ATI PhysX

poruka: 20
|
čitano: 5.025
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
ATI PhysX

Sve zivo sam pregledo al nigdje da nadem za skinut taj driver(btw znam da je nesluzbeni)pa ako tko ima link bil bi zahvalan inace imam hd4850 ak ima kakve veze

Nothing is true, everything is permitted
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI PhysX
R4zOR229 kaže...

Sve zivo sam pregledo al nigdje da nadem za skinut taj driver(btw znam da je nesluzbeni)pa ako tko ima link bil bi zahvalan inace imam hd4850 ak ima kakve veze

Nije to samo driver, i to postoji samo za nVidiu.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
RE: ATI PhysX

siguran sam da sam to vidio za ati da su neki tipovi to izbacili(nije od strane ati-a)

Nothing is true, everything is permitted
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI PhysX
R4zOR229 kaže...

siguran sam da sam to vidio za ati da su neki tipovi to izbacili(nije od strane ati-a)

Evo našao sam neki članak, možda ti pomogne, mada čisto sumnjam u sve ovo.

Link.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
ATI PhysX

To su neki likovi upogonili na HD3850, napravili par testova, nvidia saznala i odmah su prestali s time.

 

Kraj priče.

 

Inače HD3850 je rasturila nvidine grafičke u 3DMark Vantage-u pod time mislim samo na CPU score sa uključenim pissX-om.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion | Downloading High Definiton Content
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
ATI PhysX

Hack koji u jednim benchmarkovima radi, a u drugim igrama neradi, i uzrokuje probleme.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI PhysX
R4zOR229 kaže...

siguran sam da sam to vidio za ati da su neki tipovi to izbacili(nije od strane ati-a)

nema.. bio je rumor da neki tipus razvija (hacka) pisix driver za ATI karticu (kao što je netko gore spomenuo), ali ništa od toga. Treba čekati implementaciju kroz nešto "otvorenije" od pisixa.

Google is your friend
15 godina
neaktivan
offline
ATI PhysX
Ubuduće ne pisite bezveze prije nego malo progooglate.
U Google trazilicu treba samo upisati: Hybrid Physx mod 1.03v.
Ja sam taj mod koristio sa HD5870 i 8800GT i sve igre koje sam igrao(batman,metro,itd) su radile bez problema
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI PhysX
microman kaže...
Ubuduće ne pisite bezveze prije nego malo progooglate.
U Google trazilicu treba samo upisati: Hybrid Physx mod 1.03v.
Ja sam taj mod koristio sa HD5870 i 8800GT i sve igre koje sam igrao(batman,metro,itd) su radile bez problema

uopce nisi skuzio o cemu je rijec, jedno je hybrid physx (gdje fiziku vrti Nvidia kartica), a drugo je zasebna fizika na ATI kartici bez prisustva Nvidia kartice u sistemu...

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 9:53 (mtopol).
15 godina
neaktivan
offline
ATI PhysX
Moj bed. Nisam odma vidio da lik ima samo HD4850.
U tom slučaju ništa od Physx-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATI PhysX

može se još ako imaš neku nvidinu karticu (8800 ili više) da je staviš ako imaš 2pcie utora u jedan utor i instaliraš neki hack pa če ti nvidia biti za physx a ati za ostalo

potpis
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ATI PhysX

a ima li bar onda neki patch/fix za mirrors edge jel iako mi je iskljucen physx kod nekih dijelova zna dosta past fps

Nothing is true, everything is permitted
14 godina
odjavljen
offline
RE: ATI PhysX
R4zOR229 kaže...

a ima li bar onda neki patch/fix za mirrors edge jel iako mi je iskljucen physx kod nekih dijelova zna dosta past fps

  Gle ako nemas nvidiju, nista ti od toga. Kupi nvidijuSmijeh

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
13 godina
offline
RE: ATI PhysX

..slobodno instaliraj od nvidije...

...meni je to trebalo za igricu SAW jer bez toga se nije htjela pokrenut igra

naravno instalirao sam na ati graf i to na 2 kompa!!

Ne planirati znači planirati neuspjeh.
15 godina
neaktivan
offline
ATI PhysX

evo ljepo se zamjeni s ovim likom uz doplatu i problem rijesen, daš svoju hd4850 + nadoplata i dobijes  GTX280

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ATI PhysX

ma prezivjet cu jednu igru tak i onak inace se igram na konzoli a buduci da ovo imam za pc pa reko ajde,nema veze hvala na pomoci svejedno

Nothing is true, everything is permitted
15 godina
neaktivan
offline
ATI PhysX

Ma ja se nadam da će se PhysiX napustiti i da će ti enginei za fiziku raditi preko nekog GPGPU API-a (OpenCL, DirecCompute...). To bi trebalo se pojaviti u 3D Marku 11

Q9650 @ 3.6GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ATI PhysX

govorilo se da je ageia prešla na ati, možda bude nešto.

 

može mi neko objasnit ovo:

na koju foru neka igra može biti optimiziranija za neku grafu, u ovom slučaju cod? dakle, slabija grafa(gts250) može imat lock 250 fps dok jače atijevke nebi išle. to mi nikako ne ide.

a dilema je jer sam cod igrač, skoro svo vrijeme sam proveo na codu, a nemam puno para za nvidiju.

Dočekali...10.11. The MW2
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: ATI PhysX
djdomi kaže...

govorilo se da je ageia prešla na ati, možda bude nešto.

 

može mi neko objasnit ovo:

na koju foru neka igra može biti optimiziranija za neku grafu, u ovom slučaju cod? dakle, slabija grafa(gts250) može imat lock 250 fps dok jače atijevke nebi išle. to mi nikako ne ide.

a dilema je jer sam cod igrač, skoro svo vrijeme sam proveo na codu, a nemam puno para za nvidiju.

  oprimizacija za specijalnu karticu nepostoji, to zna svako koje programirao graficke aplikacije. sve se vrti oko directx-a ili opengl-a, a ti pises svoj engine po toj sintaksi, isto kao sto programrias svoju aplikaciju za c++, pa nemozes krsit pravila. stvar je u tome koliko je odredeni proizvodac optimizirao svoje drivere. perfomanse nemaju veze sa karticom.

jedino ubrzanje gdje mozes ostvariti na nekoj od kartica je forsiranje koristenja odredenih feature-a, kao recimo bathman pa onda da bolje radi na nvidij. drugacije ubrzanje za odredenu karticu ne postoji. to je sve stvar drivera.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
15 godina
offline
RE: ATI PhysX
djdomi kaže...

govorilo se da je ageia prešla na ati, možda bude nešto.

 

može mi neko objasnit ovo:

na koju foru neka igra može biti optimiziranija za neku grafu, u ovom slučaju cod? dakle, slabija grafa(gts250) može imat lock 250 fps dok jače atijevke nebi išle. to mi nikako ne ide.

a dilema je jer sam cod igrač, skoro svo vrijeme sam proveo na codu, a nemam puno para za nvidiju.

nema sanse s tom grafom 125lock max,ja sam sa svojom hd4850 imo lock 250 ali na 1440x900 s time da nisam nis posebno prcko po texturama nego sam samo efekte,AA,iskljucil i to(predpostavljam da igras promod jel onaj ranked nema veze s mozgom)

 

EDIT:sad vidjeh proc nema teoretske sanse stari ja sam na svom AMD-u(dual nzn tocno koji)2.6 nisam mogo lockat 250 sve dok nisma preso na ovo sta sad imam.

Nothing is true, everything is permitted
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 19:54 (R4zOR229).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice