Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

poruka: 80
|
čitano: 47.456
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Game of Thrones
14 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
DrNasty kaže...

http://nerdalicious.com.au/books/george-r-r-martins-editor-discusses-winds-of-winter-developments/

 

Evo razgovor sa editoricom, u biti ona ima samo 165 strana knjige koju je poslao u februaru 2013. da bi dobio pare.

Da li je sve tad poslao i koliko je još napisao, to samo on zna.

Ona kaže da je extra ono što je poslao mada mi djeluje ko fan girl, a ne editorica. Isto spominje da nije isključeno da ima osam knjiga, iako je pod ugovorom na sedam.

Heh, 8 knjiga...

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
DrNasty kaže...
Arabarran kaže...

 

Na nekim stranicama špekuliraju da bi on mogao završiti knjigu do kraja godine, pa onda završno editiranje i objava možda na jesen 2015. jer sad na jesen izlazi World of ice and fire. Ajd bar nešto da prekratim vrijeme dok čekam TWOW :D

Ajde, barem nešto! Moram reći da mi se ovo razdoblje čini  čini veoma zanimljivo jerbo se o njemu puno priča u knjigama.
Can't wait! {#}

13 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
tnakir kaže...

Uskoro ce serije stici knjige... a to nije dobro...

A gledaj, 4. i 5. knjigu, čija se radnja odvija paralelno, će vjerojatno spojiti u jednu i tu imaju sigurnih 3 sezone, možda ako rastegnu i 4. Taman će izaći 6. knjiga i tu imaju još 2 sezone. Znaći Martin od izlaska 6. knjige ima 5-6 godina da napravi 7. knjigu. Ako će ići na osmu, tu bi mogao nastati "problem" jer će ga stići serija. 

 

Sve to pod uvijetom da stari debeljuco ne odapne. {#}

 

 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
16 godina
moderator
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
quickr kaže...

A gledaj, 4. i 5. knjigu, čija se radnja odvija paralelno, će vjerojatno spojiti u jednu i tu imaju sigurnih 3 sezone, možda ako rastegnu i 4. Taman će izaći 6. knjiga i tu imaju još 2 sezone. Znaći Martin od izlaska 6. knjige ima 5-6 godina da napravi 7. knjigu. Ako će ići na osmu, tu bi mogao nastati "problem" jer će ga stići serija. 

 

Sve to pod uvijetom da stari debeljuco ne odapne. {#}

 

 

Stvar je što HBO neće da ima toliko sezona, oni smatraju i 7 sezona dugom serijom i mislim da nikad i nisu imali ništa duže. Mislim da je Martin računao na otezanje serije, al izgleda da do toga neće doći (tako sam čitao).

Ne znam kako će ostatak radnje smjestiti u još 3 sezone (kad ovo do sada već ide u 4), osim ako ne zbrzaju radnju ili baš produže par sezona. Ne bi bilo loše obrijati radnje iz 4. i 5. knjige, npr dosta toga sa Briene ili Tyrionovo putovanje kroz Essos do momenta kad ga je Mormont oteo.

Ako serija pretekne knjige, postoji mogućnost i da dijalozi ne budu tako dobri.

(jedan od favorita mi je susret Jaimea i Tyriona: Look at us, handless and noseless, the Lannister boys :D)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 10:13 (DrNasty).
13 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Kako bilo da bilo, jedino što iskreno želim i čemu se nadam jest da knjiga neće patiti zbog serije. 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
13 godina
neaktivan
offline
Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Joj šta su pobili likova u ovoj zadnjoj epizodi. Zanimljvo je što se ništa nije desilo kao u knjizi.

Grenn Pyp, svi mrtvi, a Thorne je prikazan kao neki heroj, neznam što će s njim bit dalje. Potpuno su onog jednorukog kovača izbacili, a Tormund mi je nekak manje simpatičan nego u knjizi gdje je stvarno zanimljiv lik.

16 godina
moderator
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Zato ja ni ne gledam seriju, bojim se da će mi se pomiješati u glavi sve i da neću onda moći u miru pratiti TWOW, kad već izađe. Jedino ako knjige ostanu nenapisane, onda ću pogledati seriju da vidim kraj :D (pogledao sam 3 sezone, ovu zadnju nisam ni počeo).

11 godina
neaktivan
offline
Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Ima li gdje na netu pdf verzija za skiniti?

Nobody Cares!
16 godina
moderator
offline
Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

GRRM je na ComicConu potvrdio da je Jeyne Westerling prologue character.

Budući da su svi prologue i epilogue likovi otrali kašiku (poginuli), zanima me šta će sa njom biti i zbog čega je ona važna?

14 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
DrNasty kaže...

GRRM je na ComicConu potvrdio da je Jeyne Westerling prologue character.

Budući da su svi prologue i epilogue likovi otrali kašiku (poginuli), zanima me šta će sa njom biti i zbog čega je ona važna?

It has been noted by fans that the descriptions of Jeyne as given by Jaime Lannister and Catelyn Tully do not match. In A Storm of Swords Catelyn describes her as an undeniable pretty young woman, slender but with good hips, a factor which may suggest a fertile woman. However, in A Feast For Crows Jaime describes her as a pretty girl, but not a girl to lose a kingdom for. He also notes that she has narrow hips.This difference has been the source for a number of speculations about Jeyne's fate

 

Možda će biti neki plot twist oko toga koga je Star oženio, pravu ili neku drugu.

Swedish latin super funk.
16 godina
moderator
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
sirka666 kaže...

Možda će biti neki plot twist oko toga koga je Star oženio, pravu ili neku drugu.

Može biti. Nije potvrđeno da je ona POV lik ili će to biti neko iz njene okoline (koji će onda poginuti, afkors).

Mislio sam da se ta mala više neće pojavljivati (jer ni u seriji je nema) ali izgleda da će možda biti još nešto zanimljivo u vezi nje.

16 godina
moderator
offline
Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Nedavno je izašao The World of Ice & Fire, ako neko želi prekratiti vrijeme čekajući TWOW. 300tinjak strana, dosta slika:

 

http://www.amazon.com/World-Ice-Fire-History-Westeros/dp/0553805444/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1415097780&sr=1-1&keywords=the+world+of+ice+and+fire

13 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

6. knjiga ne izlazi ove godine..... waiting game continues 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
14 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
quickr kaže...

6. knjiga ne izlazi ove godine..... waiting game continues 

 Također, serija završava prije knjiga, još dvije sezone serije i to je to (odnosno tri sa ovogodišnjom).

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
sirka666 kaže...
quickr kaže...

6. knjiga ne izlazi ove godine..... waiting game continues 

 Također, serija završava prije knjiga, još dvije sezone serije i to je to (odnosno tri sa ovogodišnjom).

 Od kud ti ta informacija? Rastegnut će oni sada ovo na 3-4 ako treba. Taman da martin izbaci 6. knjigu koju će opet rastegnut na 3 sezone ako treba. Uostalom, iskreno, jbmse za seriju, samo da knjiga izađe 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
14 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
quickr kaže...
sirka666 kaže...
quickr kaže...

6. knjiga ne izlazi ove godine..... waiting game continues 

 Također, serija završava prije knjiga, još dvije sezone serije i to je to (odnosno tri sa ovogodišnjom).

 Od kud ti ta informacija? Rastegnut će oni sada ovo na 3-4 ako treba. Taman da martin izbaci 6. knjigu koju će opet rastegnut na 3 sezone ako treba. Uostalom, iskreno, jbmse za seriju, samo da knjiga izađe 

 Mislim da nema još ništa službeno, ali pročitao sam to u istoj vijesti gdje su publicisti rekli da neće 6. knjiga ove godine, nešto kao da scenaristi žele/očekuju samo 7 sezona serije ukupno.

Swedish latin super funk.
16 godina
moderator
offline
Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Martin je objavio novi odlomak i TWoW-a, ovaj put Alayne (Sansa):

http://www.georgerrmartin.com/excerpt-from-the-winds-of-winter/

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Da, bit će 7 sezona, tako sam i ja čula. Moram priznati da me knjiga više zanima od serije. Nisam stigla još sve pročitati i sada čekam da JL objavi sve pa ću pokušati sve odjednom :-)))

13 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Vezano za informaciju da serija završava prije. Producenti znaju kako je Martin zamislio kraj, a to može znaći samo dvije stvari:

 

1) serija će imati totalno drugačiji završetak, nevezan za knjigu. kako se serija odmakla od knjige, ovo nije nemoguć slučaj uzeći u obzir da već imamo takvih primjera. tipa snowpiercer film koji ima totalno drugačiji završetak od stripa, a tim stopama će vjerojatno i walking dead

 

2) da će na kraju svega, serija biti ta koja će spoilat završetak knjige i napravit će ga onako kako je Martin zamislio. od ovog mi se diže kosa na glavi znajući koliko godina čekamo da knjige završe i onda da serija dobije završetak prije nas 

 

Inaće, ky, definitivno preporučam čitanje knjige, doživljaj je puno bolji nego samo gledati seriju 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
15 godina
offline
Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Zadnja knjiga je bila malo dosadnjikava... Nadam se da ce serija ubrzati tu pricu...

Rvat katolik!
16 godina
moderator
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
tnakir kaže...

Zadnja knjiga je bila malo dosadnjikava... Nadam se da ce serija ubrzati tu pricu...

 Dosadnija je bila četvrta, pogotovo onaj dio kad Brienne traži Sansu po Riverlands.

13 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

5. knjiga nije uopće bila dosadna, neznam o čemu pričaš. pročitao sam ju u tjedan dana, doslovno u jednom dahu. tyron u essosu, stannis ide na winterfell, onaj mali targerijen koji se pojavio, spletke u dorneu, victorion ide prema daenerys.... itd itd....

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
15 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
quickr kaže...

5. knjiga nije uopće bila dosadna, neznam o čemu pričaš. pročitao sam ju u tjedan dana, doslovno u jednom dahu. tyron u essosu, stannis ide na winterfell, onaj mali targerijen koji se pojavio, spletke u dorneu, victorion ide prema daenerys.... itd itd....

Stanis marsira prema Winterfellu pola knjige.

Prica oko Victoriona je takodjer rastegnuta.

Mali Targeryan je ok.

Tyrion je takodjer "slow motion".

Prica oko Dornea je takodjer rastegnuta.

Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

100 ljudi 100 čudi 200 sisa.. i dalje tvrdim da je 5. knjiga odlična i nimalo dosadna. a ono što je tebi rastegnuto meni je produbljivanje radnje 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
13 godina
offline
Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Meni je isto sjela 5. knjiga, u 3-4 dana sam ju pojeo  , zanimljive cliffhangere ostavila.

nadam se da bi nagodinu mogla izaći 6. , lagano me počelo svrbit čekanje, pogotovo sad kad je serija krenula.

Sometimes you just have to pee in the sink
16 godina
moderator
offline
Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Da osvježim temu, novi odlomak, friško, navali narode:

Arianne

http://www.georgerrmartin.com/excerpt-from-the-winds-of-winter/

13 godina
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Thx za ovo! 

 

Inaće, bojkotirate li seriju pošto je prešišala knjigu ili pratite i dalje? 

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Ja pratim, kao backup za knjige. Ali toliko su promijenili da jedva čekam knjigu. Posebno me raduje ovo što Doran Martell nije jadnik ko u seriji, već pravi šahist/spletkaroš koji ima svoje podmukle planove. Vidjećemo gdje će ga to dovesti.

15 godina
offline
Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Serija i knjiga se poprilično razlikuju u radnji nekih likova. U ostalom, meni ne smetaju spojleri...

Rvat katolik!
16 godina
moderator
offline
Re: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

Ja sam bio nestrpljiv (ko će to sve pročitati jbt) i spoilao si sve sa wiki. Svejedno sam onda uživao kad sam čitao, ali nisam imao ZOMG momente :D

Evo izgleda da ni TWOW neće biti bez spojlanja :D

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Game of Thrones
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice