Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.349
|
čitano: 14.251.358
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Imate kakav dobar phone holder s eBaya(do maks 10$)?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne djeluje mi sigurno.

Rađe mi neki držač, a ne gumu samo.

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Ne djeluje mi sigurno.

Rađe mi neki držač, a ne gumu samo.

Pa baš zato sam ti preporučio ovo...

 

Ovisi gdje se voziš, ali po MTB rutama ti ne bih preporučio držač. S ove gume ne može ispast, jedino da pukne guma. Ako voziš po cesti, onda OK, ali po terenu... ne bih koristio... Nedavno frend potrgao S5 na taj način, a kleo se 2 mjeseca da nema šanse da ispadne mobitel s tog (naravno vozio se na cestovnjaku), kad je prešao na MTB ode telefon... 

 

Ako baš hoćeš držač onda pazi što uzimaš jer pri jačem udarcu ispast će ti mobitel... Možda ovako nešto u sklopu s gumom:

 

http://www.ebay.com/itm/Bike-Bicycle-Cycling-Handlebar-Mount-Holder-Stand-For-Universal-Mobile-Phone-LG/262773050105?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D40130%26meid%3De322db4ff2644b35870c464d222728c1%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D262858344085

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 22:36 (lllnuclearlll).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne može iz držaća nikako ispast.

Trenutno imam neki s oprugama koje cijelo vrijeme pritišću mobitel.

Jedini problem je što se izokreće jer je ili mobitel pre težak, ili držač ima lošu glavu

 

http://www.ebay.com/itm/121825418876?_trksid=p2050601.m570.l5999&_trkparms=gh1g%3DI121825418876.N36.S1.R3.TR4

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Ne može iz držaća nikako ispast.

 

Jep... To je i frend pričao  

 

Nisi ti svjestan koje su to sile kad se malo brže provozaš po brdskom terenu, još ako nemaš neku vrhunsku vilicu... a i ako ju imaš, sumnjam da ne bi ispao... Za cestovnu vožnju OK, za MTB me možeš poslušati ako hoćeš i najbolje staviti mobitel u torbicu iza sica 

 

Vjeruj mi da postoji velika mogućnost da ti ispadne iz držača...

 

Ovi gumirani možda i ne, ja sebi planiram takav uzeti, ali svjedno radije na takvim vožnjama držim mobitel u torbiic ili na ruci u onoj čičak futroli.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 22:53 (lllnuclearlll).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Slavonija - Jedini makadam dobijem u predizborno vrijeme, kad se rade sve moguće ceste.

Na spusteve, i divlji MTB ne idem.

Derem gradsku vožnju.

10 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Dali je normalno da u prednjoj glavčini ima ovoliko kuglica?(mogle bi sigurno još dvije stati ljevo i dvije desno)

 

ukupni broj je 20 kuglica,10 ljevo,10 desno ali velika je rupa kad ih tako podjelim,to je u orginalu došlo!.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja imam upravo ovaj koji je nuclear zadnje stavio, sa gumom..i drzi mi odlicno, i po terenu i po makadamu, doduse nejdem na neke divlje spusteve, ali po malo zescem terenu se pokazao odlican, mob ne mrda nikud, samo drzac moras jace zasarafiti za volan da se ne okrece i to je to 

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
krokodil kaže...

Dali je normalno da u prednjoj glavčini ima ovoliko kuglica?(mogle bi sigurno još dvije stati ljevo i dvije desno)

 

ukupni broj je 20 kuglica,10 ljevo,10 desno ali velika je rupa kad ih tako podjelim,to je u orginalu došlo!.

 

Možda je kriva dimenzija kuglica unutra... Ne znam. Ja sam nedavno otvarao svoj ležaj i isto je 10 s jedne i s druge strane na prednjem kotaču. Na zadnjem je 9, al je drugačija dimenzija kuglica.

 

Kod mene nije bilo toliko mjesta, bar mi se nije tako činilo... Ti možeš komotno još jednu takvu kuglicu stavit, ak ne i dvije...

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 15:27 (lllnuclearlll).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
lllnuclearlll kaže...
krokodil kaže...

Dali je normalno da u prednjoj glavčini ima ovoliko kuglica?(mogle bi sigurno još dvije stati ljevo i dvije desno)

 

ukupni broj je 20 kuglica,10 ljevo,10 desno ali velika je rupa kad ih tako podjelim,to je u orginalu došlo!.

 

Možda je kriva dimenzija kuglica unutra... Ne znam. Ja sam nedavno otvarao svoj ležaj i isto je 10 s jedne i s druge strane na prednjem kotaču. Na zadnjem je 9, al je drugačija dimenzija kuglica.

 

Kod mene nije bilo toliko mjesta, bar mi se nije tako činilo... Ti možeš komotno još jednu takvu kuglicu stavit, ak ne i dvije...

 

Da ista stvar kod mene na zadnjem kotaču...

 

Prednji kotač riješio sam tako da sam potrošene kuglice zamjenio i stavio 2 kuglice istih dimenzija ekstra na svaku stranu...naravno sve oprao i s magnetom očistio tako da je sad kao novo i nema pucketanja-

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
krokodil kaže...
lllnuclearlll kaže...
krokodil kaže...

Dali je normalno da u prednjoj glavčini ima ovoliko kuglica?(mogle bi sigurno još dvije stati ljevo i dvije desno)

 

ukupni broj je 20 kuglica,10 ljevo,10 desno ali velika je rupa kad ih tako podjelim,to je u orginalu došlo!.

 

Možda je kriva dimenzija kuglica unutra... Ne znam. Ja sam nedavno otvarao svoj ležaj i isto je 10 s jedne i s druge strane na prednjem kotaču. Na zadnjem je 9, al je drugačija dimenzija kuglica.

 

Kod mene nije bilo toliko mjesta, bar mi se nije tako činilo... Ti možeš komotno još jednu takvu kuglicu stavit, ak ne i dvije...

 

Da ista stvar kod mene na zadnjem kotaču...

 

Prednji kotač riješio sam tako da sam potrošene kuglice zamjenio i stavio 2 kuglice istih dimenzija ekstra na svaku stranu...naravno sve oprao i s magnetom očistio tako da je sad kao novo i nema pucketanja-

 

 

Kao da ga je mašina vozila :D

13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Molim preporuku cross/trekking bajka, budžet 4000kn može biti i polovni i novi.

Služit će svakodnevno za job commute (30km), i vikend izlete (100km), 85% cesta.

Muško, visina/težina 177/77.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

pozdrav svima i postovanje.

ima li netko da se razumije u dirt/jump/street bicikle, ili kako im je vec ispravan naziv?

 

ja sam malo specifican slucaj jer iskreno nemam pojma o voznji, imao sam kao dijete ponicu i iza toga nekoliko jeftinih MTB i to je sve.

visok sam 190 cm i sto se MTB bicikli tice uvijek sam se bolje osjecao na broj manjoj nego na preporucenoj velicini.

ono sto me oduvijek privlacilo su BMX bicikle, probao sam u nekoliko navrata i nazalost jednostavno su mi premale, onako, bas smijesno premale.

 

i sad, da ne pisem kilometarske postove, zanima me misljenje ekipe koja vozi ove bajkove, da li OVAJ bajk moze biti dovoljno velik za mene?

top tube 577 mm, reach 425 mm, 26'' kotaci. znam da postoje i 27.5'' i 29'' kotaci ali ne bih isao na to jer zelim lagan bajk s kojim se moze skakati.

 

ako uzmem samo ramu i sam sklapam bajk, ima li nekih trikova kako ga sloziti da bude osjecaj veceg bajka, utjece li izbor volana i sjedala na to?

i jos me zanima moze li se staviti na takav bajk vise brzina a da i dalje bude dobar za dirt i skakanje a da se moze voziti i u gradu i povuci koju uzbrdicu i sl.

 

hvala! 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Di je rambox da vam Bibliju napiše 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Di je rambox da vam Bibliju napiše 

 Traži "ć".

16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ajdenekaa kaže...

pozdrav svima i postovanje.

ima li netko da se razumije u dirt/jump/street bicikle, ili kako im je vec ispravan naziv?

 

ja sam malo specifican slucaj jer iskreno nemam pojma o voznji, imao sam kao dijete ponicu i iza toga nekoliko jeftinih MTB i to je sve.

visok sam 190 cm i sto se MTB bicikli tice uvijek sam se bolje osjecao na broj manjoj nego na preporucenoj velicini.

ono sto me oduvijek privlacilo su BMX bicikle, probao sam u nekoliko navrata i nazalost jednostavno su mi premale, onako, bas smijesno premale.

 

i sad, da ne pisem kilometarske postove, zanima me misljenje ekipe koja vozi ove bajkove, da li OVAJ bajk moze biti dovoljno velik za mene?

top tube 577 mm, reach 425 mm, 26'' kotaci. znam da postoje i 27.5'' i 29'' kotaci ali ne bih isao na to jer zelim lagan bajk s kojim se moze skakati.

 

ako uzmem samo ramu i sam sklapam bajk, ima li nekih trikova kako ga sloziti da bude osjecaj veceg bajka, utjece li izbor volana i sjedala na to?

i jos me zanima moze li se staviti na takav bajk vise brzina a da i dalje bude dobar za dirt i skakanje a da se moze voziti i u gradu i povuci koju uzbrdicu i sl.

 

hvala! 

 S obzirom na današnje moderne geometrije okvira teško da nećeš naći okvir koji ti paše i da je za tvoju veličinu, ako misliš da ti je bmx sa 20 inčnim gumama premali onda probaj large bmx sa 24 inčnim gumama.

Što se tiče sastavljanja iz djelova, ja sam pristaša toga jer možeš bajk personalizirati svojim potrebama.

S obzirom šta bi ti sve htio da taj bicikli bude, ti preporučam da ga sam sastaviš.

 

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Bok, gledala sam ovaj bicikl s linka, pa me zanima sto vi mislite o njemu i jel vrijedi toliko? Hvala
http://www.njuskalo.hr/gradski-bicikli/bicikl-28-hey-cycle-man-oglas-22416038
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Moze neka preporuka bicikla za cestu i malo offroad?
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
anak11 kaže...
Bok, gledala sam ovaj bicikl s linka, pa me zanima sto vi mislite o njemu i jel vrijedi toliko? Hvala
http://www.njuskalo.hr/gradski-bicikli/bicikl-28-hey-cycle-man-oglas-22416038

A čuj, koliko općenito vrijedi bicikl?

Ovisno o tome kako ga i koliko misliš koristiti, toliko će ti i vrijediti...

 

To je gradski bajk i ako tražiš baš gradski bajk, ja bi rekao da je OK. Načelno su bilo kakve rijetke izvedbe loš odabir (zbog specifičnih dijelova, ali ovdje ne vidim ništa posebno specifično osim kočnice, koja je opet OK za gradski bajk (ne traži puno održavanja, OK koče i po mokrom, nemaju baš neku modulaciju i nisu za dulje nizbrdice) i nabe. Sve ostalo je standardno, Nexus naba sa sedam brzina je odlična stvar za grad, svakih 5000 km joj treba zamijeniti ulje i traje jako dugo, brzine možeš prebacivati dok stojiš i tak.

 

Najslabija karika bicikla je upravo naba, ali ne zato jer je loša, nego zato jer je bajk rabljen, pa realno nemaš pojma što kupuješ. Naime, nabe s unutarnjim brzinama u Shimanovoj izvedbi ovise o pomaku sajle mjenjača na ručici i ako bivši vlasnik nije redovito mijenjao kabel mjenjača možda je zdrobio zupčanike u njoj,a onda je cijena definitivno prevelika. Ako je sve OK s nabom, cijena je sasvim OK za taj tip bajka. Ako si iz Osijeka probaj ga i prebacuj brzine da čuješ krcka li išta u zadnjoj nabi. Ako nije sve savršeno pri prebacivanju brzina, zaboravi, kao i ako nisi iz Osijeka i ne možeš isprobati uživo.

Gledam te!
7 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,

bio sam kod servisera pred 2 mjeseca i primjetio da mi je bicikl prilično glasan prilikom vožnje. Da li se možda uzalud brinem ili mu je potreban servis?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
mikiFrajer kaže...

Pozdrav,

bio sam kod servisera pred 2 mjeseca i primjetio da mi je bicikl prilično glasan prilikom vožnje. Da li se možda uzalud brinem ili mu je potreban servis?

 

 

vodi na servis

14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ili podmaži lanac?

pero_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Može preporuka za neki ženski bicikl, tipa da ima košaru naprijed. Po izgledu kao oni bicikli što se mogu iznajmiti ispred avenue malla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jedna s vožnje po gradu.

Nakon semafora sam peglao ~30-35 km/h, ispucao sam pola devete brzine, vilica je otključana uvijek zbog naglog kočenja(ne kao što sam stao na semafor, premišljao sam se dal da prođem kroz crveno).

Naravno, krivine su mi najdraže.

Gume su Vera neke, 29" x 2.1, s tim da su na oko 2 bara(inače ih tjeram na 3.5 bara).

Duljina noge mi je oko 90cm, 70 kg. Noge su mi najdraže. Video je nakon teretane snimljen(radio sam noge u teretani).

Fuji 1.4. Volin brze gradske vožnje iako me ubiju ko vola u kupusu, sam zato što ima stajanja, što ima "kacije", nije dosadno kao kad peglam 25-30 km/h između Županje-Bošnjaka recimo.

Video.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2017 23:26 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
crack kaže...

Može preporuka za neki ženski bicikl, tipa da ima košaru naprijed. Po izgledu kao oni bicikli što se mogu iznajmiti ispred avenue malla.

 Izvoli pa biraj. Pogledaj još i ciklo-centar, oni bi trebali imati isto dosta modela.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
8 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

ekipa, što mislite o biciklima iz Decathlona? 

 

http://www.decathlon.hr/p/8351519_brdski-bicikl-rockrider-340.html#/1579-457-s_1m50_1m65 

 

cijena za novi bic je odlična, a kakvi su vaši dojmovi kvalitete? treba mi za gradsku vožnju, ali za često skakanje po bankinama, tračnicama, pomalo i za offroad(jarun, bundek, možda i sljeme, obalu našu lijepu).

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
bilokoji kaže...

ekipa, što mislite o biciklima iz Decathlona? 

 

http://www.decathlon.hr/p/8351519_brdski-bicikl-rockrider-340.html#/1579-457-s_1m50_1m65 

 

cijena za novi bic je odlična, a kakvi su vaši dojmovi kvalitete? treba mi za gradsku vožnju, ali za često skakanje po bankinama, tračnicama, pomalo i za offroad(jarun, bundek, možda i sljeme, obalu našu lijepu).

 

Ovo je bicikl za nekog klinca, koji mu je usput i prvi bicikl.... kojeg će koristiti par puta, potrgat i prerast...

 

Radije nešto rabljeno za taj novac nego ovo... Dno dna...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 10:18 (lllnuclearlll).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

OK, naravno, mislio sam uzeti veću ramu, za svoju visinu. Ne bi S veličinu nikako.

 

A što preporučujete za iznos do 1.500kn? 

 

Nisam baš kompetentan 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice