DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 837.702
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Je li ti rezolucija tv-a možda HD ready? Imao sam slican problem sa starim Quadro tv-om s HD ready rezolucijom (1366x768p) koji je davao crnu sliku kad je prijemnik bio postavljen na 1080p. Sliku je prikazao nakon sto sam promijenio postavke prijemnika na 720p (postavku sam promijenio tako da sam Intek spojio s FHD tv-om). 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
EVO TV frekvencije

do danas su radile u dvije, ch28 i ch53.

od ponoći su ugasili ch 53 !!??

fali mi pola programa!!

smjer prijema, zagreb-prisavlje.

 

da li itko zna koje su frevencije u zagrebu?

jbte pa to je osnovni parametar za tv prijem a moraš pola neta preorat da nađeš nešto..

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Sljeme: Ch25 i ch40
Evotv: ch28
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 9:13 (najdix).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
najdix kaže...
Sljeme: Ch25 i ch40
Evotv: ch28

MUX M1: CH25

MUX M2: CH40

evotv - MUX C: CH28

evotv - MUX E: CH48

MUX L1: CH22 (Tusti Vrh)

MUX L-Za: CH43 (Sveta Nedelja)

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 9:25 (KaeR).
13 godina
offline
Re: EVO TV frekvencije
bottom_line kaže...

do danas su radile u dvije, ch28 i ch53.

od ponoći su ugasili ch 53 !!??

fali mi pola programa!!

smjer prijema, zagreb-prisavlje.

 

da li itko zna koje su frevencije u zagrebu?

jbte pa to je osnovni parametar za tv prijem a moraš pola neta preorat da nađeš nešto..

Upiši svoju adresu ovdje i izbaciti će ti na kojim kanalima moraš tražiti, te u kojem smjeru okrenuti antenu.

 

U principu za Zagreb vrijede sljedeći kanali;

25. kanal — MUX M1 (HRT 1, HRT 2, RTL, NOVA TV, HRT 3, HRT 4, RTL 2, DOMA TV)

40. kanal — MUX M2 (SPTV, RTL KOCKICA, CMC, OTV, MREZA ZG, Z1, EVOtv info, EVOtv promo)

22. kanal — MUX L1 (TREND TV, LAUDATO TV)

28. kanal — MUX C (EVOtv)

48. kanal — MUX E (EVOtv)

 

Za sve koje zanima, ne, kanali na Inteku ne idu od 800 nego normalno od 1. Sve što treba napraviti je izbrisati sve kanale i ponovno napraviti pretraživanje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 9:43 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: EVO TV frekvencije
Marko :D kaže...

U principu za Zagreb vrijede sljedeći kanali;

Kaj je sa JABUKOM? Imam sve osim toga kanala.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: EVO TV frekvencije

Jabuka TV je sada (ponovno) OTV. Super mi je što je OiV te kanale stavio među zadnjima jer ih ionako nitko ne gleda. 

 

Jedna stvar mi nije jasna; zašto su u MUX M2 strpali ova dva EVOtv kanala od kojih samo drugi radi jer je prvi šifriran? Ta dva kanala su već dostupna u jednom od EVOtv MUX-eva ako se ne varam...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 9:56 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ninotocka kaže...

Malo dojmova o Samsung GX-MB540TL... naručio sa eBaya, novi cca 37 EUR sa poštarinom. Došao za par dana.

 

Slika odlična, prebacivanje brzo, Anynet radi (dakle i daljinski od TVa i od STBa mogu koristit za sve što mi treba, dohvatim koji mi je bliže :)), dizajn lijep, setup brz i jednostavan, EPG prekrasan i brz, daljinski isto naravno vrlo dobar.

 

No međutoa, povremeno mi se neki kanali skockaju. Vrlo diskretno i hvalabogu bez prekida zvuka. To mi se nije događalo sa internim tunerom od telke. Signal je 47%, kvaliteta 100%, RF level -52 dBm, CNR 32dB...

Moram vidjeti mogu li dobiti nešto jači signal pa se možda i to riješi... iako mi se baš ne penje po tavanu.

 

AKO riješim to sporadično kockanje zaključak će biti: Zašto bi itko (pogotovo sa starom Samsung telkom) uzeo neki drveni C64 receiver umjesto ovoga za niti sto kuna razlike!?

Ako NE riješim, zaključak će biti da sam bacio 37 EUR :D

 Ja kad ga hoću kupit baca mi 40 eura? Diže mi 2 eura ibera ne znam za kaj?

13 godina
offline
Re: EVO TV frekvencije
Marko :D kaže...

Jabuka TV je sada (ponovno) OTV.

Jao, a ja tražim ko lud i sam sebi ne vjerujem da kanala nema. Hvala ti. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: EVO TV frekvencije
Marko :D kaže...
bottom_line kaže...

do danas su radile u dvije, ch28 i ch53.

od ponoći su ugasili ch 53 !!??

fali mi pola programa!!

smjer prijema, zagreb-prisavlje.

 

da li itko zna koje su frevencije u zagrebu?

jbte pa to je osnovni parametar za tv prijem a moraš pola neta preorat da nađeš nešto..

Upiši svoju adresu ovdje i izbaciti će ti na kojim kanalima moraš tražiti, te u kojem smjeru okrenuti antenu.

 

U principu za Zagreb vrijede sljedeći kanali;

25. kanal — MUX M1 (HRT 1, HRT 2, RTL, NOVA TV, HRT 3, HRT 4, RTL 2, DOMA TV)

40. kanal — MUX M2 (SPTV, RTL KOCKICA, CMC, OTV, MREZA ZG, Z1, EVOtv info, EVOtv promo)

22. kanal — MUX L1 (TREND TV, LAUDATO TV)

28. kanal — MUX C (EVOtv)

48. kanal — MUX E (EVOtv)

 

Za sve koje zanima, ne, kanali na Inteku ne idu od 800 nego normalno od 1. Sve što treba napraviti je izbrisati sve kanale i ponovno napraviti pretraživanje.

 Koliko vidim, Intek ne može spremiti iste programe s različitih odašiljača (različiti kanali), da im dodijelim različite brojeve?

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 11:23 (sosta).
13 godina
offline
Re: EVO TV frekvencije

Ne znam da li može, ja sam ručno pretražio kanale koje sam naveo u gornjoj poruci i sve pet.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 11:58 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: EVO TV frekvencije

To je ok, ali kažem, i kod automatskog traženja ne spremi sve kanale koje je pronašao, nego valjda one koje imaju jači signal.

I sad ako je spremio npr. programe s kanala 25 (MUX M1), ako sad ručno pretražim kanal 30 s drugog odašilajača koji odašilje iste programe (MUX1), onda prebriše ove kanale koje je spremio s kanala 25 i spremi ove s 30, ne znam ima li načina da se spreme svi kanali, to mi je do sada bilo nešto uobičajeno.

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
A di gledaš za kupit GX, na ebay ili Amazonu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 14:17 (Igox).
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pozdrav svima,

imam stariji televizor i stari prijemnik marke synergy na kojem pise dvbt2. Kada automatski pretrazim programe pojave se svi kanali koje sam imala do sad, ali na nasim hd programima nemam slike, ali imam zvuka (?). Trebam savjet, pomoc sta da radim i mogu li ikako popraviti situaciju ili da kupujem novi tv jednostavno.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ako ti pronađe HD kanale, a oni nemaju slike dok se zvuk normalno čuje, znači da prijemnik ne podržava HEVC. Dakle, moraš kupiti novi TV ili prijemnik. Ako imaš CRT, svakako bih preporučio kupovinu novog televizora, ali ako se radi o LCD/LED televizoru, možeš kupiti i samo prijemnik. Na tebi je da odlučiš...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 14:40 (Marko :D).
4 godine
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ako netko ima Aston Diva reciever molio bih lijepo laganu recenziju.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Imam doma za starije ukucane dva televizora... Jedan je stariji i za njega sam kupio strong reciever eto jutros nestali signrali pretrazio ponovo i sve radi ko po spagi..

Drugi je najjeftiniji 32" Luxor TV s podrskom za dvbt2 i hevc isto tako nestala slika pretrazio ponovo programe i sve sljaka ko po spagi..

 

Oba televizora spojena na jednu vanjsu rebrastu antenu- lokacija (50km istocno od ZG)

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 14:51 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Oprosti, malo sam tupava za ovakve stvari, sta je CRT? Oprosti na blesavom pitanju. Plus mozes mi objasnit zasto lovi zvuk, a sliku ne? Takoder procitala sam na nekim forumima da postoje i verzije programa pored kojih pise SD? Tipa rtl SD i koji onda mi kojima HD ne radi, mozemo gledati.
8 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

CRT je stari katodni TV, onaj "debeli".

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Lovi ti zvuk (a ne i sliku) zato sto trenutno koristis DVB-T2 prijemik koji ne podrzava HEVC (H.265) kodiranje. Ukratko, potreban ti je novi DVB-T2 prijemnik koji podrzava HEVC (H265) ili nabavka novog televizora (koji takodjer mora podrzavati DVB-T2 i HEVC), samo tako ces uredno moci loviti televizijski signal.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
dunjecka77 kaže...
Oprosti, malo sam tupava za ovakve stvari, sta je CRT? Oprosti na blesavom pitanju.

CRT su oni stari, debeli televizori s katodnom cijevi.

dunjecka77 kaže...
Plus mozes mi objasnit zasto lovi zvuk, a sliku ne? Takoder procitala sam na nekim forumima da postoje i verzije programa pored kojih pise SD? Tipa rtl SD i koji onda mi kojima HD ne radi, mozemo gledati.

HEVC je (novi) kodek za sliku, ne i za zvuk. Za zvuk se koristi standardni HE-AAC (ili AAC+) iz 2003. kojeg podržavaju i stari prijemnici.

dunjecka77 kaže...
Takoder procitala sam na nekim forumima da postoje i verzije programa pored kojih pise SD? Tipa rtl SD i koji onda mi kojima HD ne radi, mozemo gledati.

Ne. SD kanali su se emitirali (i još se negdje emitiraju) preko DVB-T tehnologije koja se uskoro gasi u cijeloj Hrvatskoj. Kada se dovrši prelazak na DVB-T2, ostati će samo HD verzije.

 

Predlažem ti da pogledaš prvu poruku u temi Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O gdje sam sve objasnio.

 

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Nuclear_Phoenix kaže...

CRT je stari katodni TV, onaj "debeli".

 Preporučam kupovinu ovog uređaja u Konzumu. Moja gospođa majka isto ima debeli tv i nakon isprobavanja tri različita uređaja taj se pokazao kao jedini na kojem EPG tekst nije titrao i slova bila mutnjikava.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Zar nije to onaj Devia prijemnik što prodaje Pošta? Daljinski je identičan onome koji dolazi uz Intek, jedino što ovaj ima mogućnost programiranja...

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Zar nije to onaj Devia prijemnik što prodaje Pošta? Daljinski je identičan onome koji dolazi uz Intek, jedino što ovaj ima mogućnost programiranja...

 Je, samo ga više ne prodaju jer je raja sve pokupovala.

Nažalost, jer cijena je bila odlična, jedino je imao samo godinu dana garancije naspram ovog Emosa iz Konzuma.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko, pomagaj! Nemogu snimati HD na tvrdi disk. Ne, probao sam Slovačku, Poljska, Španjolsku. Tona ima slike nema. A onda panika... Natrag na Češku Republika, sve 5, našao 18 HD programa. Ali Time mašina ne podržava snimanje. :( A to mi je bitno. Ono što je nasnimano može se gledati bez problema. Šta da se radi, katastrofa.
Samo Canon priznam
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 22:59 (mucamica).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Mozda nije najbolje mjesto za pitat, ali veca je vjerojatnost da ce netko znat odgovor. Pretpostavljam da vas ima jos koji trenutno imaju 3 daljinska upravljaca (TV, IPTV i sad DVB-T2) sto je iritantno. Naisao sam na Logitech Harmony 350 i na njihovoj stranici sam uspio saznat da su mi TV i MAG322 kompatibilni i podrzani za rad s tim daljinskim, ali za DVB-T2 prijemnik Intek HD-T52IR ne pronalazim odgovor pa ako netko slucajno ima ovaj univerzalni daljinski ili netko zna da bi ta kombinacija radila bio bih vrlo zahvalan na toj informaciji. 😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
mucamica kaže...
Marko, pomagaj! Nemogu snimati HD na tvrdi disk. Ne, probao sam Slovačku, Poljska, Španjolsku. Tona ima slike nema. A onda panika... Natrag na Češku Republika, sve 5, našao 18 HD programa. Ali Time mašina ne podržava snimanje. :( A to mi je bitno. Ono što je nasnimano može se gledati bez problema. Šta da se radi, katastrofa.

Imaš pristup nekim drugim kanalima iz susjednih država? Ako da, probaj na njima pokrenuti snimanje. Ako tamo snimanje radi, znači da je uključena DRM zaštita koja sprječava snimanje sadržaja.

13 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Dok su paralelno bili stari i HD programi prije par dana, isto nije mogao snimati HRT1 HD, ni druge HD programe, a kad sam prebacio na stari HRT1 ili druge, snimao je. Što se tiće reprodukcije filmova koji su snimljeni prije(oko 50 kom) mogu ih gledati. Znači, što se snimalo, snimalo se! Čudim se da drugi ljudi ne spominju taj problem, ili ja jedini snimam na HDD? Još da izvjestim da samo kad prebacim na Češku Republika radi HEVC na LG-u, probao sam sve zemlje koje si mi spomenuo, ni na jednoj drugoj ne radi. Tj. ima tona nema slike.
Samo Canon priznam
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 11:54 (mucamica).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Onda znači da je postavljena zaštita da se ne može snimati. Ja ne koristim uslugu snimanja i vremenskog pomaka, pa ne znam.

16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Molio bi nekog na link(ove) za neki prijemnik od nekih 150-200kn koji obavezno mora imati SCART.

Neki provjereni domaći dućan sa dostavom pouzećem.

 

Je recimo ovaj ok?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice