Cinebench R23

poruka: 73
|
čitano: 35.910
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Cinebench R23

To na slici nije Cinebench, a 5700X bi, uz odgovarajuće hlađenje, trebao raditi na višim taktovima i pri 100% loada.

Pokreni paralelno HwInfo ili sličan utility pa pogledaj što očitava, možda mu je vruće danas :)

 

12 godina
offline
Re: Cinebench R23

Ovo je Cinema 4d rendering, evo tu je hw...

 

Dosta sam pretraživao o ovome, pronašao sam PBO settings međutim isto sve. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2023 13:36 (Artem).
16 godina
online
Re: Cinebench R23

Ovih ~61°C u loadu je odlično, koje taktove očitava HwInfo dok renderira ?

Na koncu, lako za takt koji Windowsi prikazuju, da li su rezultati Cine~, Corona ili V-Ray benchmarka ok ?

 

12 godina
offline
Cinebench R23

HW pokazuje 3,319 Mhz, ukoliko nešto drugo radim boosta na 4,600 Mhz

 

Cinebench rezultati su ispod standardnih vidim da neko sa 5600 ima bolje rezultate.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Cinebench R23

Koja je ploča i napajanje ? jesi pretraživao malo takve kombinacije ?

Jasno da sve jezgre (100% load) neće boostati do 4.6 ali ovo je ipak premalo. Npr. 5950X koji je ista arhitektura ide do 4.4 pod Noctuom D14 a single-core 4.9-5.0.

Windowsi imaju sve zakrpe, zadnje chipset drivere itd. ?

 

3 godine
offline
Re: Cinebench R23
Mladen kaže...

Koja je ploča i napajanje ? jesi pretraživao malo takve kombinacije ?

Jasno da sve jezgre (100% load) neće boostati do 4.6 ali ovo je ipak premalo. Npr. 5950X koji je ista arhitektura ide do 4.4 pod Noctuom D14 a single-core 4.9-5.0.

Windowsi imaju sve zakrpe, zadnje chipset drivere itd. ?

 

 Mozda ga hladi s paštetom tko ce ga znati s obzirom na pregrst specki koje je dao

12 godina
offline
Re: Cinebench R23

Cooler je Cooler Master 90mm, 2000rmp, 4 heat sinks, pošto je 65W TDP

13 godina
offline
Re: Cinebench R23

Daj slikaj gore tab od ryzen 5700x na hwinfo

12 godina
offline
Re: Cinebench R23

A dobro to sam slučajno obilježio sve...

 

 

 

12 godina
offline
Cinebench R23

Pošto sam pisao ovde da mi Ryzen renda na Base Clocku a niko nije znao rješenja, napokon sam pronašao problem je sa Windows postavkama.

 

 

 

Nakon toga 15k pts R23

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Cinebench R23

Nakon totalne dominacije u GPU testu, idem pokororiti sta se da i na CPU polju sa zen 3...

 

Jedan brzinski rezultat dok tamanim doručak 

 

Ryzen 5600 4.8GHz all core - 12459 multi

 

 Edit

 

Prvi pokusaj vec sam razvalio sve ove na PBO na prosloj stranici za 10% 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 8:47 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Cinebench R23

Hauuu al sam majstor, evo imam i najveci rezultat na svijetu sa AIO hladnjakom od svih ryzen 5600/5600x rezultata na službenoj tablici 

 

Ryzen 5600 4.9GHz all core :

 

Multi - 12724

Single - 1625

 

Vidim razvalio sam tuto kompleto ove sa PBO, cca 15% derem sve ryzen 5600/5600x na prosloj stranici, cak mi ni u ST nitko ne parira osim pajde koji ima također 4.9GHz all core identican skor mome ali za bod veci single rezultat, neda mi se vrtit single da to prestignem

 

Sve u svemu potpuni kolaps i armagedon od PBO automatike u svim zadacima i testovima, iskusni rade kako treba 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 9:22 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Cinebench R23

Evo mi papci za jeftinim hardwareom i PBO za sirotinju:

 

 
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Cinebench R23

Jep, evo naš decko na 5.6GHz all core ima 16411 multi, opleo te za dobrih 10% a i nema nesto dobro podešen ostatak 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 12:17 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Cinebench R23
Kolko mu je single?
 
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Cinebench R23

Nije ga vrtio, iako je to i bezvrijedna statistika za ista osim za benchmark. Ni jedna aplikacija danas ne koristi samo jednu jezgru za rad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Cinebench R23
Kak ne ja igram csgo2 treba mi 700fps-a.
 
3 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Cinebench R23

Svaka cast, samo bolje da si iso onda intel pa da imas 1000, a monitor od 500Hz da i pola toga vidis na ekranu kosta kao komplet tvoja konfa 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 12:48 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Cinebench R23
Eto vidiš da se u sa jeftinom konfom na automatici možeš približit unutar 10% samoprozvanim pro clockerima. Jbt fakat ste u qurcu, da imam vodeo bili bi mac 5% lol.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cinebench R23
mislioc kaže...
Kak ne ja igram csgo2 treba mi 700fps-a.

 Mislim da ti sada CS2 ne koristi single core, promijenio se usage cpu i gpu i cijela igrica je dosta zahtjevnija nego sto je CSGO bio.

7 mjeseci
protjeran
offline
Re: Cinebench R23
mislioc kaže...
Eto vidiš da se u sa jeftinom konfom na automatici možeš približit unutar 10% samoprozvanim pro clockerima. Jbt fakat ste u qurcu, da imam vodeo bili bi mac 5% lol.

 Bi da, ako bi dobio 2% na rezultat bio bi sretan jer ne skalira to tako kako ti mislis da je 100% gain od frekvencije. Sve u svemu šamaranje... a PBO samo laici puše kojima je AMD kao i uvijek uspio svakavo smece podvalit, pa misle gle fore u jednom kliku u biosu sam najjaci na svijetu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 14:16 (Jacked).
12 godina
suspendiran
offline
Cinebench R23

Evo samo prozvani overklokeru razlika cijene hardwarea tvog imaginarnog kolege kako kažeš i ovog mog setupa:

 PRIME X670-P WiFi vs Asrock B650M-HDV/M.2   304eura vs 145eura

 

 Memorija: 7400mhz vs vulgaris 6000mhz       barem stoja razlike

 

 

 Hlađenje: Voda vs zrak                     100+eura vs 35eura 

  

Jedno 300 eura razlike za max 5% u multi coreu, single druga priča naravno. Daj se odjavi vidiš da te nejde.

Da ne pričam uštelavanje platforme vs dva klika u biosu full stabilno, taj njegov je ionako na staklenim nogama za bilo kaj ozbiljnije od cinebencha.

Reci mu nek ti odvrti AIDU64 CPU,cache,system memory i FPU barem 20min pa javi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 14:36 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Re: Cinebench R23
mislioc kaže...

Evo samo prozvani overklokeru razlika cijene hardwarea tvog imaginarnog kolege kako kažeš i ovog mog setupa:

 PRIME X670-P WiFi vs Asrock B650M-HDV/M.2   304eura vs 145eura

 

 Memorija: 7400mhz vs vulgaris 6000mhz       barem stoja razlike

 

 

 Hlađenje: Voda vs zrak                     100+eura vs 35eura 

  

Jedno 300 eura razlike za max 5% u multi coreu, single druga priča naravno. Daj se odjavi vidiš da te nejde.

Da ne pričam uštelavanje platforme vs dva klika u biosu full stabilno, taj njegov je ionako na staklenim nogama za bilo kaj ozbiljnije od cinebencha.

Reci mu nek ti odvrti AIDU64 CPU,cache,system memory i FPU barem 20min pa javi.

 Pa ploca mu u testu nije nikaj donela, ljudi kupe bokje jer trebaju vise opreme itd, isto tako hladniji i tisi sistem. Uopce cijena nije faktor jer ako cemo tako 99% svojih potreba si mogao na r5 5600 obaviti sa tom grafom koju imas razliku nebi vidio. Opet si fulao ponatu price....

 

 

Cinjenica je da je all core bolji od bilo kakvog PBO i to je to... amen

 

 

Ps. I taj njegov ram tako podesen je sporiji sigurno 5% od tvojeg jer je u 1:2 ratio stavljen i ima uzas latencije, spram 6000 c30 ili 32 u 1:1 mode. Ovo je vjerohatno najgore po pitanju rama kaj je mogao napraviti. Doduše u tim render testovima ram ne igra neku ulogu, manje vise svejedno...

 

I da nije to nikakav moj frend nego pod nas mislim hrvat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 14:54 (Jacked).
12 godina
suspendiran
offline
Cinebench R23

Poanta je da je multi bolji single lošiji ne kužim kaj pokušavaš objasnit. Da je all core 5.6ghz bolji od 5300 u multiju? 

Imam taj 7600x koji ne može držat all core 5.3ghz na 1.4v aidu64 sa PBO mi je 5250-5275 all core daj ti sad meni postavke za all core stabilno bez vodenog za ovaj moj.

Cinebench vrtim na -40 CO bez problema ali kaj mi to znači kad je pitanje sekunde kad će se srušit za bilo kaj drugo ozbiljnije.

Naravno sa PBO spušta na 5100 pa digne na 5300 i tak ali 5300 ne radi nikako. Ako stavim 5100 all core pušing u singlu do boli. Testirano sve lošiji skor svakako od PBO za gaming.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 15:01 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Cinebench R23

Neda mi se dalje jer ne kopcas, imas povrsno shvacanje svega i vec sam ti objasnio vise puta sve pa i dalje bez uspjeha. Taj tvoj PBO imaginarni boost od 0.1sec na 6.2ghz ne sluzi nicem i nigdje osim da ga vidis pod minitoring statistikom kako je na djelic jezgra taknula taj takt i vratila se brze bolje na 4GHz da se ohladi i to je sve.

 

Em sta jedna jezgra i taj single core boost nema nikakve realne primjene danas kada je sve optimizirano za rad na vise jezgara. Dobro je jedino za lazni marketing i reklamne tablice kada baba treba predstavit novu seriju i kakti max boost takt koji traje 0.1sec pa se onda ekipa koja nema dume zapeca na to, ista stvar i kod intela samo oni barem imaju parsto mhz u startu vece all core taktove u radu.

 

I nemam ti ja sta pricati  jedino mi mozes ostaviti taj proc pa da sam vidim sta se moze sa njime. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 15:06 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Cinebench R23

Kažem ti screenshoot aide64 20min na 5600mhz s tim Ryzenom pa čemo onda dalje. Do tada uči kako se kloka jeftino i brzo bez dva tjedna torture za upitnu stabilnost. 

 
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Re: Cinebench R23
mislioc kaže...

Kažem ti screenshoot aide64 20min na 5600mhz s tim Ryzenom pa čemo onda dalje. Do tada uči kako se kloka jeftino i brzo bez dva tjedna torture za upitnu stabilnost. 

 Neznam, vidim da sam sa ryzen 5600 na 4.8 rasturio sve u roku 10min sta sam usao i izasao iz biosa i odvrtio test. Kasnije ga isao testirat u stress testu na 4.9 i meni temp nije nikakav problem kak placu po ryzen temi, i nemogu ni 4.6ghz ulovit na svim jezgrama poneki likovi. Cak stovise temperatura mi nije nikakav limitirajuc faktor nego sama arhitektura koja nece vrtit na 5ghz kolko god napona nakrcao na all core.... limit dizajna i telemetrije je tu dosegao prije problem nego temperatura 

 

A ove tvoje profi savjete oko CO, pa to furam duze od tebe jos dok si ispitaval kaj i kak da napravis, jer su konji morali onemogucit u potpunosti all core oc na X3D modelima zbog osjetljivog dizajna da nestrucna amd publika ne spali procesore pa imaju miljon RMA kao sta su se sa SOC opekli pa zakljucavali biose.

 

Samo sta sam ja nasao koje jos postavke uz CO offset podesit da mi 99% vremena drzi max takt od 5050GHz a ne da mi takt skace ko EKG srcanog bolesnika, jer je tu zakljucan tj hard capan, i bez clock gen generatora nemoze vise boostat, jos jedna super ideja od babe kako osakatit procu performanse 

Eto, uzivaj u PBO 1 click a napredne postavke pusti naprednima 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 15:47 (Jacked).
12 godina
suspendiran
offline
Cinebench R23

Pa normalno kad nitko niš ne bencha na forumu niti posta slike da imamo neku generalno sliku kolko šta ide i sa čim. Kladim se da ima barem 10 boljih primjeraka od moje 4070 u superpositionu samo kaj ljudi ne klokaju i ne zamaraju se s tim na kompu. Upale i voze.

Za jedno popodne na forumima i youtoube naklokaju to na max kolko ide da im se da s tim zajebavat. Eto sad sam ti dokazao di je tvoje overklok znanje jedno popodne youtoubea za 5% performansi u multiju i lošije u singlu. Mani se overkloka jer nije to za tebe. Odi tam na strane forume proučavat postavke rama za 1% bolji low fps.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 15:52 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Cinebench R23

Svakom svoje, ja to sta izvucem iz overkloka svake komponente uštedim finu svotu love sta bi platio po defaultu jacu skuplju komponentu kao u slucaju r5 5600, ili u slucaju high end konfe sa 7800X3D i 4090 osiguram sebi dodatnih 20% jer mogu i znam i jel mi nije na odmet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Cinebench R23

Dofuram ti komp na štelanje da mi sjebeš single core i popraviš multi za 5%. Jel ti dosta 2 tjedna da mi to poštelaš?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice