugim sportom ako vam je ta potrosnja toliko bitna i ako razmatrate kojekakva undervoltanja, nikad necete biti sretni inace. Opaska iz licnog iskustva.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

mozda igraju 8-10h dnevno da im je potrosnja bitna

 

za ostale sta igraju sat dva dnevno na pcu i potrosnja od 300w nije problem

 

meni je ovaj lineup fail, nijedna grafa mi ne izgleda privlacno za kupnju s ovakvim cijenama

 

mislio sam eventualno zamjenit 3080 za 4080, ali duplu veca cijena nasprav dobivenih 30% ne vrijedi nikakve racunice

 

ako ne koristis grafu za zaradivat lovu se ne isplati kupovat takve skupe igracke, osim ako nije pijani bogatas, ili tatin sin

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

očekivano, što južnije to tužnije

već nekoliko generacija od x060 serije naniže sve je manji performance napredak gen to gen 

3060ti je čak i bila relativno dobra grafa u odnosu na 3070 - sad će to ispraviti, čak nema niti napretka u količini memorije

 

15 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
infeqt0r kaže...

Pocnite se vi baviti nekim drugim sportom ako vam je ta potrosnja toliko bitna i ako razmatrate kojekakva undervoltanja, nikad necete biti sretni inace. Opaska iz licnog iskustva.

 Sve više se teži ka večoj efikasnosti jer da nije tako onda bi po tebi trebalo biti obrnuto tj svaka nova gen veča potrošnja.Moja je undervoltana tako da šta god manje to bolje iskustvo.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 19:26 (dery).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
infeqt0r kaže...

Pocnite se vi baviti nekim drugim sportom ako vam je ta potrosnja toliko bitna i ako razmatrate kojekakva undervoltanja, nikad necete biti sretni inace. Opaska iz licnog iskustva.

 kako ne, undervoltao sam ovu 3080 koliko god ide

i vrlo sam sretan, očito različiti ljudi imaju različita iskustva 

14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Nabrzinu sam odvrtio.

stock stock
undervolt undervolt
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kupujete 3080 i ostali trenutni high end, sto vrijedi i za procesore i ostale komponente, da bi ih na kraju undervoltali i ustedjeli koji dinar.....svaka cast ;) Svakom svoje.

Moj PC  
1 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
infeqt0r kaže...

Kupujete 3080 i ostali trenutni high end, sto vrijedi i za procesore i ostale komponente, da bi ih na kraju undervoltali i ustedjeli koji dinar.....svaka cast ;) Svakom svoje.

 ne kužiš, očito ti fali iskustva 

 

ne undervoltamo da bi uštedjeli, neki to rade jer zapravo dobiju i veće perfomanse od stock, ali većina zato jer za nikakav ili minimalan gubitak perfomansi dobiju značajno hladnije i tiše komponente

8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
infeqt0r kaže...

Kupujete 3080 i ostali trenutni high end, sto vrijedi i za procesore i ostale komponente, da bi ih na kraju undervoltali i ustedjeli koji dinar.....svaka cast ;) Svakom svoje.

 Ne znam bas dal mi se isplati dat 5500kn za karticu bez garancije.Ne hvala

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice