Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.351
|
čitano: 13.529.564
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nissan Note se može dobiti za oko 100k s automatskom klimom i navigacijom, a unutra ima malo više mjesta od Clio-a. Prtljažnik je manji, ali je veći od prosjeka u toj klasi. 

Ima i Kia Ceed za 103k kn.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da li moze 2K laker ici na 1K boju?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kupi 4k monitor pa provjeri :D
hačoman
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
kad ti inoxica stane v gepek znas da imas auto za sve slucajeve i prilike! :D

btw nije mi se dalo vadit zadnja sjedala. da sam ih izvadil mogo bi zatvorit gepek dokraja! ;)
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nikad vise auto koji nije karavan 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
reebeech kaže...

Nikad vise auto koji nije karavan 

 Tak kaže grobar koji u slobodno vrijeme radi kao bauštelac

 

 

 

OT:

Nego evo neke sitne promijene kod mene, davno sam mijenjao origigi pumpu za pranje stakla za neku od golfa i ta mi je od ove zime radila probleme, ili nije opće špricala ili je neravnomjerno špricala, idem špricat, a sa mlaznica jedva curi tekućina, ni ne dođe do stakla, danas sam popizdio i išao kupit novu, origig fiatova je radila od 2001 do 2009, tu iz 2009 sam danas zamijenio identičnom, znači svakih 8 godina ju mijenjam

 

Uglavnom ta pumpa za golfa je jeftinija nego original fiatova (ovu sam u tokiću dobio za 60Kn, sa njihovom karticom i popust, pa me izašlo 45Kn, a original fiatova je navodno 150Kn...), a šprica duplo bolje i to mi je najbitnije, ako ne podesim kut mlaznica, šprica mi doslovno preko auta, mogu komotno autu iza špricat po šajbi

 

Pumpa paše bez problema, samo treba zamijenit žice/polove na konektoru i to je to...

Skidao sam kotač, zaštitnu plastiku (muldu), ispustio preostalu tekućinu za pranje stakla i skinuo posudu, zamijenio pumpu i sve vratio.

 
 
 
 
 
 
  

 

Plavo-crna je od golfa, a krem-crna je od fiata, ne sjećam se više, al mislim da je ta od fiata skroz krepala, pa sam je otvorio, pa evo ako kog zanima kako izgleda iznutra, sad imate priliku vidjeti

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 21:39 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
kad ti inoxica stane v gepek znas da imas auto za sve slucajeve i prilike! :D

btw nije mi se dalo vadit zadnja sjedala. da sam ih izvadil mogo bi zatvorit gepek dokraja! ;)

 

reebeech kaže...

Nikad vise auto koji nije karavan 

 BADASS 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

grobar, baustelac, il kaj vec bio, bas me briga kaj drugi misle..  

preporodio se s karavanom, iako je ovaj moj jos relativno mali..

jos da Lord_Marku drpim felge i onda je to to.. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 BADASS 

 Jesu ono rezervni dijelovi pod ceradom?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bitch pls 500 kila keramike, šteta kaj nemam slike bilo je tu svega. 750 kila začina kad je kombi krepao, bezbroj puta kosilica i flaksa, 7-10 ljudi u nekoliko navrata, 150kg šodera...

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
a tek spuštanje s plocicama :D
veli otac da idemo s 2 auta. nakraju sve potrpal u forda hahaha

kolega. neš kosal felge hahaha
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
a tek spuštanje s plocicama :D
veli otac da idemo s 2 auta. nakraju sve potrpal u forda hahaha

kolega. neš kosal felge hahaha

 u jebote...

 

remember if you don't live low-life you are living no life 

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 22:09 (ja111).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
Fake_Alert kaže...

 BADASS 

 Jesu ono rezervni dijelovi pod ceradom?

 Drugi projekt u pitanju  da vidis kako mali sa 4 brzine ide kao zvrk.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna li netko di uzeti nekakav trajan sprej/otopina za gume,a ne oni sprejevi za sjaj gume koji se isperu prvom kisom ili pranjem,znaci nesto da traje i stiti gumu tj.crnilo ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
chutac kaže...
Fake_Alert kaže...

 BADASS 

 Jesu ono rezervni dijelovi pod ceradom?

 Drugi projekt u pitanju  da vidis kako mali sa 4 brzine ide kao zvrk.

 Neki cusotom Golf GTI? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Zna li netko di uzeti nekakav trajan sprej/otopina za gume,a ne oni sprejevi za sjaj gume koji se isperu prvom kisom ili pranjem,znaci nesto da traje i stiti gumu tj.crnilo ?

 Glicerin koncentrat, tokic 20 kn. Drzi vec sigurno tjedan dana.

 

chutac  Razmisljao sam GTI ubaciti motor unutra, ali trosak je to s vremenom nepotreban, iako bi se volio iziviti sa GTI-em :D 

Biti ce old school dizel, motor je u odlicnom stanju, na -16 pali kao mina, vjerojatno ce ici u postarsko zutu boju. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 22:21 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
 Ne razumijem zasto Topran kupujes, a koliko sam primjetio ti ces taj Fiat dosta dugo zadrzati pa mi nije jasno. Topran je donja klasa, u naj cescem slucaju iz kutije dolazi pokvareno, ili se brzo pokvari.

Meni je sajla kvacila puknula topran, cep od ekspazione posude od prvog dana ne drzi pritisak, cep od ulja od prvog dana curi ulje kroz njega. itd.

 Vidiš nisam ni pitao jel imaju šta drugo, a bitno mi je da je oblik više maje isti, a ćuj, košta kikiriki u odnosu na oem fiata, a šprica bolje

 

E nego ovak nekak sredi duju i ko bonbon

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 22:24 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanje za sve koji peru auto kući.

 

Kako se riješiti bijeluh mrlja od vode tj. kamenca poslije pranja. Na kraju bude gori nego što je bio.

 

Prebrisati auto dok je još mokar ili? Neki spominju jelenju kožu.

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
doky01akablava kaže...

Zna li netko di uzeti nekakav trajan sprej/otopina za gume,a ne oni sprejevi za sjaj gume koji se isperu prvom kisom ili pranjem,znaci nesto da traje i stiti gumu tj.crnilo ?

 Glicerin koncentrat, tokic 20 kn. Drzi vec sigurno tjedan dana.

 

 Koja količina? odustao sam od sprejeva ovu jesen. jbt tko će one šlape našpricat, ode dok kažeš keks

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma ubaci neki benzinac koji se voli vrtiti :)

Ili Fordov 2.5 V6, to će biti uživancija :D

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...
 Ne razumijem zasto Topran kupujes, a koliko sam primjetio ti ces taj Fiat dosta dugo zadrzati pa mi nije jasno. Topran je donja klasa, u naj cescem slucaju iz kutije dolazi pokvareno, ili se brzo pokvari.

Meni je sajla kvacila puknula topran, cep od ekspazione posude od prvog dana ne drzi pritisak, cep od ulja od prvog dana curi ulje kroz njega. itd.

 Vidiš nisam ni pitao jel imaju šta drugo, a bitno mi je da je oblik više maje isti, a ćuj, košta kikiriki u odnosu na oem fiata, a šprica bolje

 

E nego ovak nekak sredi duju i ko bonbon

 

 To mi je previse tjunersko  Samo kazem pazi se za topran to je naj losija marka, da nebi nesto bitno uzeo kao sto je bobina pa te ostavi na cesti.

dv14 kaže...

Pitanje za sve koji peru auto kući.

 

Kako se riješiti bijeluh mrlja od vode tj. kamenca poslije pranja. Na kraju bude gori nego što je bio.

 

Prebrisati auto dok je još mokar ili? Neki spominju jelenju kožu.

 Moras ga pobrisat, tako je sa kozom ju obrises dok je mokar. Ne prati auto na direktnom suncu tj najbolje po ljeti kada se pere, predvecer jer ne stignes pobrisat a posusi se.

ja111 kaže...
Fake_Alert kaže...
doky01akablava kaže...

Zna li netko di uzeti nekakav trajan sprej/otopina za gume,a ne oni sprejevi za sjaj gume koji se isperu prvom kisom ili pranjem,znaci nesto da traje i stiti gumu tj.crnilo ?

 Glicerin koncentrat, tokic 20 kn. Drzi vec sigurno tjedan dana.

 

 Koja količina? odustao sam od sprejeva ovu jesen. jbt tko će one šlape našpricat, ode dok kažeš keks

 1/4 bocice sa sve kotace iskoristim, dakle jos 3 puta mogu. Uzmes kist i mazes.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Zna li netko di uzeti nekakav trajan sprej/otopina za gume,a ne oni sprejevi za sjaj gume koji se isperu prvom kisom ili pranjem,znaci nesto da traje i stiti gumu tj.crnilo ?

 

dv14 kaže...

Pitanje za sve koji peru auto kući.

 

Kako se riješiti bijeluh mrlja od vode tj. kamenca poslije pranja. Na kraju bude gori nego što je bio.

 

Prebrisati auto dok je još mokar ili? Neki spominju jelenju kožu.

Dobra opcija ti je ako imas kompresor ispuhati vodu s auta, ako je jos sampon s voskom, za manje od 5 min si gotov.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Pitanje za sve koji peru auto kući.

 

Kako se riješiti bijeluh mrlja od vode tj. kamenca poslije pranja. Na kraju bude gori nego što je bio.

 

Prebrisati auto dok je još mokar ili? Neki spominju jelenju kožu.

 Ja poslje svakog pranja jelenjom kožom prebrišem, ne ostanu nikakve fleke ni kamenac, samo treba dobro žmikati jelenju kožu...

Fake_Alert kaže...
1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...
 Ne razumijem zasto Topran kupujes, a koliko sam primjetio ti ces taj Fiat dosta dugo zadrzati pa mi nije jasno. Topran je donja klasa, u naj cescem slucaju iz kutije dolazi pokvareno, ili se brzo pokvari.

Meni je sajla kvacila puknula topran, cep od ekspazione posude od prvog dana ne drzi pritisak, cep od ulja od prvog dana curi ulje kroz njega. itd.

 Vidiš nisam ni pitao jel imaju šta drugo, a bitno mi je da je oblik više maje isti, a ćuj, košta kikiriki u odnosu na oem fiata, a šprica bolje

 

 To mi je previse tjunersko  Samo kazem pazi se za topran to je naj losija marka, da nebi nesto bitno uzeo kao sto je bobina pa te ostavi na cesti.

 hm, nisam pojma imao, a velim, imao sam 8 godina origigi pumpu, pa uzeo tu topran i promijenio isto nakog 8 godina, radi ona još uvijek, al "serucka", čitava hauba mi mokra, a šajba suha, zato sam popizdio i promijenio...

Mada baš čitam po vw forumu, svi su redom popljuvali tu topran marku

 

Ma pumpica ko pumpica, do sada sam bio zadovoljan sa njom, ak krepa, lako je opet promijenim, samo moram saznat za kojeg je to točno golfa, kad je krepala origigi fiatova, u tokiću mi lik preporučio tu i stvarno je bolje pumpala od fiatove origigi, sad sam po serijskom broju tražio tu pumpu u tokiću, mada velim, da znam sa kojeg je modela, mogao bi tražit i od nekog drugog proizvođaća, bitan mi je položaj pinova za konektor i oblik pumpe, tj smještaj kanala za crijeva nataknut...

 

Ma inaće ne kupujem baš jeftino kad su važni dijelovi u pitanju, al ova pumpica je više-manje sporedna na autu, tj može se vozit i bez nje, čak se i tehnički može proć bez nje, jer nitko to ne provjerava, mada ja sam je prvobitno uzeo jer je bolja od origigi fiatove, a to što je bila jeftinija je dodatni plus, al dobro znači od toprana biježat čim dalje (mada piše njemačka, misliš si nemre švabo smeće prodavat, al znaći ipak može)...

 

A daj ga znaj, može jedno te isti proizvođać radit kvalitetne i loše stvari... evo npr kineske gume maxxis su među najboljima u biciklizmu, ja sam vozio par xc utrka i još uvijek imam gume na biciklu maxxis crossmark i stvarno je vrhunska guma, po testovima je uz bok continentalu i schwalbeu, pa onda čitam malo po forumima, maxxis gume za skutere i motore su žešće smeće, vele živa plastika, inaće prva ugradnja na kineskim kymco skuterima...

 

 

 

EDIT:

Zaboravio sam napisati, vidim da nitko ništa ne spominje, baš malo čitam što ima na sajmu u Ženevi, vele PSA grupacija kupila Opela i Vauxhall od GM-a, a za Gm pišu kako je otišao sa sajma podvijenog repa...

Ukratko vele iz PSA kako im se taj postupak itekako isplati, jer će moći koristiti Opelove pogone, što će u budućnosti znatno pojeftinit proizvodnju, razvoj i nabavu...

Ubuduće će sve više PSA vozila dijeliti motore od Opela i Vauxhalla i to su pokazali na primjeru gradskog crossover-a, Opel crossland x, koji navodno dijeli platformu i motore sa peugeot 2008...

 

EDIT: INFO

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 16:05 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nece oni nista koristiti od Opela osim mozda Matrix svjetla tako da je Opel poslje Astre K i Insignie B mrtav.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 1:22 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

Ma inaće ne kupujem baš jeftino kad su važni dijelovi u pitanju, al ova pumpica je više-manje sporedna na autu, tj može se vozit i bez nje, čak se i tehnički može proć bez nje, jer nitko to ne provjerava, mada ja sam je prvobitno uzeo jer je bolja od origigi fiatove, a to što je bila jeftinija je dodatni plus, al dobro znači od toprana biježat čim dalje (mada piše njemačka, misliš si nemre švabo smeće prodavat, al znaći ipak može)...

 

Kak ne, prodaje golfa 

, ali morao sam iskoristit priliku 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Glicerin koliko znam ima u ovim svim preparatima koja sam vec isprobao i to nije ni priblizno trajno,traje do prve kise dok ne operes visokotlacnim mlazom na autopraonici ;) 
Trazim nesto ovako :

 

https://www.permagloss.net/

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Pitanje za sve koji peru auto kući.

 

Kako se riješiti bijeluh mrlja od vode tj. kamenca poslije pranja. Na kraju bude gori nego što je bio.

 

Prebrisati auto dok je još mokar ili? Neki spominju jelenju kožu.

 Ni slučajno jelenja koža, ''usvirlaš'' lak , i to koma izgleda.( ako je već usvirlan onda nema pomoći osim poliranja )

Najbolje ručnik za sušenje i jos neki  quick detaljer, imaš od Sonaxa ( kod tokića ) i i njega nanjeti mokar auto ( dio po dio ) te onda lagano brisat sa mikrofibrom.

Al prvo lagano osušiš sa ručnikom za sušenje.

Lak će ti puno bolje izgledat i nećeš imat fleke nakon toga procesa iako je to tek mali djelić održavanja laka.

To bi ti bilo najpravilnije.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 8:41 (kostolomac).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

 Ni slučajno jelenja koža, ''usvirlaš'' lak , i to koma izgleda.( ako je već usvirlan onda nema pomoći osim poliranja )

Najbolje ručnik za sušenje i jos neki  quick detaljer, imaš od Sonaxa ( kod tokića ) i i njega nanjeti mokar auto ( dio po dio ) te onda lagano brisat sa mikrofibrom.

Al prvo lagano osušiš sa ručnikom za sušenje.

Lak će ti puno bolje izgledat i nećeš imat fleke nakon toga procesa iako je to tek mali djelić održavanja laka.

To bi ti bilo najpravilnije.....

 Ili još jednostavnije i jeftinije, kupi u Konzumu / Kauflandu / Lidlu / Sparu... mikrofibra krpe i za lovu jednog tog ručnika ima rezervnih krpi dok su mu prljave u pranju. Ja imam od stare (pokupala tonu njih valjda) iz onog RSi - ja, mikrofibre, jesu malo manje, nisu 50x50, ali dvije su mi sasvim dovoljne da cijelu Superbicu obrišem, od nosa do dupeta. Te u pranje, druge dvije u gepek i amen. 

Btw. nemojte mikrofibre prati sa omekšivačem, ako netko nije čitao upute i /ili imao prilike vidjeti kako izgledaju nakon pranja s njime. Razjebe ih samo tako. Vešmašina na 60, malo praška i posušiti. Amen!

 

Da se još osvrnem na kolegu koji je pitao za novi auto zbog povećanja obitelji. Ako baš novo želi, može se naći Rapid Spaceback, kofer je da se izgubiš u njemu, unutra sasvim dovoljno mjesta za 4članu obitelj. A ako ide na rabljeno kojim slučajem, bilo što 2-3 godine staro, po mogućnosti neka traži aute koji su iz leasinga, jer su održavani redovno u ovlaštenima (jesu i privatnici, ali će ići na kredit / leasing vjerojatno, onda mu je jednostavnije takav auto uzeti, nego dizati gotovinac za auto, udavit će ga kamata). 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hm, šuška se nešto o spajanju VAG-a i FCA grupe

INFO

 

(znači li to da će alfe u buduće držati cijenu kao golfovi?, trebalo bi pratit malo oglase, pokupovat dva tri auta, pričekat malo da se ovi dogovore i prodat ih po duploj cijeni)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice