Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.248
|
čitano: 708.806
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Koliko je ok uzimati NX2000 koji je star 2 godine sa 1500 fotki ispucanih?

Poprilično niska cijena + još objektiv sa OIS-om (18-55mm) i još dosta opreme?

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Ako je cijena oko 1000kn, uzmi.
Samsung je odustao od aparata tako da ces ga u buducnosti tesko moc prodat ili kupit nove objektive..
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Cijena je 1500 kn, mislis da toliko malo vrijedi?
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

S obzirom da se moze nac nikon d3200 ispod 2000kn(samo treba bit strpljiv) nemre taj samsung vrijedit nekaj vise od toga. 

 

Steta je zanenarit objektive koji su jednako bitni kao i fotoaparat 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Koji fotoaparat kupiti do nekih 2500kn?

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 7:16 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

 Kakva su tvoja iskustva sa canosom ? 
Od 3 puta kaj sam tam kupovo 2 puta mi je bilo lose iskustvo.

 

Tak da vise kod njih ne uzimam. 
Kupujem sad sve u MComputers(Uz Canosu jedini i imaju dobru Fuji ponudu.).

Odlicna usluga, dobijem i popust tu i tamo. Ako necega nema lagano se dogovorit s covjekom za narudžbu. 

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Stvar je da u subotu navečer putujem a riknuo mi je fotic dns i trebam aparat koji mogu kupiti odmah. Je li Canon PowerShot SX530 HS dobar kao taj Nikon 1? Ili neki drugi Nikon?

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 14:39 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Santana kaže...

 

 Kakva su tvoja iskustva sa canosom ? 
Od 3 puta kaj sam tam kupovo 2 puta mi je bilo lose iskustvo.

 

Tak da vise kod njih ne uzimam. 
Kupujem sad sve u MComputers(Uz Canosu jedini i imaju dobru Fuji ponudu.).

Odlicna usluga, dobijem i popust tu i tamo. Ako necega nema lagano se dogovorit s covjekom za narudžbu. 

Kupio sam jedan objektiv i jedan filter. Nikakvih problema...

MComputers imaju bolju uslugu. Tu se slažem. Stvarno se s njima da dogovorit oko svega.

 

JozoBozo121 kaže...

Stvar je da u subotu navečer putujem a riknuo mi je fotic dns i trebam aparat koji mogu kupiti odmah. Je li Canon PowerShot SX530 HS dobar kao taj Nikon 1? Ili neki drugi Nikon?

 

Nikon 1 je puno bolji od tog Canona. Za tu cijenu se još i Fuji XQ1 isplati uzet.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Imal sam Sony alfu 5000,prodal ju i uzel Nikon d3300,kvaliteta fotografije,trajanje baterije,brzina..  nije za usporediti,.Nikon je puno bolji...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja uzel pre neki dan 55-200 za Nikon d3300 evo jedna fotka kaj nije baš primjerena za taj objektiv ;) 

https://i.imgsafe.org/30479ce1cc.jpg

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2016 18:40 (bahrija1979).
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

trebao bih fotić koji ima prilično dobru kvalitetu slika i da moze snimati ali nista preozbiljno sa njuskala i naravno sto jeftinije  to bolje al recimo neki max bi bio 800kn.
cura hoce za blog da se moze slikati i sve to a nije bas prezadovoljna sa samsungom s6 i nespretno joj je pa ako moze nesto ovako na brzinu a da zadovolji potrebe bio bih vam jako zahvala, ili ako mozete reci barem koje modele da trazim pa cu sam nac i na sto trebam obraćati paznju jel nikad do sad nisam koristio fotić niti sam ga kupovao.
I da imamo 2 uvjeta a to je da se koriste obične baterije i da se moze preko USB-a sve lagano prebaciti na komp.
Nadam se da sam dobro opisao potrebe i unaprijed hvala..:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Za 800kn ne vjerujem da ce dobit nesto bolje od samsunga S6 
Video pogotovo. Jedino ce mozda moc zoomirat i to je to kaj bi prednost bila jednog fotoaparata od 800kn

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

znaci ovako nesto na njusci polovno ne moze parirati samsungu s6?

http://www.njuskalo.hr/digitalni-fotoaparati/fotoaparat-olympus-sp-800-oglas-19336435

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

ne koristi obicne baterije a rece da ti je to uslov.

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...

ne koristi obicne baterije a rece da ti je to uslov.

 ma ja sam samo primjer dao, a ako moram moze i onda sa njihovom baterijom iako preferiram da idu obicne zbog lakse zamjene ako se pokvare.
Al zanima me sto se tice kvlaitete slike da li je mobitel bolji ili losije ili je tu negdje?
Jer nekoliko ljudi mi je reklo da su obični fotići ipak dosta kvalitetniji od mobitela sto se tice slikanja i svega, pa ne mogu vjerovati da svi imaju aparate od 2k+ kn.

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
tomislavivic kaže...

znaci ovako nesto na njusci polovno ne moze parirati samsungu s6?

http://www.njuskalo.hr/digitalni-fotoaparati/fotoaparat-olympus-sp-800-oglas-19336435

 Slike ce valjda bit nesto bolje i jos imas 30x zoom , ali video ce bit losiji. 

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Santana kaže...
tomislavivic kaže...

znaci ovako nesto na njusci polovno ne moze parirati samsungu s6?

http://www.njuskalo.hr/digitalni-fotoaparati/fotoaparat-olympus-sp-800-oglas-19336435

 Slike ce valjda bit nesto bolje i jos imas 30x zoom , ali video ce bit losiji. 

 ma slike su najbitnije video manje bitan uostalom to moze i s mobitelom al slike su joj najbitnije.
jel mi mozete barem reć sto otprilike da gledam sad na njusci tj sto je bitno pa cu probati nesto nac.

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
tomislavivic kaže...
Santana kaže...
tomislavivic kaže...

znaci ovako nesto na njusci polovno ne moze parirati samsungu s6?

http://www.njuskalo.hr/digitalni-fotoaparati/fotoaparat-olympus-sp-800-oglas-19336435

 Slike ce valjda bit nesto bolje i jos imas 30x zoom , ali video ce bit losiji. 

 ma slike su najbitnije video manje bitan uostalom to moze i s mobitelom al slike su joj najbitnije.
jel mi mozete barem reć sto otprilike da gledam sad na njusci tj sto je bitno pa cu probati nesto nac.

 probaj ovo 

http://www.njuskalo.hr/digitalni-fotoaparati/olympus-sh-21-touch-shutter-hybrid-3d-oglas-18740895

8 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Za te pare koristi S6. Cime nije zadovoljna sa njim? Sta konkretno slikas?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Odjeća, obuća(curu u tome i tak) selfiji itd a jednostavno kad vidi svoje slike i slike thi drugih blogera njihove su prilično kvalitetnije s manje suma pogotovo na cipelama itd.,

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2016 22:18 (tomislavivic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

To sigurno nije od aparata od 800kn. Ako zelis dobar rezultat treba ti puno bolji aparat i odgovarajuce svjetlo. sa ugradjenim blicom se takodje neces usreciti...

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
tomislavivic kaže...

Odjeća, obuća(curu u tome i tak) selfiji itd a jednostavno kad vidi svoje slike i slike thi drugih blogera njihove su prilično kvalitetnije s manje suma pogotovo na cipelama itd.,

 Nije sve u fotoapratu.

Mozda imaju bolje osvjetljenje pa su i cisce slike.

 

Sa ovim kompaktima nebus puno napravil na tom polju

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
tomislavivic kaže...

Odjeća, obuća(curu u tome i tak) selfiji itd a jednostavno kad vidi svoje slike i slike thi drugih blogera njihove su prilično kvalitetnije s manje suma pogotovo na cipelama itd.,

 S6 ima (donekle) manual kontrole, nek ih nauči koristiti.

I ne znam kako može biti nezadovoljna njegovim slikama, ful su dobre.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

ok hvala na pomoći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Cuvaj pare i skupljaj za neki DSLR ako se vec mislite time baviti...Eventualno mirrorless....

13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Koji bi bio best buy DSLR sa kit objektivom do 3500 kn ? Po mogućnosti što manja cijena. Da li bi d3200 bio dobar izbor za 2700 kn ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

nemoj,imal sam olympusa 820uz,očajne fotke su bile s njim,video donekle,bolje dodaj još koju kunu i uzmi neki panasonic lumix tz serija 20,30,40....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Prekjučer prodal svoj nikon 3300d,za 3300kn  s objektivom 50-200,ja da sam na tvojem mjestu dodal bi još koju kunu i uzel ovaj Pentax k50  http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/pentax-k50-oglas-19364469

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima,

 

Molim Vas mišljenje o fotoaparatu NIKON L840 RED !

 

Zapravo cjenovno nebi išla više od 1.700,00 kn, jer smatram da se za te novce, za mene totalnog amatera, može naći dobar fotić, a ovaj mi se čini oke, pogotovo zbog ekrana koji je rotirajući pa nije problem snimati "selfie" videe, a i crvene je boje  

 

Ukoliko imate neki bolji fotić za te novce, otvorena sam za prijedloge.

 

Hvala 

 

 

 

Uvijek će se dogoditi ono najgore od čega strahuješ!!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice