Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.116
|
čitano: 13.273.717
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav svima, prije koji tjedan upitao sam vas za LED žarulje za svoju Kiju Pro Cee'd JD.

 

E sada, za rođendanski poklon su mi frendovi kupili Osramove H7 ledice, LEDriving HL gen 2. Pokušao sam ih postaviti danas, no nikako ne sjedaju u far. Budući da nisam veliki znalac o tome, kontaktirao sam dvoje ljudi koji se inače bave time, no ni jedan mi od njih ne želi postaviti ledice jer ih nisam kupio kod njih, što je valjda razumno, iako bih svakako platio njihov rad i vrijeme.

 

Jesu li potrebni neki specijalni adapteri ili mogu svoj dugo iščekivani poklon objesiti mačku o rep?

 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Vidi prvo u kakvom ti je stanju dpf, da se ne desi da bacis 4000 kn u egr a godinu dana poslije rikne dpf pa se onda odlucis na dpf/egr off a ono skoro novi egr u autu bezveze 

 Hvala svima. A on se provjerava kako tj. Prema čemu fizički ili softverski?

 

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
domac5 kaže...

 Vidi prvo u kakvom ti je stanju dpf, da se ne desi da bacis 4000 kn u egr a godinu dana poslije rikne dpf pa se onda odlucis na dpf/egr off a ono skoro novi egr u autu bezveze 

 Hvala svima. A on se provjerava kako tj. Prema čemu fizički ili softverski?

 

 

 Ako imas OBD2 mozes sam provjeriti popunjenost, ako ne onda moras kod nekog preko VCDSa.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MedO1337 kaže...

Pozdrav svima, prije koji tjedan upitao sam vas za LED žarulje za svoju Kiju Pro Cee'd JD.

 

E sada, za rođendanski poklon su mi frendovi kupili Osramove H7 ledice, LEDriving HL gen 2. Pokušao sam ih postaviti danas, no nikako ne sjedaju u far. Budući da nisam veliki znalac o tome, kontaktirao sam dvoje ljudi koji se inače bave time, no ni jedan mi od njih ne želi postaviti ledice jer ih nisam kupio kod njih, što je valjda razumno, iako bih svakako platio njihov rad i vrijeme.

 

Jesu li potrebni neki specijalni adapteri ili mogu svoj dugo iščekivani poklon objesiti mačku o rep?

 

 Možeš pojasnit na koji način ne sjedaju? One se montiraju tako da skineš prsten koji imaju na sebi, njega staviš u far i onda ledicu staviš u prsten i zaokreneš da se zaključa.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Upravo nešto s tim prstenom nedostaje, nikako ne može sjesti u far, pa pretpostavljam da je tu neki adapter možda potreban.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MedO1337 kaže...
Upravo nešto s tim prstenom nedostaje, nikako ne može sjesti u far, pa pretpostavljam da je tu neki adapter možda potreban.

 Ne znam sto dolazi u kompletu ali da ti ne nedostaje ovo?

https://www.mk-led.hr/en/shop/osram-ledriving-h7-led-kit-adapteri-64210da01/

CARPE DIEM
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Puno hvala na odgovoru,

Javio sam se gospodinu, ugradnja kaže da je komplicirana i da ju ne izvršava jer proizvod nije kod njega kupljen, no stižu mu adapteri za Kiju sljedeći tjedan. Budem kupio pa probam sam!
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

EDIT: Dupla objava mi se pojavila.

 

Ako slučajno netko zna više o tome i ima iskustva u ugradnji i namještavanju ledica (ili pak znate nekog tko se bavi s tim), možemo se dogovoriti da vam dođem, pa platim po dogovoru. Zagreb i okolica.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 10:05 (MedO1337).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo i ja se zainteresiram za osramice za bratovog focusa karavan st line (jadan si ga onaj koji uz svu tu opremu nije narucio barem bazna led svjetla), pa da li itko zna koja je razlika izmedu starih H7 i ovih HL gen2? sta uopce znaci HL? i zasto pise da je 12/24V? sta je kompatibilno na obje voltaze? da li je itko ugradivao u focusa 2019-20 takva svjetla i da li ste koristili adaptere?

erfolg mu necu preporuciti jer su mi antipaticni, a isto nisu legalni kao i osram

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sto moze bit razlog gasenja svjetala kada se upale zmigavci? Znaci kratka/duga svjetla se ugase skroz na par sekundi kad se upali zmigavac (ali samo lijevi)

 

Moram pogledat osigurace da su na mjestu svi, ali osim toga, nemam pojma

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 10:33 (ivanoile).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Opel?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

Opel?

 Gore, Fiat.

 

A ne da mi se mjenjat komplet rucice, iako to je najvjerovatnije problem. Jer svjetla rade normalno dok se ne dira rucica, tj. zmigavci. (Oba kratka rade istom snagom ,nema gubitka u jednom od njih)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 12:57 (ivanoile).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Opel?

 Gore, Fiat.

 

A ne da mi se mjenjat komplet rucice, iako to je najvjerovatnije problem. Jer svjetla rade normalno dok se ne dira rucica, tj. zmigavci. (Oba kratka rade istom snagom ,nema gubitka u jednom od njih)

 To je problem u vezi mase

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

 

A ne da mi se mjenjat komplet rucice, iako to je najvjerovatnije problem. Jer svjetla rade normalno dok se ne dira rucica, tj. zmigavci. (Oba kratka rade istom snagom ,nema gubitka u jednom od njih)

 To je problem u vezi mase

 Zar ne bi to uzrokovalo onda nejednak rad oba svjetla?

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Masa, čest problem na Fiatima. Ručica često odlazi na Renaultima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 17:32 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
domac5 kaže...

 Vidi prvo u kakvom ti je stanju dpf, da se ne desi da bacis 4000 kn u egr a godinu dana poslije rikne dpf pa se onda odlucis na dpf/egr off a ono skoro novi egr u autu bezveze 

 Hvala svima. A on se provjerava kako tj. Prema čemu fizički ili softverski?

 

 

 Vcds.. Meni je provjera pokazala 62g i to je bio mrtav dpf

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imao sličan problem na Cliu, 2016g.
Promjenio ručicu i sve radi normalno.
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mijenjati sviječice sad na 111000km i malom servisu ili čekat interval na 120000km kad ide zamjena? To bi onda kasnio cca 2000km sa sviječicama.

 

Edit: Sad moram odradit 6. servis koji je bio 14.11. vremenski ili na 120000km. Ja sam od 2. mjeseca do sad napravio 8000km i to će mi bit taman moja kilometraža oko 10000km godišnje. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 20:38 (gocc01).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

 

 Ova slika, Kaufland be like  

 

Nedavno vidio cigu u VG kod kauflanda kak je sa svojim BMWom E60 zauzeo obje trake taman pri izlasku/ulasku u trgovinu, na  zadnjem sjedalu tolko djece da ih nisam mogo prebrojat (nije da sam uspio i vidjet bas od zatamljenih stakla) nitko se ne usudi svirat jer nema zadnje tablice a prednje su mu na sofersajbi (i auto je sav crn, znaci i prednja stakla su valjda na ono 80%), iako nisam stel gledat covjeka da nebi izvuko automata 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 23:29 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kao i prošle godine, Tokić na svom webshopu (samo danas) ima 50 % na redovne cijene uz plaćanje s Diners-om. 

 

Akumulatori su posebno zanimljivi jer ih vjerojatno u HR (pa i šire) ne možete dobiti po nižoj cijeni od ovih, pr.:

Varta Silver AGM 80 Ah / 800 A - 315x175x190 mm - 890 kn s popustom

Varta Silver obični 77 Ah / 780 A - 278x175x190 mm - 596 kn s popustom

I specifično za Mazdu 3 EFB - Varta EFB 65 Ah / 650 A - 232x173x225 - 577 kn s popustom

 

Popust bi trebao ići i na autodijelove za koje dobijete ponudu nakon upita, iako ne znam kakve su im inače cijene u odnosu na Autokrešu, Impex i ostale.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 8:56 (kiwi_91).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo Mercedes odbacuje Renault motore, u zamjenu dolaze motori od Geelya. Za A modele, dakle A, CLA i GLA.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Evo Mercedes odbacuje Renault motore, u zamjenu dolaze motori od Geelya. Za A modele, dakle A, CLA i GLA.

Jbt prvo je bio show kad se išlo na Francuze, sad kad krenu s Kinezima... Pa to će biti plaćanja misa po Hercegovini.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Evo Mercedes odbacuje Renault motore, u zamjenu dolaze motori od Geelya. Za A modele, dakle A, CLA i GLA.

 Zar su to uopce bili Renault motori? Zakleti ljubitelji Mercedesa su tvrdili da je samo blok od Renaulta a sve ostalo je Mercedes promjenio hahahahha 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
ivanoile kaže...

Evo Mercedes odbacuje Renault motore, u zamjenu dolaze motori od Geelya. Za A modele, dakle A, CLA i GLA.

 Zar su to uopce bili Renault motori? Zakleti ljubitelji Mercedesa su tvrdili da je samo blok od Renaulta a sve ostalo je Mercedes promjenio hahahahha 

 Pa stavili su svoj logo, sta bi ti vise?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čuli da aliexpress šalje preko Mađarske pa naručili par motora.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko kakva iskustva sa Kacher SE 5.100 ili 6.100 ? Koristio bi ga povremeno po kuci, 2x godisnje za auto, ovaj 6100 je noviji Ali, jel bolji ? Sad, cifra je ista ali garancija nije. 6.100 je trenutno u elipsu 2150kn dok je 5.100 isto oko 2150 ali u bauhausu, no bauhaus daje 5god garancije dok svi ostali 2.

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ima tko kakva iskustva sa Kacher SE 5.100 ili 6.100 ? Koristio bi ga povremeno po kuci, 2x godisnje za auto, ovaj 6100 je noviji Ali, jel bolji ? Sad, cifra je ista ali garancija nije. 6.100 je trenutno u elipsu 2150kn dok je 5.100 isto oko 2150 ali u bauhausu, no bauhaus daje 5god garancije dok svi ostali 2.

 

 

 Imas u lidlu za 700 kn parkside, isti k

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
hahhaajaads kaže...

Ima tko kakva iskustva sa Kacher SE 5.100 ili 6.100 ? Koristio bi ga povremeno po kuci, 2x godisnje za auto, ovaj 6100 je noviji Ali, jel bolji ? Sad, cifra je ista ali garancija nije. 6.100 je trenutno u elipsu 2150kn dok je 5.100 isto oko 2150 ali u bauhausu, no bauhaus daje 5god garancije dok svi ostali 2.

 

 

 Imas u lidlu za 700 kn parkside, isti k

Cekaj stvarno ? Sta je kacher tak precjenjen ?

 

Edit: bas gledam sad i ljudi po forumima vele da je stvarno slican kao i kacher za i vise nego duplo/troduplo manju cijenu... jedino kaj ga ne vidim trenutno sad za nekih 700kn (iako vidim da ga je bilo u katalogu po toj cijeni)

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 11:27 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
domac5 kaže...
hahhaajaads kaže...

Ima tko kakva iskustva sa Kacher SE 5.100 ili 6.100 ? Koristio bi ga povremeno po kuci, 2x godisnje za auto, ovaj 6100 je noviji Ali, jel bolji ? Sad, cifra je ista ali garancija nije. 6.100 je trenutno u elipsu 2150kn dok je 5.100 isto oko 2150 ali u bauhausu, no bauhaus daje 5god garancije dok svi ostali 2.

 

 

 Imas u lidlu za 700 kn parkside, isti k

Cekaj stvarno ? Sta je kacher tak precjenjen ?

 

Edit: bas gledam sad i ljudi po forumima vele da je stvarno slican kao i kacher za i vise nego duplo/troduplo manju cijenu... jedino kaj ga ne vidim trenutno sad za nekih 700kn (iako vidim da ga je bilo u katalogu po toj cijeni)

 Prije par tjedana je bio.. Prati kataloge od lidla bude opet

2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže..

 Šta to znači za prolaz ne prolaz na tehničkom? Ako izostavimo mogućnost da će se uvest neki zakon za to Nekad

 

 to znači da automobil zakonski NE smiješ voziti sam na popravak, već moraš pozvati službu za prijevoz vozila, jer ti je vozilo neispravno.

nekada je bio rok 7 do 15 dana da vozilo odvezeš na popravak no sad smatraju da čim vozilo nije prošlo na tehničom ne smiješ s njim na cestu...

nažalost...

 

ja sam prošle godine pao zbog amortizera, ali sam svejedno na svoju ruku odvezao vozilo u servis.

 

srećom u veljači sam kupio novo vozilo pa sam sad miran jedno vrijeme 

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice