Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.294
|
čitano: 14.140.432
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
pacijent007 kaže...

Ima li u okolici Osijeka neki trail gdje se mogu vježbati mali dropovi i skokovi, za početnike? Ili okolica Đakova/Vinkovaca, može i tako

 nekako mislim da mozda oko Pozege najblize... kad smo preravni tamo ... ili mozda oko Dunava tamo Ilok i to....

VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Imaš- Orahovica
jezero Borovik kod Đakova

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 22:28 (ludimata).
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Što bi se sve moralo kupiti kad bih naprijed išao promjeniti pogon. Trenutno stanje je 40-30-22 i vozim se cijelo vrijeme na srednjoj šajbi. Nazad imam 9 na kaseti 11-32. Na srednjem lančaniku od 30 mi je odlično. I sad jel moguće samo kupiti lančanik od 32 zuba i staviti naprijed ili se tu mora još nešto mjenjati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ludimata kaže...

Imaš- Orahovica
jezero Borovik kod Đakova

 

 

 Orahovica mi je malo daleko ali do borovika bih mogao otici kad uhvatim vremena

14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BeLLicus kaže...

Što bi se sve moralo kupiti kad bih naprijed išao promjeniti pogon. Trenutno stanje je 40-30-22 i vozim se cijelo vrijeme na srednjoj šajbi. Nazad imam 9 na kaseti 11-32. Na srednjem lančaniku od 30 mi je odlično. I sad jel moguće samo kupiti lančanik od 32 zuba i staviti naprijed ili se tu mora još nešto mjenjati?

 Jel ti zelis preci na 1x9 ili bi samo zamijenio srednji lancanik 30t sa 32t?

9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
pacijent007 kaže...
BeLLicus kaže...

Što bi se sve moralo kupiti kad bih naprijed išao promjeniti pogon. Trenutno stanje je 40-30-22 i vozim se cijelo vrijeme na srednjoj šajbi. Nazad imam 9 na kaseti 11-32. Na srednjem lančaniku od 30 mi je odlično. I sad jel moguće samo kupiti lančanik od 32 zuba i staviti naprijed ili se tu mora još nešto mjenjati?

 Jel ti zelis preci na 1x9 ili bi samo zamijenio srednji lancanik 30t sa 32t?

 Na 1x9 bih volio preći, ne trebaju mi 3 naprijed ne koristim prvi i treći uopće, na drugome od 30 mi je odlično, samo me živcira prednji shifter tj smatram ga nepotrebim. Pa me zanima što mi sve treba da to promjenim, nek neko linka... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 23:48 (BeLLicus).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Najjeftiniji način ti je onda ignorirat prvi i treci, skini sajlu s prednjeg shiftera i probaj limit screw okretat da centriras prednji mjenjac nad srednji lancanik i on ce ti sluzit kao chain guide. Shifter maknes i miran si. Za 1x bi ti trebao vjerojatno i drugi bottom bracket a onda opet moras gledat sirinu okvira na pogonu pa kakav bb trebas za novi pogon itd

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BeLLicus kaže...

Što bi se sve moralo kupiti kad bih naprijed išao promjeniti pogon. Trenutno stanje je 40-30-22 i vozim se cijelo vrijeme na srednjoj šajbi. Nazad imam 9 na kaseti 11-32. Na srednjem lančaniku od 30 mi je odlično. I sad jel moguće samo kupiti lančanik od 32 zuba i staviti naprijed ili se tu mora još nešto mjenjati?

 Nemoj to raditi. Imaš tanku kazetu, i šta god staviš naprijed, teško ćeš se penjati. Ja sam se *ajebao na taj način na starom bike-u, stavio na 11-36 kazetu 36t chainring i penjanje je išlo teško. Da sam imao i 30t naprijed bilo bi pušiona na težim usponima.

 

Na kraju sam vratio 3x. I nakon toga prodao cijeli bike i kupio kakav sam originalno htio sa 2x pogonom (prvi sam prodao po istim parama po kojima sam ga kupio na black friday akciji pa nisam spušio lovu).

 

Realno, ako želiš 1x konverziju trebaš sa svojim setupom mijenjati cijeli drivetrain. Ovo ti je najjeftinija varijanta (makar bi ja dao malo više i uzeo Deore ili SLX kit):

 

https://www.bike24.com/p2334685.html?menu=1000,2,16

 

Još trebaš prednji chainring.

 

Ako se odlučiš za totalnu konverziju, evo ti popis:

 

1. Narrow-wide chainring (spriječava spadanje lanca). Pripazi da kupiš odgovarajući za svoj pogon. Moraš saznati koji ti je BCD (bolt center diameter - razmak između rupa na pogonu) i da li imaš simetrične rupe (obično Alivio i niže imaju takve) ili asimetrične (asimetrične imaju npr. Shimano Deore M6000, SLX M7000, Deore M8000 XT/XTR).

2. Nova kazeta (pripazi koliko ti maksimalno brzina podržava stražnji hub, koliko sam čuo, na Shimanove 9 i 10 brzinske se mogu bez problema montirati i 11-brzinske MTB kazete).

3. Novi stražnji mjenjač, dovoljno je medium cage pošto više nemaš najveći prsten naprijed.

4. Novi shifter (sa istim brojem brzina koliko i kazeta).

5. Odgovarajući lanac (ovisno o tome koliko imaš brzina/zupčanika na kazeti).

 

Ne treba ti novi bottom bracket jer ne mijenjaš cijeli pogon. Samo ćeš skinut postojeće ringove sa spider-a i montirati jedan, novi. Pretpostavljam da imaš Shimano opremu gore pa pogledaj specifikacije na njihovoj stranici. Simetričnost ili asimetričnost rupa možeš vidjeti od oka ili na ovom primjeru:

 

https://static.bikehub.co.za/uploads/monthly_09_2018/post-50361-0-50846200-1536672868.jpg

 

Lijevo je asimetrični, desno simetrični.

 

 

ALTERNATIVNO:

 

Ako misliš da se voziš samo po ravnome i da NIKAD nećeš ići na nikakve uspone, kupi 30 ili 32T narrow-wide chainring (provjeri simetriju!), skrati lanac, makni prednji deraileur i shifter i deri Miško :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 14:29 (greysaint0).
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...
BeLLicus kaže...

Što bi se sve moralo kupiti kad bih naprijed išao promjeniti pogon. Trenutno stanje je 40-30-22 i vozim se cijelo vrijeme na srednjoj šajbi. Nazad imam 9 na kaseti 11-32. Na srednjem lančaniku od 30 mi je odlično. I sad jel moguće samo kupiti lančanik od 32 zuba i staviti naprijed ili se tu mora još nešto mjenjati?

 Nemoj to raditi. Imaš tanku kazetu, i šta god staviš naprijed, teško ćeš se penjati. Ja sam se *ajebao na taj način na starom bike-u, stavio na 11-36 kazetu 36t chainring i penjanje je išlo teško. Da sam imao i 30t naprijed bilo bi pušiona na težim usponima.

 

Na kraju sam vratio 3x. I nakon toga prodao cijeli bike i kupio kakav sam originalno htio sa 2x pogonom (prvi sam prodao po istim parama po kojima sam ga kupio na black friday akciji pa nisam spušio lovu).

 

Realno, ako želiš 1x konverziju trebaš sa svojim setupom mijenjati cijeli drivetrain. Ovo ti je najjeftinija varijanta (makar bi ja dao malo više i uzeo Deore ili SLX kit):

 

https://www.bike24.com/p2334685.html?menu=1000,2,16

 

Još trebaš prednji chainring.

 

Ako se odlučiš za totalnu konverziju, evo ti popis:

 

1. Narrow-wide chainring (spriječava spadanje lanca). Pripazi da kupiš odgovarajući za svoj pogon. Moraš saznati koji ti je BCD (bolt center diameter - razmak između rupa na pogonu) i da li imaš simetrične rupe (obično Alivio i niže imaju takve) ili asimetrične (asimetrične imaju npr. Shimano Deore M6000, SLX M7000, Deore M8000 XT/XTR).

2. Nova kazeta (pripazi koliko ti maksimalno brzina podržava stražnji hub, koliko sam čuo, na Shimanove 9 i 10 brzinske se mogu bez problema montirati i 11-brzinske MTB kazete).

3. Novi stražnji mjenjač, dovoljno je medium cage pošto više nemaš najveći prsten naprijed.

4. Novi shifter (sa istim brojem brzina koliko i kazeta).

5. Odgovarajući lanac (ovisno o tome koliko imaš brzina/zupčanika na kazeti).

 

Ne treba ti novi bottom bracket jer ne mijenjaš cijeli pogon. Samo ćeš skinut postojeće ringove sa spider-a i montirati jedan, novi. Pretpostavljam da imaš Shimano opremu gore pa pogledaj specifikacije na njihovoj stranici. Simetričnost ili asimetričnost rupa možeš vidjeti od oka ili na ovom primjeru:

 

https://static.bikehub.co.za/uploads/monthly_09_2018/post-50361-0-50846200-1536672868.jpg

 

Lijevo je asimetrični, desno simetrični.

 

 

ALTERNATIVNO:

 

Ako misliš da se voziš samo po ravnome i da NIKAD nećeš ići na nikakve uspone, kupi 30 ili 32T narrow-wide chainring (provjeri simetriju!), skrati lanac, makni prednji deraileur i shifter i deri Miško :D

 Idem na jebene uspone vozim se po planini psunj ako se zelis spustati moras se i poverati hahaha. Bez problema savladavam uspone na srednjem zupcaniku nazad stavim na prvu brzinu naprijed je na srednjem. Ne koristim lancanik ovaj 22 nikad. Sve u svemu opet sa 32 ili 34 ce ici puno teze naravno. Ostavit cu ove sezone kako je a na godinu budem promjenio onda sve full. Kazetu od 12 brzina, naprijed staviti 32 lancanik. Novi shifter nove kočnice i zadnji mjenjač novi komletno to sve što sam nabrojao shimano deore  xt oprema košta oko 4000kn.

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BeLLicus kaže...
 Idem na jebene uspone vozim se po planini psunj ako se zelis spustati moras se i poverati hahaha. Bez problema savladavam uspone na srednjem zupcaniku nazad stavim na prvu brzinu naprijed je na srednjem. Ne koristim lancanik ovaj 22 nikad. Sve u svemu opet sa 32 ili 34 ce ici puno teze naravno. Ostavit cu ove sezone kako je a na godinu budem promjenio onda sve full. Kazetu od 12 brzina, naprijed staviti 32 lancanik. Novi shifter nove kočnice i zadnji mjenjač novi komletno to sve što sam nabrojao shimano deore  xt oprema košta oko 4000kn.

 Ponavljam, ako imaš hub koji podržava 12-brzinsku kazetu samo naprijed. Ako nemaš to ti je onda novi hub (uz sve ostalo), a onda ti netko mora i sastaviti kotač ispočetka. Da ne spominjem da je pitanje da li ćeš naći 12-brzinski hub ako nemaš boost na rami iza. Mislim ima ih ali najjeftiniji su 180 eura na bike24...

 

Mislim da će ti i 11 brzina biti sasvim OK. Šta god da radiš, nemoj se zaletavati. Zamjena djelova na biciklu može biti vrlo komplicirana jer ima milijun standarda i lako se dogodi da se zezneš. Dobro prouči kakav imaš trenutno bike (rama, hubovi, ako mijenjaš pogon onda i bottom bracket, koju max veličinu rotora možeš staviti, itd. itd.) i što sve možeš staviti na njega.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 14:54 (greysaint0).
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ekipa kad saltam u zadnje vrijeme sa najveceg zupcanika prema manjem nece da mi prebaci odma,moram preskocit jednu dvi brzine pa vratit nazat da uvati.

Dali bi mi pomogao onaj video sto je netko od vas stavio sa stelanjem H L nazat ili je druga stvar u pitanju?

ps.kad saltam s manjeg zubcanika prema vecem sve bez problema salta.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 14:56 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
hrka11 kaže...

Ekipa kad saltam u zadnje vrijeme sa najveceg zupcanika prema manjem nece da mi prebaci odma,moram preskocit jednu dvi brzine pa vratit nazat da uvati.

Dali bi mi pomogao onaj video sto je netko od vas stavio sa stelanjem H L nazat ili je druga stvar u pitanju?

ps.kad saltam s manjeg zubcanika prema vecem sve bez problema salta.

 L screw je u pitanju premda je on zaduzen za najveci zupcanik, malo ga postelaj dok ne bude islo glatko...

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BeLLicus kaže...

Idem na jebene uspone vozim se po planini psunj ako se zelis spustati moras se i poverati hahaha. Bez problema savladavam uspone na srednjem zupcaniku nazad stavim na prvu brzinu naprijed je na srednjem. Ne koristim lancanik ovaj 22 nikad. Sve u svemu opet sa 32 ili 34 ce ici puno teze naravno. Ostavit cu ove sezone kako je a na godinu budem promjenio onda sve full. Kazetu od 12 brzina, naprijed staviti 32 lancanik. Novi shifter nove kočnice i zadnji mjenjač novi komletno to sve što sam nabrojao shimano deore  xt oprema košta oko 4000kn.

Ma ne moraš uopće sve mijenjati - na pogonu s tri lančanika ti je srednji lančanik (kojeg bi i zadržao) na istoj poziciji na kojoj će ti biti i neki turbospecijalni 1x pogon. Samo staviš NW lančanik (to ti je sa naizmjence postavljenim širokim i uskim zubima, tako da drži lanac da ne ispadne pri udarcu) i možeš slobodno maknuti prednji mjenjač i shifter. Ako si do sada vozio 1x9 (a po ovome što kažeš realno - jesi), onda će ti sve ostati isto, osim što ćeš skinuti par grama. Mislim, ako baš patiš na to, možeš stavljati novi pogon i uštediti ćeš još par grama, ali i potrošiti XXX novaca...

 

Ili možeš umjesto okruglog uzeti ovalni zupčanik s 32 zuba, navodno se na usponu ponaša kao 30, a na ravnom kao 34 zuba... Ne znam, nei taj opis nikad nije sjeo iako mi ovalni lančanik ima msisla i logike (imam ga na jednom bajku i ne mogu reći da sam nešto posebno brži s njim ili da je vožnja bolja ili lošija.

 

Tek kad potrošiš kazetu uzmeš novu s više brzina, zajedno sa šifterom i mjenjačem, koliko ide na nabu (vjerojatno 11 brzina) i tu staneš jer je sve drugo previše love za premalo benefita.

Gledam te!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
hrka11 kaže...

Ekipa kad saltam u zadnje vrijeme sa najveceg zupcanika prema manjem nece da mi prebaci odma,moram preskocit jednu dvi brzine pa vratit nazat da uvati.

Dali bi mi pomogao onaj video sto je netko od vas stavio sa stelanjem H L nazat ili je druga stvar u pitanju?

ps.kad saltam s manjeg zubcanika prema vecem sve bez problema salta.

Ti šarafi su samo graničnik krajnjeg položaja - diraš ih samo ako ne ide na najveći ili najmanji ili ako lanac pada preko lančanika. I to, ako je prije radilo u redu, a sad imaš te simptome, provjeriš prvo sve ostalo jer se oni ne mogu samo tako raštelati - ili je nešto krivo montirano (tipa, kotač nije upao u droput do kraja) ili je nešto iskrivljeno.

 

Za tvoj slučaj, moguće je da treba malo popustiti sajlu, da je mjenjač toliko prljav da zapinje ili je sajla u komi, pa ona zapinje (na veći primjenjuješ silu, a za vraćanje na manji feder odrađuje posao).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav svima,

trebala bi mi pomoc oko odabira zenskog trekking bicikla. Naime nimalo se ne razumijem u to, a kćer zeli bicikl. Vozila je prijateljicin Nakamura i bio je odlican. A i ta je marka idealne cijene. Ne treba nista spektakularno. Ima 17godina.,Koja je usporedba izmedu ovih bicikala?

Lijep pozdrav i hvala unaprijed

https://www.intersport.hr/nakamura-platinum-2-9w-zenski-treking-bicikl-506054

https://www.intersport.hr/nakamura-platinum-4-9-w-zenski-treking-bicikl-412157

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 1:58 (mario.lzt).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Uzeo sam na kraju SRAM x5 masinicu i drzac.

Sad Mi je lanac prekratak. Jel moguce da nisam dobro namjestio masinicu.

U prvu opce ne moze. Netko mi je vec napisao kako mjerim lanac. Jel moze preporuka marke lanca. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Moja preporuka za lanac je KMC .
Music As A Weapon !!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Deleted

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 1:50 (JoshSt).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Deleted

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 1:50 (JoshSt).
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
MrBlc kaže...

Ti šarafi su samo graničnik krajnjeg položaja - diraš ih samo ako ne ide na najveći ili najmanji ili ako lanac pada preko lančanika. I to, ako je prije radilo u redu, a sad imaš te simptome, provjeriš prvo sve ostalo jer se oni ne mogu samo tako raštelati - ili je nešto krivo montirano (tipa, kotač nije upao u droput do kraja) ili je nešto iskrivljeno.

 

Za tvoj slučaj, moguće je da treba malo popustiti sajlu, da je mjenjač toliko prljav da zapinje ili je sajla u komi, pa ona zapinje (na veći primjenjuješ silu, a za vraćanje na manji feder odrađuje posao).

Ja sam tako i skuzio iz videa da su to kao granicnici,kontam opet bolje pitat nego da zajebem nesto...ma desavalo se to i prije,ja kad sam uzeo bajk nisam presao sve ukupno nekih 400 kilometara,sad sam malo cesce poceo vozat pa sam primjetio.Kupio sam ga polovna bio je kao nov,naljepnice na njem,kao da nije vozen nikako,ali opet trebalo bi podesit sve i provjerit.

Kao sto sam prije spominjao u maloj sam sredini nemam dobar servis nigdje blizu,kad budem isao za Mostar tad cu potrat u servis da sve postelaju.

Ja sam to ovdje odveo do jedne trg. kao i oni servis rade mijenjao sam gume i eto po njima nema sta dirat jer je bajk 1/1 sve ok,ali nisam imao volje objasnjavat,disk mi je dirao u pakne i brzine su znale tako zajebavat to sam im rekao nakon njih to je sve ostalo isto.

 

ps.ako ima ekipe i mostara ili okolice zanima me di vi vozite svoje bajkove ciklocentar,m-bike?

 

ovo je na njemu :

 

vilica rock shox reba dual air sa lockom na volanu
sifteri, prednja masinica, zadnja masinica, nabe  i srednji pogon SRAM X9, 
sic kozni selle italia,
sticna richey,
kocnice avid elixir 3,
discovi 180 mm shimano,
pedale lula i guvernala BBB 

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 8:13 (hrka11).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

kod 4.9 modela su malo bolji mijenjači. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
mario.lzt kaže...

Pozdrav svima,

trebala bi mi pomoc oko odabira zenskog trekking bicikla. Naime nimalo se ne razumijem u to, a kćer zeli bicikl. Vozila je prijateljicin Nakamura i bio je odlican. A i ta je marka idealne cijene. Ne treba nista spektakularno. Ima 17godina.,Koja je usporedba izmedu ovih bicikala?

Lijep pozdrav i hvala unaprijed

https://www.intersport.hr/nakamura-platinum-2-9w-zenski-treking-bicikl-506054

https://www.intersport.hr/nakamura-platinum-4-9-w-zenski-treking-bicikl-412157

 Ovaj skuplji ima bolje mjenjače i ručice mjenjača i 24 brzine naspram 21 brzina. Ja bi osobno uzeo taj skuplji jer je razlika u cijeni mala

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Znalci sto velite za ove dvi Scottice?!
Vozim kombinirano,trenutno imam mtb iz Hervisa,sluzi za sad ali htio bih sad nesto bolje!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
volegradele kaže...
Znalci sto velite za ove dvi Scottice?!
Vozim kombinirano,trenutno imam mtb iz Hervisa,sluzi za sad ali htio bih sad nesto bolje!

Ne vrijede tu lovu.. A i zasto hardtail? Za te novce se uzme dobar all-mountain fully. Kad predjes na fullku gadit ce ti se svaki ht...

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mislim da nisam toliko offroad da mi tako nesto treba,ne letim i ne skacem...pomalo ja to
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
volegradele kaže...
Mislim da nisam toliko offroad da mi tako nesto treba,ne letim i ne skacem...pomalo ja to

Nema to veze sa letenjuem i skakanjem, puno bolje se vozi.. Al ako si jako malo offroad, onda ok...

10 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kakvi su FS sa dječjim sjedalicama na nosač tereta? 

 

U biti uopće nosač tereta na fully? Pretpostavljam da bi suspenzija trebala bit zaključana?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
gocc01 kaže...

Kakvi su FS sa dječjim sjedalicama na nosač tereta? 

 

U biti uopće nosač tereta na fully? Pretpostavljam da bi suspenzija trebala bit zaključana?

 kolega je nedavno montirao,izvaži sjedalicu i dijete,poslije je stavio teške stvari u ruksak u sjeo,namjestio sag i to je to.

Ok,ima 2 bikea pa vozi odvojeno.

Sjedi 1
10 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Meni je mala sad 21kg. Pise da je nosač do 25 i sjedalica isto tak da još kilu, dvije gore i nek se sama vozi. Žal mi je jer ovak možemo na mjesta di nemremo ak je ona sa svojim biciklićem.

Razmišljam za drugo 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

.

Sjedi 1
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 16:03 (elpornero53).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice