NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.794.515
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DukeOs kaže...
emerik kaže...

Pozdrav, stavio sam danas RTX Aorus 3090 u komp, pokrenuo Cinebench i ovo su temperature. Ima li razloga za brigu? Grafa je rabljena, mozda je otvarana pa nije stavljena nova pasta, da ju otvorim i stavim novu? U medjuvremenu sam ju malo undervoltao pa se temp spustila za nekih 7-8C.

 To je normalno za tu grafu. Moja evga rtx 3090 ftw3 ultra hybrid vec tri godine radi na 60% powera.

Temp ne prelazi 60 Celzija u igrama ,prakticki necujna. Potrosnja joj je drasticno pala.

Svake godine promijenim pastu radi reda kad cistim prasinu.  Nemas brige , samo uzivaj

 Cek u Afterburneru si stavio daje power limit 60%? Ne utjece to na performanse?

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evga ima svoj alat , mozes i tamo. Performanse u igrama na 4k , 3 fps-a .

Odvrtio upravo cinebench 15-ak min , temps 51-60 Celzija max

Éire
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DukeOs kaže...

Evga ima svoj alat , mozes i tamo. Performanse u igrama na 4k , 3 fps-a .

Odvrtio upravo cinebench 15-ak min , temps 51-60 Celzija max

 S kojim programom citas temp? Ja sam svoju undervoltanu isto stavio na 60% power limit pa su mi ovakve temp.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
emerik kaže...
DukeOs kaže...
emerik kaže...

Pozdrav, stavio sam danas RTX Aorus 3090 u komp, pokrenuo Cinebench i ovo su temperature. Ima li razloga za brigu? Grafa je rabljena, mozda je otvarana pa nije stavljena nova pasta, da ju otvorim i stavim novu? U medjuvremenu sam ju malo undervoltao pa se temp spustila za nekih 7-8C.

 To je normalno za tu grafu. Moja evga rtx 3090 ftw3 ultra hybrid vec tri godine radi na 60% powera.

Temp ne prelazi 60 Celzija u igrama ,prakticki necujna. Potrosnja joj je drasticno pala.

Svake godine promijenim pastu radi reda kad cistim prasinu.  Nemas brige , samo uzivaj

 Cek u Afterburneru si stavio daje power limit 60%? Ne utjece to na performanse?

 Normalno da utjece, ako gpu udara u plimit ili temp limit onda smanjuje core clock naravno i grafi znacajno opadaju perfomanse. Ako ti je na prijasnjem ss idle temp od 62°c onda svakako bi trebao novu pastu i pocistiti gpu. U control panelu staviti power na balanced a ne na perfomance jer ti onda gpu ne smanjuje taktove vec je konstantno u nekom loadu pa su i temp vece a na nekim modelima se niti ventovi ne gase radi toga.

Pošto neznamo u kakvom je kucistu gpu i koji je tocno model no Aorus model definitivno treba biti znacajno hladniji od tvojih temp.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 10:14 (Boris grozni).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Boris grozni kaže...
emerik kaže...
DukeOs kaže...
emerik kaže...

Pozdrav, stavio sam danas RTX Aorus 3090 u komp, pokrenuo Cinebench i ovo su temperature. Ima li razloga za brigu? Grafa je rabljena, mozda je otvarana pa nije stavljena nova pasta, da ju otvorim i stavim novu? U medjuvremenu sam ju malo undervoltao pa se temp spustila za nekih 7-8C.

 To je normalno za tu grafu. Moja evga rtx 3090 ftw3 ultra hybrid vec tri godine radi na 60% powera.

Temp ne prelazi 60 Celzija u igrama ,prakticki necujna. Potrosnja joj je drasticno pala.

Svake godine promijenim pastu radi reda kad cistim prasinu.  Nemas brige , samo uzivaj

 Cek u Afterburneru si stavio daje power limit 60%? Ne utjece to na performanse?

 Normalno da utjece, ako gpu udara u plimit ili temp limit onda smanjuje core clock naravno i grafi znacajno opadaju perfomanse. Ako ti je na prijasnjem ss idle temp od 62°c onda svakako bi trebao novu pastu i pocistiti gpu. U control panelu staviti power na balanced a ne na perfomance jer ti onda gpu ne smanjuje taktove vec je konstantno u nekom loadu pa su i temp vece a na nekim modelima se niti ventovi ne gase radi toga.

Pošto neznamo u kakvom je kucistu gpu i koji je tocno model no Aorus model definitivno treba biti znacajno hladniji od tvojih temp.

Oba screenshota su pod loadom u Cinebenchu. Kuciste je LianLi Lancool 216 i ima dobar airflow, na dodir je lijevio dio kartice puno topliji od desnog. Windowsi su mi stavljeni na balanced tako da bi to trebalo biti ok. Ako stavim na 80% power limit onda mi performanse ne padaju bas, ali definitivno mi se ta temperatura cini previsoka. Grafa je inace kupljena rabljena iz jednog ducana pa imam i garanciju tako da ju mogu odnijeti natrag ako treba. Rekao mi je covjek tamo da su oni zamijenili thermal padove prije prodaje, ali vjerojatno nisu nesto dobro napravili. Nekako mi je najizglednije da nisu stavili novu pastu... 

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
emerik kaže...
Boris grozni kaže...
emerik kaže...
DukeOs kaže...
emerik kaže...

Pozdrav, stavio sam danas RTX Aorus 3090 u komp, pokrenuo Cinebench i ovo su temperature. Ima li razloga za brigu? Grafa je rabljena, mozda je otvarana pa nije stavljena nova pasta, da ju otvorim i stavim novu? U medjuvremenu sam ju malo undervoltao pa se temp spustila za nekih 7-8C.

 To je normalno za tu grafu. Moja evga rtx 3090 ftw3 ultra hybrid vec tri godine radi na 60% powera.

Temp ne prelazi 60 Celzija u igrama ,prakticki necujna. Potrosnja joj je drasticno pala.

Svake godine promijenim pastu radi reda kad cistim prasinu.  Nemas brige , samo uzivaj

 Cek u Afterburneru si stavio daje power limit 60%? Ne utjece to na performanse?

 Normalno da utjece, ako gpu udara u plimit ili temp limit onda smanjuje core clock naravno i grafi znacajno opadaju perfomanse. Ako ti je na prijasnjem ss idle temp od 62°c onda svakako bi trebao novu pastu i pocistiti gpu. U control panelu staviti power na balanced a ne na perfomance jer ti onda gpu ne smanjuje taktove vec je konstantno u nekom loadu pa su i temp vece a na nekim modelima se niti ventovi ne gase radi toga.

Pošto neznamo u kakvom je kucistu gpu i koji je tocno model no Aorus model definitivno treba biti znacajno hladniji od tvojih temp.

Oba screenshota su pod loadom u Cinebenchu. Kuciste je LianLi Lancool 216 i ima dobar airflow, na dodir je lijevio dio kartice puno topliji od desnog. Windowsi su mi stavljeni na balanced tako da bi to trebalo biti ok. Ako stavim na 80% power limit onda mi performanse ne padaju bas, ali definitivno mi se ta temperatura cini previsoka. Grafa je inace kupljena rabljena iz jednog ducana pa imam i garanciju tako da ju mogu odnijeti natrag ako treba. Rekao mi je covjek tamo da su oni zamijenili thermal padove prije prodaje, ali vjerojatno nisu nesto dobro napravili. Nekako mi je najizglednije da nisu stavili novu pastu... 

 Perfomanse ti padaju cim ti pada core clock kao sto rekoh. Pa na lijevoj strani je gpu, ostali dio je samo hladnjak pa je normalno da je taj dio i hladniji! Za control panel sam mislio od nvidije ne od windowsa to nema veze jedno s drugim! Ponavljam ako ti je 60+ idle onda definitivno hladnjak ne lijeze dobro na čip od gpu-a svakako provjeriti!

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Boris grozni kaže...
emerik kaže...
Boris grozni kaže...
emerik kaže...
DukeOs kaže...
emerik kaže...

Pozdrav, stavio sam danas RTX Aorus 3090 u komp, pokrenuo Cinebench i ovo su temperature. Ima li razloga za brigu? Grafa je rabljena, mozda je otvarana pa nije stavljena nova pasta, da ju otvorim i stavim novu? U medjuvremenu sam ju malo undervoltao pa se temp spustila za nekih 7-8C.

 To je normalno za tu grafu. Moja evga rtx 3090 ftw3 ultra hybrid vec tri godine radi na 60% powera.

Temp ne prelazi 60 Celzija u igrama ,prakticki necujna. Potrosnja joj je drasticno pala.

Svake godine promijenim pastu radi reda kad cistim prasinu.  Nemas brige , samo uzivaj

 Cek u Afterburneru si stavio daje power limit 60%? Ne utjece to na performanse?

 Normalno da utjece, ako gpu udara u plimit ili temp limit onda smanjuje core clock naravno i grafi znacajno opadaju perfomanse. Ako ti je na prijasnjem ss idle temp od 62°c onda svakako bi trebao novu pastu i pocistiti gpu. U control panelu staviti power na balanced a ne na perfomance jer ti onda gpu ne smanjuje taktove vec je konstantno u nekom loadu pa su i temp vece a na nekim modelima se niti ventovi ne gase radi toga.

Pošto neznamo u kakvom je kucistu gpu i koji je tocno model no Aorus model definitivno treba biti znacajno hladniji od tvojih temp.

Oba screenshota su pod loadom u Cinebenchu. Kuciste je LianLi Lancool 216 i ima dobar airflow, na dodir je lijevio dio kartice puno topliji od desnog. Windowsi su mi stavljeni na balanced tako da bi to trebalo biti ok. Ako stavim na 80% power limit onda mi performanse ne padaju bas, ali definitivno mi se ta temperatura cini previsoka. Grafa je inace kupljena rabljena iz jednog ducana pa imam i garanciju tako da ju mogu odnijeti natrag ako treba. Rekao mi je covjek tamo da su oni zamijenili thermal padove prije prodaje, ali vjerojatno nisu nesto dobro napravili. Nekako mi je najizglednije da nisu stavili novu pastu... 

 Perfomanse ti padaju cim ti pada core clock kao sto rekoh. Pa na lijevoj strani je gpu, ostali dio je samo hladnjak pa je normalno da je taj dio i hladniji! Za control panel sam mislio od nvidije ne od windowsa to nema veze jedno s drugim! Ponavljam ako ti je 60+ idle onda definitivno hladnjak ne lijeze dobro na čip od gpu-a svakako provjeriti!

Tnx, GPU idle je oko 35-40C, a hotspot idle je 45-50C otprilike. Skuzio sam da mi je ventilator od CPU-a virio previse van i onda je blokirao zrak od case coolera preko GPU-a. Sad mi se hot spot temp krece oko 90 ili manje, ali je i dalje razlika izmedju temperature GPU-a i hot spota 15-20C.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
emerik kaže...
DukeOs kaže...

Evga ima svoj alat , mozes i tamo. Performanse u igrama na 4k , 3 fps-a .

Odvrtio upravo cinebench 15-ak min , temps 51-60 Celzija max

 S kojim programom citas temp? Ja sam svoju undervoltanu isto stavio na 60% power limit pa su mi ovakve temp.

 evga precision x1

ako su u servisu mijenjali padove moguce je da kuler ne sjeda pravilno na gpu

kad sam na svojoj mijenjao padove morao sam kupiti padove sa razlicitim debljinama

vidi po forumima kakva je temp drugima u full loadu, ako je drasticna razlika javi servisu

ili nadi tutorijal i pici sam

cudno je da servis nije obavio svoje testiranje 

stvar je da je moja sada vodeno hladena pa je hladna ko spricer,

ali dok je bila na stock hladnjaku te power load 100% temp je bila i preko 80 u  CP2077

 

Éire
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ako ti je temp gpu-a  oko 45 u mirovanju na sobnoj temperaturi ocito je da su ovi u servisu nesto zabrljali

 

Éire
Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DukeOs kaže...

ako ti je temp gpu-a  oko 45 u mirovanju na sobnoj temperaturi ocito je da su ovi u servisu nesto zabrljali

 

 Moguce, evo u CP2077 ide opet preko 100C temp s 90% power limitom nakon undervolta.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DukeOs kaže...

ako ti je temp gpu-a  oko 45 u mirovanju na sobnoj temperaturi ocito je da su ovi u servisu nesto zabrljali

 

 To je prakticki "normalna" temperatura ako mu grafa ne spusta taktove do 200mhz kao i napon. Razlike izmedu default i hot spot temp i mora biti veca razlika

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 14:52 (Boris grozni).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Boris grozni kaže...
DukeOs kaže...

ako ti je temp gpu-a  oko 45 u mirovanju na sobnoj temperaturi ocito je da su ovi u servisu nesto zabrljali

 

 To je prakticki "normalna" temperatura ako mu grafa ne spusta taktove do 200mhz kao i napon.

 Sad sam ukljucio dva vertikalna venta da pusu max u grafu i da exhaust vent max vuce van, uopce ne utjece na temp grafe tako da nije to air flowa. Hotspot je u CP2077 preko 100C, a koliko citam po webu vecini se temp krece do 80C ili 90C.

3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A onda skidaj hladnjak s grafe i mijenjaj pastu i termal padove. Iako u pravilu te 3080 i jesu ko vruce kifle a bome su i krepavale tako da nije ni sama kartica u startu sklepana bajno.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Boris grozni kaže...

A onda skidaj hladnjak s grafe i mijenjaj pastu i termal padove. Iako u pravilu te 3080 i jesu ko vruce kifle a bome su i krepavale tako da nije ni sama kartica u startu sklepana bajno.

 3090 je u pitanju. Imam jos garanciju na nju tako da sam im poslao mail da vidim sto ce reci.

14 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav,

 

jel može netko napisati koliko realno vrijede rabljene kartice:

 

3060 ti

3070

3070 ti

 

 

Koliko po vama vrijede ove kartice jer vidim da se dosta mijenjala cijena pa nisam pametan koliko koja realno danas vrijedi. Gledam za sebe jednu pa pitam. Tnx

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2023 13:05 (Džekson).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Džekson kaže...

Pozdrav,

 

jel može netko napisati koliko realno vrijede rabljene kartice:

 

3060 ti

3070

3070 ti

 

 

Koliko po vama vrijede ove kartice jer vidim da se dosta mijenjala cijena pa nisam pametan koliko koja realno danas vrijedi. Gledam za sebe jednu pa pitam. Tnx

Imas u mall.hr 2 rtx 3070ti na akciji za cca 530€ sa 36mj gare. Tu pocni

 

Lp

fade to gray
7 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3060ti na njuškalu znale biti 230€, 3070 po 280-300€ a 3070ti idu po 320-350€
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Džekson kaže...

Pozdrav,

 

jel može netko napisati koliko realno vrijede rabljene kartice:

 

3060 ti

3070

3070 ti

 

 

Koliko po vama vrijede ove kartice jer vidim da se dosta mijenjala cijena pa nisam pametan koliko koja realno danas vrijedi. Gledam za sebe jednu pa pitam. Tnx

 Uzmi 3070 Ti i nemoj više od 350 Eura dati.

everyday i'm shuffling...
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ekipa,imam 3080 aorus master i temp nakon promjene paste idu do nekih 77-79 bez undervolta,ali kad sam je rastavio da pastu promenim vidio sam da su oni padovi istroseni,mrve se,suhi kao barut.

Uglavnom trebam pomoc koje padove da kupim i kako znat tocno debljinu.Gledam po int dosta toga pise ali opet nisam siguran,negdje pise 2mm,neko 1.5mm itd...spominju mekse,tvrdje padove onda druga debljina bla,bla...samo se pogubim.Da ne riskiram nabavit cu onaj subler i probar precizno provjerit ali svejedno ako netko ima iskustva da mi kaze iz prve ruke sta i kako.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 14:01 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hrka11 kaže...

Ekipa,imam 3080 aorus master i temp nakon promjene paste idu do nekih 77-79 bez undervolta,ali kad sam je rastavio da pastu promenim vidio sam da su oni padovi istroseni,mrve se,suhi kao barut.

Uglavnom trebam pomoc koje padove da kupim i kako znat tocno debljinu.Gledam po int dosta toga pise ali opet nisam siguran,negdje pise 2mm,neko 1.5mm itd...spominju mekse,tvrdje padove onda druga debljina bla,bla...samo se pogubim.Da ne riskiram nabavit cu onaj subler i probar precizno provjerit ali svejedno ako netko ima iskustva da mi kaze iz prve ruke sta i kako.

 ove kupi: Top Thermal Pads for All CPU Coolers, Notebooks & Graphic cards | ARCTIC

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Treba paziti na debljinu pad-ova. Može se dogoditi da negdje stavi predebel pad i onda nema dobar kontakt hladnjaka sa GPU die. Slično se može dogoditi ako stavi pretanak pad pa on sam nema dobar kontakt sa hladnjakom. Mislim da je kolega pitao gdje naći informaciju koja debljina ide na koji dio hladnjaka...jer koliko znam može se dogoditi da na jednom hladnjaku budu pad-ovi različitih debljina.

Bit će!
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Evo prije nego sam pogledao ovo dodao sam u kosaru TP-3 Artic.

unique83 kaže...

Treba paziti na debljinu pad-ova. Može se dogoditi da negdje stavi predebel pad i onda nema dobar kontakt hladnjaka sa GPU die. Slično se može dogoditi ako stavi pretanak pad pa on sam nema dobar kontakt sa hladnjakom. Mislim da je kolega pitao gdje naći informaciju koja debljina ide na koji dio hladnjaka...jer koliko znam može se dogoditi da na jednom hladnjaku budu pad-ovi različitih debljina.

Tako je,debljina me jebe... Ima ovaj video drzat cu se njega jer koliko vidim kod njeg je rev1 kod mene rev2,mislim da tu nebi trebalo bit razlike u cipovima i dimenzijama,ali svejedno cu provjeri i sa sublerom.

Steta da grafa stoji,mjanala je nesto kratko i nije mi jasno da su je ovako uspili sprzit,prijatelj mi je dao da se zajebavam s njom,cak je i pod garancijom ali on papire ne moze naci od nje,drugo mi nista ne preostaje nego ovako probat.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 14:41 (hrka11).
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo ostavio sam preko 40min da vrti onaj heaven benchmark na ultra i 2560x1440 preko 40min bez undervolta,ja ne vidim nista sto bi me zabrinulo od temperatura (ili pogresne stvari gledam) ali opet bi ih zamjenio jer se cine padovi u kurcu skroz.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Pozz ekipa,

 

Moze malo pitanje vezano za 3060 ti karticu i blagi problemcic sa istom.

 

Na karticu su spojena dva monitora, AOC 32" 2560x1440 i Dell 34" UW 3440x2440 i sve radi ok i uredno ali ponekad najcesce kada se oko stola krecem ili netko drugi prolazi, znaci kada bi mogle biti manje vibracije oko monitora desi se da slika nestane na 2 do 3 sekunde, zacrni se ekran i onda se ponovo vrati.

Nekada se desi na pojedinacnim monitorima, nekada na oba istovremeno, nema pravila. 

Isto tako u to vrijeme na monitorima se ne pojavljuje ona poruka da se radi o gubitku signala.

 

Mijenjao sam kablove ali koliko vidim nema ucinka. 

Ono sto vrijedi napomenuti da su oba ekrana spojena malo duzim kablovima jer sam PC stavio malo od radnog stola radi ustede na prostoru jer su oba monitora poglomazna. 

 

Zanima me je li netko js imao slican problem i ima li lijeka jer nije nesto sto toliko utice na rad i funkcionalnost ali eto onako pomalo smeta. 

 

Konfiguracija je OEM Dell radna stanica, i9 13900, 32GB RAM, neka Dell OEM ploca i napajanje. 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice