Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.713.411
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Dud kaže...

@ nix, dobrodošla na forum, ok su ti fotke htio bi vidjet još koju, jel imaš profil na nekoj od fotostranica, ako imaš stavi link
@ Oly ova druga fotkana u plavi sat mi je najbolja, i onaj zvonik mi je ok
Kaj se tiče vodenog žiga, mislim da nema mjesta s kojeg ga se ne bi moglo maknuti, tako da ne vidim potrebu da na fotografiji koju cijenimo tolko jako dodajemo detalj koji tu ne spada, ionako je skoro nikakva zaštita, bolja opcija su mi metada potpisi, makar ni oni nisu zaštita.

 Tnx :D

 

također super macroi ;) Koji su opremu koristio i postavke (focus stacking si koristio?)? Ja sam malo razmišljao da kupim neki od onih jeftinih macro prstenova sa ebaya za moj 12-60mm, pa da se okušam u macro fotografiji prije nego iskreširam za neki polovni macro objektiv :)

DrNasty kaže....

 To je prilično jednostavno iz ruke kad se ufuraš.

Ovo je 3 fotke, imam čak i od 5.

https://500px.com/photo/84153519/ready-to-fight-by-goran_d

 Zakon :D 5+

CyberDemonVZ kaže...

 Canon G12.

Kompakt, al skupo đubre.

 odličan fotić :) volim te male kompakte... imam stari Olympus SP-350 pro-summer kompakt ima isto veliki senzor, PASM modove, konvertorske predleće (široki i tele) i hot-shou za blic... :D nekako mi je gušt igrati se s takvim fotićima :D

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Imam Canon G16, odlican kompakt, zverka samo takva... Inace kakva su vasa iskustva s tim foticem?

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Imam Canon G16, odlican kompakt, zverka samo takva... Inace kakva su vasa iskustva s tim foticem?

 G16 mi je san. Al nemam love za njega.

Kad skupim lovu ide Canon DSLR ili G16.

 

Canon zato jer već imam njihovu opremu i brat i dva frenda imaju Canon pa si mogu posuđivati.

 

G16 odlično izgleda kad gore staviš 580ex ii (mislim da je to najveći Canon blic)

  Primjer s G11:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Ne volim G seriju. Puno preskupa za ono što nudi i a6000 ga jede za doručak, užinu, ručak i večeru.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
12 godina
online
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Mitch kaže...
Ne volim G seriju. Puno preskupa za ono što nudi i a6000 ga jede za doručak, užinu, ručak i večeru.

 Pa taj je ogroman. G serija stane u džep.

 

Ups, off topic smo

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...
Strm kaže...

Imam Canon G16, odlican kompakt, zverka samo takva... Inace kakva su vasa iskustva s tim foticem?

 G16 mi je san. Al nemam love za njega.

Kad skupim lovu ide Canon DSLR ili G16.

 

Canon zato jer već imam njihovu opremu i brat i dva frenda imaju Canon pa si mogu posuđivati.

 

G16 odlično izgleda kad gore staviš 580ex ii (mislim da je to najveći Canon blic)

  Primjer s G11:

 G16 je stv zakon, al ovaj moj ima jednu manu. Ima nekakvu kao crtu na gornjem lijevom uglu slika, onak deblju koja mal zamuti taj dio slike, a objektiv mu je full cist

sup bro?
12 godina
online
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

 G16 je stv zakon, al ovaj moj ima jednu manu. Ima nekakvu kao crtu na gornjem lijevom uglu slika, onak deblju koja mal zamuti taj dio slike, a objektiv mu je full cist

 Najvjerojatnije smeće (dlaka) u fotiću, valjda na senzoru.

Na kompaktu se ne može maknuti bez rastavljanja :/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...
Strm kaže...

 G16 je stv zakon, al ovaj moj ima jednu manu. Ima nekakvu kao crtu na gornjem lijevom uglu slika, onak deblju koja mal zamuti taj dio slike, a objektiv mu je full cist

 Najvjerojatnije smeće (dlaka) u fotiću, valjda na senzoru.

Na kompaktu se ne može maknuti bez rastavljanja :/

 Mislim, na vecini fotki, tj ja vise volim manje predmete pa je tu malo i crop itd pa se to i nevidi ali ako slikam nebo, panoramu ili tako nesta onda hebiga...

sup bro?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

 G16 je stv zakon, al ovaj moj ima jednu manu. Ima nekakvu kao crtu na gornjem lijevom uglu slika, onak deblju koja mal zamuti taj dio slike, a objektiv mu je full cist

 To su ti super fotići za se počet učit slikat kako treba, odnosno gdje ne želiš vući svoj ogromni DSLR jednog dana i ne biti toliko upadljiv... :D nude manualne modove zakon stvar, ja sam se sa svojim SP-350 od olympusa naučio kako fotić radi, razumio tehnikalije oko toga i dan danas volim taj fotić :D Po meni iako danas su mirrorlesi sve pristupačniji i nude puno bolje rezultate, ipak ne mogu stati u džep i izgledati neupadljivo (ulična fotografija npr.), a ovakvi kompaktići sa naprednim senzorima mogu donjet rezultate šta je je :D ja neke od svojih najboljih slika koje najviše volim imam uslikane sa Olympusom SP-350, a to je ova tu slika, slikana u akvariju na putu i nisam nosio svoju mrcinu od DSLR-a :)

 

Ova tvoja mrlja vjerojatno je ili prljavština na senzoru ili pak prljavština u objektivu :/ ako je pod garancijom možeš ga reklamirati uvijek :)

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
9 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

lijep dan za kupnje 

Mlad i lud
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

 Nakon "100 godina" da i ja nešto stavim. Malo sam prošetao psa i kompakta za promjenu... :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

uh jeste se raspisali,dakle idem po nekom redu
@DrNasty ja imam samsung monitor s PVA. matricom, stariji je ali su boje pravilne, ali ne nisi u krivu skuren je paukić između očiju, ima jedna skurena crta od oka do oka, tu se sunca najjače presijavalo, nije se dalo izvuć.
@CyberDemon, hvala za pohvalu, ja stacking još nisam radil iz ruke ko kolega DrNasty. Iz ruke možeš kao što je reko kolega kad se izvježbaš, i pametno je fotkat ujutro dok je hladno jer su kukci mirni. Ja stacking radim unutra sa macro railom i kukcem koji je ili mrtav ili ohlađen u frižideru. Ne ubijam kukce, osim muhe ako mi uleti u sobu (iako i njih većinom pustim) jedine kukce koje mi nije žao ubit su krpelji, jer gle oni su opasni po život pa ono sry krpelj ili ti ili ja .
@Oly razmisli o extension tubama, mislim da se bolje isplate. Frend je kupil macro objektiv neki 100mm canon i onak super su sva ova rješenja ali makro objektiv je zakon.Ja nikak da završim članak o makro fotkanju za svoj blog .
Evo još par kukaca (nadam se da nisam ove več stavil prije) ovdje sam isprobaval, stari 50mm objektiv okrenut naopačke na Nikonov 18-55 kit objektiv, na svom Nikon D3300.
EDIT: Trebal sam ih smanjit da ih uploader ne zezne, no nemam vremena sad ;)

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 11:52 (Dud).
 
5 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Dud kaže...

stari 50mm objektiv okrenut naopačke na Nikonov 18-55 kit objektiv, na svom Nikon D3300.

 Reversaj kit objektiv na 18mm, dobićeš ogromno uvećanje. Ja sam računao, da reversam svoj 18-135mm na one dvije cijevi, dobio bi blizu 10:1, ali je pretežak i plastičan.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Dud kaže...

uh jeste se raspisali,dakle idem po nekom redu
@DrNasty ja imam samsung monitor s PVA. matricom, stariji je ali su boje pravilne, ali ne nisi u krivu skuren je paukić između očiju, ima jedna skurena crta od oka do oka, tu se sunca najjače presijavalo, nije se dalo izvuć.
@CyberDemon, hvala za pohvalu, ja stacking još nisam radil iz ruke ko kolega DrNasty. Iz ruke možeš kao što je reko kolega kad se izvježbaš, i pametno je fotkat ujutro dok je hladno jer su kukci mirni. Ja stacking radim unutra sa macro railom i kukcem koji je ili mrtav ili ohlađen u frižideru. Ne ubijam kukce, osim muhe ako mi uleti u sobu (iako i njih većinom pustim) jedine kukce koje mi nije žao ubit su krpelji, jer gle oni su opasni po život pa ono sry krpelj ili ti ili ja .
@Oly razmisli o extension tubama, mislim da se bolje isplate. Frend je kupil macro objektiv neki 100mm canon i onak super su sva ova rješenja ali makro objektiv je zakon.Ja nikak da završim članak o makro fotkanju za svoj blog .
Evo još par kukaca (nadam se da nisam ove več stavil prije) ovdje sam isprobaval, stari 50mm objektiv okrenut naopačke na Nikonov 18-55 kit objektiv, na svom Nikon D3300.
EDIT: Trebal sam ih smanjit da ih uploader ne zezne, no nemam vremena sad ;)

 Super su ti te slike ;)

 

da rađe bi probao sa tim extension tubeovima, jer macro baš nije moja primarna djelatnost, a već imam dva brza prime objektiva tako da... :D štedim za 7-14mm objektiv koji već 6 godina želim kupiti sada kroz par mjeseci si ga možda priuštim :)))

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
8 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

par fotografija od neki dan..

 

veća reza i exif: https://www.flickr.com/photos/132494178@N06/sets/72157650032126954/

 Super su ti nocne fotke, samo sesta i sedma fotografija su mi malo podeksponirane tako da se na ovoj sestoj fotografiji ne vide detalji i izgubili su se pixeli:) Probaj u nekom programu za obradu igrat ce malo vise s krivuljama mislim da bi bilo bolje, al opet to je moja vizija ne mora znaciti:D

8 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jedna moja nocna:) Duga ekspozicija, 30 sekundi, na stativu:)

Nocna Nocna
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 16:57 (nixs).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Novi sam na forumu, tako da evo jedna za pocetak, 

 

sta kazete? :)

c.Benjamin
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 18:14 (c.Benjamin).
 
12 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
c.Benjamin kaže...

Novi sam na forumu, tako da evo jedna za pocetak, 

 

sta kazete? :)

 Klikni Uredi pa probaj ponovo, nije ti prošla slika :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
8 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

eto ga, sad je uspjelo :)

c.Benjamin
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Ha ono, okej, mjesec si malo lose photoshopirao jer nemas njegov odsjaj i napravi malo burn in, boje itd, a i produlji ekspoziciju da izvuces sjene...uvijek je bolje preeksponirati mrvicu nego under...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
8 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

u pravu si, inace ne radim ovo sa mjesecom ali eto reko malo da probam... 

hvala ti ;)

c.Benjamin
14 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Mitch kaže...
Ha ono, okej, mjesec si malo lose photoshopirao jer nemas njegov odsjaj i napravi malo burn in, boje itd, a i produlji ekspoziciju da izvuces sjene...uvijek je bolje preeksponirati mrvicu nego under...

 Ja mislim da je čak dosta dobro napravio s mjesecom, jer kad se pogleda dosta je svjetlosti na mostu, još kuće daju tako da je mjesec praktički neprimjetan sa svojim odsjajem. Mjesec ima puno slabiji odsjaj nego neka svjetiljka na mostu..

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 23:14 (Gremlin144).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
nixs kaže...

 Super su ti nocne fotke, samo sesta i sedma fotografija su mi malo podeksponirane tako da se na ovoj sestoj fotografiji ne vide detalji i izgubili su se pixeli:) Probaj u nekom programu za obradu igrat ce malo vise s krivuljama mislim da bi bilo bolje, al opet to je moja vizija ne mora znaciti:D

 Hvala i hvala na kritici :)

 

Pretpostavljam da ciljaš na sliku stabla i nebodera... moj "ukus" po kojem začinim fotka uvijek se odnosi na malo kontrasta... volim kad ima malo više kontrasta ali nikad ne pretjerujem, gledam histogram u lightroomu i ako nisam siguran ako sam zadovoljan rezultatom pustim za sljedeći dan pa probam ponovo.

 

Slika nebodera je jedna fotka (mislio sam median blending tehniku napraviti, jer 4/3 senzor ima dosta šuma u tamnijim dijelovima slike kao što vidiš, to je jedan od razloga zašto sam malo maskirao sjene), probao sam i HDR sa 5 slika u bracketingu (E-3 slika 5fps-a i taman mogu u 1 sekundu napraviti bracketing poprilično efektno iz ruke za HDR), ali rezultat mi se nije svidio jer ovaj dim što vidiš između nebodera bio je razmazan i to mi se nije svidjelo. Konačna obrada slike je bila: kontrast +45, highlights na -81 (da spasim nebo jer dinamički raspon od E-3-ke je vrlo nizak), shadows + 50 i blacks -25 (to je sve u lightroomu)

 

Stablo je HDR od 5 slika (isto Continuous drive od 5FPS-a i bracketing od 5 slika -2Ev do +2Ev) spojeni u Photomatixu začinjeni prema ukusu pazeći na histogram taman nije do ruba lijevo, malo clippinga ima po granama krošnje, ali ono što sam želio naglasiti iz te fotografije su plave nijanse neba i zeleni listovi koji su se jedino HDR tehnikom mogli ostvariti (nemam baš nikon D810 xD ) 

 

također sve to izgleda na mom ekranu onako kako je meni bilo super, ali da 100 ekrana 100 različitih rezultata, ali da shvaćam točno što si mi htjela ukazati, cijenim to ;)

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
c.Benjamin kaže...

Novi sam na forumu, tako da evo jedna za pocetak, 

 

sta kazete? :)

 Meni izgleda fora, volio bi vidjet naravno veću rezu da vidim pixel detalje :D al dobro...

 

Nego da ove grane na lijevom dijelu ja bi ih nekako maknuo, jer odvlače pažnju... praktički želio si naglasiti fokus na most, i mjesec i sve što ima neki oblik svjetla u tome, a onda se nađu grane na tom putu... uz sve to mi se sviđa, volim kad ima malo više kontrasta na slici, ako boostaš sjene naglasiti ćeš šum (osim ako si slikao sa Nikon D800 ili tako nekom zvijeri, odna tog šuma ima jako jako malo)

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
14 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jedna današnja s novog fotića

 

 

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 0:37 (Gremlin144).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Gremlin144 kaže...

Evo jedna današnja s novog fotića

 Čestitke na prinovi, puno dobrog svjetla i tako to :D nego koji je novi fotić? :D

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
14 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...
Gremlin144 kaže...

Evo jedna današnja s novog fotića

 Čestitke na prinovi, puno dobrog svjetla i tako to :D nego koji je novi fotić? :D

 samsung NX3000, prezadovoljan sam s njim.

Kad se zumira slika na desnoj strani se vide neke točkice, pretpostavljam da je prašina. Sutra ću dobro obrisat pa da vidim hoće li opet biti :D

hvala na čestitki :)

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 0:47 (Gremlin144).
14 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo nekoliko slika od mene :D

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 11:23 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

 
 
 

 

Inaće slike su puno bolje ispale nego što se na forumu vide

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 11:25 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Gremlin144 kaže...

   

 

Inaće slike su puno bolje ispale nego što se na forumu vide

 Ja sam neko vrijeme fotkal sa nx 300 i bil sam oduševljen njegovim HDR-om. Probaj i napravit neki profil na flickeru pa tamo možeš stavit slike u ful kvaliteti.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice