Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 748.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Doca15 kaže...

ide nekad i preko 50 kada se nista ne događa,npr kad ne pucam ili  nema tako puno ljudi na serveru,mislim da imam neki tuđi config,driveri za zvučnu su najnoviji i za graficku a za chipset neznam.

Odi na Intelovu stranicu i skini zadnji Intel Inf update te instaliraj - to ti je driver za čipset.

 

Tuđi config ti i jeste razlog ograničengo framerate. makni ga i koristi svoj.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

neznam kak da vratim stari cfg od igre

16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Doca15 kaže...

neznam kak da vratim stari cfg od igre

Ukloni "novi" i samo pokreni igru. Možda budeš trebao napraviti repair igre, ali mislim da nećeš trebati.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

svejedno je average 55fps nekad  i 45,a nekad i cak 70-80

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Doca15 kaže...

svejedno je average 55fps nekad  i 45,a nekad i cak 70-80

Povečaj detalje. BF3 nije dizajniran za rezolucije mobitela...

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

stavim sve na ultra i isto je...:D

16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Doca15 kaže...

stavim sve na ultra i isto je...:D

Nije isto, ljepše je.

I ja imam manji fps na nižoj rezoluciji. Paradoks.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

inace samo da ti kazem da u bf3 skoro pa nema razlike u ultra i low.a igram na toj rezoluciji zbog esl-a.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Doca15 kaže...

inace samo da ti kazem da u bf3 skoro pa nema razlike u ultra i low.a igram na toj rezoluciji zbog esl-a.

 

ovo je istina! tako i kod mene razlika u brzini s lowa na ultra skoro u par slicica!!!

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...
Doca15 kaže...

svejedno je average 55fps nekad  i 45,a nekad i cak 70-80

Povečaj detalje. BF3 nije dizajniran za rezolucije mobitela...

 average 55 fps-a u bf3 na radeonu7770 pa kaj bi ti vise s tom karticom...gtx580ti ima average ni 100fps-a...ili sam ja nesto krivo skuzio

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2012 23:22 (Stjepanj).
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
Stjepanj kaže...
191x7 kaže...
Doca15 kaže...

svejedno je average 55fps nekad  i 45,a nekad i cak 70-80

Povečaj detalje. BF3 nije dizajniran za rezolucije mobitela...

 average 55 fps-a u bf3 na radeonu7770 pa kaj bi ti vise s tom karticom...pa gtx580 daje jedva 100fps-a sve na ultra

 

O čemu ti? On ima HD 7850 a ne 7770.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Doca15 kaže...

ja onda neznam u cemu je moj problem,imam q8300 na 3.00ghz,4gb rama (2gb kingston.2gb transcend) i sapphire hd7850 i imam oko 45-50 fps u bf3 na 1280x1024 sve na low.

 

 

S tim procesorom možeš zaboravit na bolje performanse u BF3 od toga što imaš sada. Imao sam Q8400 i fps je bio otprilike jednak tome što si ti rekao s istom karticom koju imam sada. Ne može C2Q gurat išta novije od GTX 460 u punoj snazi u Battlefieldu 3, nema šanse. Na servere s više od 32 igrača nemoj ni pomisliti jer ćeš poslati kompjuter u rodni kraj kao što sam ja nebrojeno puta.

 

BF3 obožava noviju arhitekturu i veliki cache na procesoru, što Core2Quad Q8xxx serija i starije nemaju. Pređi na neki Phenom II x4 955 ako želiš iskoristiti tu HD7850.

 

BTW na tako niskoj rezoluciji čak ja na B2K mapama imam bolji fps od njega sa dosta slabijom karticom na Ultra.

 

 

@toxic  Možda će mu se potrošnja grafičke povećati s višim postavkama, ali neće dobiti ni 1 fps više. 

 

BOLDANO DA SVI VIDE.

 

Procesor daje toliko fpsa koliko može i to ništa ne može promijeniti, ne grafičke postavke, ne rezolucija, NIŠTA. To je plafon fps-a koji može dosegniti. Ako se povećaju postavke na superultra i rezolucija na milijun može se samo još izgubiti nešto fps-a, odnosno, grafička će se više koristiti, temperatura će porasti, ali FPS NEĆE BITI BOLJI. Znam iz osobnog iskustva s E8400, Q8400 i sada s i5. U takvim situacijama jedino što može pomoći je jači procesor ili overclock postojećeg, no dobitci overclocka variraju od igre do igre, jer u pojedinim igrama daljnje poboljšanje performansi mogu limitirati druge komponente procesora, kao što je mali cache ili što je u današnje vrijeme češće, stara i manje efikasna arhitektura (čest problem kod Core2Quad serije pošto nisu punokrvni quad core procesori). U igrama poput Battlefield 3 Core2Quad procesori poprilično zaostaju za Phenom II x4 procesorima, a kamoli za Intelovim Core i5, u GTA4 i sa overclockom ne stižu ni Phenom II x3, u Bad Company 2 nisu dovoljno jaki da u svim trenutcima hrane GPU u potpunosti čak i na najvećim postavkama. Q8400 je na 3.4GHz limitirao moju GTX 460 768mb u navedenim igrama, koja se u današnje vrijeme smatra maltene low end karticom.

nanananananananananananananana BATMAAAAN
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2012 1:49 (buljo781).
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Samo to boldano jos stavi da se odnosi na BF3 a ne na sve igre

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Isti princip se odnosi na sve igre, samo što je razlika veća u BF3 i prag bottlenecka je puno niži. Tako da se to boldano primjenjuje na sve igre, samo što je u rijetko kojima primjetno kao u BF3. I u BC2 isto.

nanananananananananananananana BATMAAAAN
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nije nikako isti princip da ga je..., jer npr e4400 na defaultu i e4400 na 3200 je velika razlika u cod4, a vjerujem i u ostalim igrama sta ce ti mnogi potvrditi.  Ako treba dokazat cu ti to i sa configom i sa default clockom i sa overclockiranim procesorom pa ces vidjeti da nije nikako isto

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
maxtoxic kaže...

E8400 4 ghz + gigabyte hd7770 oc.

Da li ima bottlenecka ili ne?

ima puno ako mislis igrati BF3

lisnjic
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Patrick_cro kaže...

Nije nikako isti princip da ga je..., jer npr e4400 na defaultu i e4400 na 3200 je velika razlika u cod4, a vjerujem i u ostalim igrama sta ce ti mnogi potvrditi.  Ako treba dokazat cu ti to i sa configom i sa default clockom i sa overclockiranim procesorom pa ces vidjeti da nije nikako isto

 

Nisam ja rekao da overclock procesora neće povećati fps, ono što sam napisao se odnosilo isključivo za BF3 na njegovom Q8300 jer je on gladan i novije arhitekture i keša. Normalno da će u igrama koje procesor limitira grafičku overclock procesora donekle pomoći, no opet postoji neki limit do koje ima pomaka u performansama jer druge komponente CPUa počnu ograničavati performanse, kao što je cache u Q8XXX procesorima i starija arhitektura.

 

Princip koji sam naveo je istinit, samo sam se malo bolje trebao izraziti u tom boldanom dijelu. Sad ću to ispravit.

nanananananananananananananana BATMAAAAN
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...

 

 

@toxic  Možda će mu se potrošnja grafičke povećati s višim postavkama, ali neće dobiti ni 1 fps više. 

 

nimsa niti reko da ce biti veci frejm, nego ce mu grafa biti iskoristena.. To jest zasto igrati na low postavkama grafa iskoristena svega max 60% i samim time sebe limitirati kada mozes igrat na full postavkama gdje je grafa iznad 90% i skoro pa imat isti frejm rate a kud i kamo bolju grafiku

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
lisnjic kaže...
maxtoxic kaže...

E8400 4 ghz + gigabyte hd7770 oc.

Da li ima bottlenecka ili ne?

ima puno ako mislis igrati BF3

i to  kakav!!ja sam presao s e7600@3.8ghz na q9400@3.1 s 6850 Cyclon i fps je skocio za duplo od neigrivog na low do super igrivog na ultra!!!!(nikad se ne spusta ispod 45fps-a :-)1366x768!!!

14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Evo ja jučer nabavio Phenom II X3. Prije toga sam imao e2200 koji je bio bottleneck za 5670.
Pošto nisam imao ništa drugo na DVDu, instalirao sam Mafiu 2. Razlika e2200 - Phenom nebo i zemlja. Prije mi je igra na low/med 1024x768 radila na 25-30 fps.
Sada na high/max 1366x768 fps ne pada ispod 35. Obično se vrti na 40-45.
Ja zadovoljan.

Pošto BF3 i slične MP igre ne igram, mogao bi jedino probati GTA IV koji je više CPU zahtjevan.
http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

pozz, možda sam malo u off-u, ali zanima me jel postoji neki program koji optereti cijelu konfiguraciju uključujući i grafičku karticu...koristio sam prime95 i sl. programe..ali kako vidim oni opterećuju samo procesor i radnu memoriju...ali ne i grafu..i to mi onda naravno ne pokazuje stvarnu potrošnju cijelog sistema...

 

Mjerim sa ovakvim uređajem : http://andrewpe34.files.wordpress.com/2010/01/powermeter1.jpg

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2012 17:01 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 OCCT ima power suplay test gdje optereti CPU i grafu do daske. Takav load ti nije u praksi nikad, ali možeš provjerit špicu potrošnje u teoriji.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
itomic009 kaže...

 OCCT ima power suplay test gdje optereti CPU i grafu do daske. Takav load ti nije u praksi nikad, ali možeš provjerit špicu potrošnje u teoriji.

I ubiti napojnu.{#}

13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Heheh, pa moguće je. Ali ako je dobra, neće joj ništa biti {#}.

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
evo ja s quadom na 3.6ghz nisam uspio nagurati svoju hd6850-tku do 100posto gpu-usage! jedino u bf3 i 3dmarku 2011 to uspijevam!! a u bfbc2 stoji cijelo vrijeme na 90posto a sve ostale igre drasticno manji usage..
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

I evo ipak i5 3570K(na 4.5 GHz) nema snage da zakuca 99% usage na dvije HD 7870 1150/1350 u BF3 na mapama sa vise igraca.

Pada i ispod 90% na momente, steta, valja mi neki 3770K traziti.

 

Kada su grafe na stock uspijeva da drzi GPU usage oko 97-99%.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 17:47 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

to je neka tvoja greška,pa jedan i5 3570k moze zakucati komotno gtx670 u SLi,a kamoli ne 7870.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Doca15 kaže...

to je neka tvoja greška,pa jedan i5 3570k moze zakucati komotno gtx670 u SLi,a kamoli ne 7870.

Varas se momce.

 

Jedno je zakucati u Single Playeru, a jedno u Multiplayeru, zakucavam 99% u svakoj igri, sem u BF3 MP.

 

Bas imam frenda sa HD 7950 i AMD Phenoma na 3.8 GHz, i u BF3 MP jedva izvuce 80% GPU usage.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 17:52 (Leopard_st).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Leopard_st kaže...

I evo ipak i5 3570K(na 4.5 GHz) nema snage da zakuca 99% usage na dvije HD 7870 1150/1350 u BF3 na mapama sa vise igraca.

Pada i ispod 90% na momente, steta, valja mi neki 3770K traziti.

 

Kada su grafe na stock uspijeva da drzi GPU usage oko 97-99%.

nije ti to do procesora druže moj, pitanje je kako same grafe skaliraju kada im povisis takt mozda postoje neki problemi sa driverima itd..

 

ajde probaj sa 12.6 verzijom pa javi zanima me razlika..

 

edit: probaj procesor stavit na default takt pa vidi da li je razlika ili je nema..... puno toga ce ti to reci

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 17:53 (toxic).
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

A ljudi, majko mila, pa valjda kroz toliko grafickih mogu prepoznati usko grlo.

 

Koristim 12.7 beta koji su bolji za BF3 od 12.6.

 

Na mapama sa manej igraca imam 99% usage.

 

Nego da skratimo pricu, koliko vas igra BF3 MP, da znam imam li povoda da ista dokazujem vise.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 17:55 (Leopard_st).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice