AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

poruka: 145
|
čitano: 28.497
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

Stavil na 0.980, BF3 69-70c..prije, 75-76c..

 

Temperature i nisu bogzna kaj, pošto su svi ventovu u kućištu na low tj 500-600 okretaja... Al za grafu sam zadovoljan, odma skida oko 5-6c dok se undervolta grafa...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
ATiGamer kaže...
zvonac kaže...

Zanimljivo, mogel bi se ja sa svojom poigrat u vezi napona..

Kaj kod nas ima kavih aftermarket coolera za kupit za 7970? Il je još prerano..

Možeš odmah stavit običan Accelero Xtreme Plus jer paše na 7970. Ja ga imam kod kuće al moram nove ježiće uzimat.

dad0r kaže...

Nije mi jasno kamo se zurite sa referentnim grijalicama umjesto da se strpite jos malo i kupite nesto sa postenim hladenjem

Igrao BF3 sat vremena, temperatura 63c, vent na 45% u toploj sobi.

 

Ko ima 7970 slobodno je undervoltate (ako ne mislite dizat taktove naravno) jer svaka ima ogromnog lufta.

koji si najmanji fps vidio u mp na bf3?

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
Jarun_FTW kaže...

koji si najmanji fps vidio u mp na bf3?

U BTK mapama oko 50-60, zna past na 45 u žešćim makljažama a na vanilla mapama je veći FPS.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
ATiGamer kaže...
Jarun_FTW kaže...

koji si najmanji fps vidio u mp na bf3?

U BTK mapama oko 50-60, zna past na 45 u žešćim makljažama a na vanilla mapama je veći FPS.

sve max i AA X4

14 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

da

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
dad0r kaže...
dery kaže...
dad0r kaže...

Nije mi jasno kamo se zurite sa referentnim grijalicama umjesto da se strpite jos malo i kupite nesto sa postenim hladenjem

vrlo dobra su to hlađenja samo bučnija

 

Za mene osobno to nije dovoljno , 80°C u loadu niti u ludilu kod mene nikad nece biti

Šta tebi to znači ako ti je grafa na 80°C ??

12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

hmm... nezz zašto mi oči lete samo na najbolje/najskuplje... zanima me dali bi ova grafička išla u moju matičnu.. tj dali motherboard "Gigabyte GA-MA770T-UD3P" podržava ovu grafu.? zasada je u njoj ATI radeon HD 4770...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

Pa imas fanove koji kupuju samo jedne i samo ili samo druge. Njima bas ne znaci nekada i jacina ili mala razlika.

Ja cu uzeti Nvidia jel sam imao lepsi gameplay sa njom. Imam Radeon koji radi odlicno ali ce biti slab uskoro i pravim plan za naredne 4 godine.

Za to mi treba ne najace negu Ultra jako sa moci klokovanja ogromnom i memorijom pojacanom. 

Ako bi u tom trenutku Radeon bio malo jaci nema veze ova kupovina graficke je namenjena zelenima ali samo top chipu nema veze gde je prema Radeon top chipu.

Ne kazem da nikada vise necu uzeti Radeon ali necu sada recimo.

Cisto da promenim. Ali sada vecu podrsku dajem ljudima da uzmu HD 7970 ako bas sada moraju da kupe dok cu ja cekati

GK110 jel sam mentalno bolestan i zanimaju najaci chipovi i super se osecam zbog toga i necu da menjam NIKAD to.

Cisto ja ne volim vise Radeon jel je on slabasniji to je ocigledno, ali sada navijam da vise ljudi njega kupi zato sto je Nvidia uradila ovo i necka se za GK110.

Sada treba namerno dosta ljudi vise da izabere top chip pre srednjeg da bi oni pozurili.

I dalje me drzi nada da je GK110 i da ubija kako radi kako neki kazu ali da Nvidia nece da rizikuje sa AMD revizijom dok ne bude imala informacije neke a imace ih pre ljudi ovako.

A prica Oktobar/Novembar je makrketing da se zalete nestrpljivi. 

Bilo sta da se desi oni mogu sutra da izbace specifikaciju i zakazu lansiranje za pocetak sledeceg ili kraj meseca.

Lako je onima koji zive blizu eVGA jel kupe ovo i imaju 90 vreme ako izadje neka da vrate kartu i dodaju pare za drugu a sta mi da radimo sa metiljavim ASUSom.

I sto nemamo pare kada ce oni tamo prodaju GTX680 i dodaju pare i sutradan kupe GTX685 mi moramo ovde pravis planove, gledas u kuglu sta ce biti.

Inace protiv sam da je neko zakleti protivnik necega a da nema razlog za to. Ako iam razlog u redu ali ima ljudi koji nemaju.

Ovaj Radeon je ekstra samo sto je skup bre i dalje cene su ludacke inace osecam da radi kao zmaj ali zeleni imaju izgleda bolje inzinjere to je ocigledno.

 

Evo je 

 

 

Tacno znam ove njihove kutije i kada otvorite a karta mirise na novo to nema taj zenski parfem koji vise volim od toga.

I Corsair Hydro seriju kada kupis a mirise onaj metal kao pistolj da si kupio.

A na videu sve lepo lepo mami te da gledas a kada je okrene kada vidim ovu stranu iza samo poskocim na stolici najezim se kao strujica da me je drmnula ihhh

Pokrivajte bre to u tri lepe...Nema ko da napravi sve brand do branda ludak do ludaka ko ih pravi.

 

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2012 7:02 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

sada sam malo pogledao... exspansion slot na matičnoj mi je PCI-E x16 baš kao i tip sučelja kod te grafičke... znači mogao bih je roknut unutra... e sad, dali je to jedina stvar na koju trebam paziti...

potrošnja energije joj je 250W ali koliko sam vidio ova moja HD 4770 troši čak i više pa ako je tako onda mi napajanje nebi trebalo biti problem...

poavljam... radi se o "Gigabyte GA-MA770T-UD3P" matična,

                                 "AMD Phenom II X4 925, 2800 MHz" procesor

                                  4GB DDR3 rami...

matična matična
Ati radeon HD 7970 Ati radeon HD 7970
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

HD 4770 ne trosi koliko i HD 7970 nego manje.Koje napajanje imas?

clock2much
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
zoharbizo kaže...

HD 4770 ne trosi koliko i HD 7970 nego manje.Koje napajanje imas?

dobro pitanje... kad starog na kompu znam da je neko napajanje od 500W... kod mene ne piše ništa na njemu osim "chieftec"... imali možda neki način kako prepoznat napajanje ??

15 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
sylar951 kaže...
zoharbizo kaže...

HD 4770 ne trosi koliko i HD 7970 nego manje.Koje napajanje imas?

dobro pitanje... kad starog na kompu znam da je neko napajanje od 500W... kod mene ne piše ništa na njemu osim "chieftec"... imali možda neki način kako prepoznat napajanje ??

upravo si ga prepoznao :D

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

upravo si ga prepoznao :D

da, ali nemam pojma koju jačinu ima...

15 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
sylar951 kaže...

upravo si ga prepoznao :D

da, ali nemam pojma koju jačinu ima...

slikaj 

imas tamo peak power ili total power,nesto od toga

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

slikaj 

imas tamo peak power ili total power,nesto od toga

evo.. ali se ne vidi nešto posebno... barem ja nevidim...

12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

predlazem ti novo napjanje cisto da budes siguran

Xc
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
sylar951 kaže...

slikaj 

imas tamo peak power ili total power,nesto od toga

evo.. ali se ne vidi nešto posebno... barem ja nevidim...

korisno bi bilo da ga okrenes,druge nema

ili pokusaj kroz otvorenu drugu stranju nesto iscitat ako ima koja rupa :P

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
MrXleader kaže...

predlazem ti novo napjanje cisto da budes siguran

moj stari je nedavno kupio novo napajanje pošto mu je staro crklo... napajanje je od 500W pa u najgorem slučaju bi se s njim mogao mijenjat... znači.. dali bi 500W bilo dovoljno za HD 7970 i ostale komponente..?

13 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

Ja ovde primecujem procesor na 2.8GHz koji ce morati da se klokuje i takav bude u granici ili malo ispod za kartu a ne vidim cooler koji moze to da izdrzi.

A za napajanje ne smem da dam svoje misljenje, necu. Nista nisam rekao...

Jel imas kutiju od napajanja.

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

nemam nikakvu kutiju od napajanja... što se procesora tiče, temperatura je uvijek oko 35°C a kada igram skyrim ili ACbrotherhood na high detaljima popne se na oko 45°C... i tako uvijek... nedavno sam rastavio cijeli komp i očistio svu prašinu tako da se sad još i manje zagrijava...sada nezz kada bi se clockiralo... možda bi temperature poludile... ali šta je baš obavezno clockat ili se može zaobić... jer, znam da zvuči čudno ali ne planiram odmah koristiti cijeli potencijal ove grafe... bitno mi je da ju moja konfiguracija podržava tj. da sada nemoram odmah mijenjat i procesor, napajanje, rame itd...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

Ok, evo ga napokon sam pronašao koje napajanje imam... to je "chieftec gps-550ab-a" od 550W a kod HD 7970 je recommanded 500W što znači da je napajanje uredu... za rame traži minimum 4GB što i imam... a za procesor ne piše ništa... jedino mi je još to u glavi šta je rekao "Vlada011" da ću ga morat clockat iako bih to htio zaobići... samo ne želim da mi se desi da kad kupim grafu da mi fale tamo neki dodatci/utori/kabeli...{#}

550W 550W
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

 

Graficka ima ovakav prikljucak i za rad joj je potrebno ovo.

 

http://i.imgur.com/tB4mM.jpg

 

http://i.imgur.com/AU7cm.jpg

 

Ja sam zbog toga govorio, kuciste, napajanje pa ostalo.

Moze da pise i 800W ako nema dovoljno Ampera ne vredi nista restartovace.

To ce reci neko bolje, druga stvar je CPU koji me jako brine 2.8GHz.

Ja sam sa 3.8-3.9GHz na 70% u nekim igricama i to sa HD5870 kada je jako klokujem.

To su jake grafike prvenstveno za Intel CPU, moze i za AMD ali je dokazano da i najboljim AMD procesorima ipak slabije rade nego na Intelu.

 

http://i.imgur.com/tB4mM.jpg

 

http://i.imgur.com/AU7cm.jpg

 

Sto se tice konektora postoji mogucnost mozda iz molexa da izvedes taj koji ti fali mozda 6+2 pin. 

Ako je neko to radio i bilo sve OK sa ovom vrstom grafickih neka napise, ja nisam.

Sacekaj ovde valjda ce da se javi neko ko ima bar 6950 ili 6970 na slicnom CPU

Ako njima radi lepo moci ce i tebi. Naravno graficka ce raditi 5% slabije nego da imas Intel ali ce raditi.

Da je GTX570-GTX580-GTX680 rekao bi da ne razmisljas uopste o njima ali AMD mislim da je to neki minimum za rad.

Ali nesmem da dam garanciju jel ja sebi u zivotu to ne bi uradio. Znaci nema sanse.

Ako mi je proizvodjac napisao 500W najmanje sto mogu je da stavim 600W ili da bar izaberem 500W od nekog predlozenog napajanja.

Ti mozes da teras nju sa Sesonic X-460 ali to je druga prica. Ja recimo najmanje da imam to bi stavio na X-560.

Ali ajde nema se kesa ta napajanja kada neko viodi cenu odmah razmislja da to nije nesto sto vidi kako lepo radi i misli da je bacanje para.

Jel ako mi on da 500W i predlog koje da kupim a ja stavim slabije kako da idem posle da se zalim da nesto nije u redu. 

Na AMD, na Nvidia forumu ako bi popio restart ili imao bilo koji drugi problem i rekao koje napajanje imas

niko ti vise ne bi odgovorio na poruku niti dao ijedan predlog dok ne estavis ne 500 predlozenih nego

650-750W i to odmah predlazu tipa Corsair, Sesonic. Nauceni su tako i time eskiviraju da odrade reklamaciju ili prebacuju problem na nesto drugo a ti sa slabim napjanjem im dajes povoda za to.

Ovako kada ja dodjem koje imas X-750 ne moze nista da mi kaze. Da sam stavio X-650 ima onih koji bi rekli pa znas GTX580 kada je klkovana ovako pa onako... Jel tako 750W overkill pa da vidim ko ce sta da kaze.

Pre Sesonic X-750 imao sam GX 750 znaci 750W ne znam ni ja koliko A oko 50 napajanje kada klokujem grafiku fan hoce da izleti iz njega, da pogledas satro moze jos jedna ja mislim da bi se upalio sa jos pola grafike. Najbucnija stvar u kompu fucking PSU. Onda sam resio da ga eliminisem. Nije sve kako pise.

 

Kazem da se javi neko ko kaze radi mi takav sa 6950 i sve je OK ili 6970 radice i ova onda super.

A ja mislim da ima ljudi kojima radi i na X3 takve grafike ali nisam siguran. Ali ako uzmes i ako bude radilo odmah stekuj pare za A50 ili Hyper 212+ da povecas malo klok.

A grafiku ne zalazi u odsek za klokovanje uopste. Ni u okviru CCCa. 

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 6:38 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

aaa ništa onda... ako je tako onda moram kupiti novo napajanje... malo sam pogledao na portio i mislim da bi ovo bilo ok...

Corsair GS Series 700W..........751,50kn

Ali onda moram kupiti jeftiniju verziju ove grafičke što me dovodi do pitanja...

Primjetio sam da ima više verzija HD7970 u prodaji... ima od msi, gigabyte, asus, xfx, sapphire i razlikuju se po par stotina kn gore-dole... u čemu je točno razlika.??

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 17:19 (sylar951).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

tipu hladenja

Xc
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
sylar951 kaže...

aaa ništa onda... ako je tako onda moram kupiti novo napajanje... malo sam pogledao na portio i mislim da bi ovo bilo ok...

Corsair GS Series 700W..........751,50kn

Ali onda moram kupiti jeftiniju verziju ove grafičke što me dovodi do pitanja...

Primjetio sam da ima više verzija HD7970 u prodaji... ima od msi, gigabyte, asus, xfx, sapphire i razlikuju se po par stotina kn gore-dole... u čemu je točno razlika.??

Razlika je u cooleru.

Kad već daješ te pare za napajanje uzmi neko modularno tipa OCZ, XFX650, Seasonic...

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
donator_bubrega kaže...

Razlika je u cooleru.

Kad već daješ te pare za napajanje uzmi neko modularno tipa OCZ, XFX650, Seasonic...

dobro... šta kažete onda između ova dva:

 

ocz psu fatal1ty 750w..........................715kn

 

xfx core edition P1-750S-NLB9 750w...746kn

ocz psu fatal1ty 750w ocz psu fatal1ty 750w
xfx core edition P1-750S-NLB9 750w xfx core edition P1-750S-NLB9 750w
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 19:56 (sylar951).
13 godina
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

Uzmi ovo i ovo 

Prodajem: Tipkovnica Revoltec Fightboard Advanced Gaming i Miš Chicony MS-9656 javite se na PM
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
sylar951 kaže...

sada sam malo pogledao... exspansion slot na matičnoj mi je PCI-E x16 baš kao i tip sučelja kod te grafičke... znači mogao bih je roknut unutra... e sad, dali je to jedina stvar na koju trebam paziti...

potrošnja energije joj je 250W ali koliko sam vidio ova moja HD 4770 troši čak i više pa ako je tako onda mi napajanje nebi trebalo biti problem...

poavljam... radi se o "Gigabyte GA-MA770T-UD3P" matična,

                                 "AMD Phenom II X4 925, 2800 MHz" procesor

                                  4GB DDR3 rami...

7970 na tog amda? niste normalni eto..  uzmi neki sandy  i5 2500k + ploca(oko 2600kn)..  kasnije kad se priberes i kad jos cijene padnu piknes odlicnu 7950.. i milina..

ni ne pomisljaj tu grafu na bilo kaj od amd-a

 

-napajanje xfx 600w uvrh glave..

xfact
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 20:14 (=xfact=).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
Ivanjino96 kaže...

Uzmi ovo i ovo 

iskreno sam i mislio uzeti XFX HD7970, a što se tiče napajanja već sada imam 550W ali nema pci-e 6+2pin... a ako ću već uzimati napajanje radije ću dodati još dvjestotinjak kn i uzet 750W.. čisto da budem siguran.(a i za ubuduće ak mislim neš dodavati)

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
sylar951 kaže...
donator_bubrega kaže...

Razlika je u cooleru.

Kad već daješ te pare za napajanje uzmi neko modularno tipa OCZ, XFX650, Seasonic...

dobro... šta kažete onda između ova dva:

 

ocz psu fatal1ty 750w..........................715kn

 

xfx core edition P1-750S-NLB9 750w...746kn

Ne treba ništa tako jako, to drži jedan LC GP3 560W za 350 kn.

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice