DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 837.257
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Shobica kaže...
Nitko nije probao taj NOA dvb t2?
Kako rade programi i kako radi Youtube?

 Bio je kolega pisao tu na forumu negdje da ga je bio uzeo i vratio u roku od tjedan dana jer nije valjao.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Jebodiah kaže...
nkdz kaže...

Da, kod dostave je jedina opcija plaćanje pouzećem, a dostavu vrši HP. Očekujte da će dostava biti cca tjedan dana nakon dana narudžbe, naručio sam prijemnik u srijedu, 07.10., a stigao je danas ujutro (Zagreb). Dan ranije na kontakt broj dobit ćete poruku "Tijekom idućeg dana dobit ćete posiljku od HTa. Ukoliko ste odsutni, bit ćete kontaktirani". Posiljku je moguće platiti isključivo gotovinom, a poštar u ponudi NEMA 3.5mm mini AV - Scart kabel koji sam ranije spominjao. 

 

..........

 

 

 Prije nekih mjesec-dva na kucnu adresu susjede iz moje ulice, je dosao auto tipa malog dostavljaca VW Caddy i EVOTV ,,,, bijeli s Logom

Oni imaju i svoje vozilo..

Ma u 21 stoljecu smo... zvrcnite telefonom i dogovorite se....pa hrvatski znamo ....mislim, ne

 

 

Od trenutka narudžbe, osim SMS poruke koju sam naveo, nema apsolutno nikakve informacije da je narudžba uopće zaprimljena, barem je bilo tako u mom slučaju. Broj s kojeg sam dobio navedenu poruku je smsPosta.hr. U SZK Pošte također nisu imali informacije o narudžbi. Upravo ta neizvjesnost i nedostatak komunikacije je bio razlog zašto sam na kraju nabavio uređaj u t-centru. 

 

Shobica kaže...
Nitko nije probao taj NOA dvb t2?
Kako rade programi i kako radi Youtube?

Noa je jedno vrijeme bilo popularno muško ime u Hrvatskoj. Sve do pojave notornih Noa Hangar 18 uređaja (prvenstveno mobitela) koji su većinom bili neispravni već prilikom kupnje. Da ne spominjem katastrofalni servis i aftermarket podršku, a koliko mi je poznato, tvrtka je u predstečaju/stečaju. Vjerojatno su to razlozi zašto nitko nije bio dovoljno hrabar i isporbao taj Noa prijemnik.

11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Hvala ekipa. Tocno sam takvog misljenja i bio.... Noa-najlosije smece a prepakirava se u Hr samo.
Roditelji mi trebaju obicni najjeftiniji dvb prijamnik sad za prijam novog signala.
Sto se bolje isplati uzeti?
Spar Synergy t-202 dvb-t prijamnik za 159,99kn
Ili
Plodine Digimax dvb-t2 prijamnik za 169,99kn?
Ili da rađe pocekam opet neki dvb receiver u Lidlu kad bude??

Razlika je dvb-t i dvb-t2 prijamnik?
Molim vas pomozite jer citam sto pisete jer se ne razumijem a ovim citanjem sve mi se pobrkalo....
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Hvala ekipa. Tocno sam takvog misljenja i bio.... Noa-najlosije smece a prepakirava se u Hr samo.
Roditelji mi trebaju obicni najjeftiniji dvb prijamnik sad za prijam novog signala.
Sto se bolje isplati uzeti?
Spar Synergy t-202 dvb-t prijamnik za 159,99kn
Ili
Plodine Digimax dvb-t2 prijamnik za 169,99kn?
Ili da rađe pocekam opet neki dvb receiver u Lidlu kad bude??

Razlika je dvb-t i dvb-t2 prijamnik?
Molim vas pomozite jer citam sto pisete jer se ne razumijem a ovim citanjem sve mi se pobrkalo....
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Hvala ekipa. Tocno sam takvog misljenja i bio.... Noa-najlosije smece a prepakirava se u Hr samo.
Roditelji mi trebaju obicni najjeftiniji dvb prijamnik sad za prijam novog signala.
Sto se bolje isplati uzeti?
Spar Synergy t-202 dvb-t prijamnik za 159,99kn
Ili
Plodine Digimax dvb-t2 prijamnik za 169,99kn?
Ili da rađe pocekam opet neki dvb receiver u Lidlu kad bude??

Razlika je dvb-t i dvb-t2 prijamnik?
Molim vas pomozite jer citam sto pisete jer se ne razumijem a ovim citanjem sve mi se pobrkalo....
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Isto tako i ovaj Vivax imago tv led, tv-32LE112T2 eu, iz Spara za 799,99kn.
Ne razumijem, citam da ako imate na telkama dvb-t a ne h265 da ne radi slika. A tu lise da ima dvb a nigde ne pise za codec. Koji sad vrag? Jel ce tu raditi ili ne?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Sve su to DVB-T2 prijemnici. Taj Synergy sam imao priliku isprobati i riječ je ok uređaju, bio je sad nedavno u Lidlu za 150 kn. Ovaj Digimax nisam isprobao.

Kako sam navdeo u ranijem postu prije 2-3 stranice, od tih jeftinijih probao sam Strong 8209 (oko 170kn), Redline T20 (oko 150 kn) i Synergy T-202 (oko 150 kn), sve su to slični uređaji te nisam primijetio neku značajniju razliku u kvaliteti signala između njih (nisam isprobavao snimanje). Svaki od tih uređaja će poslužiti manje zahtjevnom korisniku.

 

Za one zahtjevnije i one koji žele bolje korisničko iskustvo (prvenstveno što se tiče fluidnosti i boljeg odaziva kod promjene kanala) preporučam Amiko Impulse ili neki drugi Amiko model, ali njihova je cijena značajno veća. 

 

Za entuzijaste preporučam Redline WS8500 (nabavio ga je prijatelj) kod kojeg nakon updatea FW radi i Youtube i RedShare IPTV lista 365 dana besplatno (većinom arapski i turski kanali).

 

 Taj Vivax 32LE112T2 podržava HEVC (H.265) i uredno će loviti novi signal.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 13:21 (nkdz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Shobica kaže...
Hvala ekipa. Tocno sam takvog misljenja i bio.... Noa-najlosije smece a prepakirava se u Hr samo.
.............
Spar Synergy t-202 dvb-t prijamnik za 159,99kn
Ili
Plodine Digimax dvb-t2 prijamnik za 169,99kn?
Ili da rađe pocekam opet neki dvb receiver u Lidlu kad bude??
e jer se ne razumijem a ovim citanjem sve mi se pobrkalo....

 

kako mi se cini, pretraivanjem preko internetta.. Lidl daje SynergyT202

valjda ovaki....

https://www.lidl.hr/hr/p/pripremite-se-na-vrijeme-za-novi-dvb-t2-signal/digitalni-dvb-t2-prijemnik/p45106

 

A vec je netko napisao...... ispricavam se na reply . ... znate ima ljudi koji brzo pisu....

Opet ja... jedan veli da je Vivax imago 175H solidan.... ako mislis za roditelje nabaviti...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 13:37 (Jebodiah).
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-svi uređaji koji su u prodaji posljednjih par godina bi morali podržavati dvbt2 + hevc (h.265, druga oznaka iste stvari), dovoljno je pročitati naslov teme.

-uređaji koji ne podržavaju ne bi smjeli biti na hr (eu) tržištu, pa ako kupujete-birate..

-svi uređaji su ''isti'' (slični), dok poneka mogućnost ako nekog zanima/treba tad tako i traži po tom kriteiju, no na kraju se sve svede na cijenu i prakitčki u svakoj trgovini možete naći nešto 150-180kn (ako je to kriterij tad provjeriti dolazi li i hdmi kabel u kutiji cijena 20-30kn ili tko treba scart za stariji crt-tv,..).

-svi uređaji mogu 'loviti' FTA otvorene-nekodirane kanale (htv1.2.3,..) dok samo uređaji za evotv mogu te evotv-kanale (komercijalno, zaključano, plaćanje) + za sad samo oni se mogu spojiti s ključem za dekoder. Pošto je sad cijena tih uređaja slična ostalim može se uzeti i tad imate mogućnost ako želite.. + par programa đabe bez plaćanja za dekodiranje.

-uz takav uređaj za sad se dobije đabe 30 (+60) dana sve evotv kanale, nema ugovora, troška osim ako to želite a za to imate vremena razmišljati i vidjeti, zato je to isplativa kupnja u odnosu na sve ostale uređaje, + bolja podrška i jamstvo 2god (pogotovo za kupnju online-kina itd.).

 

-stari signal se uskoro gasi.. pa kad nestane slike znate što je uzrok (nije kvar tv..) neog novi signal koji se emitira već godinu dana kao HD, hevc-h265 koidrian i zato treba novi odgovarajući dekoder ako stari tv ili dvbt to ne podržavaju tj tad nema slike.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MadDogMattis kaže...
Antiseptik kaže...
MadDogMattis kaže...

Nažalost imam Sony telku koja nađe kanale ali vidim samo crnu sliku i čujem zvuk..

Meni je na LG OLED-u (iz 2014-e!) pomoglo i nakon postupka mogu pratiti H-265 HEVC programe: 

UMJESTO HRVATSKE IZABRATI, RECIMO, NJEMAČKU (i ponovno pretražiti programe)!!! 

  Ja imam Sony KDL-42W805B, probao sam, ali uvijek je rezultat bio crna slika i zvuk..

 

Samo 4K modeli iz 2014. podržavaju T2 HEVC, iz 2015. i nekoliko 1080P modela ali samo s androidom (W75xC, W80xC a W85xC)

 

https://www.televizniweb.cz/2018/06/prechazite-na-ceske-dvb-t2hevc-zkontrolujte-si-kompatibilitu-sveho-starsiho-televizoru/

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Shobica kaže...
Hvala ekipa. Tocno sam takvog misljenja i bio.... Noa-najlosije smece a prepakirava se u Hr samo.
Roditelji mi trebaju obicni najjeftiniji dvb prijamnik sad za prijam novog signala.
Sto se bolje isplati uzeti?
Spar Synergy t-202 dvb-t prijamnik za 159,99kn
Ili
Plodine Digimax dvb-t2 prijamnik za 169,99kn?
Ili da rađe pocekam opet neki dvb receiver u Lidlu kad bude??

Razlika je dvb-t i dvb-t2 prijamnik?
Molim vas pomozite jer citam sto pisete jer se ne razumijem a ovim citanjem sve mi se pobrkalo....

 

Shobica kaže...
Isto tako i ovaj Vivax imago tv led, tv-32LE112T2 eu, iz Spara za 799,99kn.
Ne razumijem, citam da ako imate na telkama dvb-t a ne h265 da ne radi slika. A tu lise da ima dvb a nigde ne pise za codec. Koji sad vrag? Jel ce tu raditi ili ne?

 

Glede Noa-e to nitko ne zna, možda se javi netko tko ga ima/imao pa veli kak funkcioniraju te app. U toj klasi prijemnika ne može se očekivat puno, većinom su ti lan portovi samo ušminkavanje i vrlo ograničeni. Najbolje rješenje za dobar combo je vjerojatno Mecool M8S PRO T2 2/16. Android box s T2 HEVC tunerom, cijena mu je cca 50-ak eur.

 

Jeftiniji je taj synergy u Intersparu, od danas 149,99 - 10 kn manje u odnosu na spar:)

 

http://katalozi.net/interspar-katalog/interspar-katalog-27-10-2

 

Svi vivaxi podržavaju HEVC pa tako i ovaj. Nekome tko ima stari, mali CRT svakako je bolje kupit ovaj 32" za 799 nego kupovat receivere pa zastarjelim scartom to ić spajat na još stariji CRT- s novim lcd slika s ovim novim kanalima će bit puno bolja, izbjeć će se dodatni daljinski, kabeli i živci

11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Wow....
Svaka cast ekipa!
Odlicni odgovori, puno sam naučio....
Puno hvala SVIMA!
Respect.
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Shobica kaže...
Nitko nije probao taj NOA dvb t2?
Kako rade programi i kako radi Youtube?

 To se ne isplati niti isprobavat.

7 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...

 

Glede Noa-e to nitko ne zna, možda se javi netko tko ga ima/imao pa veli kak funkcioniraju te app. U toj klasi prijemnika ne može se očekivat puno, većinom su ti lan portovi samo ušminkavanje i vrlo ograničeni. Najbolje rješenje za dobar combo je vjerojatno Mecool M8S PRO T2 2/16. Android box s T2 HEVC tunerom, cijena mu je cca 50-ak eur.

 

Jeftiniji je taj synergy u Intersparu, od danas 149,99 - 10 kn manje u odnosu na spar:)

 

http://katalozi.net/interspar-katalog/interspar-katalog-27-10-2

 

Svi vivaxi podržavaju HEVC pa tako i ovaj. Nekome tko ima stari, mali CRT svakako je bolje kupit ovaj 32" za 799 nego kupovat receivere pa zastarjelim scartom to ić spajat na još stariji CRT- s novim lcd slika s ovim novim kanalima će bit puno bolja, izbjeć će se dodatni daljinski, kabeli i živci

 Ima li još neki osim ovog "Mecool M8S PRO T2 2/16", da je android a možda niža cijena ?

Možda preporuka otkud da naručim uređaj ?

I hvala na informacijama i odgovorima, svaka čast.

14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Jutros došao Samsung receiver, anylink (cec) radi odlično, odma je našao sve kanale, sučelje vrlo slično TV-u, ne dobije se hdmi u kutiji nego neki adapter za scart, daljinski isti kao od TV-a, "univerzalni" daljinski radi, tv ima opciju da se njegovi daljinski koriste za upravljanje ostalim uređajima i rade oba i veliki i onaj manji (kad se dodaje daljinski ne izbaci točan model uređaja, bit će Samsung pogriješio naziv svog uređaja lol).. Zamjerka da se ne pali sa daljinskim od TV-a već samo sa svojim (ako neko ima riješenje neka kaže), gasi se normalno sa sva 3 i receiver i TV, signal mi stoji da je na 35% vjerojatno zato jer antena gleda u suprotnom smjeru... Još se moram pozabaviti sa slaganjem kanala po redu

 

Za 300 i nešto sitno kuna sasvim zadovoljavajuće 

 
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
A je li signal bio isti prije nego si spojio taj Samsung.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 11:59 (Igox).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

signal je uvjek isti :) tuneri su isti-slični tj skoro da ne postoji razlika (kao nekad, više za radio i vrijeme analogije) tj ako je antena ok, tad svaki radi jednako dobro ili je škart.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Meni je na teveu signal bio 40% a kad sam spojio onaj reciver intek od HT-a onda je skočio na 75% sa istom sobnom antenom.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-pojačalo/napajanje (svi ili većina uređaja koji imaju prolazni ant priključak imaju i opciju napajanja 5v .. i tako stabiliziraju signal.. tj jednako bi ti se desilo s većinom uređaja i ovisno o postavkama napajanja antene..) dok s dobrom-boljom antenom razlike nema tj ti imaš lošiju situaciju gdje to pomaže kao što bi ti pomoglo pojačalo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Malo sam pomaknuo antenu i dobio 50% signala... Kvaliteta je na 100 ali tu i tamo zna prekinuti signal, ne sjećam se da se to događalo na evo tv... Evo tv ima skoro 100% signal ako se dobro sjećam 

 

Edit: nakon updatea signal radi stabilnije i dobije se opcija editiranja kanala

 

Edit 2: na evo TV signal je 70%, kvaliteta 96%

 

Svejedno bi ipak išao na Samsung, ljepše sučelje, cec, rade daljinski od TV-a ito sve radi a ne samo mijenjanje kanala i pojačavanje... Brže prebacuje programe i nema onog laga kad se prebaci kanal... Za sad koristim evo tv dok ne istekne 3 mj pa vraćam samsungov

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 14:25 (Genoxxx).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MadDogMattis kaže...

 Ima li još neki osim ovog "Mecool M8S PRO T2 2/16", da je android a možda niža cijena ?

Možda preporuka otkud da naručim uređaj ?

I hvala na informacijama i odgovorima, svaka čast.

 

Box s ovakvim specifikacijama (android 9, 2GB RAM, T2 HEVC) teško za tu lovu koliko košta Mecool M8S Plus, cca 50 eura. Sve što je možda jeftinije ili tu negdje ima 1GB RAM i ima stari android 7 kao i slabiji procesor.

 

Vjerojatno najpovoljnije s donjeg linka. Uobičajeno stiže iz belgije pa nema carinskih troškova, pa treba proučit ponudu.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/124225850184?&shqty=1&isGTR=1#shId

 

 

Za cca 10 eur više tu je i novi Mecool K5 koji ima još noviji procesor i dodatno S2 tuner za one koji trebaju i satelitsku.

 

https://www.geekbuying.com/item/Mecool-K5-DVB-T2-DVB-S2-2GB-16GB-Android-9-0-TV-Box-426190.html

 

Možda netko nađe i još neke povoljnije ponude, nek slobodno linka;)

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Genoxxx kaže...

Jutros došao Samsung receiver, anylink (cec) radi odlično, odma je našao sve kanale, sučelje vrlo slično TV-u, ne dobije se hdmi u kutiji nego neki adapter za scart, daljinski isti kao od TV-a, "univerzalni" daljinski radi, tv ima opciju da se njegovi daljinski koriste za upravljanje ostalim uređajima i rade oba i veliki i onaj manji (kad se dodaje daljinski ne izbaci točan model uređaja, bit će Samsung pogriješio naziv svog uređaja lol).. Zamjerka da se ne pali sa daljinskim od TV-a već samo sa svojim (ako neko ima riješenje neka kaže), gasi se normalno sa sva 3 i receiver i TV, signal mi stoji da je na 35% vjerojatno zato jer antena gleda u suprotnom smjeru... Još se moram pozabaviti sa slaganjem kanala po redu

 

Za 300 i nešto sitno kuna sasvim zadovoljavajuće 

 

Što piše na kutiji/receiveru, kad je proizveden? Objektivno je samo izostanak usb snimanja glavni nedostatak, ali zato podržava hbb kao i usb wifi. U biti za sve vlasnike starijih samsunga vjerojatno najbolji izbor od T2 HEVC receivera:)

 

Kod nas je bio 299 kn tak da je to jedna od rijeđih situacija da je nešto nama aktualno jeftinije kod nas

15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Prijavljujem prve probleme u radu s T52IR od EvoTV-a (4. dan korištenja).

 

Žena je danas popodne gledala HBO i prijemnik se zamrznuo, više nije reagirao na daljinski niti je bilo moguće promijeniti kanal. Ugasio sam ga na tipku i ponovno pokrenuo nakon čega je opet normalno proradio. Ukoliko se to bude često događalo probat ću prvo napravit update FW, a ako tni to ne pomogne onda ću ga vratit i tražit povrat ili zamjenu.

 

Drugi T52IR kojeg sam nabavio radi uredno, koristi ga 85-godišnjak i upaljen mu je non-stop, za sada mi nije prijavio probleme u radi. Također, ni drugi članovi bliže i šire rodbine za koje sam kupovao i instalirao druge uređaje (Strong 8209, Redline T20 i Synergy T-202) za sada mi nisu javili probleme u radu. Neki od ovih uređaja rade već 5-6 mjeseci, bili su kupljeni prije onog prethodnog roka koji je na kraju odgođen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

EvoTV je proizvod od Poste ..

 -ne, tj nekad bio, kupio tcom prije par godina, sad se sve mijenja.. + jedino što zadržavaju prodajnu mežu pošte, šalteri-usluga, kao partneri tj kao svaka veletrgovina-posrednik.

-tcom prodaje svoje proizvode korz svoju mrežu trgovina-centara, web + partneri (male-velike trgovine) koji mogu imati različite ugovore-odnos s tomom pa tako i uvjetima kao cijena-programi-popusti itd.

pošta s tim (evotv) nema više ništa, osim kao trgovina-posrednik ili dostava, tj kao za svaku drugu robu, dok istu stvar radi i npr kiosk tiska.

 

Sad koliko tcom je ažuran to je pitanje ali u ovom trenutku navode gdje je sve moguće kupit:

 

 

"..na evotv internet stranicama, webshop, kod svog poštara ili u svim poštanskimuredima.

 

https://www.evotv.hr/podrska/gdje-kupiti

 

 

U poštama (vjerojatno) nemaju ovaj za 189kn s 90 dana mada ne treba ništ isključit jer ni sam tcom ne zna tko im sve prodaje taj intek   Naime, svaki dan netko novi u svoju ponudu ubaci po istoj ili čak i nižoj cijeni, za sad nema nekih većih proširenja na njihovoj str.

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/dvb-t2-digitalni-prijamnik

 

A koliko vidim sad je i onaj model s HBBtv dostupan kod nekih s 90 dana, cijena je višlja nego u evotv webshopu ali ima uključeno 90 dana usluge. 329kn za cash

 

https://www.prejeftino.com/proizvod?id=2678

 

Nećemo prebrzo zaključivat ali čudno bi bilo da t-centri ne stave u ponudu i ovaj model, i to barem po cijeni koja je sada u evotv ako ne i povoljnije, znači ne više od 299kn

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...
Genoxxx kaže...

Jutros došao Samsung receiver, anylink (cec) radi odlično, odma je našao sve kanale, sučelje vrlo slično TV-u, ne dobije se hdmi u kutiji nego neki adapter za scart, daljinski isti kao od TV-a, "univerzalni" daljinski radi, tv ima opciju da se njegovi daljinski koriste za upravljanje ostalim uređajima i rade oba i veliki i onaj manji (kad se dodaje daljinski ne izbaci točan model uređaja, bit će Samsung pogriješio naziv svog uređaja lol).. Zamjerka da se ne pali sa daljinskim od TV-a već samo sa svojim (ako neko ima riješenje neka kaže), gasi se normalno sa sva 3 i receiver i TV, signal mi stoji da je na 35% vjerojatno zato jer antena gleda u suprotnom smjeru... Još se moram pozabaviti sa slaganjem kanala po redu

 

Za 300 i nešto sitno kuna sasvim zadovoljavajuće 

 

Što piše na kutiji/receiveru, kad je proizveden? Objektivno je samo izostanak usb snimanja glavni nedostatak, ali zato podržava hbb kao i usb wifi. U biti za sve vlasnike starijih samsunga vjerojatno najbolji izbor od T2 HEVC receivera:)

 

Kod nas je bio 299 kn tak da je to jedna od rijeđih situacija da je nešto nama aktualno jeftinije kod nas

 2017.01. meni nije bitno usb snimanje, i TV ga podržava pa ga nikad nisam koristio... Ne vidim baš sadržaj na našoj televiziji vrijedan snimanja, ajd nekad hrt zna puštati kvalitetne filmove, ovo ostali ili reprize ili trash serije

Da, i tad sam se nećkao bili ga uzeo i kad se odlučio da uzimam nije ga bilo više... Freenet Tv dio je nevidljiv, ima aplikaciju za njega do koje nije baš lako doć a i ako nema internet veze ne možeš ni doći do nje

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

+ u novijim reklamama navode svugdje 90 dana + sličice kanala u kojima je npr HBO.. što će reći sve (ne samo svi paketi**fusnota osim hbo-sport) :)

-no kao što vidimo cijena je +10% tj ovisi kako tko dobije rabat a logično da je iz prve ruke najpovoljnije (ili će na kraju biti jedna-ista cijena).

-da, osim sonovnog modela zanimljiv je CI+modul (hbbtv samo onima koji ga do sad nisu imali npr na tvu.. beskorisno, no tko želi +100kn može.. ali realno ne dobije ništa tj možda će jednog dana biti nešto korisnog na ostalim tv kanalima jer to radi slično kao npr teletext i služi primarno kao reklama tog tv kanala, ne kao neka korisna stvar korisniku..).

-ali da, svaki takav uređaj je tad indirektno sposoban kao neki ''smart'' (tv-mob) tj ne samo da postoji lan-interenet priključak nego može i neko surfanje.. samo je pitanje koliko upotrebljivo jer svi imamo računala ili mobitel gdje je to zgodnije.

-npr na tvu imamm yt, netflix.. to je nešto sasvim drugo no ne korsitim, tj tv mi najmanje služi gledanju filmova :) osim ponekad a tad je to recimo netflix ili nešto s normalnog tv programa.

-hbbtv držim isključen jer samo usporava prebacivanje (učitavanje) kad je na npr nova-tv kanalu, toliko o korisnosti .. no ja nisam dobar ''prosječan'' gledatelj (što god to bilo) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 15:01 (ihush).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Genoxxx kaže...
Flagship kaže...
Genoxxx kaže...

Jutros došao Samsung receiver, anylink (cec) radi odlično, odma je našao sve kanale, sučelje vrlo slično TV-u, ne dobije se hdmi u kutiji nego neki adapter za scart, daljinski isti kao od TV-a, "univerzalni" daljinski radi, tv ima opciju da se njegovi daljinski koriste za upravljanje ostalim uređajima i rade oba i veliki i onaj manji (kad se dodaje daljinski ne izbaci točan model uređaja, bit će Samsung pogriješio naziv svog uređaja lol).. Zamjerka da se ne pali sa daljinskim od TV-a već samo sa svojim (ako neko ima riješenje neka kaže), gasi se normalno sa sva 3 i receiver i TV, signal mi stoji da je na 35% vjerojatno zato jer antena gleda u suprotnom smjeru... Još se moram pozabaviti sa slaganjem kanala po redu

 

Za 300 i nešto sitno kuna sasvim zadovoljavajuće 

 

Što piše na kutiji/receiveru, kad je proizveden? Objektivno je samo izostanak usb snimanja glavni nedostatak, ali zato podržava hbb kao i usb wifi. U biti za sve vlasnike starijih samsunga vjerojatno najbolji izbor od T2 HEVC receivera:)

 

Kod nas je bio 299 kn tak da je to jedna od rijeđih situacija da je nešto nama aktualno jeftinije kod nas

 2017.01. meni nije bitno usb snimanje, i TV ga podržava pa ga nikad nisam koristio... Ne vidim baš sadržaj na našoj televiziji vrijedan snimanja, ajd nekad hrt zna puštati kvalitetne filmove, ovo ostali ili reprize ili trash serije

Da, i tad sam se nećkao bili ga uzeo i kad se odlučio da uzimam nije ga bilo više... Freenet Tv dio je nevidljiv, ima aplikaciju za njega do koje nije baš lako doć a i ako nema internet veze ne možeš ni doći do nje

 

Ustvari godina je nebitna jer podržava ono što za što je kupljen dakle T2 HEVC. A kakva je situacija s wifi, prihvaća bilo koji usb wifi stick ili baš mora bit neki poseban uvjetovan chipom/driverima? Bilo bi zanimljivo znat koliko su ih ovi iz neutrino shopa uvezli i prodali na kraju, vjerojatno je to dosta brzo otišlo pa me čudi da dva tjedna pred gašenje starog signala nisu obnovili zalihu.

 

 

11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ZooZ kaže...

Bio danas u Pevexu i zaletim se i kupim Infinity 8080. Spojio ga, radio dobro nekih sat-dva i nakon počeo prebacivati kanale duplo(stisnem na brzinu CH+ on prebaci 2 kanala naprijed umjesto jednog) i neke kanale kad prebacim uređaj se smrzne pa  resetira i tek ga onda otvori. E sad sam našao u ovoj temi firmware iz 2.mj.2020, zanima me dali ima neki noviji ako netko zna. Ili ako nema i ovaj upgrade ne pomogne, koji da uzmem uređaj, ovaj bi vratio, a nisam siguran dali pevex vrati novce ili se kod njih moraju potrošit pa bio onda najbolje ponovno kod njih uzeo. 

 Evo da se nadopunim, taj dan sam stavio taj firmware iz 2.mj.2020. i bilo je dobro do jučer kad se opet receiver počeo blesirat, tako da sam danas kupio taj Evotv uređaj. Ali mi ne pronalazi sve programe koje oni nude od onih 42 na popisu našao samo 20 i to oni dječiji, sport i cinestar dok dokumentarne, zbog kojih sam i uzeo ovaj uređaj ne. Ima koje rješenje za njih ili?

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-jedini logičan razlog je antena.. popravi (ako je zgradna tad treba odgovarajući kanal propustiti.. tj probaš sa sobnom antenom).

ili resetiraj, možda je već korišten uređaj ili smetnje dok je tražio-preskočio.

-za normalan prijem je sa svim uređajima (kao pravilo) potreban signal oko 60%.. s 30 puca, 90 savršeno, 60 je granica iznad koje nema prekida zbog npr naoblake i sl. tj nekih prolaznih smetnji ali radi zadovoljavajuće. U ručnom pretraživanju vidiš indikator, pa tako namjesti antenu.. nakon tog možeš opet s automatikom i mora pronaći sve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ekips jel ovaj TV treba DVB-T2 prijamnik: https://www.whathifi.com/samsung/le-32c350/overview

 

ovo je model: LE32C350D1W

 

Koliko znam majka ga trenutno koristi doma kod sebe bez prijamnika, direkt ide antenski kabel u TV. 

 

U manualu piše da ima DVB-T i DVB-C support.

 

Ako treba uzet, što preporučate, neki strong od 200kn ili taj neki evo tv uređaj?

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice