Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.763
|
čitano: 13.887.031
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Meni bas top izgleda.. svaki danasnji auto je tak plasticam osim pravih dzipova i sl.. eto ti bmw g20, plastik fantastik...

 

Inace takve corolle imaju i u de ali 2022g sa cak gr opremom i ispod 20tkm za cca 30k ili manje, uvoz je normalno jeftiniji jer je hybrid.. Cak i ja tak nekaj pikiram ali neku srednju opremu i 2023

 Toyotama u Italiji su cijene smjesne, nize nego u DE. Samo jbg, treba ga dovest u HR na slepi.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
hahhaajaads kaže...

Meni bas top izgleda.. svaki danasnji auto je tak plasticam osim pravih dzipova i sl.. eto ti bmw g20, plastik fantastik...

 

Inace takve corolle imaju i u de ali 2022g sa cak gr opremom i ispod 20tkm za cca 30k ili manje, uvoz je normalno jeftiniji jer je hybrid.. Cak i ja tak nekaj pikiram ali neku srednju opremu i 2023

 Toyotama u Italiji su cijene smjesne, nize nego u DE. Samo jbg, treba ga dovest u HR na slepi.

 Ma znam da, rav4 je u it 5-6k eura jeftiniji sa istom opremom i km, sad bas moram provjerit corole... Samo jedina stvar je da ja jednostavno osobno moram ic sa vozacem jer ga ja osobno hocu pregledat

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Taj na njuski stoji barem pola godine i koliko vidim, ne spusta mu cijenu...
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Meni bas top izgleda.. svaki danasnji auto je tak plasticam osim pravih dzipova i sl.. eto ti bmw g20, plastik fantastik...

 

Inace takve corolle imaju i u de ali 2022g sa cak gr opremom i ispod 20tkm za cca 30k ili manje, uvoz je normalno jeftiniji jer je hybrid.. Cak i ja tak nekaj pikiram ali neku srednju opremu i 2023

 U top opremi, u nekom individualu nije, nego ima prosivenu armaturu etc.. ako ima bolji B&W ozvucenje ima i bolju izolaciju nego obicni itd.. Al parcijalno se slazem s tobom, uzasno su napravljeni, zavrsna kvaliteta 0 bodova, zato sam se sa g30 unazadio na e39. 

11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...
hahhaajaads kaže...

Meni bas top izgleda.. svaki danasnji auto je tak plasticam osim pravih dzipova i sl.. eto ti bmw g20, plastik fantastik...

 

Inace takve corolle imaju i u de ali 2022g sa cak gr opremom i ispod 20tkm za cca 30k ili manje, uvoz je normalno jeftiniji jer je hybrid.. Cak i ja tak nekaj pikiram ali neku srednju opremu i 2023

 U top opremi, u nekom individualu nije, nego ima prosivenu armaturu etc.. ako ima bolji B&W ozvucenje ima i bolju izolaciju nego obicni itd.. Al parcijalno se slazem s tobom, uzasno su napravljeni, zavrsna kvaliteta 0 bodova, zato sam se sa g30 unazadio na e39. 

 Je u top opremi, ali tad auto kosta 5-15k vise nego standard... Vecina tih novijih auta je plastika i nemres si tu puno pomoc. Evo za usporedbu civic 9gen iz 2016 i 10gen iz 2019 oba u Elegance paketu opreme.. Ovaj iz 2019 je unutra plastika doslovno svugdje, dok ovaj sad iz 2016 ima nekakvu mekanu gumu, a na vratima nekakva predobra tekstura, tvrda plastika kod njega se jedino vidi tamo dole di su zvucnici itd... Ugl. guraju te ogromne ekrane svugdje a kad treba ubacit bar gumirane podloge nop, plastika ftw

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hyebem ti život, bio u Kiji, reko bit ću najdosadnija osoba na svijetu i zamijenit "stari (2020)" XCeed za novi, al ću uzet automatik, GT-Line i neki jači motor...

 

Nema više ništa jačeg od 140KS (kojeg imam i sad), neka bezvezna EU regulativa... Čak ne postoji više ni novi Ceed GT sa 206KS, ima samo GT-Line sa 140... Ako ništa drugo još su 4 cilindra, za 4-5 godina kad ću opet htjet uzet novi će bit valjda 2 cilindra i 100KS...

-
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A isto mi idu na kuki sa tim downsizing preseravanjima. Ponudili mi na servisu staro za novo, Astra iz 2019. 1.6 cdti za ovu novu PSA Astru sa 1.2 trocilindrašem sa 130 ks uz mojih 6000e.

Naravno odbio, fakat nemam povjerenja u te 1.0 tsi, 1.2 puretech i trocilidrašku skalameriju.

 

Još se mozgam da dam astru za novu duster sa 1.3 četverocilindraša uz doplatu od 4500e, ma da ne želim bit baš pokusni kunić, jer je to novi neistražen renaultov motor.

 

I ne kužim kaj se događa sa srednjom klasom, gladam renault ukinuo talismana, vw passata zadržava samo u karavanskoj izvedbi, nema više c5, ford ne dovodi mondeo u europu, jedino škoda zadržava octaviju, koja mi je baš napeta, al je i pošteno skupa, čak i u zamjeni.

I gdje god dođem samo me obasipaju mrtvim gradskim suv modelima...

 

Koje knjapavo vrijeme za kupovinu auta. I u koji god auto sjednem, gleda me ogroman tablet i nedostatak prekidača, čak i za ove osnovne namjene tipa klima - ventilacija. ne mogu se baš zamislit da prčkam po ekranu  tokom vožnje...

Halo Bing! Kako bratac?
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 9:55 (Apachy).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jedan od glavnih razloga zašto ću vjerojatno "ostati" u Kiji su dash kontrole, većina bitnih svakodnevnih su izvađene van, klima, pojač-smanj, mrtvo gašenje start-stopa i takve stvari, a ne da po tabletu drkam 3 minute prije kretanja
-
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Nema više ništa jačeg od 140KS (kojeg imam i sad), neka bezvezna EU regulativa... Čak ne postoji više ni novi Ceed GT sa 206KS, ima samo GT-Line sa 140... Ako ništa drugo još su 4 cilindra, za 4-5 godina kad ću opet htjet uzet novi će bit valjda 2 cilindra i 100KS...

Kak je krenulo neće ti ni trebati. Ekologiju po stranu, ne bih se čudio da već za godinu-dvije Intelligent Speed Assist (ISA) krene džonom na najjače. Vozio sam na testu Corollu Sedan 2024 i zakleo bih se da prijavljuje daleko više ograničenja brzine nego moj primjerak sa softverom iz 2023. Ili barem dulje drži aktivnima znakove ograničenja. Da li možda već, osim kamere, koriste i GPS s tvorničkom navigacijom ili ne, nemam pojma, ali 99% sam siguran da je ovaj iz 2024. praktički non stop imao neki znak ograničenja na ekranu, dok se na mojem ugasi relativno brzo i dobar dio cesta ga uopće niti nema. Na ovogodišnjima se niti ne može trajno ugasiti bipanje za prekoračenje brzine. Ako to fakat zaživi, 100KS ti bude i uvrh glave za auto od tone i pol. Još ako se u Njemačkoj sprovedu neke ideje da se limitira brzina po autocestama na 130... Ja osobno čak i nemam ništa protiv svega toga, samo me plaši ideja da bi vrlo skoro mogli ostati jedino električni auti za kupiti, a ti su praktički jednokratni i ne kužim od kud će ljudi uzimati novce za mijenjati auto svakih 7-10 godina i gdje će završavati istrošeni primjerci?

Deckard
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Apachy kaže...

Koje knjapavo vrijeme za kupovinu auta. I u koji god auto sjednem, gleda me ogroman tablet i nedostatak prekidača, čak i za ove osnovne namjene tipa klima - ventilacija. ne mogu se baš zamislit da prčkam po ekranu  tokom vožnje...

Ovo je tolko bolesno blesavo i opasno da sam ja otpilio Octaviu dobrim dijelom radi kontrole klime na ekranu. Ajd da su ikone barem ono ogromne, ali neee. Još mi je čovjek u salonu rekao da su imali i kvar ekrana gdje čovjek nije mogao rihtati klimu niti išta . Pa ajd se ti sad vozi vani na +50 na asfaltu bez klime. Rekao mi je također da se puno ljudi žali na to i da će vjerojatno vraćati ključne stvari natrag van iz infotainmenta, a čak sam negdje čitao nešto kao da će i neka EU regulativa to tražiti od proizvođača.

Deckard
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A to je budućnost. Također imam 10 god staru  staru octaviu 2.0 tdi sa nepunih 330.000, evo upravo zamjenio set zamašnjaka i kvačila + veliki servis i nekako si mislim ostat na njoj još, ma da svaki kilometar dalje je sve veći rizik.

 

Isto obilazim salone da vidim kaj ima novo od te srednje klase - na kraju kita labudova. uz nabrojane forda, renaulta, citroena, vw, niti opel više nema insigniu u ponudi, koja mi se izgledom dopala a i imala je 2.0 cdti koji je relativno pouzdan motor, a nova octavia je brutalna, samo je beskrajno cijene, a po narudžbi se čeka i do pola godine...

 

Fakat ne znam kaj da uzmem dalje, godišnje radim 30-35.000 km, a ovi trocilindraški mikseri mislim da ni polovicu te kilometraže neće izdržat bez posjeta servisu.

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
deckard kaže...

Kak je krenulo neće ti ni trebati. Ekologiju po stranu, ne bih se čudio da već za godinu-dvije Intelligent Speed Assist (ISA) krene džonom na najjače. Vozio sam na testu Corollu Sedan 2024 i zakleo bih se da prijavljuje daleko više ograničenja brzine nego moj primjerak sa softverom iz 2023. Ili barem dulje drži aktivnima znakove ograničenja. Da li možda već, osim kamere, koriste i GPS s tvorničkom navigacijom ili ne, nemam pojma, ali 99% sam siguran da je ovaj iz 2024. praktički non stop imao neki znak ograničenja na ekranu, dok se na mojem ugasi relativno brzo i dobar dio cesta ga uopće niti nema. Na ovogodišnjima se niti ne može trajno ugasiti bipanje za prekoračenje brzine. Ako to fakat zaživi, 100KS ti bude i uvrh glave za auto od tone i pol. Još ako se u Njemačkoj sprovedu neke ideje da se limitira brzina po autocestama na 130... Ja osobno čak i nemam ništa protiv svega toga, samo me plaši ideja da bi vrlo skoro mogli ostati jedino električni auti za kupiti, a ti su praktički jednokratni i ne kužim od kud će ljudi uzimati novce za mijenjati auto svakih 7-10 godina i gdje će završavati istrošeni primjerci?

 Ček, jel onda to sranje stalno svira ili nestane nakon nekog vremena?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Apachy kaže...

A isto mi idu na kuki sa tim downsizing preseravanjima. Ponudili mi na servisu staro za novo, Astra iz 2019. 1.6 cdti za ovu novu PSA Astru sa 1.2 trocilindrašem sa 130 ks uz mojih 6000e.

Naravno odbio, fakat nemam povjerenja u te 1.0 tsi, 1.2 puretech i trocilidrašku skalameriju.

 

Još se mozgam da dam astru za novu duster sa 1.3 četverocilindraša uz doplatu od 4500e, ma da ne želim bit baš pokusni kunić, jer je to novi neistražen renaultov motor.

 

I ne kužim kaj se događa sa srednjom klasom, gladam renault ukinuo talismana, vw passata zadržava samo u karavanskoj izvedbi, nema više c5, ford ne dovodi mondeo u europu, jedino škoda zadržava octaviju, koja mi je baš napeta, al je i pošteno skupa, čak i u zamjeni.

I gdje god dođem samo me obasipaju mrtvim gradskim suv modelima...

 

Koje knjapavo vrijeme za kupovinu auta. I u koji god auto sjednem, gleda me ogroman tablet i nedostatak prekidača, čak i za ove osnovne namjene tipa klima - ventilacija. ne mogu se baš zamislit da prčkam po ekranu  tokom vožnje...

 Nema sanse da bi ja za taj srot od astre sa 1.2t dao tolko love... 

 Za slicnu cijenu ide novi Suzuki Swace 1.8 Hybrid (to je zapravo toyota corolla, doslovno i izvana i iznutra samo druga znacka), je lijen sa 100ks ali sumnjam da se ljudi trkaju sa opelima i 1.2t 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
deckard kaže...

Kak je krenulo neće ti ni trebati. Ekologiju po stranu, ne bih se čudio da već za godinu-dvije Intelligent Speed Assist (ISA) krene džonom na najjače. Vozio sam na testu Corollu Sedan 2024 i zakleo bih se da prijavljuje daleko više ograničenja brzine nego moj primjerak sa softverom iz 2023. Ili barem dulje drži aktivnima znakove ograničenja. Da li možda već, osim kamere, koriste i GPS s tvorničkom navigacijom ili ne, nemam pojma, ali 99% sam siguran da je ovaj iz 2024. praktički non stop imao neki znak ograničenja na ekranu, dok se na mojem ugasi relativno brzo i dobar dio cesta ga uopće niti nema. Na ovogodišnjima se niti ne može trajno ugasiti bipanje za prekoračenje brzine. Ako to fakat zaživi, 100KS ti bude i uvrh glave za auto od tone i pol. Još ako se u Njemačkoj sprovedu neke ideje da se limitira brzina po autocestama na 130... Ja osobno čak i nemam ništa protiv svega toga, samo me plaši ideja da bi vrlo skoro mogli ostati jedino električni auti za kupiti, a ti su praktički jednokratni i ne kužim od kud će ljudi uzimati novce za mijenjati auto svakih 7-10 godina i gdje će završavati istrošeni primjerci?

 Ček, jel onda to sranje stalno svira ili nestane nakon nekog vremena?

Kad prijeđeš ograničenje brzine onda da zvučni signal ko recimo za nevezani pojas, ono tink-tink. Ali dalje ne zvoni, barem ne na Corolli. Ali ako spustiš brzinu i opet ubrzaš iznad ograničenja, ili naletiš na još veće ograničenje, zazvoni opet i nakon nekog vremena ti to počne jesti mozak, pogotovo po gradu. Ovaj moj ima za namjestiti offset do +5km/h prekoračenja, to je taman da anulira koliko sat zapravo više pokazuje nego stvarno i je (po GPS-u).

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 11:10 (deckard).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
deckard kaže...
Pero Dinamit kaže...
deckard kaže...

Kak je krenulo neće ti ni trebati. Ekologiju po stranu, ne bih se čudio da već za godinu-dvije Intelligent Speed Assist (ISA) krene džonom na najjače. Vozio sam na testu Corollu Sedan 2024 i zakleo bih se da prijavljuje daleko više ograničenja brzine nego moj primjerak sa softverom iz 2023. Ili barem dulje drži aktivnima znakove ograničenja. Da li možda već, osim kamere, koriste i GPS s tvorničkom navigacijom ili ne, nemam pojma, ali 99% sam siguran da je ovaj iz 2024. praktički non stop imao neki znak ograničenja na ekranu, dok se na mojem ugasi relativno brzo i dobar dio cesta ga uopće niti nema. Na ovogodišnjima se niti ne može trajno ugasiti bipanje za prekoračenje brzine. Ako to fakat zaživi, 100KS ti bude i uvrh glave za auto od tone i pol. Još ako se u Njemačkoj sprovedu neke ideje da se limitira brzina po autocestama na 130... Ja osobno čak i nemam ništa protiv svega toga, samo me plaši ideja da bi vrlo skoro mogli ostati jedino električni auti za kupiti, a ti su praktički jednokratni i ne kužim od kud će ljudi uzimati novce za mijenjati auto svakih 7-10 godina i gdje će završavati istrošeni primjerci?

 Ček, jel onda to sranje stalno svira ili nestane nakon nekog vremena?

Kad prijeđeš ograničenje brzine onda da zvučni signal ko recimo za nevezani pojas, ono tink-tink. Ali dalje ne zvoni, barem ne na Corolli. Ali ako spustiš brzinu i opet ubrzaš iznad ograničenja, ili naletiš na još veće ograničenje, zazvoni opet i nakon nekog vremena ti to počne jesti mozak, pogotovo po gradu. Ovaj moj ima za namjestiti offset do +5km/h prekoračenja, to je taman da anulira koliko sat zapravo više pokazuje nego stvarno i je (po GPS-u).

 ako imas gps sd karticu izvadi je
vidi da li ce onda svirati

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sporttest kaže...

Kad prijeđeš ograničenje brzine onda da zvučni signal ko recimo za nevezani pojas, ono tink-tink. Ali dalje ne zvoni, barem ne na Corolli. Ali ako spustiš brzinu i opet ubrzaš iznad ograničenja, ili naletiš na još veće ograničenje, zazvoni opet i nakon nekog vremena ti to počne jesti mozak, pogotovo po gradu. Ovaj moj ima za namjestiti offset do +5km/h prekoračenja, to je taman da anulira koliko sat zapravo više pokazuje nego stvarno i je (po GPS-u).

 ako imas gps sd karticu izvadi je
vidi da li ce onda svirati

Nema kartice. No 2023 Corolla ograničenja prikazuje samo klasično preko kamere koja snima znakove. Jedino da se zalijepi neki cover preko kamere s vanjske strane šajbe, ali mislim da onda ne bi radilo malo više toga .

Deckard
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

kak je krenulo uskoro ce se pocet "hakirat" sw da se moze "normalnije" voziti 

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Meni auto prati preko oboje
Kartica se obicno nalazi u glove boxu ili naslonu za ruku(ispod)
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Apachy kaže...

A isto mi idu na kuki sa tim downsizing preseravanjima. Ponudili mi na servisu staro za novo, Astra iz 2019. 1.6 cdti za ovu novu PSA Astru sa 1.2 trocilindrašem sa 130 ks uz mojih 6000e.

Naravno odbio, fakat nemam povjerenja u te 1.0 tsi, 1.2 puretech i trocilidrašku skalameriju.

 

Još se mozgam da dam astru za novu duster sa 1.3 četverocilindraša uz doplatu od 4500e, ma da ne želim bit baš pokusni kunić, jer je to novi neistražen renaultov motor.

 

I ne kužim kaj se događa sa srednjom klasom, gladam renault ukinuo talismana, vw passata zadržava samo u karavanskoj izvedbi, nema više c5, ford ne dovodi mondeo u europu, jedino škoda zadržava octaviju, koja mi je baš napeta, al je i pošteno skupa, čak i u zamjeni.

I gdje god dođem samo me obasipaju mrtvim gradskim suv modelima...

 

Koje knjapavo vrijeme za kupovinu auta. I u koji god auto sjednem, gleda me ogroman tablet i nedostatak prekidača, čak i za ove osnovne namjene tipa klima - ventilacija. ne mogu se baš zamislit da prčkam po ekranu  tokom vožnje...

 mazda 3, početni benzinski motor dva i pol soma kubika

ventilacija i klima na kotačiće, kvalitet unutrašnjosti odličan, ekran niti blizu ovih televizora u drugim autima, taman koliko treba

točno ono što mi paše kod auta, pikiram je već neko vrijeme, al me stalno hebe da bacam lovu bezveze, jer 99,9% vremena vozim službeni i mazda će mi stajat doma bezveze isto ko što mi stoji i polo zadnjih dvije godine

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja je vozim
Unutrasnjost je na oko kvalitetna
Al zapravo ima dosta cvrcaka i pizdarija
Npr. Kod suvozacevog pojasa nesto se odvojilo i lupka, na garanciji stavr cijeli novi pojas, godinu dana nakon ponovno lupka.
U vratima vibracija i cvrci pri vecim brzinama
Iz ekrana cvrci, iz HUDa cvrci
Nadoplata Bose ima odlican zvuk, medutim ako sjedis zada osjetis pad kvalitete iz tih zvucnika


Al van toga svega sam zadovoljan autom 😂

Edit.
I da ne zaboravim kožu,pogotovo kožu volana
Uzas zivi, nakon 70tkm se cijela ofucala
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 22:21 (sporttest).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolega uzeo novu mazdu 3 prije mrvu više od godine dana, zamjerke su mu interijer i brzina (nedostatak iste). Tih 180 konja su skroz gore na rev rangeu pa ko da ih ni nema. U 2 tjedna mu se ona piano plastika izgrebala, mijenjao je kuglu od mjenjača zbog istrošenoti nakon 8 mjeseci, a i ova nova mu je već izlizana. Volan izlizan, ostatak je ok. Škripucka plastika. Bose "zvuk" dost dobar.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
maks0806 kaže...

Kolega uzeo novu mazdu 3 prije mrvu više od godine dana, zamjerke su mu interijer i brzina (nedostatak iste). Tih 180 konja su skroz gore na rev rangeu pa ko da ih ni nema. U 2 tjedna mu se ona piano plastika izgrebala, mijenjao je kuglu od mjenjača zbog istrošenoti nakon 8 mjeseci, a i ova nova mu je već izlizana. Volan izlizan, ostatak je ok. Škripucka plastika. Bose "zvuk" dost dobar.

 Boljka svakog benzinca...

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
To nije boljka svakog benzinca nego amtosferca

A uz to ovaj od 180+konja je skyactive X
Koji je dosta poseban benzinaki motor
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...
hahhaajaads kaže...

Meni bas top izgleda.. svaki danasnji auto je tak plasticam osim pravih dzipova i sl.. eto ti bmw g20, plastik fantastik...

 

Inace takve corolle imaju i u de ali 2022g sa cak gr opremom i ispod 20tkm za cca 30k ili manje, uvoz je normalno jeftiniji jer je hybrid.. Cak i ja tak nekaj pikiram ali neku srednju opremu i 2023

 U top opremi, u nekom individualu nije, nego ima prosivenu armaturu etc.. ako ima bolji B&W ozvucenje ima i bolju izolaciju nego obicni itd.. Al parcijalno se slazem s tobom, uzasno su napravljeni, zavrsna kvaliteta 0 bodova, zato sam se sa g30 unazadio na e39. 

 Imao e39 individual oprema, e60 , imam g30 s bogatom opremom , nema sanse da bi se vratio na stare, nije savrsen ali g30 je meni odličan. Ne kužim što ti je na njemu smetalo toliko da ni išao na tako staru seriju u tko zna kakvom stanju i kilometraži ?

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sporttest kaže...
To nije boljka svakog benzinca nego amtosferca

A uz to ovaj od 180+konja je skyactive X
Koji je dosta poseban benzinaki motor

 Tako je, baš nedostaje momenta na nižim okretajima. Taj auto izvlači samo to što je prelijep u današnjem svijetu meni osobno ružnih i pretjerano agresivnih automobila jeftinog izgleda i izrade.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 13:18 (maks0806).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo ako slučajno koga zanima za XCeed:

 

  • Panoramski krov + 960 eur
  • Ventilirana sjedala + 1550 eur
  • 360 kamera - nije moguće naručiti

 

E sad, cura hoće panoramu pa ću uzeti svakako, pitanje za ventilirana sjedala - služi li to ičemu u praksi, tj. da li pomaže kod znojenja kad su pseće vručine, a sjedaš u vreli auto? Ako ima ko iskustva prije nego okinem i to...

-
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ventilirana sjedala > Panorama

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Evo ako slučajno koga zanima za XCeed:

 

  • Panoramski krov + 960 eur
  • Ventilirana sjedala + 1550 eur
  • 360 kamera - nije moguće naručiti

 

E sad, cura hoće panoramu pa ću uzeti svakako, pitanje za ventilirana sjedala - služi li to ičemu u praksi, tj. da li pomaže kod znojenja kad su pseće vručine, a sjedaš u vreli auto? Ako ima ko iskustva prije nego okinem i to...

 Panoramski krov po mom misljenju beskorisno, samo te sunce pilji i zagrijava auto, povecava razinu buke, vremenom moze procuriti.

Imam ventilirana sjedala u svom autu, pomaze ali dosta malo, puno manje nego bi zelio, svejedno se ledja zagriju i znoje, ali ipak ima mala cirkulacija zraka pa je bolje nego bez tog. Sad vrijedi li to 1550€, hm , nisam siguran.

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tocno to. Plus, skuplji ti bude kasko ako imas panoramu.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ljudi, ne znam jesam li potrefio temu, ako nisam slobodno premjestite...

 

Naime, zbog širenja obitelji klasično auto nam je postalo pretijesno pa bi trebao uzeti nešto prostranije. Gledam dakle tu klasu monovolumena/SUV-ova ili MPV-a kako se već zovu... S obzirom da trenutno imam drugih izdataka, ne mogu za tu stavku potrošiti preko 7-9 tisuca eura... To znaci da gledam polovne automobile sa 7 sjedala stare oko 10-15 godina.

 

Dakle u startu sam svjestan da kupujem polovno auto koje je podosta kilometara prešlo tako da nemam iluzija da ću dobiti novo ili super očuvano auto. Iz tog razloga mi je možda najbitnija karakteristika buduceg polovnog automobila da je pouzdano, to jest da može prijeći dosta kilometara. 

E tu tražim vašu pomoć da mi kažete koja su polovna obiteljska auta vrijedna za gledati i nakon 10-15 godina. 

Bitno mi je dakle da je dizel, da ima 7 sjedala i da je što pouzdanije tako da kooiko toliko mogu očekivati da me neće sa autom punim djece ostaviti na sred puta u sred ničega..

 

Ako ima kakvih prijedloga ili savjeta koje motore/modele izbjegavati svaki je odgovor dobrodošao.

 

Hvala svakome na pomoći! 

 

P.S. evo staviti cu par modela koje gledam pa da mozete dati glas za koje mislite da je najbolja kupnja nakon dosta prijeđenih kilometara..

1 Grand Scenic III 1.5dci
1 Peugeot 5008 2011 2.0hdi
6 VW Touran 2010 2.0tdi
1 Mitsubishi Outlander 2010
1 Qashqai+2 2010 1.5dci
3 Ford S-Max 2010 2.0
0 Opel Zafira Tourer 2011
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 22:57 (Neuk).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice