Duel GTX470 vs HD5870(microman)

poruka: 497
|
čitano: 76.404
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Gle, možemo pričati o večim ili manjim padovima, ali ne možeš mi odgovorno tvrdit da ako igra radi na 75average na HD5870 i min 62 max 85, a GTX 470 recimo na 70 avr, min 60, max 78 da ti golim okom vidiš ikakvu razliku u bila kakvoj "fluidnosti" ili kako god to želiš nazvat radi večeg pada fps-a na HD5870. Možemo govoriti o primjeru gdje taj pad postaje primjetan npr. ako padne ispod 30 ili ispod 25 pa vidiš trzaj, ali opet ako se to događa i na GTX470, a događa se, da ti golim okom vidiš razliku od 1-2 fps-a. Ok, mjerljivo je benchom, frapsom its, slažem se, ali generalizirat da se radi o ne znam kakvoj razlici u fluidnosti radi večeg ili manjeg pada pfs-a golim okom (a opet, radi se o 1-2 fps-a razlike uglavnom).... mislim nek ti bude, ti ih imaš, ja ne, možeš govorit o čemu god, na meni je samo da prihvatim, nemam protuargument, ali imaš malo nategnute tvrdnje.

Stoji da se GTX470 očito približila HD5870, mislim realno tako bi i trebalo biti, GTX260 je bila vrlo blizu HD4870, ali uglavnom jača i opravdano više cijene (iako po meni i tada preskupa), sada je stvar malo drugačija. Ipak ti uz sve to dodaješ ovako jednu fantomsku prednost GTX470 koju prvi puta čujem od tebe.... Stabilniji fps, ok, ali u smislu boljeg monimuma koji je bitan u 5 igara gdje se radi o razlici 28 ili 32 gdje se 32 manje vidi, u večini igara imaju preko 40-50 fps-a i to postaje (relativno)  nebitno

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Da. Evo samo neznam kako izmjeriti te min-max-avg u Metrou jer nema nigdje benchmarka? Kako si ti izmjerio FPS? Možda može sa Fraps? Ja ti to i dokažem večeras!Namigiva Ne znam ako si dobro čitao moj post, ja sam napisao da je u 1-2 navrata min pao ispod 21, ali je konstantno bio iznad 21 tako da ne kažem neistinu ovdje u tvojoj temi? To nisam mjerio nego gledao dok sam igrao

sticky boredom with a book:S
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
Rhodin kaže...

Gle, možemo pričati o večim ili manjim padovima, ali ne možeš mi odgovorno tvrdit da ako igra radi na 75average na HD5870 i min 62 max 85, a GTX 470 recimo na 70 avr, min 60, max 78 da ti golim okom vidiš ikakvu razliku u bila kakvoj "fluidnosti" ili kako god to želiš nazvat radi večeg pada fps-a na HD5870. Možemo govoriti o primjeru gdje taj pad postaje primjetan npr. ako padne ispod 30 ili ispod 25 pa vidiš trzaj, ali opet ako se to događa i na GTX470, a događa se, da ti golim okom vidiš razliku od 1-2 fps-a. Ok, mjerljivo je benchom, frapsom its, slažem se, ali generalizirat da se radi o ne znam kakvoj razlici u fluidnosti radi večeg ili manjeg pada pfs-a golim okom (a opet, radi se o 1-2 fps-a razlike uglavnom).... mislim nek ti bude, ti ih imaš, ja ne, možeš govorit o čemu god, na meni je samo da prihvatim, nemam protuargument, ali imaš malo nategnute tvrdnje.

Stoji da se GTX470 očito približila HD5870, mislim realno tako bi i trebalo biti, GTX260 je bila vrlo blizu HD4870, ali uglavnom jača i opravdano više cijene (iako po meni i tada preskupa), sada je stvar malo drugačija. Ipak ti uz sve to dodaješ ovako jednu fantomsku prednost GTX470 koju prvi puta čujem od tebe.... Stabilniji fps, ok, ali u smislu boljeg monimuma koji je bitan u 5 igara gdje se radi o razlici 28 ili 32 gdje se 32 manje vidi, u večini igara imaju preko 40-50 fps-a i to postaje (relativno)  nebitno

Pa da,al daj mi navedi gdi točno u Crysisu i Metro2033 imaš 60+FPS-a.Ako padne sa 30-na 25 ne vidiš razliku,al kad padne sa 30 na 20 vidiš razliku,a pogotova kad padne sa 40(kod HD5870) na 20.Ja ne tvrdim da kod GTX470 nema padova,naravno da ima,a ima ih kod HD5970 i GTX480,al bitno je koliki su ti padovi i kloliko često se dešavaju,a HD5870 u crysisu ima veče i češće padove od GTX470

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
stoncin3 kaže...

Da. Evo samo neznam kako izmjeriti te min-max-avg u Metrou jer nema nigdje benchmarka? Kako si ti izmjerio FPS? Možda može sa Fraps? Ja ti to i dokažem večeras!Namigiva Ne znam ako si dobro čitao moj post, ja sam napisao da je u 1-2 navrata min pao ispod 21, ali je konstantno bio iznad 21 tako da ne kažem neistinu ovdje u tvojoj temi? To nisam mjerio nego gledao dok sam igrao

Ja sam FRAP-som mijerio početak igre.I dobio ovaj rezultat sa very high postavkama MSAA4x uključenom teselacijom i isključenim DOF-om.

Do MSAA nije jer DOF mi ždere bitno više grafu(bilo HD5870 ili GTX470) nego MSAA.

I'll be back
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Da li možeš samo jedan tip kako staviti mjerenje u FRAPS? Ja javim isto tako početak igre odmah večeras kasnije!Namigiva

sticky boredom with a book:S
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
stoncin3 kaže...

Da li možeš samo jedan tip kako staviti mjerenje u FRAPS? Ja javim isto tako početak igre odmah večeras kasnije!Namigiva

Uključiš FRAPS i po početku igre stisneš F11.

I'll be back
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

OK! tnxNamigiva Kako zaustavljaš benchanje? I koji dio igre točno si izmjerio, onaj uvod gdje Artyom tipka i priča ili prvu misiju gdje ideš baš igrati van u grad kasnije stigne tvoji u kombiju?

sticky boredom with a book:S
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
stoncin3 kaže...

OK! tnxNamigiva Kako zaustavljaš benchanje? I koji dio igre točno si izmjerio, onaj uvod gdje Artyom tipka i priča ili prvu misiju gdje ideš baš igrati van u grad kasnije stigne tvoji u kombiju?

Prekineš tako da ponovno stisneš F11.Počeo sam kad se Artyom penjao po ljestvama sa svojim kompičom,a završio na sceni kad te demon udari.Znači cijeli uvod.I nemoj gledat u zrak.

I'll be back
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

OK! Postam bench večeras kasnije, iza 11. Inače imam OC-anu grafičku

sticky boredom with a book:S
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
Rhodin kaže...

 Ipak ti uz sve to dodaješ ovako jednu fantomsku prednost GTX470 koju prvi puta čujem od tebe.... Stabilniji fps, ok, ali u smislu boljeg monimuma koji je bitan u 5 igara gdje se radi o razlici 28 ili 32 gdje se 32 manje vidi, u večini igara imaju preko 40-50 fps-a i to postaje (relativno)  nebitno

Nigdi u svojim postovima nisam napomenuo da GTX470 ima fantomsku prednost,ja sam stabilniji FPS naveo kao prednost(ne fantomsku),al isto tako sam spomenuo da GTX470 ne vrijedi toliko para koliko dođe.Još uvijek bi rađe kupio HD5870,al opet respektiram i GTX470.Znači moja preporuka je još uvijek HD5870,al opet nečeš ni pogriješiti sa GTX470,osim što češ dat nešto više para.Mislim ovdije realno odlučuje koju firmu netko preferira.

I'll be back
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Pa i nije toliko skuplja GTX 470? Čak sam gledao, tu negdje su im cijene, čak se i GTX 470 od Zotaca nađe za 2500+KN! Iako još uvijek i po meni stoji da se cijene vrte u korist Radeona. Ona druga GTX 480, ma skupa ko sam vrag?

sticky boredom with a book:S
15 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Ovo se slažem u vezi stabilnosti fps-a. Prije sam i ja mislio na ono što više to bolje, ali u igrama tipa crysis i metro manji frame dropovi punp znače. U metro-u sam zbog toga totalno poludio da igram igru na low na 1024x768 samo da mi ne trza, a na 1280x1024 bi sve bilo dobro do većeg okršaja i onda ti probaj ubiti one beštije sa 15 frama... 

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Microman odakle nabavljas grafe, netko ti ih posudjuje ili si bogat?

=)

Jonja
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Sad još da uspiješ testirati za ovaj forum i GTX480 pa nju usporediti sa svojom (5870) grafom Namigiva

 

Zaista na kraju ispada da je ekipa ful previše pljuvala po GTX-icama - što sam ja i govorio par puta još prije ali onda sam odustao jer nema smisla borit se protiv vjetrenjača Belji se

 

Doista stoji da su preskupe (i to kod nas i na starom kontinentu, u Americi imaju sasvim realne cijene), ali osim toga performanse su im sasvim solidne - tu ne bi smjelo biti nekakvih velikih prigovora Neodlučan

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

tako i u BC2,ja mogu igru vrtit na high na 1920*1080 ali sta kada ide od 25 pa do 40fpsa,zato na med stavim i ljepo imam 60fpsa uvjek,a ponekad i 70 80...ugl da nebude totalni Off topic:

 

Cini se da je nvidia napravila dobar posao sto se tice performansi,ali treba tu neki aftermarket cooler da se smanje temp,ali sa potrosnjom su sve zeznuli,samo da cijena padne i bit ce to veliki plus za nvidiu

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Microman, koje si napajanje koristio? Da li ono iz moj pc od 650W ili je za gtx-cu trebalo nešto jače?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

cek jedna mi stvar nije jasna, stoja ovo se odnosi na tvoj prijasnji post di si napisa da smanjujes postavke da ti ne trza, ja bi od grafe koja kosta 2600kn ocekivao da mi sve najnovije igre savrseno klize na monitoru 24 i na svim ultramax postavkava sa teselacijom i svim mogucim sranjima ukljucenim, ako ti moras smanjvat postavke na takvoj grafi onda je to sramota, kupim sad grafu i trza mi, stace onda bit za koju godinu, omg grozno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
Dado_ZG78 kaže...

Sad još da uspiješ testirati za ovaj forum i GTX480 pa nju usporediti sa svojom (5870) grafom Namigiva

 

Zaista na kraju ispada da je ekipa ful previše pljuvala po GTX-icama - što sam ja i govorio par puta još prije ali onda sam odustao jer nema smisla borit se protiv vjetrenjača Belji se

 

Doista stoji da su preskupe (i to kod nas i na starom kontinentu, u Americi imaju sasvim realne cijene), ali osim toga performanse su im sasvim solidne - tu ne bi smjelo biti nekakvih velikih prigovora Neodlučan

Bio sam pital i za GTX480,al frend kaže da njegova firma u kojoj radi nemože(ili neželi) nabavit.Predpostavljam da ju ne žele nabavljat,jer realno gledajući nema baš puno potencijalnih kupaca,a oni koji je žele moraju naručit i onda čekaju po tijedan dana da ju dobe.A sad baš nisam poludio da idem kupovat GTX480 samo kako bi napravio testove,uostalom onda moram imati i Radeon HD5970. ;) Trenutno nam ostaje nadati se da če bugovci ubrzo dobit fermije,pa da onda vidimo,al stvarno mi nije jasno kako bugovci nemogu barem do GTX470 koju ima gotovo svaka poznatija IT trgovina.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2010 18:12 (microman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
Stoja kaže...

Microman, koje si napajanje koristio? Da li ono iz moj pc od 650W ili je za gtx-cu trebalo nešto jače?

Koristio sam XFX-ovo 650w napajanje.Uglavnom na kutiji od GTX470 piše da treba minimalno 32A na 12V railu da bi mogao upogonit ovu grafu.Moj ima 52A,tako da sam uvijeren da bi išla gore i GTX480,al za GTX470 SLI nebi daval ruku u vatru i osigural bi se Corsairom 850W HX.

I'll be back
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
athlon64 kaže...

smanjujes postavke da ti ne trza, ja bi od grafe koja kosta 2600kn ocekivao da mi sve najnovije igre savrseno klize ako ti moras smanjvat postavke na takvoj grafi

Ja ću ti odma reć da si potpuno u pravu, a znao sam da je tako čim su system requirements ugledale svjetlo dana, pa nekih 8GB+ RAM, GTX480 za potpuno uživanje u igriNeodlučan. Ipak opet mislim da ni sa tom ne može sve na Maxed Out (DOF, Teselacija, MSAA, AF, DX11, 1920X1200) niti 30 frejmova konstantno , a kamo 60 koliko bi zapravo trebaloBelji se

sticky boredom with a book:S
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
stoncin3 kaže...
athlon64 kaže...

smanjujes postavke da ti ne trza, ja bi od grafe koja kosta 2600kn ocekivao da mi sve najnovije igre savrseno klize ako ti moras smanjvat postavke na takvoj grafi

Ja ću ti odma reć da si potpuno u pravu, a znao sam da je tako čim su system requirements ugledale svjetlo dana, pa nekih 8GB+ RAM, GTX480 za potpuno uživanje u igriNeodlučan. Ipak opet mislim da ni sa tom ne može sve na Maxed Out (DOF, Teselacija, MSAA, AF, DX11, 1920X1200) niti 30 frejmova konstantno , a kamo 60 koliko bi zapravo trebaloBelji se

To je za 3D,No mislim da bi za 3d trebal minimalno dvije GTX470 u SLI-u.

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

omg,grozno, kupis grafu od 2600kn i nemozes uzivat u potpunosti, umjesto da bude toliko jaka da je nemozes ni posteno iskoristit s trenutnim igrama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Ili maybe one 480-tice?Izlanuo se Sve u svemu jedna OK stvar sa ovom igrom (aj dobro neka mu je sada smo pretjerali) je što je neko rekao na forumu da je igra dobro izglađena što se tiče oku ugodnog gameplaya: meni dobije na momente 21 frejm, a opet ne vidim da trza. OK sad sve ispod 21 FPS je stvarno neigrivo, ali opet iznad tog minimuma još lijepo izgledaOsmijeh

sticky boredom with a book:S
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
athlon64 kaže...

omg,grozno, kupis grafu od 2600kn i nemozes uzivat u potpunosti, umjesto da bude toliko jaka da je nemozes ni posteno iskoristit s trenutnim igrama.

To mi nije stran osiječaj.Zamisli kak sam se osiječal kad sam kupil HD2900Xt koju sam platil 3500kn(u ono vrijeme) i onda PAF.Crysis neide na DX10 sa Very High detaljima.

I'll be back
15 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

kad je crysis izaso je hd2900xt bila aktualni top model? :P

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

lol, vise se isplati uzet jednu moju 4670 za 600 pa igrat na meed haaha,zjbavam se

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Heh, meni dobro i sa ovom mojom, kupio za 1754KN odmah u devetom mjes i to Sapphire pa sam ju OC-ao ma Max za stock cooler i imam čak 25 AVG.Cool Ide i meni u glavu da kad stavim MSAAX4 i AFx8(iliX4?) na Maxed Out opet je AVG 10-15. Ti filteri za grafiku doslovno preuzmu izgled na uštrp ugodnog gameplaya za što mislim treba neki SLI/Crossfire od ove dvije najmanje

sticky boredom with a book:S
14 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Vidim da ove 5870 dobro potegnu kad ih se clocka, neki je lik potego 1ghz na gpu, jer joj treba dodavat voltaze za takav clock ili samo pali rivatuner i digni i koliko se dobije iz nje oc-om

14 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

za primjer, ja u NFS shift imam fps od 15-45, zavisi koji dio staze, koliko auta itd..sto me takodje uzasno nervira je kada udarim u auto, kao da FPS padne na 5 za djelic sekunde, il prosto zakoci..

ne znam do cega je to, ali moguce da je do grafe (4670) jer je proc q9550 na 3.2, i mislim da je dovoljno da igra tece fluidno..

 

posto je grafa licno testirana, i microman je rekao da je fludinije, nekako mi je logicno da i jest tako, jer fps su ipak samo brojevi, imam i ja nekad 40FPS na shift pa malo udarim u auto ono zakoci skroz, a fraps ne uspije ni izmjerit pad..

ili kad igram gta 4, imam 35 FPS, mrdnem misem da promijenim pogled, opet taj brzi kratki pad koji fraps i ne primjeti..

mislim da bi u reviewima trebalo biti malo i komentara o tome, a i oduvijek me je zanimalo sta je razlog tome, a kako se cini, nvidi-a kartice imaju manje takvih problema..

Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Mis da se može promijeniti interval mjerenja u FRAPS? btw ismar na kojim postavkama i rezi igraš Shift? Inače ta grafa ti je slaba pored to quad procesoraIznenađen

sticky boredom with a book:S
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice