NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.795.319
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja pretpostavljam da ovi koji zele moju grafu nisu gameri jer ima daleko vise daleko jeftinijih rtx3080ti pa koji bi gamer pored jace a jeftinije grafe pokazao interes za moju...

Sve su to rudari i zato im ne dam niti 50eu jeftinije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa nedaj, tvoja je da raspolazes s njom kako zelis.

 

Tako je i kolega zamjenio svoju za jacu besplatno. Uglavnom navijam za forumase koji igraju.

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Minja bi i ja moju RTX 3070 bez tog LHR-a za omanji peterosobni stan u centru Zagreba pa ako je netko zainteresiran neka se javi u najbližu "ustanovu" 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

* * *

 

Vjerujem bar, pa fucking PS5 je 5000kn.

Eno ga u Bingu u BiH za 3800 kuna - Disk verzija.

Sorry za offtopic.

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako mogu pitati ovde. Da li se zna nešto o 4xxx ili 5xxx kako će se već zvati, novoj seriji RTX grafičkih kartica? Da li ima nekih novih informacija? Kada bi trebale izaći?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dragonbane kaže...

Ako mogu pitati ovde. Da li se zna nešto o 4xxx ili 5xxx kako će se već zvati, novoj seriji RTX grafičkih kartica? Da li ima nekih novih informacija? Kada bi trebale izaći?

 

Najvjerojatnije 4xxx, nema baš informacija zasad, ali će vjerojatno izlazit tamo 9.-10. mjesec nagodinu. Barem prema ovome što sam ja pročitao.

 

Također su upitne cijene, tko zna kakva će biti situacija na tržištu do tada, ali mislim da nam ne ginu cijene od 1000-1500 eura za mid range

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
metallic kaže...

* * *

 

Vjerujem bar, pa fucking PS5 je 5000kn.

Eno ga u Bingu u BiH za 3800 kuna - Disk verzija.

Sorry za offtopic.

 5200kn drug, djes ti video za 3800????

 

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da li je RTX 3060 Ti overkil za 1080p? Koliko će trajati na toj rezoluciji (može li 4,5 godina) a da se igraju AAA igre nesmetano na nekim High podešavanjima u 60 fps-a? Ne na maksimalnim.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Vjerojatno i duže, ja se sa 1070 igram još uvijek na high postavkama, a 3060ti je skoro duplo jača
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dragonbane kaže...

Da li je RTX 3060 Ti overkil za 1080p? Koliko će trajati na toj rezoluciji (može li 4,5 godina) a da se igraju AAA igre nesmetano na nekim High podešavanjima u 60 fps-a? Ne na maksimalnim.

 Ak si voljan ugasit RTX onda ce sigurno trajat 4-5 god, makar i s njim ako ti ne smeta koristit DLSS(i naravno ako ga igra podrzava)

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

 Ak si voljan ugasit RTX onda ce sigurno trajat 4-5 god, makar i s njim ako ti ne smeta koristit DLSS(i naravno ako ga igra podrzava)

 Pa Ray Tracing neka bude tu makar na neki medium, ne mora biti na ultra.

Ja nešto mislim da će sve igre zahtevati RTX grafičku u budućnosti jer će RT biti implementiran u samom kodu igre, nešto kao Metro Exodus EE. Tako nešto bi bilo odlično i developerima bi u mnogome olakšalo posao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 10:38 (Dragonbane).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dragonbane kaže...

Ja nešto mislim da će sve igre zahtevati RTX grafičku u budućnosti jer će RT biti implementiran u samom kodu igre, nešto kao Metro Exodus EE. Tako nešto bi bilo odlično i developerima bi u mnogome olakšalo posao.

 tako nešto bi developere lišilo još uvijek većine tržišta, a obzirom na lude cijene i tranizicija na rtx grafe će biti usporena u budućnosti

primjerice, već odavno bi ja prešao sa 1070 na nešto s rtx predznakom, samo što su cijene toliko poblesavile da sam to odgodio do daljnjeg, a takvih je jako puno

uostalom, koja god nova igra izlazi sa rt ima i dlss, tako da ti opet vrijedi ovo što sam naveo ranije - za 1080p će 3060ti biti jako dugo više nego dovoljna

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Dragonbane kaže...

Ja nešto mislim da će sve igre zahtevati RTX grafičku u budućnosti jer će RT biti implementiran u samom kodu igre, nešto kao Metro Exodus EE. Tako nešto bi bilo odlično i developerima bi u mnogome olakšalo posao.

 tako nešto bi developere lišilo još uvijek većine tržišta, a obzirom na lude cijene i tranizicija na rtx grafe će biti usporena u budućnosti

primjerice, već odavno bi ja prešao sa 1070 na nešto s rtx predznakom, samo što su cijene toliko poblesavile da sam to odgodio do daljnjeg, a takvih je jako puno

uostalom, koja god nova igra izlazi sa rt ima i dlss, tako da ti opet vrijedi ovo što sam naveo ranije - za 1080p će 3060ti biti jako dugo više nego dovoljna

 

ma zapravo kartice nikad nisu bile profitabilnije. Uzmeš si za gaming, malo rudariš sa strane i na kraju vratiš uloženo, možda i zaradiš koju kintu

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
picajzla0707 kaže...
Dragonbane kaže...

Ja nešto mislim da će sve igre zahtevati RTX grafičku u budućnosti jer će RT biti implementiran u samom kodu igre, nešto kao Metro Exodus EE. Tako nešto bi bilo odlično i developerima bi u mnogome olakšalo posao.

 tako nešto bi developere lišilo još uvijek većine tržišta, a obzirom na lude cijene i tranizicija na rtx grafe će biti usporena u budućnosti

primjerice, već odavno bi ja prešao sa 1070 na nešto s rtx predznakom, samo što su cijene toliko poblesavile da sam to odgodio do daljnjeg, a takvih je jako puno

uostalom, koja god nova igra izlazi sa rt ima i dlss, tako da ti opet vrijedi ovo što sam naveo ranije - za 1080p će 3060ti biti jako dugo više nego dovoljna

 

ma zapravo kartice nikad nisu bile profitabilnije. Uzmeš si za gaming, malo rudariš sa strane i na kraju vratiš uloženo, možda i zaradiš koju kintu

 A znam ali ne bih ja to

Hoću račuanr za igre i posao, a da štetim grafičku rudarenjem malo mi je bez veze.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Hvala ne, probao sam i ne paše mi to. Onda umjesto da igram ja nonstop drkam po tome i još se stalno sikiram oko cijene eth i ostalih sranja. Ko jebena kladionica, opsjedne te
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

zapravo je čist jednostavno...

 

ovisi kako si posložiš...

 

ja imam 2 profila, mining i gaming..

 

a miner imam play i pause button..

 

u par sekundi se presaltam

 

s tim da samo za gaming moram saltat, ako nes ovak radim miner radi u pozadini i ne smeta

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
GrimReaperKC kaže...

zapravo je čist jednostavno...

 

ovisi kako si posložiš...

 

ja imam 2 profila, mining i gaming..

 

a miner imam play i pause button..

 

u par sekundi se presaltam

 

s tim da samo za gaming moram saltat, ako nes ovak radim miner radi u pozadini i ne smeta

Ovo je istina...imas jednu grafu ne 10 grafa da ti je bitan svaki herc kod podesavanja,modani biosi i te picke materine...ja sam sebi nabavio 6700xt bas zato jer mi se vise nije dalo cekat,a cekam god dana i vise(mogla je bit isplacena duplo do sad).

U MSI afterburneru podesis normalan profil na 1 i drugi za majanje kad podesis kako ti pase spremis pod 2.

Miner mi je NiceHash imas play/pause i to je to.

Kad oces igrak klik na pause i klik na profil 1.

Mada sam zadnja dva puta igrao i s profilom za majnanje,koliko sam primjetio malo manje fps-ali nista strasno igram bez problema,kad zavrsim samo play i nastavi majnat.

Ja u zadnje vrijeme igrajuc provedem 1-2h dnevno,mozda i manje tako da ovo majnanje sa strane taman dobro dodje.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

danas sam bio u odvjetničkom uredu i poslat ćemo dopis u notebooksbilliger da vrate novce ili isporuče robu ili ide tužba dalje.

pa sad držite fige da dobijem svoju grafičku 

be Cool
Moj PC  
18 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zato ja sebi snimim svaki unbox hardwera...jel bio tvornicki seal na garfi na kutiji?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa da, al kad zapocnes snimanje? Ako ne od ruke dostave, vrijedi li to?

Survivor - eye of the tiger
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

danas sam bio u odvjetničkom uredu i poslat ćemo dopis u notebooksbilliger da vrate novce ili isporuče robu ili ide tužba dalje.

pa sad držite fige da dobijem svoju grafičku 

Jebena je to pozicija za dokazivat, sretno...

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Pa da, al kad zapocnes snimanje? Ako ne od ruke dostave, vrijedi li to?

Pa najbolje da snimaš od kad klikneš na "kupi" prilikom kupovine...Jeb*m im mater.

 

Ili da se zove javnog bilježnika za proces otvaranja.

 

Ova situacija je toliko žalosna da ja to ne mogu opisati.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ak kupim u ducanu tam snimim i otvorim...ak mi se zuri doma..stavim mob na tripod i snimam...tak sam za 3070ti i monitor..i snimio kad sam grafu ubacio i pokrenuo monitor i grafu..ali sranje ti je to sto brijem da nekim shopovima dostavljaju orginalne one okrugle sealove za kutije pa ih oni mogu priljepit..tak da brijem da je mozda cak i u skladisu ducana ti bila grafa izvadjena van i naljrpljeni novi sealobi nazalost

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da je kasno cim se ne vidi da si snimao otvorenje prve kutije.

 

Jer inace, oni mogu reci: zamjenio si grafu i onda poceo snimati, zar ne?

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...
Envy kaže...
metallic kaže...

* * *

 

Vjerujem bar, pa fucking PS5 je 5000kn.

Eno ga u Bingu u BiH za 3800 kuna - Disk verzija.

Sorry za offtopic.

 5200kn drug, djes ti video za 3800????

 

Sorry što je oftopic i što ti ovdje odgovara.

Kupio prije neki dan isti onaj veliki prijenosni zvučnik za zabave. U dva Binga (razmak između 7 km otprilike) razlika u cijeni od 50 KM. Tako da nije isto što kupuješ Online u Bingu a nije isto što nije Online i to se razlikuje od Binga do Binga.

Tako Bingo u drugom entitetu u BiH ima dosta jeftinije cijene (radi konkurencije iz susjedne države) nego u Bingu u FBiH.

Ali nešto malo iznad 1000 KM bio je u jednom Bingu, i to 2 komada su bila. Ovo ti govorim iz prve ruke.

Eh sada da kažem nešto i o Ampere 30xx jer je to tema. Ampere je naravno svi znamo GPU za PC a PC nije isto što i Konzola. Tek toliko da post ne bude totalni Offtopic.

PS: Ako treba kupiti PS5 za te novce javi mi se u PP.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
Horned Reaer kaže...

danas sam bio u odvjetničkom uredu i poslat ćemo dopis u notebooksbilliger da vrate novce ili isporuče robu ili ide tužba dalje.

pa sad držite fige da dobijem svoju grafičku 

Jebena je to pozicija za dokazivat, sretno...

 Nema sta dokazat, ak su oni vec priznali. Jel napisao ranije da ovi prebacuju odgovornost na dostavnu sluzubu a ne na njega.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Po meni nema veze da je bila prva kutija il8 nije ak mu je kutija od grafe imala orginal okrugle prozirne sealove

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mariolla79 kaže...

Ak kupim u ducanu tam snimim i otvorim...ak mi se zuri doma..stavim mob na tripod i snimam...tak sam za 3070ti i monitor..i snimio kad sam grafu ubacio i pokrenuo monitor i grafu..ali sranje ti je to sto brijem da nekim shopovima dostavljaju orginalne one okrugle sealove za kutije pa ih oni mogu priljepit..tak da brijem da je mozda cak i u skladisu ducana ti bila grafa izvadjena van i naljrpljeni novi sealobi nazalost

 sigurnije od svega toga je imat dva svjedoka, video ti lako pobije plaćeni vještak ili neka tvoja greška pri snimanju, svjedoke nemere

zato fino kupiš grafu i odmah na kurčenje u birtiju pred frendovima, je da platiš rundu, ali si barem siguran 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...

 sigurnije od svega toga je imat dva svjedoka, video ti lako pobije plaćeni vještak ili neka tvoja greška pri snimanju, svjedoke nemere

zato fino kupiš grafu i odmah na kurčenje u birtiju pred frendovima, je da platiš rundu, ali si barem siguran 

Cijene su takve da je kupnja grafe došla na razinu svadbe, trebaš kumove. 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
metallic kaže...

Pa da, al kad zapocnes snimanje? Ako ne od ruke dostave, vrijedi li to?

Pa najbolje da snimaš od kad klikneš na "kupi" prilikom kupovine...Jeb*m im mater.

 

Ili da se zove javnog bilježnika za proces otvaranja.

 

Ova situacija je toliko žalosna da ja to ne mogu opisati.

 

da, ovo je u biti moguće, zvati javnog bilježnika jer on može izaći na teren i napraviti Zapisnik o utvrđivanju činjenice. Samo ne znam kak bi to tehnički izveo, jer je problem vrijeme, idealno bi bilo da ti sa javnim bilježnikom dočekaš dostavu i on utvrdi što se sve dogodilo. Samo kužim da bi se ovi šokirali kad bi vidjeli da je kupac poduzeo tako nešto. Ali definitivno ima smisla kada su u pitanju stvari veće vrijednosti. Ako ti on dođe utvrditit situaciju nakon što je sama dostava izvršena to je opet nezgodno, jer si teoretski već mogao izvaditi i stavit nešto drugo unutra i nekako zapečatiti. Teoretski jel.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice