Bonbon usluge

poruka: 434
|
čitano: 233.289
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bonbon usluge
NetkoNegdje kaže...
Marko :D kaže...
NetkoNegdje kaže...
Marko :D kaže...
NetkoNegdje kaže...
Marko :D kaže...

Ne piše da dobivate samo ovaj mjesec nego da je ta akcija dostupna za aktivaciju samo ovaj mjesec.

 Polako.

 

Za nove korisnike na bonove piše da akcija traje 12 mjeseci:

" Troši duplo 12 mjeseci!

Dođi u bonbon, jer samo u bonbonu dobivaš sve duplo! Aktiviraj bilo koji paket interneta, razgovora ili SMS-a i za istu cijenu zgrabi duplo! Ponuda vrijedi za sve mjesečne pakete interneta, razgovora i SMS-a te kombinacije. Promocija vrijedi 12 mjeseci od aktivacije prvog poziva, a u promociju se možeš uključiti od 28.9.2023. do 4.1.2024."

Za pretplatnike nisam pronašao baš ništa na Webu bonbona. U aplikaciji na mobitelu postoji mogućnost aktivacije i nakon što se aktivira, pod paketi - promocije klikom prstom na slovo "i" (informacije) piše:

 

"Paket ti traje do 01.11.2023. Preostalo ti je..." pa se nabrajaju jedinice iz kombinacije.

Svaki paket ima trajanje mjesec dana, zato ti i piše da traje do 01.11.2023. To ne znači da ova promocija vrijedi samo ovaj mjesec.

 Baš sam se pitao tko će prvi mudrovati. Imaš li potvrdu da će za POSTOJEĆE korisnike na pretplati promocija trajati 12 mjeseci i na temelju čega?

 

Jasno je da bi mogla (kondicional) trajati 12 mjeseci za NOVE pretplatnike, ali ni za to nisam pronašao potvrdu, ali da će za nas postojeće pretplatnike trajati 12 mjeseci - sumnjam.

 

Zato jer bi inače napisali da pogodnost za pretplatnike traje toliko i toliko, a ne piše ništa. Pa niti u uvjetima. Ili igraju kao A1, ponude nešto novo bez da su se interno dogovorili što i kako, pa onda muljaju gdje stignu (primjer; Giga NET paket).

 

Baš me zanima što će ti odgovoriti.

NetkoNegdje kaže...
x360gamer kaže...
Samo da javim da je meni uspjelo bez ikakvih problema ono što sam pisao - istekla promocija -40 kn popusta.
Otišao na tomato, nakon 2 tjedna se vratio na bon bon kao novi korisnik i dobio opet -40kn. Uz povećanje cijena, 11,19e će mi biti račun, tako da imam sve što sam imao i opet po cijeni koja je bila mi i prije (+povećanje).
Ja zadovoljan i miran 24 mj.

 Super za tebe.

 

Ali to je teška svinjarija. Ja za to naprosto nemam vremena jer putujem i mobitel mi treba za kontakt. Možda se pozabavim time u nekom trenutku jer mi za to trebaju barem 4 tjedna (1 tjedan za prijenos na drugu mrežu i to u idealnom slučaju (molim Marka da ne pametuje kako to traje 2-3 dana) + 2 tjedna boravka na nekoj mreži + 1 tjedan za prijenos natrag na bonbon u idealnom slučaju).

Za što sam ja rekao da traje 2-3 dana?

 Daj se skini s teme. Ideš mi na živce i gubim vrijeme na tebe. Ostalima serviraš neprovjerene i nerijetko netočne informacije. Zaključivanje ti nije jača strane, a čitanje s razumijevanjem nisi nikada naučio.

Ako ti smetam, postoji vrlo jednostavno rješenje za to. 

 

NetkoNegdje kaže...

"Pretplatnik sam bonbona" Aktivirao sam promociju "duplo". Koliko dugo u mjesecima će trajati ta akcija za nas pretplatnike?"

 

"Bok, ako si novi korisnik traje 12 mjeseci, a ako nisi, traje do 1.11."

Prevara.

11 godina
offline
Re: Bonbon usluge
Ne kuzis ti mene...

4.8. Ponuda kombinacije
Od 28.9.2023. za korisnike koji su ostvarili ponudu kombinacija, cijene sa pdv-om su: Velika kombinacija 8,19 EUR/61,71 kn, Jako velika kombinacija 11,19 EUR/84,31 kn, Jako jako velika kombinacija 14,19EUR/106,91 kn.

Znaci nigdje se vise ne navodi da se ta ponuda moze vise dobiti po toj cijeni za nove korisnike, vec da je ta skuplja cijena za korisnike koji ju vec imaju aktiviranu

Edit: odgovorili su mi da se ipak moze i dalje dobiti kombinacija iako je na webu tako napisano da izgleda kao da vise ne vrijedi
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2023 7:32 (mp3david).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Bonbon usluge
mp3david kaže...
Mislio sam na ponudu 4.8 gotove kombinacije koje su se mogle dobiti jeftinije, stvar o kojoj se prica naveliko u ovoj temi

 To je samo jedna od tri takve ponude: bivša od 21.6.2021., druga je putem Iskon teleprodaje i treća je putem HT-a i Iskona.

 

Citiram samo jednu:

"4.8. Ponuda kombinacije

Od 28.9.2023. za korisnike koji su ostvarili ponudu kombinacija, cijene sa pdv-om su: Velika kombinacija 8,19 EUR/61,71 kn, Jako velika kombinacija 11,19 EUR/84,31 kn, Jako jako velika kombinacija 14,19EUR/106,91 kn."

 

Što znači da imamo više varijanti cijena (1, 2 i 3 su identične) za iste kombinacije:

 

1.) Točka 4.8

2.) Točka 4.9 Iskon teleprodaja - poskupila 28.9. ali su cijene iste kao 4.8

3.) Točka 5.1 (5.0 je nestala) HT-ova i Iskonova ponuda -  ta ponuda je pojeftinila u odnosu na prethodnu ponudu ali je 28.9. izjednačena s 4.8 i 4.9

4.) Ponuda za postojeće korisnike s manjim popustom od 20 kuna umjesto 40 kuna - koja na Webu ne piše javno, barem ju ja nisam pronašao

5.) Puna cijena bez ikakvih popusta

 

Trebao je cijeli cjelcati mjesec rujan da se situacija izbistri.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2023 9:42 (NetkoNegdje).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Bonbon usluge
ministar kaže...
mp3david kaže...
Mislio sam na ponudu 4.8 gotove kombinacije koje su se mogle dobiti jeftinije, stvar o kojoj se prica naveliko u ovoj temi

ne kužim što si ti zabrijao.. popust na gotove kombinacije je ostao isti, a one su poskupile kao i sve ostalo.. cjenik pod 4.8 navodi nove cijene koje sada vrijede

 Sve su pretumbali i ujednačili: "Posljednja izmjena: 02.10.2023.". Trebao je cijeli rujan da se dogovore sami sa sobom što će ponuditi. I sada je to, izgleda, konačna ponuda s popustima.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Bonbon usluge
Orwandill kaže...

Poskupile su za 5.5%, koliko i ostale usluge u HTu.

 Poskupili su puno više.

 

Pišem za svoju jaku veliku kombinaciju.


S najvećim popustom, onda košta 84,xx kune, a koštala je 70 kuna. To je povećanje od 20%. S mojim popustom za ostanak na mreži, mene sada košta 104.xx kune, što je povećanje od čak 49%.

 

 

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Bonbon usluge
Promster kaže...

Da se ubacim ko padobranac, ispravite ne ako sam ovaj clusterfuck of promijena krivo pohvatao.

 

4.8. kaže da se cijena gotovih kombinacija povećavaju nešto sitno - 'za korisnike koji su ostvarili ponudu kombinacija'.

 

To je ona ponuda od prije 2+ godine u trajanju od 24 mjeseci? Do sad sam imao 'veliku kombinaciju' za 7.30€, sad je 8.19€. Kad mi tih 24 mjeseca isteknu bit će 13.50€?

 

13.50€ je veliki skok u cijeni, se može to kak smanjit opet neka 24 mjeseca kao i ovo prošli put? Definitvno mi se neda jebat sa odlaskom kod drugog operatera. Netko je spominjao da je tražio produženje promocijai dobio pola popusta koliko dobivaju novi korisnici.

 Ja bih molio da čitate poruke na zadnje 2 stranice. Tamo sve piše. Da ne ponavljam sve ispočetka.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Bonbon usluge
Marko :D kaže...
NetkoNegdje kaže...
Marko :D kaže...
NetkoNegdje kaže...
Marko :D kaže...
NetkoNegdje kaže...
Marko :D kaže...

Ne piše da dobivate samo ovaj mjesec nego da je ta akcija dostupna za aktivaciju samo ovaj mjesec.

 Polako.

 

Za nove korisnike na bonove piše da akcija traje 12 mjeseci:

" Troši duplo 12 mjeseci!

Dođi u bonbon, jer samo u bonbonu dobivaš sve duplo! Aktiviraj bilo koji paket interneta, razgovora ili SMS-a i za istu cijenu zgrabi duplo! Ponuda vrijedi za sve mjesečne pakete interneta, razgovora i SMS-a te kombinacije. Promocija vrijedi 12 mjeseci od aktivacije prvog poziva, a u promociju se možeš uključiti od 28.9.2023. do 4.1.2024."

Za pretplatnike nisam pronašao baš ništa na Webu bonbona. U aplikaciji na mobitelu postoji mogućnost aktivacije i nakon što se aktivira, pod paketi - promocije klikom prstom na slovo "i" (informacije) piše:

 

"Paket ti traje do 01.11.2023. Preostalo ti je..." pa se nabrajaju jedinice iz kombinacije.

Svaki paket ima trajanje mjesec dana, zato ti i piše da traje do 01.11.2023. To ne znači da ova promocija vrijedi samo ovaj mjesec.

 Baš sam se pitao tko će prvi mudrovati. Imaš li potvrdu da će za POSTOJEĆE korisnike na pretplati promocija trajati 12 mjeseci i na temelju čega?

 

Jasno je da bi mogla (kondicional) trajati 12 mjeseci za NOVE pretplatnike, ali ni za to nisam pronašao potvrdu, ali da će za nas postojeće pretplatnike trajati 12 mjeseci - sumnjam.

 

Zato jer bi inače napisali da pogodnost za pretplatnike traje toliko i toliko, a ne piše ništa. Pa niti u uvjetima. Ili igraju kao A1, ponude nešto novo bez da su se interno dogovorili što i kako, pa onda muljaju gdje stignu (primjer; Giga NET paket).

 

Baš me zanima što će ti odgovoriti.

NetkoNegdje kaže...
x360gamer kaže...
Samo da javim da je meni uspjelo bez ikakvih problema ono što sam pisao - istekla promocija -40 kn popusta.
Otišao na tomato, nakon 2 tjedna se vratio na bon bon kao novi korisnik i dobio opet -40kn. Uz povećanje cijena, 11,19e će mi biti račun, tako da imam sve što sam imao i opet po cijeni koja je bila mi i prije (+povećanje).
Ja zadovoljan i miran 24 mj.

 Super za tebe.

 

Ali to je teška svinjarija. Ja za to naprosto nemam vremena jer putujem i mobitel mi treba za kontakt. Možda se pozabavim time u nekom trenutku jer mi za to trebaju barem 4 tjedna (1 tjedan za prijenos na drugu mrežu i to u idealnom slučaju (molim Marka da ne pametuje kako to traje 2-3 dana) + 2 tjedna boravka na nekoj mreži + 1 tjedan za prijenos natrag na bonbon u idealnom slučaju).

Za što sam ja rekao da traje 2-3 dana?

 Daj se skini s teme. Ideš mi na živce i gubim vrijeme na tebe. Ostalima serviraš neprovjerene i nerijetko netočne informacije. Zaključivanje ti nije jača strane, a čitanje s razumijevanjem nisi nikada naučio.

Ako ti smetam, postoji vrlo jednostavno rješenje za to. 

 

NetkoNegdje kaže...

"Pretplatnik sam bonbona" Aktivirao sam promociju "duplo". Koliko dugo u mjesecima će trajati ta akcija za nas pretplatnike?"

 

"Bok, ako si novi korisnik traje 12 mjeseci, a ako nisi, traje do 1.11."

Prevara.

 Davitelju, dosta!

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Bonbon usluge
mp3david kaže...
Ne kuzis ti mene...

4.8. Ponuda kombinacije
Od 28.9.2023. za korisnike koji su ostvarili ponudu kombinacija, cijene sa pdv-om su: Velika kombinacija 8,19 EUR/61,71 kn, Jako velika kombinacija 11,19 EUR/84,31 kn, Jako jako velika kombinacija 14,19EUR/106,91 kn.

Znaci nigdje se vise ne navodi da se ta ponuda moze vise dobiti po toj cijeni za nove korisnike, vec da je ta skuplja cijena za korisnike koji ju vec imaju aktiviranu

Edit: odgovorili su mi da se ipak moze i dalje dobiti kombinacija iako je na webu tako napisano da izgleda kao da vise ne vrijedi

 

 

Budi oprezan što ti se nudi. Mene su zeznuli i izvlače se na to da je agentica pogrešno komunicirala ponudu.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2023 12:21 (NetkoNegdje).
11 godina
offline
Re: Bonbon usluge
Ali ako gledas za nove korisnike samim time sto daju duplo jedinica 12 mjeseci je vec odlicna ponuda.
Valjda je zbog duplih jedina koje sve mreze maltene imaju, tomato sada pojeftinio svoju ponudu na pretplatu.

Mislim kolko god da je poskupilo, recimo tarifa ova najveca 55+55gb je inace 19.50€ oko 150kn, a dobijes 110gb. A opet mozes u toj skrivenoj ponudi kombinacije dobiti jos jeftinije...
Jedino sta se ljudima neda prebacivat u drugu mrezu pa onda opet nazad.
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
11 godina
offline
Re: Bonbon usluge
Ocito imaju popust za ostanak u mrezi i produzenje ugovora i popust za nove korisnike
Prebaci se u bilokoju drugu mrezu i onda nazad u bonbon i imat ces pravo dobiti jeftinije.
Briga te
Meni su prosle godine zeznili broj sa prebacivanjem, pa mi je broj bio nedostupan i jos sam dobio naknadu preko 1000kn za to 💪
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Bonbon usluge
mp3david kaže...
Ali ako gledas za nove korisnike samim time sto daju duplo jedinica 12 mjeseci je vec odlicna ponuda.
Valjda je zbog duplih jedina koje sve mreze maltene imaju, tomato sada pojeftinio svoju ponudu na pretplatu.


 S tim da kod Tomata piše - da se aktivira do kraja mjeseca, pa je možda riječ o kratkotrajnoj ponudi.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Bonbon usluge
mp3david kaže...
Ocito imaju popust za ostanak u mrezi i produzenje ugovora i popust za nove korisnike
Prebaci se u bilokoju drugu mrezu i onda nazad u bonbon i imat ces pravo dobiti jeftinije.
Briga te
Meni su prosle godine zeznili broj sa prebacivanjem, pa mi je broj bio nedostupan i jos sam dobio naknadu preko 1000kn za to 💪

Na kraju ću prebaciti broj jer mi se isplati. Samo je to pitanje vremena i pravog trenutka u odnosu na ostale obaveze koje mogu ovisi o mobitelu.

11 godina
offline
Re: Bonbon usluge
Da tomato ponuda vrijedi do kraja mjeseca, ali i bonbon duple gige vrijede do tada.
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Bonbon usluge
mp3david kaže...
Da tomato ponuda vrijedi do kraja mjeseca, ali i bonbon duple gige vrijede do tada.

 Bonbon: prema odgovoru SZK, za postojeće korisnike (nas naivce koji još nismo promijenili mrežu) do 1.11. za one koji su novi (u bilo kakvoj kombinaciji) 12 mjeseci.

 

No, vidjet ćemo 1.11. S Bonbonom se nikada ne zna.

11 godina
offline
Re: Bonbon usluge
Rekli su mi iz bonbona da ponuda duplih giga vrijedi i za pretplatnike 12 mjeseci, ne samo za bonaše
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Bonbon usluge
mp3david kaže...
Rekli su mi iz bonbona da ponuda duplih giga vrijedi i za pretplatnike 12 mjeseci, ne samo za bonaše

 LOL. Da, za postojeće 1 mjesec (ovaj u kojem se nalazimo, eto, ja sam to aktivirao), za nove pretplatnike 12 mjeseci. Pa to sam napisao neki dan. Što je novoga?

 

https://forum.bug.hr/forum/post/bonbon/bonbon-usluge/6686588.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2023 15:12 (NetkoNegdje).
13 godina
offline
Re: Bonbon usluge
mp3david kaže...
Rekli su mi iz bonbona da ponuda duplih giga vrijedi i za pretplatnike 12 mjeseci, ne samo za bonaše

 Postojeći korisnici su dobili duplo samo 1 (jedan) mjesec (aktivno do 1.11.2023), novi dobijaju 12(dvanaest) mjeseci :)

5 godina
offline
Bonbon usluge

"Dođi u bonbon i troši duplo svega! Ponuda vrijedi za sve mjesečne pakete i kombinacije, i to 12 mjeseci od aktivacije prvog paketa."

 

Znači li to ako sad uzmem recimo paket 14GB + 14GB bonusa, da mi na kraju mjeseca ne istječe bonus ako ga nisam potrošio već vrijedi do godinu dana, bez da moram uplatiti isti paket i sljedeći mjesec?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bonbon usluge
x360gamer kaže...
Samo da javim da je meni uspjelo bez ikakvih problema ono što sam pisao - istekla promocija -40 kn popusta.
Otišao na tomato, nakon 2 tjedna se vratio na bon bon kao novi korisnik i dobio opet -40kn. Uz povećanje cijena, 11,19e će mi biti račun, tako da imam sve što sam imao i opet po cijeni koja je bila mi i prije (+povećanje).
Ja zadovoljan i miran 24 mj.

 Bas moras biti 2 tjedna na tomatu? koja tarifa?

13 mjeseci
protjeran
offline
Bonbon usluge

Nisam nigdje uspio pronaći podatak o tome koliko se mora biti na nekoj drugoj mreži prije povratka u prvu mrežu (o kojim god se mrežama radilo). Zna netko?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 9:20 (NetkoNegdje).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Bonbon usluge

Moraš biti 0 dana na novoj mreži.

Nema više tih uvijeta.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Bonbon usluge

Super. Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Bonbon usluge
Horatio_Hornblower kaže...

Dakle samo da pitam dali je normalno da bon bon dava brzinu mobilne mreže na kili u splitu od 1.5mbs.... S time da to padne popodne na 0.5.... Osjecam se zakinuto jer evo kraj mene sim od t coma radi na 4g pri brzini od 25 do 50 a moj bon bon na 4g ne radi (ok nije dealbreaker) i brzina mu je smece... Korisnik sam bon bona od prvog dana kad je izasao ne znam koliko ali iskreno skupi su 90 kn je 4gb i neometano pricanje dok tcom ima 3gb 1000sms 1000min 64 kn plus bez uspostave 14 kn... 

S time da tcom ima ociglednu prednost na spajanju na mreži i sad kad su svi kući bon bon je mrtav za otvorit forum treba mu 5 min.... 

Ima li tko jos slicna iskustva ili je meni samo dosadno 😂...  E i da u aplikaciji se ne moze kupit bon nego treba preko weba....nakon dugo vremena mislim da cu ic na nesto drugo... 

 

Ako više nema turista, onda bi brzina trebala biti veća. Bonbon ne koči svoji korisnike na bonove, što se tiče brzine.

 

Prvo provjeri APN.

 

"Kako mogu dobiti Internet i MMS postavke?

Pošalji prazan SMS na 13700 i postavke će ti stići na tvoj mobitel.

Ako ti postavke ne stignu, provjeri jesu li ti uključene push poruke: odeš u Meni > Poruke > Postavke > Postavke poruka > Tekstualne poruke > Push poruke (ili Servisne poruke). One moraju biti podešene na Uvijek dopušteno.

Ako nešto zapne, možeš nam se javiti na Facebooku, Twitteru, chatu ili e-mailom na bonbon@bonbon.hr s brojem i modelom mobitela za koji ti trebaju postavke."

 

U svojem mobitelu provjeri koja je preferirana generacija mreže 3G ili 4G.

 

Ako se situacija ne popravi, ubaci svoju SIM karticu u drugim mobitel (člana familije, prijatelja, susjeda...), pa probaj tada izmjeriti brzinu. Ako i na njihovom mobitelu nije sve kako si očekivao, idi da ti zamijene SIM karticu. Ako je kod njih situacija bolja, opet idi da ti zamijene SIM karticu i onda opet probaj svoj mobitel. 

11 godina
offline
Bonbon usluge

Meni isto ponudili popust od 2,65e.

Promjenit cu operatera na par dana i doci ko novi korisnik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bonbon usluge

Pozdrav

Sad za mjesec dana mi istice pretplata u Hrvatskom telekom i zelio bih se prebacit na bonbon jer vidim da je jeftiniji internet.Vidim na bonbon stranici da postoji opcija prijenos broja i datum od kojeg zelim da se broj prebaci.

Moram li ja otic u Hrvatski telekom i otkazat ugovor ili samo stavit ovdje na bonbon stranici datum kad se zelim prebacit (tj,kad mi istekne ugovor u telekomu)

Valjda ovi u telekomu mi nece produzit ugovor bez mog znanja,da ne moram placat dvije pretplate

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bonbon usluge
Acex kaže...

Pozdrav

Sad za mjesec dana mi istice pretplata u Hrvatskom telekom i zelio bih se prebacit na bonbon jer vidim da je jeftiniji internet.Vidim na bonbon stranici da postoji opcija prijenos broja i datum od kojeg zelim da se broj prebaci.

Moram li ja otic u Hrvatski telekom i otkazat ugovor ili samo stavit ovdje na bonbon stranici datum kad se zelim prebacit (tj,kad mi istekne ugovor u telekomu)

Valjda ovi u telekomu mi nece produzit ugovor bez mog znanja,da ne moram placat dvije pretplate

 Ispuniš na stranici prijenos i to je to. No moja preporuka ti je da se javiš službi za korisnike i kažeš da se želiš prebaciti. Dobiti ćeš bolju ponudu od one na webu.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
14 godina
offline
Re: Bonbon usluge
Mislim da je gotovo s onih -5,xx eura popusta. Ažurirana stranica 1.11. i nemaju više ništa za nove korisnike koliko sam proletio kroz članke.
13 godina
offline
Re: Bonbon usluge
Kako nema popusta i kako su poskupili uopce vise nije bagatela. 10€ vs 16.50€. Osjetna razlika za trazit nesto novo povoljnije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bonbon usluge
Tomato, 35000 jedinica za ispis 12e.
Dobra zamjena.
13 godina
offline
Bonbon usluge

Meni "Jako velika kombinacija" iznosi 11.19 Eura, podigli su s 9.29 Eura za tih nekih 2 Eura.

Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice