AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.661.274
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Iwan7SeVeN kaže...

Poz upravo mi javili iz trgovine da do iduce godine nema 7900 XTX modela samo XT u ponudi.

Znači imali su čitavih 15 kartica valjda za cijelu Hrvatsku. A xt model bude skupljo prašinu na polici ko i 4080 po ovoj cijeni.

:)
10 godina
offline
AMD Navi

Steta posto sam mislio napraviti cijeli pc AMD. Vec imam ryzen 9 7950X, 4x16Gb DDR5 kingston 6000MHz CL36 i ASUS ROG X670 STRIX.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Iwan7SeVeN kaže...

Steta posto sam mislio napraviti cijeli pc AMD. Vec imam ryzen 9 7950X, 4x16Gb DDR5 kingston 6000MHz CL36 i ASUS ROG X670 STRIX.

 Šta fali ovoj nenadjebiva u svojoj klasi:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=rx+6900xt&cod=&cdo=

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
AMD Navi

Nema navale na ove grafe.XT model ista sudbina kao rtx4080.XTX se prodaje možda skalperi opet.

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Steta posto sam mislio napraviti cijeli pc AMD. Vec imam ryzen 9 7950X, 4x16Gb DDR5 kingston 6000MHz CL36 i ASUS ROG X670 STRIX.

 Šta fali ovoj nenadjebiva u svojoj klasi:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=rx+6900xt&cod=&cdo=

 TDP 300W (AMD)
external power supply 3x 8-Pin PCIe

fuj

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Ok graficka ali ciljam na sve najnovije i najbolje trenutno nisam potrosio 1700 eura za staviti grafu od 700 eura a nvidiju necu iz principa sta su napravili sa cijenama makar ako je xtx iste cijene kao 4080.

2 godine
neaktivan
offline
AMD Navi

Cijene katastrofalne, ali kao i uvijek, trgovine prve posiljke prodavaju po skalperskim ciframa za nestrpljive kupce. Skoro svi XTX modeli su rasprodani po Europi, a XT nebi razmotrio ni u ludilu stoga ocekujem da ce sazrijeti na policama.

Pa sjecamo se nedavno su RTX 4080 krenule od skoro 2000 Eura, a danas su po 1400 sto je otpirlike gdje je trenutno i 7900 XTX unatoc $200 nizem MSRP.

 

Tako da ocekujem da ce cijene XTX pasti blize prema 1200 kroz nekoliko tjedana kako se budu punila skladista.

Iako da se razumijemo, ni tada nije neki veliki deal sve dok ne poprave drivere jer su performanse all over the place.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže..
 TDP 300W (AMD)

external power supply 3x 8-Pin PCIe

fuj

 Ovo podebljano baš ispada fanbojevski. Također navodiš 300W nesmotreno.Usporedbe radi: rtx3070ti tdp 290W i oko 500kn jeftinija tj. skoro ništa. Neobjektivan komentar svakako.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 14:02 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
pdrx kaže...

Cijene katastrofalne, ali kao i uvijek, trgovine prve posiljke prodavaju po skalperskim ciframa za nestrpljive kupce. Skoro svi XTX modeli su rasprodani po Europi...

 pa kad su izbacili minimalno što se može, skoro pa paper launch

jbga, znaju i oni da je nakon majnanja prodaja pala, a svjesni su i svoje pozicije na tržištu, kao i da izbacuju meh proizvod, pa će dozirati dobavljivost

 

tužna vremena, mislio sam da ćemo prestankom rudarenja doći na svoje, no očito se treba čekati neko vrijeme da pohlepnim ujacima i nećakinjama dođe iz guzice u glavu da se moraju bar donekle vratiti na staro

14 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
forumaš kaže..
 TDP 300W (AMD)

external power supply 3x 8-Pin PCIe

fuj

 Ovo podebljano baš ispada fanbojevski. Također navodiš 300W nesmotreno.Usporedbe radi: rtx3070ti tdp 290W i oko 500kn jeftinija tj. skoro ništa. Neobjektivan komentar svakako.

 Meni je sve prek 200-250 w fuj, bez obzira na brend. a 3x 18 w pin ni ne gledam po difoltu. hebo kom kojem 500W napajanje nije savršeno dovljno IMO. Tak da i ta nvidija koju navodiš je fuj.

 

podebljao je sam forum a kopirano je sa ove stranice

Grafička kartica Asrock RX6900XT Phantom GAMING OC 16GB, GDDR6, 90-GA2DZZ-00UANF (adm.hr)

 

ali ti si izgleda previše opterečen :D

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 14:26 (forumaš).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

 Jednako gledam i po meni su sve ove nove od 500W tdp fail, jbt to je snaga radijatora u kompu nezamislivo eto.

Ja sam ti podebljao,a ovo tvoje linkano je -5% =6650kn šta sam opterečen.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 14:32 (dery).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
forumaš kaže...

 Jednako gledam i po meni su sve ove nove od 500W tdp fail, jbt to je snaga radijatora u kompu nezamislivo eto.

Ja sam ti podebljao,a ovo tvoje linkano je -5% =6650kn šta sam opterečen.

 3x pin u grafu, 300w tdp i da još to platim 6650 kn i onda trpim tri i više ljeta? pa nisam pao sa Marsa :D 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
dery kaže...
forumaš kaže..
 TDP 300W (AMD)

external power supply 3x 8-Pin PCIe

fuj

 Ovo podebljano baš ispada fanbojevski. Također navodiš 300W nesmotreno.Usporedbe radi: rtx3070ti tdp 290W i oko 500kn jeftinija tj. skoro ništa. Neobjektivan komentar svakako.

 Meni je sve prek 200-250 w fuj, bez obzira na brend. a 3x 18 w pin ni ne gledam po difoltu. hebo kom kojem 500W napajanje nije savršeno dovljno IMO. Tak da i ta nvidija koju navodiš je fuj.

 

podebljao je sam forum a kopirano je sa ove stranice

Grafička kartica Asrock RX6900XT Phantom GAMING OC 16GB, GDDR6, 90-GA2DZZ-00UANF (adm.hr)

 

ali ti si izgleda previše opterečen :D

 

 

dery kaže...
forumaš kaže...

 Jednako gledam i po meni su sve ove nove od 500W tdp fail, jbt to je snaga radijatora u kompu nezamislivo eto.

Ja sam ti podebljao,a ovo tvoje linkano je -5% =6650kn šta sam opterečen.

 

 

Samo sta kartica od 200-250TDP-a u ovoj konfiguraciji (Ryzen 9 7950X, 4x16Gb DDR5 kingston 6000MHz CL36 i ASUS ROG X670 STRIX) ne pase, nije prirodno :)

Tu mora jednostavno ici 300+ TDP-a 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 14:36 (evincar).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Jednako gledam i po meni su sve ove nove od 500W tdp fail, jbt to je snaga radijatora u kompu nezamislivo eto.

Ja sam ti podebljao,a ovo tvoje linkano je -5% =6650kn šta sam opterečen.

 čekaj samo da najave rx7950 kao konkurenciju 4090, pa kasnije rx7990 kao konkurenciju budućoj 4090ti

nit 600w neće biti limit, ocanjem na 700+ 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
dery kaže...
forumaš kaže...

 Jednako gledam i po meni su sve ove nove od 500W tdp fail, jbt to je snaga radijatora u kompu nezamislivo eto.

Ja sam ti podebljao,a ovo tvoje linkano je -5% =6650kn šta sam opterečen.

 3x pin u grafu, 300w tdp i da još to platim 6650 kn i onda trpim tri i više ljeta? pa nisam pao sa Marsa :D 

 Pribit ću te, kupuj i trpi. Budi muško nek se troši.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 14:42 (dery).
7 godina
offline
AMD Navi

Pa sve je jasno kad ni drajvere nisu imali donekle u redu za testiranja na prvi dan, od custom modela imas 3 AIB partnera koji su na vrijeme složili grafu, ostali tek na dan launcha izbacili najave da ce imati nesto u ponudi 

 

Potpuno jasno je da je to požureni i beta projekt, kad imas 5 kartica u cijeloj drzavi za kupiti, ajd nađe se XT model ponegdje kojega nebi kupio ni rambox sve da sudbina amd-a o tome ovisi 

 

Dok sa druge strane amd vodstvo hrpa ljigavaca i lažljivaca koji nemogu zadrzat ozbiljno lice ni na prezentaciji dok izvaljuju laži i maste publiku, hračak u facu za takve i to bi trebalo kazneno goniti kao lažni marketing 

 

Najbolje za amd da se riješi te Radeon divizije i da si skrati muke i sramotu, neka ju prodaju dok jos mogu a ne dok ce morat molit da ih se kupi i da preuzme to netko veci jači i ozbiljniji koji razumije poslovnu politiku i glavu kupaca jer amd ljudi kupuju dok je jeftina solucija, skupu amd je bio kratkog vijeka.

 

Osobno ne kuzim po sta oni idu uopce izbacivati viši razred i jos se toliko izblamirati sa njime od prezentacije do recenzija, umjesto da su odma izbacili low-mid range gdje je najvise oči uprto a Nvidia ga nema namjeru ni izbacivati do ljeta, i da su to pobrali dobar odaziv i napravili jako zaleđe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Ne, donio sam odluku i počinjem piti. Radije sve zapijem.

Moj PC  
7 0 hvala 1
3 godine
offline
AMD Navi

Jebo te u kaj se pretvorilo to PC tržiste, Apple proizvodi po pitanju cijena izgledaju kao igracke po 12kn naspram PC

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Dok god ima ovaca za šišanje biti će para.
Amd je ovdje sjebao što ove kartice nije jednostavno nazvao 7800XT/XTX, očito u marketing diviziji rade budale ili uhljebi 😂
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: AMD Navi
evincar kaže...
Dok god ima ovaca za šišanje biti će para.
Amd je ovdje sjebao što ove kartice nije jednostavno nazvao 7800XT/XTX, očito u marketing diviziji rade budale ili uhljebi 😂

 Kak ce ih nazvat 7800 kad im je vec sad potrosnja jako velika

Kolko bi onda ta 7900 trosila ? 650W ?

 

Problem je u cijeni

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...
evincar kaže...
Dok god ima ovaca za šišanje biti će para.
Amd je ovdje sjebao što ove kartice nije jednostavno nazvao 7800XT/XTX, očito u marketing diviziji rade budale ili uhljebi 😂

 Kak ce ih nazvat 7800 kad im je vec sad potrosnja jako velika

Kolko bi onda ta 7900 trosila ? 650W ?

 

Problem je u cijeni

Posto je sada ova najjaca 355TDP-a onda vjerojatno sljedeca bi bila 450TDP-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 19:09 (evincar).
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Tako je cijena je trebala biti manja 799$ ( mozda 899$ ) za RX 7900 XTX, 659$-679$ ( 749$ ako je 899$ XTX ) za RX 7900 XT.

7 godina
offline
Re: AMD Navi
evincar kaže...
Dok god ima ovaca za šišanje biti će para.
Amd je ovdje sjebao što ove kartice nije jednostavno nazvao 7800XT/XTX, očito u marketing diviziji rade budale ili uhljebi 😂

 I sta da ih je nazvao 7800xtx kaj bi se dogodilo da im opravda performanse i kupnju i loše drajvere i potrošnju?

 

Samo bi ih jos vise prozivali za cijene i koliko su nabili x800 razred od prošle serije.

 

 

7 godina
offline
AMD Navi

Vidim i baba voli velike, a i debele 

 

Eh, kad se sjetim epiteta za 4090ke i 4080ke na tu temu, sta sad kad je i ovdje ista stvar, oce doc dery zahračkat da poravna račune 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Iwan7SeVeN kaže...

Tako je cijena je trebala biti manja 799$ ( mozda 899$ ) za RX 7900 XTX, 659$-679$ ( 749$ ako je 899$ XTX ) za RX 7900 XT.

 Ne može stavljat nižu cijenu bez da sreže vram. 

kradem mine iz minskog polja
7 godina
offline
AMD Navi

Proklete petlitrenke bile 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Lave jesi to ti?
😊
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Tako je cijena je trebala biti manja 799$ ( mozda 899$ ) za RX 7900 XTX, 659$-679$ ( 749$ ako je 899$ XTX ) za RX 7900 XT.

 Ne može stavljat nižu cijenu bez da sreže vram. 

 pa i trebali su srezat ram, koji će im qujac 24gb vrama 

sa 16gb na xtx imali bi više nego dovoljno, isto kao 4080 s kojom je podjednaka, a mogli bi srezat cijenu

7 godina
offline
AMD Navi

To su stavili da se kao na papiru takmice sa 4090, i da kako su sa "moar cores" filozofijom pecali neiskusne probaju i sa vramom istu stvar posto za posao nisu.

 

Teška godina za AMD sve u svemu, točno sve ide tokom kako sam pricao mjesecima

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice