Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.116
|
čitano: 13.273.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...
ShadoW kaže...

Pozdrav,

kakve su Honde Civic model 2017+

citao sam probleme po internetu i najvise se zale na klimu, pumpu za gorivo i 'fuel dilution' (ne znam kako se prevodi). Jel ima sta bolje u tom cijenovnom rangu (oko 20k eura)?

Prvo sam mislio uzeti neku stariju limuzinu, ali citajuci po internetu probleme auta tih godina i kilometara sam se odlucio za nesto novije i sa manje kilometara.

I dalje se nisam odlucio koji cu auto uzeti, samo istrazujem. Civic 2017 model mi se svida, makar materijali iznutra mi se cine bolji u konkurencijama. Cijene nisu bas neka sreca, novi auti se nadu u tom rangu za ne puno vise ali se i cekaju 6 do 12mj. i ne garantiraju cijenu. Trziste trenutno nije bas neka sreca za kupnju auta.

 Pa nova je bila prije 2,3 mjeseca 14x.000kn na akciji. U salonu, za isporuku odmah je bilo modela sa već složenim paketima opreme.

Sad sam išao gledat, dolazi novi civic, pa na webu nema ovih starih, ali trebalo bi vidjet po salonima, ne vjerujem da su baš sve prodali.

Gledam sa 1.5 motorom, te su malo skuplje. Bio sam u Honda Ruting u Zagrebu i nemaju nijednu. Novi Civic dolazi samo u hibrid verziji i pocetna cijena ce mu navodno biti oko 270k, ali se jos ne zna (tako mi je rekao prodavac)

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
nicky.sl kaže...

 

E to sam trazio. Jel ima tko u ZG da drzi turtle wax? Ne mogu nista pronaci.

 

 Naruči preko te stranice što sam ti linkao

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

Pozdrav,

kakve su Honde Civic model 2017+

citao sam probleme po internetu i najvise se zale na klimu, pumpu za gorivo i 'fuel dilution' (ne znam kako se prevodi). Jel ima sta bolje u tom cijenovnom rangu (oko 20k eura)?

Prvo sam mislio uzeti neku stariju limuzinu, ali citajuci po internetu probleme auta tih godina i kilometara sam se odlucio za nesto novije i sa manje kilometara.

I dalje se nisam odlucio koji cu auto uzeti, samo istrazujem. Civic 2017 model mi se svida, makar materijali iznutra mi se cine bolji u konkurencijama. Cijene nisu bas neka sreca, novi auti se nadu u tom rangu za ne puno vise ali se i cekaju 6 do 12mj. i ne garantiraju cijenu. Trziste trenutno nije bas neka sreca za kupnju auta.

 Za starije modele mozes gledat isto Civica (tipa 2014-2015-2016) ali 1.8vtec. "Mana" je jedina sta nije turbak tak da ne poteze u niskim obrtajima tak lako kao tipa 1.5 vtec. 1.5 vtec i stari i novi imaju problema sa "oil dilution", tak da tipa kad ides provjerit ulje na šipku onda se osjeti miris goriva, rjesenje je da se cesce mjenja ulje (Max 10tkm), ako se vozi gradom onda nek se NE stedi na 1500-2000 okretaja (nego pusti ga nekada do crvenog). Osobno da biram, gledao bi model 2015-2016(1.4 je meh, pouzdan kao 1.8 ali je slab). Trenutno sta vidim ima neki crveni taj redizajn iz Koprivnice 2015god, 86tkm, 1.8 vtec na njusci za malo manje od 15k eura. Navodno je u HR od 2018 tak da odes u ovlasteni ili tehnicki za provjeru km i eventualno može se skuzit ak je nest dirano.

 

Jedan tip za 1.8 vtec.. tvornicka greska sta im mapa nije "ispolirana", reflash HR prepravlja mapu (imas na njihovoj FB stranici sta mijenjaju sve u mapi) i dobijes nest malo konja.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To je stari Civic. Ja bi radije riskirao s razrjedivanjem ulja, treba gledati onu kamionsku kabinu svaki dan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2022 20:14 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

da, taj stariji civic mi se iskreno ne dopada. Noviji mi je puno lijepsi, a i veci je. S druge strane ova nova mazda 3 (2019+) je puno vise premium izntura, ali se navodno vuku (i nema ih nikako ispod 20k)

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-hatchback-skyactiv-x180-gt-plus-so-lu-oglas-37623517


ti problemi sa gorivom kod civica se navodno ne bi trebali dogadati na novijim modelima (2020+)

 

 

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To je stari Civic. Ja bi radije riskirao s razrjedivanjem ulja, treba gledati onu kamionsku kabinu svaki dan.

 Meni je tak bilo dok nisam sjeo unutra, meni je prelijep i izvana i iznutra.

ShadoW kaže...

da, taj stariji civic mi se iskreno ne dopada. Noviji mi je puno lijepsi, a i veci je. S druge strane ova nova mazda 3 (2019+) je puno vise premium izntura, ali se navodno vuku (i nema ih nikako ispod 20k)

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-hatchback-skyactiv-x180-gt-plus-so-lu-oglas-37623517


ti problemi sa gorivom kod civica se navodno ne bi trebali dogadati na novijim modelima (2020+)

 

 

 

 Meni je stariji Civic top, ovaj iz Koprivnice mi je bombon. Za 1.5t sam citao i da ljudi sa 2021 godistem imaju problema, nisam siguran za 2022. Ak znas za Scotty Kilmera, on je savjetovao da se u 1.5t stavlja 0w16 ulje, jer prema testiranjima sa 0w20 uljem je unutra bilo prek 1% goriva, sa 0w16 nije bilo skoro nista goriva u ulju. Iako ako kupis 1.5t sipaj kvalitetan 0w20 i vidi dal ce motor uopce imat taj problem (jel, ak na sipci osjetis gorivo ili ak na sipci vidis da je otiso iznad max), jer neki imaju taj problem a neki ne, cak je honda imala i nekakav software (?!?) update za to.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko kataloski broj ovih selena na zadnjem kraju octavie 2? Na auto docu trazim ali izbaci mi hrpu selena raznih 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
ivanzu kaže...

To je stari Civic. Ja bi radije riskirao s razrjedivanjem ulja, treba gledati onu kamionsku kabinu svaki dan.

 Meni je tak bilo dok nisam sjeo unutra, meni je prelijep i izvana i iznutra.

ShadoW kaže...

da, taj stariji civic mi se iskreno ne dopada. Noviji mi je puno lijepsi, a i veci je. S druge strane ova nova mazda 3 (2019+) je puno vise premium izntura, ali se navodno vuku (i nema ih nikako ispod 20k)

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-hatchback-skyactiv-x180-gt-plus-so-lu-oglas-37623517


ti problemi sa gorivom kod civica se navodno ne bi trebali dogadati na novijim modelima (2020+)

 

 

 

 Meni je stariji Civic top, ovaj iz Koprivnice mi je bombon. Za 1.5t sam citao i da ljudi sa 2021 godistem imaju problema, nisam siguran za 2022. Ak znas za Scotty Kilmera, on je savjetovao da se u 1.5t stavlja 0w16 ulje, jer prema testiranjima sa 0w20 uljem je unutra bilo prek 1% goriva, sa 0w16 nije bilo skoro nista goriva u ulju. Iako ako kupis 1.5t sipaj kvalitetan 0w20 i vidi dal ce motor uopce imat taj problem (jel, ak na sipci osjetis gorivo ili ak na sipci vidis da je otiso iznad max), jer neki imaju taj problem a neki ne, cak je honda imala i nekakav software (?!?) update za to.

 samo vezano za Scotty Kilmera, odnosno za sve youtube americke kanale, njima svima ide drugacije ulje, da li radi goriva il radi drugacijega podneblja. no kada odes u trgovinu i uzmes katalog nekoga proizvodaca uvijek ima BMW (EU) i BMW (USA), tako i sa AUDI, pa i MB, a bome i Subaru. njihova se auta uglavnom osim par izuzetaka sastavljaju u njihovim tvornicama. te vjerovatno imaju drugacije norme i probleme. jer kad se gledaju njihovi kanali... ti kvarovi koje imaju amerikanci nema nitko drugi. Sto je bas nemoguce i blesavo, ali ispada tako.

 

recimo Subaru u USA mijenja ulje po specifikaciji svakih 10 000km, odnosno na STI svakih 6000km, u njemackoj se svakom Subaru mijenja ulje po specifikaciji svakih 15000km, a u HR svakih 10 000km.

 

zasto?!

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 7:24 (Robert_84).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pa auti im idu na gazolin u koji pišaju barske kornjače...

 

prvi put kad sam tankal rentanu Kiu u SADu, imao sam Proustovski trenutak - i vidio svog starog kak tanka fiću 1976...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...
hahhaajaads kaže...
ivanzu kaže...

To je stari Civic. Ja bi radije riskirao s razrjedivanjem ulja, treba gledati onu kamionsku kabinu svaki dan.

 Meni je tak bilo dok nisam sjeo unutra, meni je prelijep i izvana i iznutra.

ShadoW kaže...

da, taj stariji civic mi se iskreno ne dopada. Noviji mi je puno lijepsi, a i veci je. S druge strane ova nova mazda 3 (2019+) je puno vise premium izntura, ali se navodno vuku (i nema ih nikako ispod 20k)

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-hatchback-skyactiv-x180-gt-plus-so-lu-oglas-37623517


ti problemi sa gorivom kod civica se navodno ne bi trebali dogadati na novijim modelima (2020+)

 

 

 

 Meni je stariji Civic top, ovaj iz Koprivnice mi je bombon. Za 1.5t sam citao i da ljudi sa 2021 godistem imaju problema, nisam siguran za 2022. Ak znas za Scotty Kilmera, on je savjetovao da se u 1.5t stavlja 0w16 ulje, jer prema testiranjima sa 0w20 uljem je unutra bilo prek 1% goriva, sa 0w16 nije bilo skoro nista goriva u ulju. Iako ako kupis 1.5t sipaj kvalitetan 0w20 i vidi dal ce motor uopce imat taj problem (jel, ak na sipci osjetis gorivo ili ak na sipci vidis da je otiso iznad max), jer neki imaju taj problem a neki ne, cak je honda imala i nekakav software (?!?) update za to.

 samo vezano za Scotty Kilmera, odnosno za sve youtube americke kanale, njima svima ide drugacije ulje, da li radi goriva il radi drugacijega podneblja. no kada odes u trgovinu i uzmes katalog nekoga proizvodaca uvijek ima BMW (EU) i BMW (USA), tak oi sa AUDI, pa i MB, a bome i Subaru. njihova se auta uglavnom osim par izuzetaka sastavljaju u njihovim tvornicama. te vjerovatno imaju drugacije norme i probleme. jer kad se gledaju njihovi kanali... ti kvarovi koje imaju amerikanci nema nitko drugi. Sto je bas nemoguce i blesavo, ali ispada tako.

 

recimo Subaru u USA mijenja gorivo po specifikaciji svakih 10 000km, odnosno na STI svakih 6000km, u njemackoj se svakom Subaru mijenja ulje po specifikaciji svakih 15000km, a u HR svakih 10 000km.

 

zasto?!

 Za Hondin 1.5t imaju i Americki i Europski probleme (iako Americki ima trunku manje konja, a razliku pravi gorivo tj. jeftinije ili premium, i mapa je drukčija). Sad, nisam ziher ali moguce da je problem do prebogate smjese koju bi eventualno mogao rijesit tjuner ak se vec susretao sa time, zato je mozda Honda i radila software update koji bas i nije nist napravio jer nema svatko taj problem i nema svatko isto goriva u ulju.

 

Iako i kad kupuje, ak prodavac ne zna za doticni problem, moze pronjuskat sipku i vidjet dal je iznad max (i pitat ga kad je ulje mjenjano).

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 0:23 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bogata smjesa služi da ohladi cilindar.

8 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...
gamer34 kaže...
nicky.sl kaže...

 

E to sam trazio. Jel ima tko u ZG da drzi turtle wax? Ne mogu nista pronaci.

 

 Naruči preko te stranice što sam ti linkao

 naručio i ja s te stranice pa napišem dojmove kad stigne.
sudeći po videu s njihove stranice trebalo bi valjati 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

sveupitni

 

Osobno bih od ta 3 išao na Firestone jer je u Bridgestone grupaciji, a i kao da uzorak ima određenih sličnosti s njihovom Weather Control A005.

 

Imaš i u Autohrvatska Toyo Celsius za cca. 330 kn na koju daju nekakvo jamstvo od 2 god., no na testovima ne prolazi baš najbolje pa mislim da je Firestone bolji. Ako gledaš staviti bilo što najjeftinije jer se auto ne vozi puno, Matador nađem za 280 kn (40 kn dostava za dvije gume).

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Samo zabava

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ne bi firestone mrtve nikad uzimao

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ne bi firestone mrtve nikad uzimao

 Ja bi pak prije Firestone nego Nexenice ikad više. NA mojoj B klasi bile Nexenice cjelogodišnje, sa cca 10000 km godišnje nakon dvije godine otišle doslovno kvragu, otpadali komadi gume s gazišta, kod skretanja proklizavale i pri normalnoj vožnji, dok kod žene na Yarisu Firestonke evo već treću godinu, osim normalnog wear & tear nikakvog problema, drže se mnogo bolje. (govorim baš o cjelogodišnjima, ne vozimo dovoljno da bi opravdali dva seta za oba auta)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

pravi Hrvat - kupi brate merđu, nek se vidi da se ima, ali gume čunga-lunga...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko se moze ocekivati pad cjene dvije godine starog auta u odnosu na novi? (edit: Mazda 3 je u pitanju)

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2022 10:55 (ShadoW).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
WackyZG kaže...
RuskeGTT kaže...

ne bi firestone mrtve nikad uzimao

 Ja bi pak prije Firestone nego Nexenice ikad više. NA mojoj B klasi bile Nexenice cjelogodišnje, sa cca 10000 km godišnje nakon dvije godine otišle doslovno kvragu, otpadali komadi gume s gazišta, kod skretanja proklizavale i pri normalnoj vožnji, dok kod žene na Yarisu Firestonke evo već treću godinu, osim normalnog wear & tear nikakvog problema, drže se mnogo bolje. (govorim baš o cjelogodišnjima, ne vozimo dovoljno da bi opravdali dva seta za oba auta)

 Na starom autu cjelogodisnji nexen iz 2017 i jos izgleda dobro.. Nikad problema u voznji s njima. 195/65/15

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

vozio 2 vrste zimskih nexena i imam samo hvale za njih, a sad evo i na sluzbenom sam progurao ljetne nexen, jer nije bilo nista pametnoga u toj dimenziji, pa evo i s njime do sad nikakvih problema...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neko je tu trazio nacin kako da mu muzika nastavi svirati bez stisavanja kad dode obavijest https://vm.tiktok.com/ZMN3dHGGP/

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja sam to trazio, na mom A72 android 12 ugasi muziku i odzvone poruke, pa onda nastavi. na sluzbenom J3 mi samo stisa i tako je do sad radilo na svakom mobitelu, pa je jos donekle ok bilo, ali ovo sta skroz prekine me iritira

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

Koliko se moze ocekivati pad cjene dvije godine starog auta u odnosu na novi? (edit: Mazda 3 je u pitanju)

s obzirom na trenutno stanje, cijene jedino mogu rasti

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 pitanje za one koji znaju više (od mene )

 

da li se provjera auta u ovlaštenom servisu preko VIN-a, može obaviti preko maila/telefonski ili isključivo u poslovnicama?

Ako je u poslovnicama, da li vlasnik mora biti prisutan?

Konkretno pitam za renault

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iz mojeg iskustva Renault neće provjeriti ništa ako nemaš veze u ovlaštenom. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Iz mojeg iskustva Renault neće provjeriti ništa ako nemaš veze u ovlaštenom. 

 Slicno iskustvo sam i ja imao sa vw ovlastenim

Ne smiju navodno davati podatke zbog gdpr-a (sad koliko je to opravdano ne znam)

Nazalost ili preko veze ili probaj ih par nazvati pa mozda se netko smiluje....

CARPE DIEM
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

a mislio sam si da je tako.

ok, onda ide vlasnik sa mnom...uz njega prisutnog ne vidim kako nebi dali "sve" podatke...pritom mislim na stvarno stanje vozila

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Što predstavlja kod greške 060B na VW, greška u desnom LED faru. Nema LED far nego samo dnevna LED traka.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice