GTX 7XX Club

poruka: 1.474
|
čitano: 177.291
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
Tiby kaže...
volegradele kaže...

Pričekaš da izađe nova serija i kupiš dosta povoljnije polovnu sa garaom GTX780,780ti!!

Da da, odmah u 1/2 cijene jer je nova serija vani...{#}

Šta se smiješ,jesam rekao  1/2 cijene,glupo je sad kupovat kad će cijene stare serije izlaskom nove padat,što je krivo rečeno??

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: GTX 7XX Club

Možda drugdje u svijetu, kod nas nikad ne padnu cijene povodom izlaska nove serije. Nikad.

13 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
volegradele kaže...

Šta se smiješ,jesam rekao  1/2 cijene,glupo je sad kupovat kad će cijene stare serije izlaskom nove padat,što je krivo rečeno??

Zato jer oni koji imaju kartice koje si nave velika večina bude preskočila 9XX seriju, tako vjerojatno bude ponuda mala a potražnja velika a znamo što to znaći.

I nemaš se potrebe propinjati na zadnje noge odmah.

10 godina
offline
Re: GTX 7XX Club

kolko ja vidim jos nije niti onaj prvi price drop dosel kak spada kod nas a kamo srece ovaj drugi ocekivat...{#}

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
12 godina
offline
GTX 7XX Club

Ekipa govorim o ljudima koji će prodat svoje stare GTXice i kupit nove!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
Tiby kaže...
volegradele kaže...

Šta se smiješ,jesam rekao  1/2 cijene,glupo je sad kupovat kad će cijene stare serije izlaskom nove padat,što je krivo rečeno??

Zato jer oni koji imaju kartice koje si nave velika večina bude preskočila 9XX seriju, tako vjerojatno bude ponuda mala a potražnja velika a znamo što to znaći.

I nemaš se potrebe propinjati na zadnje noge odmah.

Ne kuzim te,forumaš zeli kupit karticu novu i dobio je savjet da pričeka izlazak nove serije i da potraži negdje polovnu,uvik se nađe nešto!!

I ne propinjem se ,samo dajem normalan savjet!!

AUDIOFIL
13 godina
offline
GTX 7XX Club

Na TechPowerUp-u je procurio "navodni" leak render MSI GTX 970 s TwinFrozr V hladnjakom (koji izgleda besno-besnije).

Prema pisanju na stranici, spominju sljedeće:

"Based on the 28 nm GM204 silicon, the GeForce GTX 970 is said to feature 1,664 CUDA cores based on the "Maxwell" architecture, 138 TMUs, 32 ROPs, a 256-bit wide memory interface, and 4 GB of memory. It will launch a little later this month."

Što će od svega biti, ostaje nam za vidjeti kroz koje vrijeme {#}

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
13 godina
offline
GTX 7XX Club

Narode, može pomoć?

Budući da imam MSI GTX 760 OC 2 GB u kompu, zanima me isplativost kupovine još jedne za SLI (naravno isti model).
Da čekam novu seriju pa će biti ih više i past će im cijena ili?

I ova jedna me služi odlično, no došao sam do nekih novaca pa ne znam što da radim s njima.

Kakvo je skaliranje i to sve u većini novih igri?
Znam da je SLI 760-ki brži (jeftiniji) od 780-ke.

Slušam savjete.

Referirajte se pod Moj PC za dodatne detalje.

Hvala. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 7XX Club
sudy_freak kaže...

Narode, može pomoć?

Budući da imam MSI GTX 760 OC 2 GB u kompu, zanima me isplativost kupovine još jedne za SLI (naravno isti model).
Da čekam novu seriju pa će biti ih više i past će im cijena ili?

I ova jedna me služi odlično, no došao sam do nekih novaca pa ne znam što da radim s njima.

Kakvo je skaliranje i to sve u većini novih igri?
Znam da je SLI 760-ki brži (jeftiniji) od 780-ke.

Slušam savjete.

Referirajte se pod Moj PC za dodatne detalje.

Hvala. 

Imaš dobru platformu i skaliranje će ti bit dobro. No ne očekuj ga na svim igrama. I očekuj čačkanje po profilima. No moja preporuka: samo naprijed. Sli je dobar, sirova snaga pomogne dosta u situacijama gdje je fps na granici između 50-60. Ovako će ti bit manje stresno za grafe, temperature će ti bit odlične a i fps. To za čekanje novih serija, šta ja znam. Ne bi bilo loše, no kad će past cijena KOD NAS nakon izlaska nove serije, to je veliki upitnik.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
eywa33 kaže...

Imaš dobru platformu i skaliranje će ti bit dobro. No ne očekuj ga na svim igrama. I očekuj čačkanje po profilima. No moja preporuka: samo naprijed. Sli je dobar, sirova snaga pomogne dosta u situacijama gdje je fps na granici između 50-60. Ovako će ti bit manje stresno za grafe, temperature će ti bit odlične a i fps. To za čekanje novih serija, šta ja znam. Ne bi bilo loše, no kad će past cijena KOD NAS nakon izlaska nove serije, to je veliki upitnik.

Tvoj komentar lako mogu uzeti kao relevantan jer imaš GTX 770 SLI.
Ne tražim naravno neke ogromne performanse, trebam samo stabilnih 60 FPS-a (što je svima cilj).

Kakve su tebi temperature?

 

A hoće li TX650M biti dostatan?

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 7XX Club
sudy_freak kaže...
eywa33 kaže...

Imaš dobru platformu i skaliranje će ti bit dobro. No ne očekuj ga na svim igrama. I očekuj čačkanje po profilima. No moja preporuka: samo naprijed. Sli je dobar, sirova snaga pomogne dosta u situacijama gdje je fps na granici između 50-60. Ovako će ti bit manje stresno za grafe, temperature će ti bit odlične a i fps. To za čekanje novih serija, šta ja znam. Ne bi bilo loše, no kad će past cijena KOD NAS nakon izlaska nove serije, to je veliki upitnik.

Tvoj komentar lako mogu uzeti kao relevantan jer imaš GTX 770 SLI.
Ne tražim naravno neke ogromne performanse, trebam samo stabilnih 60 FPS-a (što je svima cilj).

Kakve su tebi temperature?

 

A hoće li TX650M biti dostatan?

Mislim da će napajanje držat. Ja sam se brinuo hoće li meni 750w držat dvi 770ke...al nikad problema. Temperature sam postao na ovoj temi kako su godišnja doba prolazila :)...ugl. prezadovoljan temperaturama. Sad 65 gornja, 60 donja, C3, BF4...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
eywa33 kaže...

Mislim da će napajanje držat. Ja sam se brinuo hoće li meni 750w držat dvi 770ke...al nikad problema. Temperature sam postao na ovoj temi kako su godišnja doba prolazila :)...ugl. prezadovoljan temperaturama. Sad 65 gornja, 60 donja, C3, BF4...

Onda bi trebala i moja napojna gurati dvije GTX770. Vjerovatno moze.

10 godina
offline
Re: GTX 7XX Club

a neznam niti ja vise sad sam pak u trilemi...{#}

uzet jos jednu za sli http://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX780DC23GD5/(vjerojatno najskuplja i najača varijanta){#}

ova je bila ljubav na prvi pogled http://www.asus.com/Graphics_Cards/ROG_MATRIXGTX780TIP3GD5/{#}

 

ili pak cekat da asus izbaci nereferentnu 980-ku...nadam se da nece bit {#} kad cijenu vidim tak da je prvi navod jos pod?

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
12 godina
offline
GTX 7XX Club

Cekati da izadju novi modeli. Ako ce cijena biti suludo visoka, onda uzmes (onda vec na popustima) jos jednu 780.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX 7XX Club

http://wccftech.com/geforce-gtx-980-specifications-2048/

Apsolutno neimpresivno za top model iduce generacije grafa........

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GTX 7XX Club

Imam problem sa svojom gtx-icom, naime kod javlja s random problem kod paljenja, a to je da se 1 vent ne počne vrtjeti, dok drugi radi na 100%, ovog treba ručno "zavrtjeti" i onda se riješi problem..

 

Javilo m ise 2x u nekih 3 tjedna... prvi puta sam riješio reinstalacijom drivera, sada sam ga samo trknuo prstom i proradilo je.. i oba puta kad jedan ne vrti gpu-z nema podataka o brzini vrtnje..čim sep okrene drugi, smire se na 30%...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 7XX Club

nema tu puno misterija 970-ka 3000+ a 980 4000+ i samo moze bit više....sve mi se više čini da će ponovit spačku kao i sa 6 serijom po price/performance tak da je moguce da ju treba izbjeći?!{#}

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 19:22 (ZGamer).
13 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
ZGamer kaže...

nema tu puno misterija 970-ka 3000+ a 980 4000+ i samo moze bit više....sve mi se više čini da će ponovit spačku kao i sa 6 serijom po price/performance tak da je moguce da ju treba izbjeći?!{#}

Ne znam je li prerano procjenjivati, ali najbolja stvar koju 9XX serija donosi (prema do sada viđenim vijestima) je sniženje cijena 7XX serije.

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
10 godina
offline
Re: GTX 7XX Club

i meni se čini iako mislim da ce ovo vise bit za popunit rupice između prelaza na novu seriju i direktno ce opet lomit cjene iduce godine sa novom serijom...ponovit ce 6-7 prelalaz generacije kad su 6 slomili vrijednost novom serijom a ostale su skuplje od 7...tko se nasadio nasadio...{#} 

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 7XX Club
Schweini7 kaže...

Imam problem sa svojom gtx-icom, naime kod javlja s random problem kod paljenja, a to je da se 1 vent ne počne vrtjeti, dok drugi radi na 100%, ovog treba ručno "zavrtjeti" i onda se riješi problem..

 

Javilo m ise 2x u nekih 3 tjedna... prvi puta sam riješio reinstalacijom drivera, sada sam ga samo trknuo prstom i proradilo je.. i oba puta kad jedan ne vrti gpu-z nema podataka o brzini vrtnje..čim sep okrene drugi, smire se na 30%...

Kontaktiraj support, javit će ti se brzo. Kolko je stara grafička? Možda vent rikava. Trebalo bi ga možda podmazat, imaš negdje video po utubeu.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
GTX 7XX Club

Pa ne znam zakaj ste svi tak sigurni da ce GTX 970 bit 3000+ kunica!? Nemrem sad nac na njihovoj stranici, ali njemachi shop je neko vrijeme imao ovu cijenu izlozenu za (referentnu?) palit GTX 970.

Dakle, moja neka pretpostavka je da ce nereferentne bit 2800-3000kn kod nas kroz mjesec, mjesec i pol dana (sigurno cemo malo barem kasnit za ostalima) bez prevelike razlike u cijeni. FuturaIt zna imat povoljnije cijene od odredjenih proizvoda u pojedinim trgovinama u Njemackoj, iako je vecina ipak skuplja, razlike nisu toliko drasticne. Ovih 319€ dodje oko 2450kn. Kad uracunamo porez na hrvatstvo to je ovdje oko 2600kn, pa mi ova pretpostavka izmedju 2800-3000kn za nereferentne ima smisla.

Ako je istina da je GTX 970 po snazi izmedju GTX 780 i GTX 780Ti (jaca od GTX 780 u svakom slucaju), to bi efektivno znacidlo da se nijedna GTX 780 mjesec dana od uvodenja GTX 970 ne bi smjela prodavati za vise od 2600kn (nereferentna) ili barem do Bozica po takvim cijenama.

To dodatno znaci i padu cijena svih rabljenih kartica, te da bi se oko Bozica moglo piknut svasta fino.

 

Eto, to je moja neka dedukcija temeljena na "leaked info" do sada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 7XX Club

bilo bi dobro piknut još jednu rabljenu 780 za cca 2 soma i nitko sretniji od mene da je tak ali čisto sumnjam da će tih kaj veliš 330$...za eu eura ispast taman koliko bi trebalo kad stignu kod nas u ducane...odrzat ce vrijednost 7 seriji to se vidi iz aviona a i po nedavno izbacenim strix modelima...ova ce serija bit vise bazirana na tdp sa  nešto vecom memorijom i visim clockom...velim idu u minimalan preformance boost bar za sada...dosta toga ovisi i o konkurentu tak da cemo vidjeti...

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
11 godina
odjavljen
offline
GTX 7XX Club

Gledajući specs od ovih nadolazećih grafa od zelenih, nisam pretjerano oduševljen. Ne znam čemu 256bitni mem bus i ne pohvalan broj shadera :/

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
eywa33 kaže...

Ne znam čemu 256bitni mem bus i ne pohvalan broj shadera :/

Kakve veze to ima ako će i sa tom uskom sabirnicom i malo "shadera" biti brža od starijih kartica koje imaju šire sabirnice i više "shadera"?

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 7XX Club
Penryn kaže...

Kakve veze to ima ako će i sa tom uskom sabirnicom i malo "shadera" biti brža od starijih kartica koje imaju šire sabirnice i više "shadera"?

Imaš kakav link o performansama? Volio bi vidit. Naravno da ne znači da će perf bit loše, al smanjivanje "brojeva" koje inače znače više>bolje - jednostavno ne zvuči obećavajuće.

 

edit: evo našao neke bench brojke...i ono, ako je sudit prema njima, 970 će bit best buy (ako cijena bude manja ili približna od 780ke naravno), u rangu sa 780, zeru jača. Dok će 980ka bit u rangu sa trenutnim modelima 290x i 780ti :/ ...kao što je već netko rekao, manja potrošnja za iste performanse. Nije loše al ništa od performanse "ticka".

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 20:02 (eywa33).
11 godina
neaktivan
offline
GTX 7XX Club

Diskusiju o 9xx seriji bi trebali prebacit na temu 9xx. Inače izašo je i review. 980ka jača od 780ti a 970ka u rangu 780 GHz edicije

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 7XX Club
ZGamer kaže...

bilo bi dobro piknut još jednu rabljenu 780 za cca 2 soma i nitko sretniji od mene da je tak ali čisto sumnjam da će tih kaj veliš 330$...za eu eura ispast taman koliko bi trebalo kad stignu kod nas u ducane...odrzat ce vrijednost 7 seriji to se vidi iz aviona a i po nedavno izbacenim strix modelima...ova ce serija bit vise bazirana na tdp sa  nešto vecom memorijom i visim clockom...velim idu u minimalan preformance boost bar za sada...dosta toga ovisi i o konkurentu tak da cemo vidjeti...

di to postoji gtx780 za 2000 soma kuna?, cijena joj na 2000kn nece pasti jos minimalno 2 godine(polovna naravno)...nvidia je jednostavno pretjerala s cijenama! tolika razlika naspram istog amd nije nikad bila!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
GTX 7XX Club

Stjepanj treba vidjet cijene kod nas u trgovinama, ali gore screenshot sto sam dao je od GTX 970 za 319€ - da li je to bila greska u cijeni ili ce to doista bit cijena kad se sutra pojavi u ponudi, to cemo vidjet sutra ili slijedeci tjedan. Ako ako to doista budu cijene u EU, kod nas ne bi referentna trebala biti skuplja od 2600kn. Ako se to moze u RH nabavit za 2600kn, a jaca je od nereferentne, OCane gtx 780, onda cijene istih ne mogu ostat na 3600kn u ducanima. Dakle rabljene ce padat isto ko i nove.

Ili nece, ko zna, ipak su to hrvatska posla, ali zato ima slovenija, austrija, italija, njemacka... za 20€ postarine i opet svi (ili barem ja) sretni i zadovoljni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 7XX Club

pusti te referntne kartice  vec znamo da ce im base klokovi biti jaci u startu  mene zanima kolika ce biti razlika u aftermarket izvedbama...i cjenovno i pref...{#} ne vijerujem da ce se bolje oc zbog manjeg tdp-temp. od 7 serije jer po ovome kaj sam do sada vidio na 780 nije limit nista od navedenog...malo me sve ovo podsjeca na refreshed haswell priču{#}

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice