Anime izdvojena tema

poruka: 3.996
|
čitano: 750.149
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
amanar kaže...

... NHK ni Youkoso je vec dulje vrijeme na listi za gledanje ali nikako da dođe na red, cekam i cekam ali uvijek bude nesto novo pa dok se to pogleda a sad u 4.mjesecu je opet izaslo nekih 10-ak serija pa dok se sve to pogleda vec lagano zaboravim na sve ono sto je bilo u planu.. :P Ali, imam je u vidu ;)

 Ok, definitivno nemoj zaboravit :). dobrih naslova ima puno, onih ekstra dobrih malo (kao NHK, evangelion, mushishi, bebop...), dok najvise ima prosjecnih. uglavnom ako ti se ucini da vec dugo nisi gledao nesto ekstra, svakako pogledaj NHK, smijeh u ogromnim kolicinama i malo tuge zagarantirani. :)
real life is for people who suck at video games
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 13:56 (r3d3f1n3).
15 godina
neaktivan
offline
Anime

Kad su neki vec spomenuli tesko svatljive anime, meni je najkonfuzniji svakako Ergo Proxy, dodes do zadnje epizode a i dalje ti nist nije jasno Namigiva

takve ja zapravo najvise volim, kad te ostve paf (ono WTF) i onda ides na net da vidis da li si stvarno skinuo sve epizode....

 

Ali evo ljudi par novih preporuka od mene:

 

Najprije dva kratka filmica, brzo se skine i svakako se isplati...

Pale Cocoon - ovaj filmic bi vas mogao iznenaditi, smo nemojte nikako citati spojlere prije sto ga krenete gledati
Voices of a Distant Star - kratak,jako zanimljiv i dosta nekonvencionalan

 

Za one koje vole psiholoske, surrealne anime s dosta humora svakako film:

Paprika

 

Za ljubitelje ozbiljnih samuraja must see:

Samurai X: Trust and Betrayal (Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen)

Dosta poznat OVA s jako dobrom i ozbiljnom pricom

 

Trenutno gledam Planetes, i zasad dosta obecava, likovi su dobri, animacije odlicne.

Javim svakako kad odgledam.

 

i za kraj, da li je neko mozda gledao Bokurano ? cini mi se zanimljiv anime...

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 17:49 (drnde).
14 godina
protjeran
offline
Anime

i da


Matsumoto Rangiku OWNA sve PlČKE iz animea CoolSmijeh

 

 

netko je spomenuo evangelion... nisam ga puno gledao jer nisam imao vremena, al znam da je taj serijal postao kult u japanu. po meni stvarno neka sasvim zasebna kategorija animea. moj prvi dojam je ok i definitivno se isplati ostavit puuuno vremena za njega

 

 

Black Lagoon: samo jednu stvar bi spomenuo vezanu uz taj anime. kretnja automobila mi je tako fenomenalno prerealno napravljena da sam svaki put uživao kad bi se nekamo furali Smijeh

 

 

još malo Bleacha

ichigo i renji... kad byakuya odreže ichigu zampaktou... smješno mi je bilo kad su drugi put ichigu odrezali zampaktou... mislio sam si, dokle više Smijeh

 

ps. šta mislite, dal će kenpachi ikad saznati ime svog zampaktoua?

ideš...
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 18:41 (pad0branac).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
drnde kaže...
...Najprije dva kratka filmica, brzo se skine i svakako se isplati...

Pale Cocoon - ovaj filmic bi vas mogao iznenaditi, smo nemojte nikako citati spojlere prije sto ga krenete gledati
Voices of a Distant Star - kratak,jako zanimljiv i dosta nekonvencionalan

 

Za one koje vole psiholoske, surrealne anime s dosta humora svakako film:

Paprika

 

Za ljubitelje ozbiljnih samuraja must see:

Samurai X: Trust and Betrayal (Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen)

Dosta poznat OVA s jako dobrom i ozbiljnom pricom

 

Trenutno gledam Planetes, i zasad dosta obecava, likovi su dobri, animacije odlicne.

Javim svakako kad odgledam.

 

i za kraj, da li je neko mozda gledao Bokurano ? cini mi se zanimljiv anime...

 

Voices of a Distant Star - ljubavna prica o odvojenosti s elementima SF-a, traje 25 minuta, ako ti se svidio definitivno pogedaj anime film Byôsoku 5 senchimêtoru iste teme ali razradjenije price i s vise emocija

 

Paprika - po meni nema nekog humora, sve u svemu surealni SF u stilu davida lyncha vrijedan gledanja nekoliko puta (ako ti se svidio pogledaj film The Wolf Brigade - psiholoska drama s elementima akcije i Crvenkapica na japanski nacin ispricana)

 

Samurai X: Trust and Betrayal / Rurôni Kenshin: Romantic Tales from the Meiji Era - skup od 4 OVA-e mnogi otaku freakovi drze najboljim ikad, zaista je kvalitetan, ima povijesni setting (slicno kao i champloo) i isplati se pogledat nekoliko puta (osobno pogledao 3 puta)

 

Planetes - i ja ih gledam (odgledao 5 epizoda) i nemogu se nacudit koliko su pazili na detalje, jedna od zanimljivosti npr. na koju se ne pazi u mnogim ozbiljnim SF-ovima (pa cak i u Star Treku) je to da u vakuumu nema zvuka, ostale detalje kao gravitacija ili da astronauti nose pelene (provjerite na forumima) necu ni spominjat, sitnih detalja koji cine ovaj izvanredni anime je previse, SF anime broj 1

 

Pale Cocoon jos nisam al budem, s obzirom da je jako kratak. Bokurano se i meni cini zanimljivim, pise da je slican Gantzu i da ima krvi, i da je psiholoski SF s elementima horora (takve obozavam), mljac...

 


EDIT:
zahvalio bih ti se na Welcome to The NHK preporuci koji mi je preko noci postao najbolji anime. HVALA jos jednom!


real life is for people who suck at video games
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 18:37 (r3d3f1n3).
15 godina
offline
Anime

evo vidia sam da je izaša bleach 220 idem skinit i pogledat odma...

a evo zahvaljujući vama, a neke sam već od prije zna stavia sam skidat

dosta toga

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
pad0branac kaže...

i da


Matsumoto Rangiku OWNA sve PlČKE iz animea CoolSmijeh

 

netko je spomenuo evangelion... nisam ga puno gledao jer nisam imao vremena, al znam da je taj serijal postao kult u japanu. po meni stvarno neka sasvim zasebna kategorija animea. moj prvi dojam je ok i definitivno se isplati ostavit puuuno vremena za njega

 

 

Black Lagoon: samo jednu stvar bi spomenuo vezanu uz taj anime. kretnja automobila mi je tako fenomenalno prerealno napravljena da sam svaki put uživao kad bi se nekamo furali Smijeh

 

 

još malo Bleacha

ichigo i renji... kad byakuya odreže ichigu zampaktou... smješno mi je bilo kad su drugi put ichigu odrezali zampaktou... mislio sam si, dokle više Smijeh

 

ps. šta mislite, dal će kenpachi ikad saznati ime svog zampaktoua?

 jest da ima velike cice al po meni ne owna ni petinu zenskih samo u Bleachu, a kamoli u ostalima (i.e. Code Geass) :)... meni je bolji onaj njihov
kad ga ichigo pobjedi, a opcenito najbolji mi je fajt onaj iz 167 epe
, drugi na listi je onaj od proslog tjedna
, treci bi mozda bio onaj
ili
. kenpachi vjerojatno nece nikad saznat ime svog zanpakutoa iako zeli postat jaci i uspostavit konekciju s njim, on to ne uspjeva jer zivi po filozofiji pravog ratnika po kojoj se u fajtu ne smije koristit nikakva pomoc i ovisit o nekomu drugom osim o sebi samom i vlastitim sposobnostima (sto stvara disharmoniju izmedju njega i zanpakutoa). za mene jedan od najdrazih likova, komicni antijunak i pravi ratnik koji zivi za dobar fajt. najsmijesnije u cijeloj seriji mi je bilo
(izmedju 4min 20s - 4min 50s, primjeti kako se rukia suzdrzava da ne pukne od smijeha...)
real life is for people who suck at video games
15 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
r3d3f1n3 kaže...
EDIT:
zahvalio bih ti se na Welcome to The NHK preporuci koji mi je preko noci postao najbolji anime. HVALA jos jednom!
Nema na cemu, drago mi je sto ti se svida. Mnogo ljudi WTTNHK izbjegava iz razloga sto nema krvi ni ubijanja, nisam ni ja bio bas
previsokih ocekivanja kad sam ga skidao (prica mi se cinila malo mlaka kad sam citao o cemu se radi), a na kraju ispao genijalan.
Najvise volim kad me anime potpuno iznenade. zato mi se i svidio Voices of a Distant Star, traje 25 min a kad zavrsi nekako imas
osjecaj da si odgledao sat vremena filma jer ti se toliko toga odvrti u glavi. Inace nisam bas obazavatelj ljubavnih prica Osmijeh.

Planetes bi mogao biti jako dobar (ja sam tek na epizodi 3), detaljnost je svakako jedna od prvih stvari kojih ga izdvajaju od mnostva, svida mi se sto
za promjeni nije toliko daleko u buducnosti. Sto se tice star trek-a, oni su cista katastrofa sto se tice detalja. Meni osobno najvise smeta
sto nemaju nekakvu vrstu pojaseva, pa cim se brod drma svi popadaju iz stolica ili umiru ako se srusi... LOL, ima tu jos i eksplozije (vatrene sto se rasprsuju u svim smjrovima),
eksplodirajuce konzole (zamisli sjediti za kompom i tikovnica ti eksplodira u facu.... come on)... necemo off vise topic.... Smijeh
Ovo je ipak anime thread. Wolf Brigade zvuci zanimljiv i ide na listu a 5 centimeters per second sam bas jucer uocio i stavio da se skid.
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
16 godina
protjeran
offline
Anime

Pozzdrav ljudi...
ima li ko od vas ili zna li ko od vas gdje se moze nabaviti pokemon i digimon epizode na hrvatskom ili sa titlovima??
Volio bi to nabavit za kucnu kolekciju za brata....

Play Hrad Play Cool
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
The Black Iso kaže...

Pozzdrav ljudi...
ima li ko od vas ili zna li ko od vas gdje se moze nabaviti pokemon i digimon epizode na hrvatskom ili sa titlovima??
Volio bi to nabavit za kucnu kolekciju za brata....

 mislim da ces to na netu jako tesko pronac, ja iskreno ne znam gdje... mozda da pokucas ovima s Nove Tv i zamolis da ti poklone par sto epa pokemona... good luck!
real life is for people who suck at video games
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2009 0:44 (r3d3f1n3).
15 godina
neaktivan
offline
Anime

Na Animefestu u zagrebu ce biti prikazan i Afro Samurai: Resurrection u kinu Europa. Nije da sam veliki ljubitelj Afro Samuraja

ali anime na velikom platnu nisam jos vidio pa mislim da cu navratitiSmijeh

 

Upad 25kn

 

Petak, 5. lipnja 22:30, kino Europa

Nedjelja, 7. lipnja 22:30, kino Europa

 

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
15 godina
offline
Anime

ajde ljudi nestalo materijala... jel ima netko koji dobar anime...

 brzo preporuke....

Najbolji osjećaj je upala mišića........
15 godina
neaktivan
offline
Anime

Eto ga moj prijedlog, nećeš požaliti: Elfen_Lied

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
Makić kaže...

ajde ljudi nestalo materijala... jel ima netko koji dobar anime...

 brzo preporuke....

Bolje nabroji koje si pogledao - badave da ti svi predlažemo kada si ih pogledao.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
RE: Anime
Paolo2612 kaže...
Makić kaže...

ajde ljudi nestalo materijala... jel ima netko koji dobar anime...

 brzo preporuke....

Bolje nabroji koje si pogledao - badave da ti svi predlažemo kada si ih pogledao.

Naruto,Naruto shippuden, Bleach, Vampire knight, Hunter x Hunter, Soul eater, Rouini Kenshin, Berserk, 07-ghost,

Ghost in the shell, Shaman king, DB, DBZ, DBGT, DB Kai, Fullmetal alchemist, Fullmetal alchemist: Brotherhood,

Zombie loan, Hitman reborn,(ove sam počea gledat, al su mi na drugom hdd, kojem triban sredit particiju..),

Deaath note, D gray man,... nemogu se sitit više...

Najbolji osjećaj je upala mišića........
15 godina
offline
RE: Anime
Makić kaže...

ajde ljudi nestalo materijala... jel ima netko koji dobar anime...

 brzo preporuke....

Imam ti ja jednog frenda, on bi ti napisao popis od 100-tinjak anime-a kojih je pogledao, :D, reci cu mu da se jednom registrira ovdje, hehe, kad sam dosao u njega, 3 mozile otvorene u svakoj barem 10-ak tabova i u svakoj se loadira jedna epizoda, svaki prozor drugi Anime, hehehe...

I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 16:39 (markoal).
15 godina
offline
RE: Anime
markoal kaže...
Makić kaže...

ajde ljudi nestalo materijala... jel ima netko koji dobar anime...

 brzo preporuke....

Imam ti ja jednog frenda, on bi ti napisao popis od 100-tinjak anime-a kojih je pogledao, :D, reci cu mu da se jednom registrira ovdje, hehe, kad sam dosao u njega, 3 mozile otvorene u svakoj barem 10-ak tabova i u svakoj se loadira jedna epizoda, svaki prozor drugi Anime, hehehe...

to, to nek baci tu listu, da vidimo šta gleda.....

Najbolji osjećaj je upala mišića........
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
Makić kaže...
Paolo2612 kaže...
Makić kaže...

ajde ljudi nestalo materijala... jel ima netko koji dobar anime...

 brzo preporuke....

Bolje nabroji koje si pogledao - badave da ti svi predlažemo kada si ih pogledao.

Naruto,Naruto shippuden, Bleach, Vampire knight, Hunter x Hunter, Soul eater, Rouini Kenshin, Berserk, 07-ghost,

Ghost in the shell, Shaman king, DB, DBZ, DBGT, DB Kai, Fullmetal alchemist, Fullmetal alchemist: Brotherhood,

Zombie loan, Hitman reborn,(ove sam počea gledat, al su mi na drugom hdd, kojem triban sredit particiju..),

Deaath note, D gray man,... nemogu se sitit više...

Cowboy Bebop

Neo gennesis evangelion

Elfen Lied

Hellsing (nije nešto posebno ali meni je odličan) - pogledaj OVA-e

 

I da pitam znalce - Je valja što Gilgamesh?

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 16:53 (Paolo2612).
15 godina
offline
RE: Anime
Paolo2612 kaže...
Makić kaže...
Paolo2612 kaže...
Makić kaže...

ajde ljudi nestalo materijala... jel ima netko koji dobar anime...

 brzo preporuke....

Bolje nabroji koje si pogledao - badave da ti svi predlažemo kada si ih pogledao.

Naruto,Naruto shippuden, Bleach, Vampire knight, Hunter x Hunter, Soul eater, Rouini Kenshin, Berserk, 07-ghost,

Ghost in the shell, Shaman king, DB, DBZ, DBGT, DB Kai, Fullmetal alchemist, Fullmetal alchemist: Brotherhood,

Zombie loan, Hitman reborn,(ove sam počea gledat, al su mi na drugom hdd, kojem triban sredit particiju..),

Deaath note, D gray man,... nemogu se sitit više...

Cowboy Bebop

Neo gennesis evangelion

Elfen Lied

Hellsing (nije nešto posebno ali meni je odličan) - pogledaj OVA-e

 

I da pitam znalce - Je valja što Gilgamesh?

ova 3 su već rezervirana sad nemam mista na hardu,

skidam code geass i pandora hearts... a njih ću kasnije...

Najbolji osjećaj je upala mišića........
15 godina
offline
RE: Anime
Makić kaže...
Paolo2612 kaže...

Cowboy Bebop

Neo gennesis evangelion

Elfen Lied

Hellsing (nije nešto posebno ali meni je odličan) - pogledaj OVA-e

 

I da pitam znalce - Je valja što Gilgamesh?

ova 3 su već rezervirana sad nemam mista na hardu,

skidam code geass i pandora hearts... a njih ću kasnije...

Sad uzmi novi Hard Disk, hehe

I don't care...
15 godina
offline
RE: Anime
markoal kaže...
Makić kaže...
Paolo2612 kaže...

Cowboy Bebop

Neo gennesis evangelion

Elfen Lied

Hellsing (nije nešto posebno ali meni je odličan) - pogledaj OVA-e

 

I da pitam znalce - Je valja što Gilgamesh?

ova 3 su već rezervirana sad nemam mista na hardu,

skidam code geass i pandora hearts... a njih ću kasnije...

Sad uzmi novi Hard Disk, hehe

kad dođe plaća jedan od tera...

Najbolji osjećaj je upala mišića........
15 godina
neaktivan
offline
Anime

@markoal

Nisam ti vidio na listi odgledanog pa svakako si pogledaj:

Mushishi

Welcome to the NHK

Bokurano

Planetes

Paranoia Agent

 

EDIT: sad vidim da nije markoal-ova lista nego od Makić-a...

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 22:25 (drnde).
15 godina
offline
Anime

Meni je najbolji DB(svi), One Piece, Ynuasha, shaman king i još par kojima neznam imena.

 

Moram se svima zahvaliti na prijeslozim asada sam počeo skidati 7 serija, pa ima da se nagledamBelji se.

 

Ako me nebude neko vrijeme na forumu značete što radimCool.

 

Stavio sam da mi se skida i ovaj Welcome to the NHK, zanima me samo kolko on ima epizoda, ja sam našao samo do 24, dali ima više?Neodlučan

Ja sam Ivan Puuuuuuu iz Iloka, dečko sa sela :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 21:13 (ivan262).
15 godina
offline
RE: Anime
ivan262 kaže...

Meni je najbolji DB(svi), One Piece, Ynuasha, shaman king i još par kojima neznam imena.

 

Moram se svima zahvaliti na prijeslozim asada sam počeo skidati 7 serija, pa ima da se nagledamBelji se.

 

Ako me nebude neko vrijeme na forumu značete što radimCool.

 

Stavio sam da mi se skida i ovaj Welcome to the NHK, zanima me samo kolko on ima epizoda, ja sam našao samo do 24, dali ima više?Neodlučan

to ti je to, ima samo 24...

Najbolji osjećaj je upala mišića........
15 godina
offline
RE: Anime
Makić kaže...

to ti je to, ima samo 24...

hvala, onda ih imam sveNamigiva.

Ja sam Ivan Puuuuuuu iz Iloka, dečko sa sela :)
15 godina
neaktivan
offline
Anime

Hentai je najbolji anime.Smijeh

Number 1 Zombie!!! Braiiiiinssss!!!
16 godina
neaktivan
offline
Anime

zadnje sto sam pogledao je Tengen Toppa Gurren Lagann i mogu reci da mi je bio odlican. jest da je malo quirky, fast-paced s goofy animacijom i malo djecji ali kao cjelina je fantastican. sve sto anime u osnovi i treba bit.

 

odgledao sam i Sayonara Zetsubou Sensei, odlican anime o profesoru koji na sve gleda negativno i zeli se ubiti. radi se o vrlo kvalitetnoj satiri jap. drustva i kulture. serija je takodjer prepuna raznim anime/manga referencama. zanimljivo je da jedan lik nosi kimono s crveno bijelim kvadraticima dok se u jednoj epizodi sprdaju s jap. nogometasima na svjetskom prvenstvu, a u kadru je uz japanskog i nogometas u nasem dresu. ovo je prvi anime kod kojeg sam uocio nesto iz Kroejse pa mi je time i drazi, preporuka svima koji su odgledali tooonu jap. animea, filmova i znaju ponesto o njihovom drustvu jer ce u suprotnom umjesto smijeha izazvat upitnike iznad glave. sad je na redu iduca sezona...

 

jedva cekam da izadje novi Evangelion film (Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance). evangelion mi je najbolji anime i uzivao sam u svakoj sekundi

. zanimljiva je pojava novog pilota Mari Illustrious Makinami (真希波・マリ・イラストリアス) i njene jos nepoznate uloge u prici. Hideaki Anno bi definitivno trebao nesto novo napravit, a ne da bude kompletno isto kao i serija ali opet ne bih volio da promjene nesto drasticno u prici i zavrsetku. steta sto izlazi 27 Lipnja tek u Japanu, sto znaci da ce proci jos dosta vremena dok se ne pojavi na netu. Bleach the Movie 3: Fade to Black je u Japanu izasao prije nekoliko mjeseci i jos ni traga ni glasa od istog na vanjskom trzistu (nije remek djelo al volim Bleach pa moram i film pogledat). nadam se da tako nece biti i s evangelionom...

International release
The film will make its first international release at Animotion Film Festival 2009 in Bonn, Germany. The film festival will run from July 31st to August 2nd 2009 and the film will be subtitled in English.


uzivajte u pjesmi

 
mljac... mljac...
real life is for people who suck at video games
15 godina
neaktivan
offline
Anime

Od animea bih preporučio svima Gantz doduše poslije bi trebali nastaviti i čitati mangu jer je predobra. Fantastična je portretizacija likova gdje se vide sve njihove mane i vrline odnosno svi srahovi i kako ih prevazići, odlično je također opisana i moralna situacija u svijet kako ustvari niko nikome nije spreman pomoći i ljudi su jednostavno postali puni prezira jedni prema drugima, ma jednostavno fantastičan anime iako i nije baš za svakoga jer ima i dosta krvi i nekih ecchi detalja ali oni imaju svoju svrhu i nisu samo nabacani da to bude obični hentai.

 

Ako neko opet hoće baš komediju svakako preporučujem GTO (Great Teacher Onizuka), jednostavno predobar, pun komičnih situacija a opet nije zaglupljujući i ima jako dobru poruku.

 

Naravno nikako ne propustiti ni Bebopa (genijalno), Trigun (extra), Neon Genesis Evangelion ( po mom mišljenju ipak malo precjenjen ali svakako fantastičan anime)

''Sloboda znači odgovornost. Zato je se većina ljudi boji.'' George Bernard Shaw
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2009 18:39 (Ymagandy).
15 godina
offline
Anime

ja samo čekam da počme darker than black 2....

Najbolji osjećaj je upala mišića........
15 godina
neaktivan
offline
RE: Anime

Darker than Black je FANTASTIČAN anime i ja stvarno jedva čekam drugu sezonuBogataš

''Sloboda znači odgovornost. Zato je se većina ljudi boji.'' George Bernard Shaw
15 godina
offline
Anime

ja sad gledam welcome to NHk, pa gledam kako mi je lik poznat,

a ono

r3d3f1n3 ima njegov avatar
Najbolji osjećaj je upala mišića........
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice