3 way sli

poruka: 43
|
čitano: 4.712
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
3 way sli

Ja sam u jedno siguran kupujem dx11 karticu i to najjaču single chip, a čekat nvidiu do 12mj da izda kartice svoje mi se neda, pa skoro 100% sam siguran da uzimam radeon 5*** seriju...

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 3 way sli

Koliko znam 295 je jedina multi-GPU grafička na tržištu. Stavljat tako nešto u SLI je ravno igrati se ruskog ruleta... Za koju godinu, kada počne jači prodor grafičkih sa više procesora, da, ali sada možeš imati samo nevolje s istom. Ne vrijedi živaca i vremena.

Every hole is a goal!
15 godina
neaktivan
offline
RE: 3 way sli

Jedina uz 4870X2 i 4850X2 (i bivše modele 9800GX2, 3870X2, 7950GX2...)

Four Thirds
15 godina
offline
RE: 3 way sli

Što to nisu zapravo dvije grafičke u CF?

Every hole is a goal!
15 godina
neaktivan
offline
RE: 3 way sli

Da to su dva GPU-a na jednom PCB-u. Povezana su internom CF/SLI vezom.

Four Thirds
15 godina
offline
RE: 3 way sli

Sad gledam slike 4xxx X2

Ne znam zašto sam si ja zamislio da su to dvije grafičke (dva PCIe utora)...

Every hole is a goal!
15 godina
neaktivan
offline
RE: 3 way sli

Nvidia ima racimo u jednom PCI utoru dvije tiskane ploče (to oni nazivaju "sendvič", što je logično), dok ATi ima jedan PCI utor jednu tiskanu ploču

Tiskana ploča, hladnjak, druga tiskana ploča, maska (GTX295) Tiskana ploča, hladnjak, druga tiskana ploča, maska (GTX295)
Four Thirds
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2009 22:19 (Oly_E3).
15 godina
offline
RE: 3 way sli

Ok, jasnije, no da se nakratko vratim na vlastitu konstantaciju s kojom sam ušao u raspravu.

 

Koliko je zapravo, ajmo reći, funkcionalno duplirati multi-GPU grafičke kartice? Ja sam na dosta mjesta naišao da 2x 295 jednostavno ne radi u nekim igrama i da jedna kartica stoji neiskorištena (čak mislim da su isti problem imali i bugovci pri svojem XPCu) i vlada mišljenje, barem sam ja takav dojam stekao, da je to još uvijek ispred vremena i slabo podržano  u samim igrama.

Every hole is a goal!
15 godina
neaktivan
offline
RE: 3 way sli
Bukva kaže...

Koliko je zapravo, ajmo reći, funkcionalno duplirati multi-GPU grafičke kartice? Ja sam na dosta mjesta naišao da 2x 295 jednostavno ne radi u nekim igrama i da jedna kartica stoji neiskorištena (čak mislim da su isti problem imali i bugovci pri svojem XPCu) i vlada mišljenje, barem sam ja takav dojam stekao, da je to još uvijek ispred vremena i slabo podržano  u samim igrama.

Evo ja sam dobio "mali boost" sa dvije 4870 kartice u CF-u, tj. dobio sam koji FPS više u igrama koje ponekad zaigram na plazmi (full HD rezolucija), a FPS na 19" monitoru je isto porastao ali ne toliko koliko na većoj rezoluciji (inače na 19" monitoru sam samo kada sam na internetu). Znači multi GPU nije nikom potreban, sve se može sasvim dobro odvrtiti na jednoj vrlo močnoj kartici kao što su trenutno 4890/ GTX275/285 (naravno i 4850/ 4870/ GTS250/ GTX260 su također dobre za igre). Naveo sam neke od nedostataka u multi GPU tehnologijama (ja čak i nemama puno problema sa CF-om) pored single GPU riješenja. Inače Multi GPU  nije iskoristiv u igrama koje su CPU based, znači u njima najveću ulogu ima CPU. Također ova misao je kriva: Aha kupiti ću dvije 4870 po 512MB i imati ću 1GB video memorije... NE! Jer svaki GPU ima raspoloživo onoliko megabajta koliko sadrži kartica, znači ovdje je to 512MB, pa i tu dolazi do problema sa nekim igrama koje traže puno video memorije (GTA IV recimo).

Four Thirds
15 godina
offline
RE: 3 way sli
Oly_E3 kaže...

Nvidia ima racimo u jednom PCI utoru dvije tiskane ploče (to oni nazivaju "sendvič", što je logično), dok ATi ima jedan PCI utor jednu tiskanu ploču

Sandwich kartice su ti samo gfx 295 prva verzija i 7900gx2 (7950gx2), gtx295 druga verzija zvana još "single pcb" je rađena kao hd3870x2 / 3850x3(trinity) /4850x2/ 4870x2 /9800gx2 na jednom pcb-u i 2 čipa.



Nvidia je napravil sandwich zbog ogromnih čipova, tj. nisu stali na jedan pcb.

 

Dok se možete držat single gpu-a najbolje njih uzimajte, s mgpu-ima samo probleme dobivate i ogromne temperature/potrošnju i ne tako veće performanse.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
offline
RE: 3 way sli
kresimir.kralj kaže...

Samo sam rekao da je gtx 295 povoljna (1500 kn)na ebayu,ok,nisam znao sa nemoze biti 3 way sli za gtx 295 ali sta mi stalno to iz je****g posta u post ponavljate,sad znam,u ovom trenutku imam 2000kn a za 7 dana mi je rodjendan pa neznam koliko cu para dobiti zato sam mislio gtx 295,sad razmisljam hocu li uzet 2x4870 ili cu ipak cekat 5870

a piše 30.4. 1990.... to mi nije nikako 7 dana malo si zatrola ode jeli?

Najbolji osjećaj je upala mišića........
15 godina
offline
RE: 3 way sli
Oly_E3 kaže...

Evo ja sam dobio "mali boost" sa dvije 4870 kartice u CF-u, tj. dobio sam koji FPS više u igrama koje ponekad zaigram na plazmi (full HD rezolucija), a FPS na 19" monitoru je isto porastao ali ne toliko koliko na većoj rezoluciji (inače na 19" monitoru sam samo kada sam na internetu). Znači multi GPU nije nikom potreban, sve se može sasvim dobro odvrtiti na jednoj vrlo močnoj kartici kao što su trenutno 4890/ GTX275/285 (naravno i 4850/ 4870/ GTS250/ GTX260 su također dobre za igre).

Ja sam zapravo ciljao na, recimo, 2x 4850x2 u quadfireu ili 2x 295 u quad-SLIu (pošto je netko spomenuo 3-way SLI 295ice)... Međutim, možemo reći da sam dobio odgovor na pitanje ;)

 

 

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: 3 way sli
kresimir.kralj kaže...

Samo sam rekao da je gtx 295 povoljna (1500 kn)na ebayu,ok,nisam znao sa nemoze biti 3 way sli za gtx 295 ali sta mi stalno to iz je****g posta u post ponavljate,sad znam,u ovom trenutku imam 2000kn a za 7 dana mi je rodjendan pa neznam koliko cu para dobiti zato sam mislio gtx 295,sad razmisljam hocu li uzet 2x4870 ili cu ipak cekat 5870

de prvo skupi ti niovce, pa kad budes spreman sutra otic kupit, javi se na forum, pa reci situaciju, ovo sve ostalo je cooratz...

Psssssst Zecovi spavaju
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice