NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.794.820
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Ekipa koja ima rtx 3070 mozete li pogledati koliko neka igra u 4k na 60 frejmova uz RT i DLSS 2.0 zdere VRAMA? (navodno dlss povecava potrosnju vrama memorije)

Isto i na 1440p pri vise od 60 frejmova

 

Hvala

Stavio sam testove u ovu temu vezano uz potrosnju vrama u Death Strandingu uz DLSS.

Potrosnja vrama se smanji do otprilike 1gb uz dlss ultra performance dok su quality i performance dlss negdje izmedju...

 

Od kuda ti navodi o kojima pricas?......

 

EDIT:

Tada sam mjerio sa rtx2080 ali dlss je jednak tech na 2080 i 3080

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 9:47 (MEGATAMA).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Ekipa koja ima rtx 3070 mozete li pogledati koliko neka igra u 4k na 60 frejmova uz RT i DLSS 2.0 zdere VRAMA? (navodno dlss povecava potrosnju vrama memorije)

Isto i na 1440p pri vise od 60 frejmova

 

Hvala

Stavio sam testove u ovu temu vezano uz potrosnju vrama u Death Strandingu uz DLSS.

Potrosnja vrama se smanji do otprilike 1gb uz dlss ultra performance dok su quality i performance dlss negdje izmedju...

 

Od kuda ti navodi o kojima pricas?......

 

EDIT:

Tada sam mjerio sa rtx2080 ali dlss je jednak tech na 2080 i 3080

 Procitao sam negdje...

nvm ali pogledaj ovaj video:

 

 

2k i 4k u mnogo naslova dode do cepa dakle svih 8gb vrama, Crysis Remastered, Hirizon Zero Dawn, Odyssey, Flight Simulator i Control.... sad je pitanje ako se strcne RT kako ce se to ishendlat na 3070 :/

To me trenutno odbija od kupnje... 

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Ekipa koja ima rtx 3070 mozete li pogledati koliko neka igra u 4k na 60 frejmova uz RT i DLSS 2.0 zdere VRAMA? (navodno dlss povecava potrosnju vrama memorije)

Isto i na 1440p pri vise od 60 frejmova

 

Hvala

Stavio sam testove u ovu temu vezano uz potrosnju vrama u Death Strandingu uz DLSS.

Potrosnja vrama se smanji do otprilike 1gb uz dlss ultra performance dok su quality i performance dlss negdje izmedju...

 

Od kuda ti navodi o kojima pricas?......

 

EDIT:

Tada sam mjerio sa rtx2080 ali dlss je jednak tech na 2080 i 3080

 Procitao sam negdje...

nvm ali pogledaj ovaj video:

 

 

2k i 4k u mnogo naslova dode do cepa dakle svih 8gb vrama, Crysis Remastered, Hirizon Zero Dawn, Odyssey, Flight Simulator i Control.... sad je pitanje ako se strcne RT kako ce se to ishendlat na 3070 :/

To me trenutno odbija od kupnje... 

Alokacija vrama i stvarno koristenje istoga nisu ista stvar,AMD je bio muljav po tom pitanju kad su izdali Radeon VII pa tvrdili da treba toliko vrama i da ce ta grafa iz tog razloga vrtit igre puno bolje od grafa sa manje vrama....yea right.

 

Ja sam igrao sve sto sam mogao u 4k ultra na rtx2080 sa 8gb vrama i niti u jednom trenutku nisam imao problem,jedina igra koja je trazila vise je bila LOTR ali i tu kad sam stavio ultra teksture....sve je radilo normalno.

Daleko prije ce ti bit bottleneck sama snaga grafe nego vram.....barem u slucaju ovih sa 8gb i vise.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

2k i 4k u mnogo naslova dode do cepa dakle svih 8gb vrama, Crysis Remastered, Hirizon Zero Dawn, Odyssey, Flight Simulator i Control.... sad je pitanje ako se strcne RT kako ce se to ishendlat na 3070 :/

To me trenutno odbija od kupnje... 

Na 16GB kartici će biti svih 16GB iskorišteno... stvar je u alokaciji, ne stvarnoj potrebi. Mislim čak da je bio neki review s Controlom gdje je koristio 20GB VRAM-a na TitanRTX-u, nisam više siguran gdje točno.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 10:15 (mrsmith).
12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma igra ako traži više od 8gb vrama osuđena je na propast 90% populacije gamera je u tom slučaju ne može igrat.
 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Ekipa koja ima rtx 3070 mozete li pogledati koliko neka igra u 4k na 60 frejmova uz RT i DLSS 2.0 zdere VRAMA? (navodno dlss povecava potrosnju vrama memorije)

Isto i na 1440p pri vise od 60 frejmova

 

Hvala

Stavio sam testove u ovu temu vezano uz potrosnju vrama u Death Strandingu uz DLSS.

Potrosnja vrama se smanji do otprilike 1gb uz dlss ultra performance dok su quality i performance dlss negdje izmedju...

 

Od kuda ti navodi o kojima pricas?......

 

EDIT:

Tada sam mjerio sa rtx2080 ali dlss je jednak tech na 2080 i 3080

 Procitao sam negdje...

nvm ali pogledaj ovaj video:

 

 

2k i 4k u mnogo naslova dode do cepa dakle svih 8gb vrama, Crysis Remastered, Hirizon Zero Dawn, Odyssey, Flight Simulator i Control.... sad je pitanje ako se strcne RT kako ce se to ishendlat na 3070 :/

To me trenutno odbija od kupnje... 

 

gle ja sam zasada isprobao Control, RDR2 i Metro Exodus, nigdje mi nije prešlo 4,5 rama, mislim da mi je čak najviše bilo na RDR2

 

al osobno ne vidim ni problem da igra traži više rama nego da imam. Mislim naravno da je bolje da kad kupuješ novo da bude što bolje, ali ne mogu reći da mi je najveći problem na svijetu da za godinu dana na nekoj igri malo smanjim koji detalj ako ne bude dovoljno rama. Treba mi grafa trenutno da bude jaka i da piči ray tracing i dlss, a to je ova koju sam uzeo. Jebiga sa gtx1080 sam prošao odlično i financijski i kartica je bila brutalna, mogu jednu generaciju i proći nešto gore, tako to ide u životu, negdje prođeš bolje a negdje popušiš. S tim da sam uvjeren da nisam popušio, mislim da je grafa super

 

edit: Osim toga  svatko ima svoju situaciju, ja osobno imam odličan gsync monitor koji je šteta prodavati, tako da je logično da uzmem nvidia karticu, i također mi je glavna igra trenutno cp2077 koja ima suradnju sa nvidijom, tako da jebiga, izbor mi je bio očit. Jedino što bi me moglo kvalitetno zajebat je da cdpr još jednom odgodi igru

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 10:20 (Cansee).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni je ovo minus veliki jer sam ovisnik o modovima.

 

Na TW Warhammeru ima box unlimited memory. Dakle, po defaultu ako je uncheckan, spušta kvalitetu kad nema dovoljno VRAMA.

 

Kad je čekiran box, onda kreće rondat po sistemskoj. FPS kao da te netko nožem ubode, ali prikaz ne gubi kvalitetom. 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Meni je ovo minus veliki jer sam ovisnik o modovima.

 

Na TW Warhammeru ima box unlimited memory. Dakle, po defaultu ako je uncheckan, spušta kvalitetu kad nema dovoljno VRAMA.

 

Kad je čekiran box, onda kreće rondat po sistemskoj. FPS kao da te netko nožem ubode, ali prikaz ne gubi kvalitetom. 

 

 

 

a modovi inače udaraju žešće po vramima? grafički modovi jel?

 

osobno nisam toliko nabrijan na te stvari, ali sam nekad znao instalirati one gameplay modove 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
DarthMarkus kaže...

Meni je ovo minus veliki jer sam ovisnik o modovima.

 

Na TW Warhammeru ima box unlimited memory. Dakle, po defaultu ako je uncheckan, spušta kvalitetu kad nema dovoljno VRAMA.

 

Kad je čekiran box, onda kreće rondat po sistemskoj. FPS kao da te netko nožem ubode, ali prikaz ne gubi kvalitetom. 

 

 

 

a modovi inače udaraju žešće po vramima? grafički modovi jel?

 

osobno nisam toliko nabrijan na te stvari, ali sam nekad znao instalirati one gameplay modove 

 Ovisi o igri. Skyrim se modernizira cijelo desetljeće sa modovima i postaje moderna igra.

 

Dobro... koliko dozvoljava engine... ali barem grafički :)

 

Rijetko koja igra to može jer je rijetko koja toliko zaokupila maštu i privukla pažnju populacije. Sa druge strane isti taj Skyrim radi sa modovima na GTX 970 koja izgleda smiješno kraj današnjih kartica poput 3070.

Nemoj a priori odbacivat modove, pogotovo tamo gdje postoje kvalitetni modovi.

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...
ansha kaže...
alscaul kaže...
MEGATAMA kaže...
alscaul kaže...
MEGATAMA kaže...
alscaul kaže...

evo vam je na, malčeno skupa:

https://edigital.hr/nvidia/evga-nvidia-rtx-3080-10gb-gddr6x-geforce-rtx-3080-ftw3-ultra-gaming-graficka-kartica-p805251

 

i oni koji pitaju, ja imam taj model, super je! TUFica je tiša, no ova daje bolje performanse, 4% sporija od referentne 3090 na 4k:

https://www.techpowerup.com/review/evga-geforce-rtx-3080-ftw3-ultra/28.html

To sve ovisi o boostu,moja tuf boosta do 2010mhz ali konstanta je 2ghz.

 

TUF vuće do 375W, FTW3 Ultra 450W... FTW3 bolje boosta, no ja sam je underclockao jer potrošnja ne vrijedi par posto performanse... U većini igra mi vuće prosječno 200w na 4k 60 fpsa max detalji

Nisam siguran dali sam te vec pitao,na koliko ti boosta na stock postavkama?

 iskreno, nisam niti probao, odmah sam ju undervoltao na max 850 mV, 1980mhz i stabilno je. Možda za vikend ju otključam pa bacim par benchmarka

0.85V i 1980mhz? Cestitam, imas najbolji primjerak na svijetu...

 Nemam... pogledaj malo benchmarke po redditu.... dosta ljudi ima slične rezultate. Po tome sam se ravnao

Dosta ljudi ima nestabilan OC, ja sam znao mjesecima imat "stabilan" OC i onda pocnem igrat neku novu igru i pocnu sporadicna rusenja, prvo mislis da je do igre al onda vidis da je do OC-a.

 

Al nebitno, koliki ti je max takt, preko 2100mhz pretpostavljam?

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam imao full stabilan OC na gtx970 i igrao mjesecima ili duze,jedno vrijeme nisam koristio pc za gaming upalim nakon toga i rusio se taj oc koji je bio stabilan ali i dosta nizi od toga....sto se desilo ne znam...mozda noviji nvidia driveri,sve je moguce.

 

Od tada vise nista ne overclockam nego kupim grafu koja ima tvornicki OC i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bogu hvala imamo forumaše i sa 3070 i sa 3080 pa neka izraze svoje mišljenje u vezi vram memorije.

Dali uočavaju da bi trebalo više biti??

Kad je kartica rađena sigurno da su računali na to ipak obećane perfomanse nisu baš mali skok.

Kako je netko naglasio prije u postu imala ona 16 ili 8 kartica će koristit koliko je potrebno memorije tako je normalno da će radeon VII imati veće zauzeće vram memorije.

Tako isto situacija imam dva modula radne memorije u igri koristim oko 8 ili 9 gb a sa četiri modula ista situacija onda koristim do 12 gb.

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
DarthMarkus kaže...

Meni je ovo minus veliki jer sam ovisnik o modovima.

 

Na TW Warhammeru ima box unlimited memory. Dakle, po defaultu ako je uncheckan, spušta kvalitetu kad nema dovoljno VRAMA.

 

Kad je čekiran box, onda kreće rondat po sistemskoj. FPS kao da te netko nožem ubode, ali prikaz ne gubi kvalitetom. 

 

 

 

a modovi inače udaraju žešće po vramima? grafički modovi jel?

 

osobno nisam toliko nabrijan na te stvari, ali sam nekad znao instalirati one gameplay modove 

 Yep

 

S tim da vjerujem da je 8gb za 90% korisnika i 1440p sasvim dovoljno.

 

Barem je do sada tako bilo.

 

Što će nove konzole donijeti pitaj Boga.

 

Ja se držim one : "Mod until you break it."

 

Eo primjer Skyrima (checkiraj foliažu)

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 11:26 (DarthMarkus).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma totalni luđaci, u pozitivnom smislu :) ... pa pogledaj samo ovo, Minecraft ultra realism mod

 

 

A da ne spominjemo GTA ili Skyrim. Modding zajednica je nevjerojatna, u svakom slučaju.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Ma totalni luđaci, u pozitivnom smislu :) ... pa pogledaj samo ovo, Minecraft ultra realism mod

 

 

A da ne spominjemo GTA ili Skyrim. Modding zajednica je nevjerojatna, u svakom slučaju.

 Jesi probao na svojoj "zviri" ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mislim da si se krivo izrazio, koristit će više ukoliko ima 'viška', a ako ima manje vrama zadovoljit će se i sa manje bez vidljivih posljedica sve dok vrama nije dovoljno, a tada kreće 'štucanje'.
Recimo igra traži minimalno 4gb, na grafi od 3gb će trzat, na grafi od 4gb neće, na 6gb isto ništa a pokazivat će (bubam) zauzeće od 5,5gb, na grafi od 8gb zauzeće od (opet bubam) 7gb. Onaj sa grafom od 8gb uvjeren je da igri nužno treba barem 8gb, no igra će normalno raditi i sa 6gb i sa 4gb.
Općenito se radi takva frka oko vrama iako je vrlo malo igara velikih zahtjeva za memorijom, a i to obično na ultra teksturama za koje se vrlo teško uoči razlika u odnosu na v.high kad problema s eventualnim manjkom vrama nestaje.
Ali eto, na svakoj drugoj igri je ok smanjivati postavke jer grafa nema dovoljno jak čip, a od dakeko manjih i rjeđih situacija kad jednu postavku treba smanjiti s ultra se rade drame. Bedastoća
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Mislim da si se krivo izrazio, koristit će više ukoliko ima 'viška', a ako ima manje vrama zadovoljit će se i sa manje bez vidljivih posljedica sve dok vrama nije dovoljno, a tada kreće 'štucanje'.
Recimo igra traži minimalno 4gb, na grafi od 3gb će trzat, na grafi od 4gb neće, na 6gb isto ništa a pokazivat će (bubam) zauzeće od 5,5gb, na grafi od 8gb zauzeće od (opet bubam) 7gb. Onaj sa grafom od 8gb uvjeren je da igri nužno treba barem 8gb, no igra će normalno raditi i sa 6gb i sa 4gb.
Općenito se radi takva frka oko vrama iako je vrlo malo igara velikih zahtjeva za memorijom, a i to obično na ultra teksturama za koje se vrlo teško uoči razlika u odnosu na v.high kad problema s eventualnim manjkom vrama nestaje.
Ali eto, na svakoj drugoj igri je ok smanjivati postavke jer grafa nema dovoljno jak čip, a od dakeko manjih i rjeđih situacija kad jednu postavku treba smanjiti s ultra se rade drame. Bedastoća

 Slažem se da je glupo reci da je 8gb vrama malo ali isto tako mozemo vidjeti kako neke igre dolaze do dok broja... a npr grafe poput 3070 ili 3080 se ne uzimaju za godinu dana vec se uzimaju da tu budu minimalno 3 godine...

a kakvi naslovi ce dolazati pitanje je kako ce ovo sve sljakati...

 

 

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Tako sr pričalo godinama kako 4gb neće biti dosta za 1080p, pa se i dan danas može bez problema igrati s 4gb i daleko prije i više postavki ćeš spuštati radi slabog čipa nego li radi memorije
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
mrsmith kaže...

Ma totalni luđaci, u pozitivnom smislu :) ... pa pogledaj samo ovo, Minecraft ultra realism mod

 

 

A da ne spominjemo GTA ili Skyrim. Modding zajednica je nevjerojatna, u svakom slučaju.

 Jesi probao na svojoj "zviri" ?

Nisam još  ne stignem previše, čekam CP da konačno izađe, pa da godišnji uzmem 

 

Tu i tamo nešto isprobam onako za gušte, uru, dvije - ali to je to za sada. 

 

 

It is always darkest just before the dawn.
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Tako sr pričalo godinama kako 4gb neće biti dosta za 1080p, pa se i dan danas može bez problema igrati s 4gb i daleko prije i više postavki ćeš spuštati radi slabog čipa nego li radi memorije

 Bas, dok mi nije dosla 3070 igrao sam i ovogodisnje igre na svojoj 970 na medium na 1080p koja je jos imala onih 3.5 + 0.5GB VRAMA.

 

Ako se igre budu orijentirale prema konzolama kao sto su doslovno svake generacije do sada, 8GB VRAMA ce biti sasvim dovoljno.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
picajzla0707 kaže...

 Slažem se da je glupo reci da je 8gb vrama malo ali isto tako mozemo vidjeti kako neke igre dolaze do dok broja... a npr grafe poput 3070 ili 3080 se ne uzimaju za godinu dana vec se uzimaju da tu budu minimalno 3 godine...

a kakvi naslovi ce dolazati pitanje je kako ce ovo sve sljakati...

 

 

 A gle, na 4K vjerujem da bi moglo biti "knap" kroz naredne godine na novim AAA igrama; na 2K recimo nema zime. I PS5 koji je 4K konzola ima 16Gb shared, znači i kao RAM i kao VRAM (a bit će na sceni sigurno 6,7 godina kao i prethodnik uz podršku za ray tracing). Nafrljim bilo koju novu igru na max i problema nema. Ovo na RX6800, kad se za nekoliko godina bude aktivno koristilo bubam tipa 12, već će GPU biti bottleneck. Imaš 2K monitor ako se ne varam, tako da te to nebi trebalo brinuti. Ako misliš napraviti upgrade na 4K, onda da sad kupuješ ipak ne bih išao na tih 8Gb čisto da ne moraš grafičku za 5500kn zamijenit već za 2 godine ili manje. Al mislim da zeleni ne bi bankrotirali da su stavili 10 i 12 umjesto 8 i 10, čisto za mir u duši.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Lovac kaže...
toxic kaže...
picajzla0707 kaže...

 Slažem se da je glupo reci da je 8gb vrama malo ali isto tako mozemo vidjeti kako neke igre dolaze do dok broja... a npr grafe poput 3070 ili 3080 se ne uzimaju za godinu dana vec se uzimaju da tu budu minimalno 3 godine...

a kakvi naslovi ce dolazati pitanje je kako ce ovo sve sljakati...

 

 

 A gle, na 4K vjerujem da bi moglo biti "knap" kroz naredne godine na novim AAA igrama; na 2K recimo nema zime. I PS5 koji je 4K konzola ima 16Gb shared, znači i kao RAM i kao VRAM (a bit će na sceni sigurno 6,7 godina kao i prethodnik uz podršku za ray tracing). Nafrljim bilo koju novu igru na max i problema nema. Ovo na RX6800, kad se za nekoliko godina bude aktivno koristilo bubam tipa 12, već će GPU biti bottleneck. Imaš 2K monitor ako se ne varam, tako da te to nebi trebalo brinuti. Ako misliš napraviti upgrade na 4K, onda da sad kupuješ ipak ne bih išao na tih 8Gb čisto da ne moraš grafičku za 5500kn zamijenit već za 2 godine ili manje. Al mislim da zeleni ne bi bankrotirali da su stavili 10 i 12 umjesto 8 i 10, čisto za mir u duši.

 to sta ja imam 2k monitor a pokraj imam 4k ali na 60 hz (tv)

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Lovac kaže...
Al mislim da zeleni ne bi bankrotirali da su stavili 10 i 12 umjesto 8 i 10, čisto za mir u duši.

Neka je ovako kako je, još bi digli cijenu za 100 dolara gore da su stavljali 12gb 

 

Čitao sam da je u nabavi cijena 1GB DDR5 memorije od Microna 7$, DDR6 12$... tko zna koliko košta DDR6X onda. 

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Mislim da si se krivo izrazio, koristit će više ukoliko ima 'viška', a ako ima manje vrama zadovoljit će se i sa manje bez vidljivih posljedica sve dok vrama nije dovoljno, a tada kreće 'štucanje'.
Recimo igra traži minimalno 4gb, na grafi od 3gb će trzat, na grafi od 4gb neće, na 6gb isto ništa a pokazivat će (bubam) zauzeće od 5,5gb, na grafi od 8gb zauzeće od (opet bubam) 7gb. Onaj sa grafom od 8gb uvjeren je da igri nužno treba barem 8gb, no igra će normalno raditi i sa 6gb i sa 4gb.
Općenito se radi takva frka oko vrama iako je vrlo malo igara velikih zahtjeva za memorijom, a i to obično na ultra teksturama za koje se vrlo teško uoči razlika u odnosu na v.high kad problema s eventualnim manjkom vrama nestaje.
Ali eto, na svakoj drugoj igri je ok smanjivati postavke jer grafa nema dovoljno jak čip, a od dakeko manjih i rjeđih situacija kad jednu postavku treba smanjiti s ultra se rade drame. Bedastoća

 Da, nespretno sam se izrazio. Kad nestane, onda krene sistemska dip salsa.

 

Mislio sam da se podrazumjeva. Skužajte.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 12:46 (DarthMarkus).
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kako se moze reci da je 8-10 GB dovoljno ili bit ce dovoljno. ZNaci svi smo kupili rtx 3080 kako bi i prije isteka jamstva nakon 1.5-2 godine prodali? Sve vise i vise igara dolazi sa in game assetima na 4K teksture i navise. Vi koji mislite da ove "vintage" igre rade fluidno neka vam, sta je sa igrom u ljeto 2021 godine? Kao sto su 4 jezgre isto jos uvijek dovoljne za gaming neznaci ako nam se sta nudi vise da je to bacanje tech-a. Hell yeah. 5950x je proc koji niko nekupuje onda samo sto se isto kao 3950x biti rasprodanm u prvom danu. 

Ako meni GPU voli alocirati neka alocira samo znam da joj je potrebno kako bi radila najbolje, da nije nebi ni alocirala te podatke u memoriju.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Daj ne tamburaj sa 16gb vrama i puno jezgri, imaš sad Ryzena 1800X 8/16 koji zaostaje 50+ frameova za i5 procesorima sa 6 jezgri, a ovaj novi 5600X je od njega brži u multithread aplikacijama 100%. Intel do sada brži u gamingu sa manje jezgri, a nvidia ima dlss koji lansira fps u orbitu. A Amd shema je oni će stalno nešto u budućnosti, ali su trenutno u qurcu. Jeftini su budget friendly i onda kad izbace nešto što je napokon možda brže stisnu 2800kn za 6/12.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 12:47 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

I onda ti 3070 gubi u nekim naslovima od 2080ti bas radi nedostatka memorije.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo ga opet krece, jedan dan su dobri drugi dan nisu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa ne nego 16gb vrama je neophodno, zato kaj je Amd to stavio. Ali dlss nije mana, kao niti RT. To će oni razvit kroz godinu dana i radit će bolje nego na Nvidiji, a još ga ni nemaju :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Pa ne nego 16gb vrama je neophodno, zato kaj je Amd to stavio. Ali dlss nije mana, kao niti RT. To će oni razvit kroz godinu dana i radit će bolje nego na Nvidiji, a još ga ni nemaju :)

Svatko tko se boji da treba vise vrama ima rtx3090 sa 24gb super brzog vrama visoke propusnosti.

Jer ako postoji ta od 24gb kako onda moze bit dovoljno samo 16gb vrama?..... 🤔🤔🤔🤔

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice