Duel GTX470 vs HD5870(microman)

poruka: 497
|
čitano: 76.381
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Ja sam koristio MSI AB za OC kod HD5850 znači AMD (prije ATixD) bez daljnjega savršeno sam uspio dosegnuti najviše taktove, kažem najviše usporedno sa drugima sa 5850 jer ovisi o primjerku Sapphire 5850

Sad koristim isto za GTX460 Gigabyte. Radi!:))

Jedina šema ti je ako želiš nabacit koji mV više dakle voltmodanjem, eh onda moraš otključati tu opciju i prepravit sa 0 u 1 u .cfg fajlu i to napravi u sejf modu

Rusted from the rain
13 godina
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
zabranjeniples kaže...
stoncin3 kaže...

Alat za clocking grafičkih ja koristim MSI Afterburner i za AMD i za nVidiju

Reci mi, kakav je MSI AF za AMD grafe?? Nisam se još bavio tim đinđama, pa tako pitam. I dal ima kakva šema, pošto je ovo alat od MSI-a, a radi se recimo o Sapphire/Gigabyte grafama??

 Ja sam ga koristio na Zotac,Palit,ASUS i 3D Club.Radio je odlicno.

14 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

pardon,moja krivica,temp je u igrama 80-85 C :)

Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
stoncin3 kaže...

Hm pa čuj ovako od oka 80° za load (ako si na to mislio kad si pisao da ti se cooler malo upali) to i nije puno, štoviše za GPU je sasvim ok, a za GTX470 je uspjeh obzirom da se prvi fermi jako griju

a opet ako ti je to temp u windowsima tih 80 onda neš nije u redu sigurnoxD

Alat za clocking grafičkih ja koristim MSI Afterburner i za AMD i za nVidiju

TEMP u igrama je 80-85 C sorry do mene je nisam napisao ispravno..

Bišć@n
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Hehe ne moraš brinuti nije strašno.. Zna bit da je i 80 u loadu pa se teme otvaraju.. Pitaj mene dugo sam već tu..xD

Nego 80 je još OK. Ako baš želiš da te ne zabrinjava onda pokreni stability test na ovom programu: link

Pa ga vrti oko sat vremena, može i kraće 45min i provjeri-gore-lijevo ti piše sve, clockovi,a imaš i lijepi graf za čekiranje temps;)

Rusted from the rain
14 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
stoncin3 kaže...

Hehe ne moraš brinuti nije strašno.. Zna bit da je i 80 u loadu pa se teme otvaraju.. Pitaj mene dugo sam već tu..xD

Nego 80 je još OK. Ako baš želiš da te ne zabrinjava onda pokreni stability test na ovom programu: link

Pa ga vrti oko sat vremena, može i kraće 45min i provjeri-gore-lijevo ti piše sve, clockovi,a imaš i lijepi graf za čekiranje temps;)

Vrtio sam stability test 30 min.nije mi se dalo vise,temp je max 91 C lol kuler je odradio svoj posao dobro cak ni buka nije bila nepodnosljiva,koji su driveri najbolji za nju posto sam citao da neki driveri daju bolje performanse ili sta vec???

Bišć@n
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Ja sam stavio posljednje 299.60 i nemam nikakvih zamjerki. Inače uvijek updateam drivere, a kod radeona sam imao česte probleme, ovdje ništa značajno..xD

Inače čuo sam od drugih za ove da ima nekih manjih bugova pa stavi ove onda!{#}

Rusted from the rain
14 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

trebam li onda povecati brzinu ventilatora kad igram igre?? da nebi crkla grafa?! :)

Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

ne.

15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
Biscan kaže...

trebam li onda povecati brzinu ventilatora kad igram igre?? da nebi crkla grafa?! :)

 Poželjno je imati te tvoje temperature kao i kod svake grafičke kartice ako je load ispod tih 80°.

I to ti je to ako ti je u stability testu oko 91 najviše... Nije ni to puno samo nemaš baš sreće jer si uzeo GPU koji se

veoma ako grije spram recimo novijih fermija kao ja 460.

Sve u svemu nije opasno samo opet grije se kućište iznutra, dakle topliji je zrak što onda utječe na vijek i kod ostalih komponenti

pa tako ili smanji te temperature ili ugradi još jedan vent na ispuh toplog zraka van. To ti je ako baš hoćeš onda preporuka!;-)

Rusted from the rain
14 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
stoncin3 kaže...
Biscan kaže...

trebam li onda povecati brzinu ventilatora kad igram igre?? da nebi crkla grafa?! :)

 Poželjno je imati te tvoje temperature kao i kod svake grafičke kartice ako je load ispod tih 80°.

I to ti je to ako ti je u stability testu oko 91 najviše... Nije ni to puno samo nemaš baš sreće jer si uzeo GPU koji se

veoma ako grije spram recimo novijih fermija kao ja 460.

Sve u svemu nije opasno samo opet grije se kućište iznutra, dakle topliji je zrak što onda utječe na vijek i kod ostalih komponenti

pa tako ili smanji te temperature ili ugradi još jedan vent na ispuh toplog zraka van. To ti je ako baš hoćeš onda preporuka!;-)

Dok radim,surfam,u windowsu je temp 40C u igrama je 85C manje vise,kuciste mi je inace otvoreno,sad se pitam zasto nemam srece sa ovom karticom koja je zvijer??? nisam te razumio druze,hoces reci da je nekvalitetan proizvod i da ce riknuti brzo zbog grijanja,ja mislim da joj je to normalna temperatura,mozda grijesim,imao sam GTX 280 koja je dizala temp. 80C!!!

Bišć@n
14 godina
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
Biscan kaže...
stoncin3 kaže...
Biscan kaže...

trebam li onda povecati brzinu ventilatora kad igram igre?? da nebi crkla grafa?! :)

 Poželjno je imati te tvoje temperature kao i kod svake grafičke kartice ako je load ispod tih 80°.

I to ti je to ako ti je u stability testu oko 91 najviše... Nije ni to puno samo nemaš baš sreće jer si uzeo GPU koji se

veoma ako grije spram recimo novijih fermija kao ja 460.

Sve u svemu nije opasno samo opet grije se kućište iznutra, dakle topliji je zrak što onda utječe na vijek i kod ostalih komponenti

pa tako ili smanji te temperature ili ugradi još jedan vent na ispuh toplog zraka van. To ti je ako baš hoćeš onda preporuka!;-)

Dok radim,surfam,u windowsu je temp 40C u igrama je 85C manje vise,kuciste mi je inace otvoreno,sad se pitam zasto nemam srece sa ovom karticom koja je zvijer??? nisam te razumio druze,hoces reci da je nekvalitetan proizvod i da ce riknuti brzo zbog grijanja,ja mislim da joj je to normalna temperatura,mozda grijesim,imao sam GTX 280 koja je dizala temp. 80C!!!

Mislio je na to da si uzeo grafičku koja se dosta grije(GTX 465/470/480),neće ona crknuti zbog toga,tojoj je normalna temperatura samo što dosta zagrijava zrak unutar kućišta pa se i druge komponente više griju.Sve dok je ispod 95C pod max opterećenjem mislim da nemaš razloga za brigu.

 

14 godina
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

ma nemas frke moja gtx 470 by Gainward je overclockana 15% i nakon dva sata Battlefilda Bad Company2 temp. je oko 90°C

dok u idle je oko 42-43°C

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Trebam li podizati brzinu ventilatora kad igram igre???? I nasao sam nove drivere na guru3d.com 263.09 i nije mi jasno zasto se ne mogu instalirati??

Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Izasli novi driveri Nvidia BETA su al da vidimo dojmove vase,imali li razlike u performansama??

Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
microman kaže...

Evo i preostalih slika za HAWX i Crysis Warhed.

Nažalost na netu nigdi nemogu pronač Bench tool za Metro2033,a sa FRAPS-om nisam želio mijerit jer rezultate ispisuje u textnom dokumentu,te kao takvi mogu se ručno mijenjati

Zašto su kod GTX470 bencha postavke stavljene na custom, a kod HD5870 na enthusiast?

 

BTW: evo sa gtx570 iste postavke, grafa i proc @ default. Neznam zašto nisi stavio 3 loopa, dobiju se osjetno bolji rezultati.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2011 14:23 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
Hyperion kaže...

Zašto su kod GTX470 bencha postavke stavljene na custom, a kod HD5870 na enthusiast?

 

BTW: evo sa gtx570 iste postavke, grafa i proc @ default. Neznam zašto nisi stavio 3 loopa, dobiju se osjetno bolji rezultati.

 

LOL.. Ti nemaš pametnijeg posla nego pokušat pobit review star gotovo godinu dana?

Uglavnom evo ti screenshoot rezultata sa istim postavkama i ovaj puta obije grafe na Enthusiast.

Razlika samo novi driveri na obije grafe. I dobiju se bolji rezultati na obije grafe, pa bi razlika ponovno bila ista kao i sa 1loop

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2011 14:34 (microman).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice