Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.568
|
čitano: 14.472.041
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Baš su ti sve prednosti dobre, svaka ćas! 

 

Samo ti vozi bez kacige 30-40 km/h, sretno! 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
2 tjedna
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kao vozaču, biciklistu i pješaku... Osobno mi nema ništa gore od toga kad vidim ljude na bijesnim e-bajkovima i romobilima bez kacige.
To me zaista ostavi bez komentara, pa čak i ljudima koji samo komjutaju do posla na biciklu, uz njima najdraži "argument" ( zakonski ne moram ). :)

https://linktr.ee/biciklisti.hrvatska
3 godine
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

nek ste vi meni mudri, dapace mudri + oprezni + savjetodavni kaciga po ljeti 37c za 30kmh po trotoaru

 

 

jedni ste od onih sto nose kacigu i fullbody koljena laktovi stitnike ako se idete rolati jel, neka vas, dobro je to.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pero Dinamit kaže...

Baš su ti sve prednosti dobre, svaka ćas! 

 

Samo ti vozi bez kacige 30-40 km/h, sretno! 

 btw, ĆAS? wtf is that? misliš čast? epic fail bato, vrati se u školu

2 tjedna
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kaciga sa razlogom postoji i ima ventove. Kako te pri vožnji od 30-40km/h biciklistička kaciga ne hladi ?
Neovisno o temperaturi vani, nije nikakva mudrolija već zdravi razum. Što neki nažalost shvate tek kad padnu.
Naglasiti ću samo kolega da niti sa kacigom nije ugodno. ( provjereno )

https://linktr.ee/biciklisti.hrvatska
9 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Petar hw kaže...

nek ste vi meni mudri, dapace mudri + oprezni + savjetodavni kaciga po ljeti 37c za 30kmh po trotoaru

 

 

jedni ste od onih sto nose kacigu i fullbody koljena laktovi stitnike ako se idete rolati jel, neka vas, dobro je to.

 Trotoar je za pjesake, a ne za bicikle.

Pogotovo ne za takve tenkove

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
3 godine
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

nosi onda kacigu i kad ides trcati, ako izvrnes nogu padnes i udaris glavom u plocnik. tu je negdje rizik vs voznja biciklom po trotoaru 30kmh

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2024 10:35 (Petar hw).
 
0 1 hvala 0
2 tjedna
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Prosječna brzina trčkaranja je 10km/h, ispod sebe uz to nemaš pokretno "tijelo" koje te diže pola metra u vis...
Šanse da padneš prilikom trčanja naravno postoje, ali teško da se u tom slučaju nećeš dočekati na ruke i fino oguliti..

A pad na biciklu pri brzini od 30km/h je nešto sasvim drugo, a iz priloženog vidim da to još nisi iskusio ( bogu hvala ).
Ali nažalost kako sa motorom, tako vrijedi i za bicikl. Postoje ljudi koji su pali i postoje ljudi koji će tek pasti, a onda
barem oni na e-bajkovima i romobilima počnu malo drugačije gledati kacigu i njenu namjenu. ( znam ih puno ) :)

https://linktr.ee/biciklisti.hrvatska
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Petar hw kaže...

30kmh po trotoaru

Nemaš što raditi na trotoaru s 30 km/h. Ma ni sa 20 km/h,, to samo na bic. stazama. 15 km/h max na trotoaru max a i to samo klasičnim bajkom i samo zato jer na nekim dijelovima ceste znaju biti fakat zeznute, pa mogu razumjeti.

 

Ali ogromna je općenito razlika između stroja mase 10 kg pokretanog vlastitom energijom i stroja mase 30 kg pokretanog motorom, koji do 30 km/h ubrza bez da trepneš (što u smislu vremena, što u smislu percepcije uložene energije i svega što to znači). Iako sam prvi koji će braniti vožnju bez kacige, ovo što ti navodiš su totalne gluposti.

 

BTW, bajk ti je grozomorno ružan. Sry, ali moram, fakat je gadan za vidjeti!

Gledam te!
2 tjedna
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Braniti/sugerirati vožnju bez kacige, nemam ništa protiv. Takvima na maštu ostavljam kako bi moja glava izgledala da pri zadnjem padu
sa priloženom slikom ispod nisam imao kacigu. :)

Spomenuta Kony Stinky 2007/08 ako me pamćenje dobro služi je bio legendaran bajk, koji je da za današnje pojmove ružnjikav.

Tu me dakle iznenađuje da osoba koja vozi DH bajk govori protiv kaciga, ujedno da je i kao takav sa 2.5 ( nagađam gumama )
konvertiran u e-bajk, još jedna stvar koja mi neće biti jasna kod većine dostavljača recimo, razumijem neda im se pedalirati,
brže i više dostava odrade, itd, itd... Ali na kraju dana kada isprazniš tokom dostave bateriju pedaliraš 20-25 kila na 2.3+ mtb gumama.
Meni osobno nepojmljivo, a pošto im se recimo dostave svode u krugu od par km, ne znam zašto ne posegnuti za nekim lakšim gravelom.

Navedeno nema veze sa Konom, ali da konvertirati dh bajk u e-bajk za voznje po cesti, mi osobno zaista nema smisla. Još više me i sama
cijena konverzije šokirala, kad već kolega ne želi kacigu, sugerirao bih barem za tih 30km/h poštene flat pedale, kao npr. Kona Wah Wah II,
kad se već i kona vozi, na ovim trenutnim pedalama se može samo poginuti. 

https://linktr.ee/biciklisti.hrvatska
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

tako je, samo oprezno momci, preporucujem i guranje bicikla preko zebre jer tako zakon nalaze i sigurnije je 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2024 11:44 (Petar hw).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Veliki Brat kaže...
Petar hw kaže...

30kmh po trotoaru

Nemaš što raditi na trotoaru s 30 km/h. Ma ni sa 20 km/h,, to samo na bic. stazama. 15 km/h max na trotoaru max a i to samo klasičnim bajkom i samo zato jer na nekim dijelovima ceste znaju biti fakat zeznute, pa mogu razumjeti.

 

Ali ogromna je općenito razlika između stroja mase 10 kg pokretanog vlastitom energijom i stroja mase 30 kg pokretanog motorom, koji do 30 km/h ubrza bez da trepneš (što u smislu vremena, što u smislu percepcije uložene energije i svega što to znači). Iako sam prvi koji će braniti vožnju bez kacige, ovo što ti navodiš su totalne gluposti.

 

BTW, bajk ti je grozomorno ružan. Sry, ali moram, fakat je gadan za vidjeti!

 real life iskustvo mi govori drugacije, muskarci mi se dive i non stop primam ovacije i ulazim u razgovore kakav je bajk a zene prizeljkuju spolni odnos cim me vide na bajku.

3 godine
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
filip_medo kaže...

Braniti/sugerirati vožnju bez kacige, nemam ništa protiv. Takvima na maštu ostavljam kako bi moja glava izgledala da pri zadnjem padu
sa priloženom slikom ispod nisam imao kacigu. :)

Spomenuta Kony Stinky 2007/08 ako me pamćenje dobro služi je bio legendaran bajk, koji je da za današnje pojmove ružnjikav.

Tu me dakle iznenađuje da osoba koja vozi DH bajk govori protiv kaciga, ujedno da je i kao takav sa 2.5 ( nagađam gumama )
konvertiran u e-bajk, još jedna stvar koja mi neće biti jasna kod većine dostavljača recimo, razumijem neda im se pedalirati,
brže i više dostava odrade, itd, itd... Ali na kraju dana kada isprazniš tokom dostave bateriju pedaliraš 20-25 kila na 2.3+ mtb gumama.
Meni osobno nepojmljivo, a pošto im se recimo dostave svode u krugu od par km, ne znam zašto ne posegnuti za nekim lakšim gravelom.

Navedeno nema veze sa Konom, ali da konvertirati dh bajk u e-bajk za voznje po cesti, mi osobno zaista nema smisla. Još više me i sama
cijena konverzije šokirala, kad već kolega ne želi kacigu, sugerirao bih barem za tih 30km/h poštene flat pedale, kao npr. Kona Wah Wah II,
kad se već i kona vozi, na ovim trenutnim pedalama se može samo poginuti. 

 imalo bi ti smisla da probas dh ebike, doslovno fotelja vs tronozac (gravel ili neki hardtail) glede komfora. da, po gradu.

 

kona wah wah su govnaste lightweight pedale, vjerojatno bih ih strgao kroz par mjeseci, ovo gore su heavy duty flat pedale. bajk je full saint/hope/fox 

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Petar hw kaže...

 real life iskustvo mi govori drugacije, muskarci mi se dive i non stop primam ovacije i ulazim u razgovore kakav je bajk a zene prizeljkuju spolni odnos cim me vide na bajku.

To ti nisu žene. Kažem ti - skidaj se s testa, prenapaljen si.

Gledam te!
2 tjedna
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nekoć jako davno sam imao dh bike, za komfor po gradu bi ipak izabrao nešto poput ovog.
https://markoprojekt.com/proizvod/norco-scene-1-2023-/3274

wah wah su odlične pedale, ne znam iskreno kako bi ih osobno slomio voznjom po gradu...

https://linktr.ee/biciklisti.hrvatska
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Petar hw kaže...

 btw, ĆAS? wtf is that? misliš čast? epic fail bato, vrati se u školu

 Btw, bato, što ti je to? Wtf? Svaka ti Ćas , ti ni ne moraš u školu, nema tebi pomoći.

Pusa i puno sretnih kilometara ti želim!

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Petar hw kaže...

ja sam svoj pretvorio u ebike, attached pic (privlaci paznju kao da vozim ferrarija  )

 

1200eur "kljuc u ruke" (ostavio liku bajk i za 2 dana dosao po njega slozen spreman za gas), 35kmh, baterija 31ah 60-70km dometa cistog gasa, uz pedaliranje ili laksi gas 100+km, napuni se za 3h

 

prednosti u odnosu na skuter:

-nisi na cesti (osobno ne volim voziti bicikl po cesti, eventualno kvartovske/seoske ceste ali brze ceste sa ogranicenjem 70 nikako)

-ne moras postovati znakove, mozes prolaziti kroz pothodnike trgove itd

-ne moras nositi kacigu

 

 

 

najbolje ti je naci nekog u svojoj okolici koji slaze ebikeove i baterije pa vidjeti sa njim sve, uglavnom racunaj oko 1000eur, 40-50km domet sa standardnom 25ah baterijom i oko 40kmh.

vrste motora, imas mid drive (kod prednjeg lancanika se montira) i hub motor (na mjestu zadnje glavcine), preporucujem hub motor jer ne trosi lanac i lancanike. za hub motor bajk ti na zadnjem kotacu treba biti 135x10 a ne through axle.

a kod hub drivea dvije vrste, geared i direct drive, geared je bolji za grad, direct drive ako mislis voziti 50+kmh i savladavati jake uspone (ali direct drive znatno smanjuje domet i opasnost je puknuce zadnjeg trokuta bicikla zbog previse snage)

 

uglavnom ima hrpa toga, kao sto rekoh najbolje ti je vidjeti sa nekime tko se bavi time pa koje su opcije i kostanje, samom ce ti sve biti jako zbunjujuce 

 

 U jebo te kolika je ta baterija...ma slozio bi ja sam to,samo me zanimalo sta se preporucuje od baterija i motora.Najvise se spominje Bafang Motor BBSHD i BBS02B,a vidit cu jos.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozz,

 

Vidim da je ovaj bicikl na akciji u keindlu: https://keindl-sport.hr/kross-esker-10-grey-graphite-2021-proizvod-48570/#loc2

 

Cijena mi se cini okej, no nisam siguran u velicini jer nazalost sam iz Slavonije i morao bih uzeti napamet.

Visina do medunozja mi je oko 85, duzi trup i dosta dugacke ruke ako je to bitno..

 

Vjerujem da ovdje ima mnogo iskusnijih pa bih volio cuti vase misljenje.

 

hvala!

Who cares anyway.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

A dostupni si ti S i L tak da nemaš kaj razmišljat,ok je bajk za tu lovu.

Koliko si visok?

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

oko 190cm sam visok.

razmisljam jel mi L dobar, ili ipak treba xl..

Who cares anyway.
9 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
res03pem kaže...

oko 190cm sam visok.

razmisljam jel mi L dobar, ili ipak treba xl..

 Dobar ti je L

Nemas duge noge i XL bi ti bio prevelik. Za duge ruke lagano je kupit duzu lulicu za sicu.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Petar hw kaže...

nek ste vi meni mudri, dapace mudri + oprezni + savjetodavni kaciga po ljeti 37c za 30kmh po trotoaru

 

 

jedni ste od onih sto nose kacigu i fullbody koljena laktovi stitnike ako se idete rolati jel, neka vas, dobro je to.

 Petre, kaciga štiti i od Sunca.
Nije bzvz, ja ju prije nisam nosio na commute, samo na duge pruge. Ali sam to promijenio kad sam jedno jutro umoran zveknuo lagano baš glavom na beton pred kućom.

 

A da ne spominjem da možeš biti jako dobar vozač, ali ipak pasti tuđom krivicom. A pad na asfalt bez kacige je opasan.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2024 13:59 (EricCartman).
2 tjedna
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Gopro otišao u mirovinu ( njuškalo ), dji još nisam probao. :)

 

edit: ispričavam se na duplom postu, nešto mi se zblesiralo.

https://linktr.ee/biciklisti.hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2024 16:00 (filip_medo).
 
1 0 hvala 0
2 tjedna
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

edit: dupli post !!!

https://linktr.ee/biciklisti.hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2024 17:25 (filip_medo).
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
filip_medo kaže...

Gopro otišao u mirovinu ( njuškalo ), dji još nisam probao. :)

 Ja sam si isto razmisljao da uzmem tak nekaj za godisnji, al ipak nisam

Steta.Bilo bi dobrih snimki

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Gledam polovne gravel bicikle i ovaj mi se cini solidan za cijenu, sto mislite vrijedi li tih para?
https://www.njuskalo.hr/cestovni-bicikli/prodajem-giant-revolt-0-oglas-44837559
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 tjedna
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Santana kaže...
filip_medo kaže...

Gopro otišao u mirovinu ( njuškalo ), dji još nisam probao. :)

 Ja sam si isto razmisljao da uzmem tak nekaj za godisnji, al ipak nisam

Steta.Bilo bi dobrih snimki

 

 Ja sam razmišljao čekati novi ace pro 2, mada već imam instu x2 koja mi nije baš prigodna za bicikl.
 GoPro mi je postao užasan softverski, app, desktop app, ovaj magnet clip mi je fantastičan na dji-u i instama.
 Nažalost gopro nikako da krene pratiti neke trendove inovacija, iz gen u gen isti problemi.
 Kako sam bio otkazao sub i nanovo obnovio, vidio sam da nemam 100 eura popusta na novu kameru
 i tu mi je prekipilo.

Bartaul kaže...
Gledam polovne gravel bicikle i ovaj mi se cini solidan za cijenu, sto mislite vrijedi li tih para?
https://www.njuskalo.hr/cestovni-bicikli/prodajem-giant-revolt-0-oglas-44837559

 Definitivno

https://99spokes.com/en-EU/bikes/giant/2022/revolt-0

https://linktr.ee/biciklisti.hrvatska
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Petar hw kaže...

tako je, samo oprezno momci, preporucujem i guranje bicikla preko zebre jer tako zakon nalaze i sigurnije je 

 

 Zakon kaže guranje preko zebre, barem u mom kraju nema biciklističkih staza i to onda radim...

Kada odem do Ilirske Bistrice onda vozim po biciklističkoj stazi, i opet rađe siđem sa bicikle kada idem preko pješačkog, zbog svoje sigurnosti i da uspostavim kontakt sa očima vozača auta... A tamo puno opreznije obilaze bicikliste, nego u okolici Rijeke...


Što se tiče kacige, ona me i štiti od sunca, inače bi se pregrijala glava na usponima do Gornjeg Jelenja...

 

Lp...

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice