Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.371
|
čitano: 13.544.770
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 

 Aaa, vidio sam to, da Koni ima u ponudi i set sa H&R oprugama, ali i mislio sam si da su pretvrde...

Ma ovdje u Zg-u te za svaku sitnicu hebu, mačje oko ako ti ispadne sa branika...

A mislim da na žalost ne paše, koliko vidim, paše mi sa opel agile, te suzuki splash i swift 3-ka, tako da ništa, ali hvala

Ma vidjet ću još...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 17:08 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

A sam kiler? Meni je na 147 propisao dolje desno na samom dnu i curilo je u onu "kadicu" ispod na drugu stranu i sve dok ju nismo na dizalicu stavili nismo mogli pronaći otkud curi.

 

I pretoplo je da bi vidio ikakve fleke samo tako. Stavi komad kartona ispod, mozda prije vidiš odakle curi.

 Zna se na samome brzom spoju kod hladnjaka gumica stisnuti, pa curi samo kad je auto na radnoj temperaturi. A seljaci isto znaju pokidati one cijevi koje idu preko nosača motora koje se moraju skinuti kad se distribucija radi. I ona špinica za ispust vode iz hladnjaka, zna zatajiti gumica unutra ak se prvi put koristila sad kad je radio distribuciju. Može bit 100 stvari. Može bit i kiler kabine, jer ima novijih modela vozila di kad on propiša, uopće se voda ne zadržava u kabini, ide di i voda od isparivača.

 

Moje iskreno mišljenje, reklamacija, nisu riješili probl do kraja. 

 

@1bit

 

Zaš ne eibach opet? Misliš da ćeš toliki peh imati da će opet puknuti?

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
 

@1bit

 

Zaš ne eibach opet? Misliš da ćeš toliki peh imati da će opet puknuti?

 Ma razmišljao sam i o tome, ali mi je to dost velika investicija, moram barem prednje opruge kupit, (zadnje su mi čitave) + cijena atesta, tj cca 350Kn set prednjih eibach opruga sa autodoc-a + 800Kn veliki atest i onda na kocu priče imam bolju upravljivost (fakat mogu potvrditi da auto bolje drži zavoje), ali mi je dosta tvrđi i lupa po grabama i ležećim što me srce boli (rađe bi ga doma ostavio i pješačio, nego ga tako vozio)...

Ceste u Zg-u su živi očaj i na taj njesra od asfalta je postavljen pun grad ležećih, koji niti su planski postavljeni, niti imaju svrhu, već se samo lova oprala na njima...

Tak da sigurno bi si složio bolji ovjes da ne živim u Zg-u...



A do sada sam dva puta prošao sa eibach oprugama na tehničkom i to veze sa zdravom pameti nema...

1. tehnički nakon kupnje auta sam mislio da neće skužit, jer se radi o eibach pro kit oprugama koje su crne, ali je ispitivač skužio natpis i odma skoči veselo ko da je pronašao zlato u rijeci išao pitat jel imam atest za opruge, rekao sam mu da nemam i pravio se blesav, da nemam pojma koje su opruge na autu, da sam friško kupio auto od prošlog vlasnika, te da mi prošli vlasnik nije ništa rekao da je išta ugrađivao i ajde pustio me, ali mi rekao da obavim atest...

2. tehnički sam skinuo zadnje opruge i vratio oem, prednje mi se nije dalo skidati, jer je više posla od zadnjih, a ne vide se iz grabe i tako sam otišao na tehnički na što sam dobio pohvalu od ispitivača kako sam friško ugradio nove opruge (jer se nisu ni zmazale još), ja se samo smješkam i kimam glavom (a u sebi mislim koji bedak, opruge su oem stare 12 godina...), a šta je još smješnije, auto mi je bio naprijed spušten za 30mm, a iza oem i fakat se i u vožnji osjeti kako je guzica uzdignuta, a i kad se čovjek zagleda, fakat se skuži razlika, ispitivač na tehničkom nije ništa skužio i normalno me pustio, još me i pohvalio kako održavam auto...
Normalno poslje tehničkog opet skidaj zadnje opruge, vraćaj eibach...

3. tehnički mi je sad pred zimu, da jedna prednja eibach opruga je pukla, tako da sam vratio sve oem i sa time sam zadovoljan, udobniji mi je auto na ovim lošim Zg cestama, jer sam ipak i na niskoprofilnim gumama oem profila 195/45R17
ali se ovaj tehnički sad barem ne trebam opterečivati sa oprugama...

Ma najgore mi je kad naletim na australopiteke od ispitivača na tehničkom koji je klip i karike vidio jedino na you tube-u, a jedine vijke na autu šrafao one od kotača i onda mi takav ispituje auto i donosi odluku je li tehnički ispravno ili ne...
Sa prošlim puntom mi je ispitivač ustanovio da mi lupa nešto na prednjem kraju i ja pitam: možete li mi reći što točno lupa, koji dio, rame, krajnik, ležaj kotača?
Kaže on: ne znam ja ništa, odite kod majstora, ja gledam, a ti Gospe, ko je tebe zaposlio...

Primjera radi, prošli punto sam koristio kao teretno vozilo, radnu mazgu, vozilo se dosta keramičkih pločica i propale su zadnje oem opruge, stisle su se barem 20/25mm, ali auto nije nigdje strugao i isto se kužila razlika u visini, te je kao takav prolazio bez problema sve tehničke preglede (i još uvijek prolazi), a na swifta dofuram eibach opruge koje spuštaju 30mm i nitko ne primjeti da je spušten, nego kad se uoči natpis eibach na oprugama, odmah pitanja je li atestirano

Ma iskreno već sam dosta uložio u auto, većinom preventivno promijenio dosta toga i rađe bi lovu za atest uložio u nešto drugo, nešto korisnije, pametnije i važnije stvari u životu
A i ne mogu se pomiriti sa time da atest košta više nego sve 4 nove opruge u trgovini, pa im i iz principa ne mislim toliko davat...

Na zadnjem tehničkom sam uočio da mi se malo muči ispitivač sa ručnom, ali je sve uredno prošlo a i osobno primjetim na strmijim uzbrdicama da moram jače potegnut ručnu da mi drži auto, te sam preventivno promijenio obje sajle od ručne.
Kod izmjene sam uočio da je jedna sajla oem, a druga mijenjana (od prijašnjeg vlasnika) i naravno problem je bio što je jedna duža, druga kraća, te jedan kotač blokira, a drugi blokira tek kad se skroz potegne ručna, tj kasni, a takve stvari poput sajli, amortizera, opruga...itd se uvijek trebaju mijenjati u paru...

Sad vrhunski grize ručna.
Pitam u tokiću za sajle, kažu mi: nismo nikada imali, niti ćemo ih imati
Reko svaka čast dečki osjećam se kao da vozim Rimčevu neveru, pa nema dijelova
Gledam auto Krešo imaju samo desnu, nemaju lijevu i niš, ugrabio sam 45% popusta na autodoc-u i naručio ate
Mada velim, prijašnje su bile ispravne, ali nisam bio zadovoljan sa njima...

Bila je nedavno isto akcija 40% na autodoc-u, pa sam naručio još par sitnica:
 
Evo prošli mjesec sam primjetio da mi lupka nešto na zadnjem kraju i prvo sam mislio da mi se nešto od stvari kotrlja po gepeku, ali i kad sam sve izvadio i dalje je lupkalo, pa sam detaljnije pregledao i skužio da mi je pukla ona zaštita na stražnjem desnom amortizeru, privremeno sam ovu žutu pur pjenu stisnuo sa vezicom, tako da se drži, ne pada dolje i služi svrsi, ali ću svejedno obje zaštite zamijeniti novima...

Amortizere prednje imam još oem, prva ugradnja monroe koji bi trebali biti drugačiji od ovih za obične verzije (tvornički tvrđi ovjes), uglavnom 13. godina je već na njima, prolaze uredno tehnički, ali bilo bi ih već vrijeme promijenit, pa gledam šta se nudi...
Bilstein ima svaka kumica sa placa na golfu, pa nekako više naginjem Koni-u, ali velim, imam osjećaj da će me hebat u zdrav mozak na tehničkom, jer nisu crni, nego narančasti...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Išao malo do Požege pa resetirao BC. Prije puta odem natočiti goriva i nagnem pištolj da natočim kad ono ostalo benzina u cijevi i ode po autu dok sam naginjao, uglavnom Fusso Coat netaknut, a očekivao sam da će ga skinut.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ramzocro-HCR kaže...
 

@1bit

 

Zaš ne eibach opet? Misliš da ćeš toliki peh imati da će opet puknuti?

 Ma razmišljao sam i o tome, ali mi je to dost velika investicija, moram barem prednje opruge kupit, (zadnje su mi čitave) + cijena atesta, tj cca 350Kn set prednjih eibach opruga sa autodoc-a + 800Kn veliki atest i onda na kocu priče imam bolju upravljivost (fakat mogu potvrditi da auto bolje drži zavoje), ali mi je dosta tvrđi i lupa po grabama i ležećim što me srce boli (rađe bi ga doma ostavio i pješačio, nego ga tako vozio)...

Ceste u Zg-u su živi očaj i na taj njesra od asfalta je postavljen pun grad ležećih, koji niti su planski postavljeni, niti imaju svrhu, već se samo lova oprala na njima...

Tak da sigurno bi si složio bolji ovjes da ne živim u Zg-u...



A do sada sam dva puta prošao sa eibach oprugama na tehničkom i to veze sa zdravom pameti nema...

1. tehnički nakon kupnje auta sam mislio da neće skužit, jer se radi o eibach pro kit oprugama koje su crne, ali je ispitivač skužio natpis i odma skoči veselo ko da je pronašao zlato u rijeci išao pitat jel imam atest za opruge, rekao sam mu da nemam i pravio se blesav, da nemam pojma koje su opruge na autu, da sam friško kupio auto od prošlog vlasnika, te da mi prošli vlasnik nije ništa rekao da je išta ugrađivao i ajde pustio me, ali mi rekao da obavim atest...

2. tehnički sam skinuo zadnje opruge i vratio oem, prednje mi se nije dalo skidati, jer je više posla od zadnjih, a ne vide se iz grabe i tako sam otišao na tehnički na što sam dobio pohvalu od ispitivača kako sam friško ugradio nove opruge (jer se nisu ni zmazale još), ja se samo smješkam i kimam glavom (a u sebi mislim koji bedak, opruge su oem stare 12 godina...), a šta je još smješnije, auto mi je bio naprijed spušten za 30mm, a iza oem i fakat se i u vožnji osjeti kako je guzica uzdignuta, a i kad se čovjek zagleda, fakat se skuži razlika, ispitivač na tehničkom nije ništa skužio i normalno me pustio, još me i pohvalio kako održavam auto...
Normalno poslje tehničkog opet skidaj zadnje opruge, vraćaj eibach...

3. tehnički mi je sad pred zimu, da jedna prednja eibach opruga je pukla, tako da sam vratio sve oem i sa time sam zadovoljan, udobniji mi je auto na ovim lošim Zg cestama, jer sam ipak i na niskoprofilnim gumama oem profila 195/45R17
ali se ovaj tehnički sad barem ne trebam opterečivati sa oprugama...

Ma najgore mi je kad naletim na australopiteke od ispitivača na tehničkom koji je klip i karike vidio jedino na you tube-u, a jedine vijke na autu šrafao one od kotača i onda mi takav ispituje auto i donosi odluku je li tehnički ispravno ili ne...
Sa prošlim puntom mi je ispitivač ustanovio da mi lupa nešto na prednjem kraju i ja pitam: možete li mi reći što točno lupa, koji dio, rame, krajnik, ležaj kotača?
Kaže on: ne znam ja ništa, odite kod majstora, ja gledam, a ti Gospe, ko je tebe zaposlio...

Primjera radi, prošli punto sam koristio kao teretno vozilo, radnu mazgu, vozilo se dosta keramičkih pločica i propale su zadnje oem opruge, stisle su se barem 20/25mm, ali auto nije nigdje strugao i isto se kužila razlika u visini, te je kao takav prolazio bez problema sve tehničke preglede (i još uvijek prolazi), a na swifta dofuram eibach opruge koje spuštaju 30mm i nitko ne primjeti da je spušten, nego kad se uoči natpis eibach na oprugama, odmah pitanja je li atestirano

Ma iskreno već sam dosta uložio u auto, većinom preventivno promijenio dosta toga i rađe bi lovu za atest uložio u nešto drugo, nešto korisnije, pametnije i važnije stvari u životu
A i ne mogu se pomiriti sa time da atest košta više nego sve 4 nove opruge u trgovini, pa im i iz principa ne mislim toliko davat...

Na zadnjem tehničkom sam uočio da mi se malo muči ispitivač sa ručnom, ali je sve uredno prošlo a i osobno primjetim na strmijim uzbrdicama da moram jače potegnut ručnu da mi drži auto, te sam preventivno promijenio obje sajle od ručne.
Kod izmjene sam uočio da je jedna sajla oem, a druga mijenjana (od prijašnjeg vlasnika) i naravno problem je bio što je jedna duža, druga kraća, te jedan kotač blokira, a drugi blokira tek kad se skroz potegne ručna, tj kasni, a takve stvari poput sajli, amortizera, opruga...itd se uvijek trebaju mijenjati u paru...
Sad vrhunski grize ručna.
Pitam u tokiću za sajle, kažu mi: nismo nikada imali, niti ćemo ih imati
Reko svaka čast dečki osjećam se kao da vozim Rimčevu neveru, pa nema dijelova
Gledam auto Krešo imaju samo desnu, nemaju lijevu i niš, ugrabio sam 45% popusta na autodoc-u i naručio ate
Mada velim, prijašnje su bile ispravne, ali nisam bio zadovoljan sa njima...

Bila je nedavno isto akcija 40% na autodoc-u, pa sam naručio još par sitnica:
 
Evo prošli mjesec sam primjetio da mi lupka nešto na zadnjem kraju i prvo sam mislio da mi se nešto od stvari kotrlja po gepeku, ali i kad sam sve izvadio i dalje je lupkalo, pa sam detaljnije pregledao i skužio da mi je pukla ona zaštita na stražnjem desnom amortizeru, privremeno sam ovu žutu pur pjenu stisnuo sa vezicom, tako da se drži, ne pada dolje i služi svrsi, ali ću svejedno obje zaštite zamijeniti novima...

Amortizere prednje imam još oem, prva ugradnja monroe koji bi trebali biti drugačiji od ovih za obične verzije (tvornički tvrđi ovjes), uglavnom 13. godina je već na njima, prolaze uredno tehnički, ali bilo bi ih već vrijeme promijenit, pa gledam šta se nudi...
Bilstein ima svaka kumica sa placa na golfu, pa nekako više naginjem Koni-u, ali velim, imam osjećaj da će me hebat u zdrav mozak na tehničkom, jer nisu crni, nego narančasti...

 Svugdje su ceste grozne... Ja nisam niš stavljao na svoje aute jer nema smisla. Mislio sam na trulu višnju, ali znam da će uništiti auto po našim cestama. Meni eto na astri nakon 7god ošli seleni na vilicama, i povraća mi se što moram to raditi... A sve stock. I raspali mi se protection kitovi, znači naprijed bi sve trebao rastaviti doslovno, gadi mi se. A sve zbog naših divnih rupičastih cesta koji se asfaltiraju tu i tamo samo kad su izbori. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja samo čekam da mi ode gewinda, mislim da je reparacija 150E po jednoj jer se mora slati u KW i onda na to još ide poštarina.

 

PS edit

 

Pogrešna cijena

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 22:07 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Išao malo do Požege pa resetirao BC. Prije puta odem natočiti goriva i nagnem pištolj da natočim kad ono ostalo benzina u cijevi i ode po autu dok sam naginjao, uglavnom Fusso Coat netaknut, a očekivao sam da će ga skinut.

 Mizerna potrosnja za takav auto. Stvarno odlicno.

 

1bit- nisam skuzio tebe muci jer ti opruge nisu crne boje? Ako si u zagrebu ili blizu zagreba javi mi se i ja ti na poslu plastificiram opruge u crnu boju i nemas problema... 

EDIT: Sad sam procitao cijeli post tako da ovo zanemari.....

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 22:11 (omomomomoomm).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

A sve zbog naših divnih rupičastih cesta koji se asfaltiraju tu i tamo samo kad su izbori. 

 

lako za ceste, ovi ležeći policajci kaj se u zg. u zadnje vrijeme postavljaju graniče sa kriminalom.. ne znam dali su takvi i po ostatku hr.

 

ramzocro-HCR kaže...

Meni eto na astri nakon 7god ošli seleni na vilicama, i povraća mi se što moram to raditi...

 

 ja sam na preludi u 9 godina, prodana sa ~250k km, samo balans štangice zadnjeg sway bara promijenio, nikada ni jednog problema sa ovjesom.. a one stare ležeće se prelazilo u 4. brzini.. legendaran auto 

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel probao tko Rain x za stakla?vrijedi li to sta? Ima u tokicu za male pare..

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja probao, meni je to živo sranje. Stavio na panoramu i šajbu prednju/zadnju. Za pet dana prestalo odbijati vodu, radije našpricam BSD.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Onda i ja ostajem na BSD. Mislim da je taj BSD najbolji izbor ulozeno/dobiveno.

PSN:Tomislav025
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Rain X je dobar par dana a onda kad prestane djelovat samo ga razvlačiš po staklu i ostavlja mrlje. Sealanti za staklo poput Meguiars Perfect Clarity Sealant, Angelwax H2GO, Gyeon Q2 QuickView, Wolf's Nano Glass Sealant, Gtechniq G1 su svi odlični. Na staklu se mogu koristiti i neki klasični sealanti npr Turtle Wax Ice Seal n Shine, Meguiars Hybrid Ceramic Wax, P&S Bead Maker... Večina keramičkih premaza za lak se može koristiti i na staklu, postoje posebni kerački premazi samo za staklo, no skuplji su, potrebna je priprema površine i zahtijevniji su za nanošenje. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma spricat cu BSD na stakla kao i do sad.  Luka ti si koristio ovaj sonax ceramic detailer? Kako ti se cini? Jel ima smisla sa BSD prijeci na taj ceramic detailer jer mi je boca BSD skoro prazna pa moram nesto kupiti.  

 

Sto koristite za alcantaru. Sjedala su mi kombinacija koza/alcantara.  Znaci standard koza na bocnim djelovima a alcantara na sredini. Nemam nikakvih mrlja ili zaprljanja ali bi ih sa necim malo ocistio... sto preporucate???

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ma spricat cu BSD na stakla kao i do sad.  Luka ti si koristio ovaj sonax ceramic detailer? Kako ti se cini? Jel ima smisla sa BSD prijeci na taj ceramic detailer jer mi je boca BSD skoro prazna pa moram nesto kupiti.  

 

Sto koristite za alcantaru. Sjedala su mi kombinacija koza/alcantara.  Znaci standard koza na bocnim djelovima a alcantara na sredini. Nemam nikakvih mrlja ili zaprljanja ali bi ih sa necim malo ocistio... sto preporucate???

 Efekt isti kao sa BSD-om, malo se lakše maže i nešto duže traje, al kad razmisliš da možeš uzed 2 boce BSD-a za cijenu jedne boce Ceramica baš i nisam siguran da li se isplati ili ne.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa što kažete na ovaj autić? Djeluje mi kao dobra ponuda

130 HP

160k km

6k EUR

godište ne znam još

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Keops kaže...

Ekipa što kažete na ovaj autić? Djeluje mi kao dobra ponuda

130 HP

160k km

6k EUR

godište ne znam još

 

 Neredizajn i 318i, ne vrijedi 6k€ nit da ima najbolju opremu na planeti, a kak gledam slike pretpostavljam da je oprema klot.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Keops kaže...

Ekipa što kažete na ovaj autić? Djeluje mi kao dobra ponuda

130 HP

160k km

6k EUR

godište ne znam još

 

 Benga, dizel, oprema? Vidim da nije lci pa je vjv 05-07

#fsb
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bilo pakleno danas bome u zgu.

 

Nek se nađe i truloj višnji koji kilometar neplanirani 

 

Znači znao sam da kompresor klime nije najbolji, jer je znao puštat čudne zvukove, ali nisam se zamarao time previše. I lijepo u povratku čujem na naplatnima čudan neki ritam uz muziku, smanjim radio, idem ugasit klimu, sve mi je bilo jasno. Još se čudim kak me na naplatnima svi čudno gledaju 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Bilo pakleno danas bome u zgu.

 

 

 Danas je jos i dobro kak je bilo jucer. Krenem prema Bistri nekad oko 5 popodne, taman pri ulasku na autocestu prikaze 45 stupnjeva, danas po prognozi je trebalo bit bolje ali sva sreca pa je bilo naoblake i nije se penjala tak visoko 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 23:17 (hahhaajaads).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

 

 Sto koristite za alcantaru. Sjedala su mi kombinacija koza/alcantara.  Znaci standard koza na bocnim djelovima a alcantara na sredini. Nemam nikakvih mrlja ili zaprljanja ali bi ih sa necim malo ocistio... sto preporucate???

Colourlock ili Sonax. Postoje jaki i blagi čistači,ako nemaš mrlja valjda će ti blagi biti dovoljan. Koristiti četkicu namijenjenu baš za kožu. Nakon čišćenja naneseš losion koji će osvježiti kožu, bolje će izgledati, prljavština se neće toliko hvatati i sljedeće čišćenje će biti lakše. Colourlock ima dobar set u kojem dobiješ sve što ti treba(sredstvo za čišćenje, četka, losion, aplikator za losion). Colourlock su specijalizirani za kožu i alkantaru i imaju hrpu proizvoda koje ćeš možda nekad zatrebati pa izgooglaj što sve imaju. Sonax također ima sličan kit za kožu pa i njih možeš provjeriti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 2:02 (dtdtdt).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jebote potres sad nemrem spavat više.. 

 

Već sam prije pitao al sam jučer opet imao priliku isprobat. Uglavnom, bilo mi je čudno da mi auto nede preko 190. Doslovce stoji na 190 gas do poda u 6. i 4500-5000rpm. I jučer na 190 spustim u 5. i na 5500rpm i ode mali na 200 bez muke. Znači sa 6. ne mogu preko 190. Jel to normalno? Mazda 6 G165.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Budući da je na velikom broju automobila 6. brzina koncipirana kao "ekonomična" brzina (za krstarenje), sasvim normalno.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

Jebote potres sad nemrem spavat više.. 

 

Već sam prije pitao al sam jučer opet imao priliku isprobat. Uglavnom, bilo mi je čudno da mi auto nede preko 190. Doslovce stoji na 190 gas do poda u 6. i 4500-5000rpm. I jučer na 190 spustim u 5. i na 5500rpm i ode mali na 200 bez muke. Znači sa 6. ne mogu preko 190. Jel to normalno? Mazda 6 G165.

 Auto u svakom slučaju ima više snage na kotačima u 5. nego 6. brzini, a pošto benzinac viče snagu "iz okretaja" onda je sve ovo logično.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

moj kozlić (ime od milja za Ignis) ti u 5. na 2000 o/min ima kazalku da dodiruje 80 km/h, dakle na 6000 o/min bi trebao ići 235...

 

u 3. ga mogu razvući na 130+ km/h (135 po brzinomjeru, nisam gledao GPS)....

 

u 4. bi trebao ići na maksimalnu brzinu od 170 km/h...

 

a ja imam 172 po GPSu u 5-oj ?!?! nekih 4300 o/min...

 

znači maksimalnu snagu od 90 KS ima na 6000 o/min, na 6200 o/min lupa blokada...

 

kako je visok autić i kratak/rezan, aerodinamika mu nije najjača, pa mi je čudno da sam uspio par puta postići najveću brzinu u 5. .....

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Runflat gume + prazan gepek + neudobnija voznja + skuplje

ili

obicne gume + repair kit u gepeku + udobnija voznja

?

 

jel ima jos koji parametar?


u oba slucaja guma je za smece ako se probusi i vozi neko vrijeme s njom.

trenutno imam RF ljetne (Conti) i obicne zimske (Bridgestone), nisam jos probao obicne ljetne pa ne znam tocno kolka je razlika u generalnoj udobnosti (zimska je bucna sama po sebi pa dojam nije 100%).

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 16:07 (nixass).
3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Obične + HAK pretplata i mirna Bosna

RFT lošije sposobine, bučnije i skuplje tako da sam ja prvo prilikom zamjenio..

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Osim auta, tu je sada i motor. I najzesce od svega, i motor je mat crna + karbon kao i auto. Doduše dok je na autu krov u foliji i retrovizori dipani u karbon, na motoru je ovo pravi karbom tih dva tri dijela. Također original akrapovic je, nije aliexpress izdanje tako da je i zvuk prelijep,  a dobio sam i original auspuh ako mi je bucno ovo

Tražio sam z750 i eto na kraju još bude mat crni 

 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 7:21 (sstrmi).
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Poz, doletio mi je kamenčić u vjetrobransko staklo i nastala je sitna rupica, u servisu vele da je samo krhotina i da ne ne popravlja to. Ali primjetio sam kad perem auto da ostaje voda u toj krhotini te se bojim da zimi se to ne proširi i pukne cijelo staklo. I postoje po staklu još neka oštečenja od prijašnjeg vlasnika, neke vrlo sitne točkice koje se vide na suncu i baš smeta, dal je moguće to ispolirati i dal se prednje staklo da polirat? Izgleda kao da su nekome letile iskre od fleksa ili nešto tako po cijelom staklu.. Ili da osiguram staklo i ciglu kroz staklo pa nek mjenjaju

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi to ispunio setom za krpanje stakla. Moguće da je netko brusio blizu pa je otišlo po staklu, to ti možda može skinuti IronX.  

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 8:19 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Čestitam na kupnji! Koliko vidim nema ABS ili ? 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice