Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.197.475
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čim nije crno zajebavati će.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Uskoro bih i ja trebao raditi mali servis na autu, pa da li mi možete preoručiti da li uzeti Total ili Mobil ulje sa linka? Do sada je uvijek išao Total 5w40, ali nije velika razlika u cijeni, a ne znam da li je Mobil kvalitetnije ulje, a niije velika razlika u cijeni. Mijenjam ulje svakih cca 8000 km jer toliko napravim godišnje. Nisam siguran što se dobije ako se stavi "skuplje" tj. kvalitetnije ulje, pretpostavljam da bolji odradi svoj "posao", ali sigurno još za nešto postoji razlika. Hvala

 

http://motorna-ulja.hr/proizvod/total-quartz-9000-5w-40-5l/

 

http://motorna-ulja.hr/proizvod/mobil-super-3000-x1-5w-40-5l/

 Nista sto ces primijetiti ikad.... Slobodno uzmi jeftinije.....

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakvo je Grawe osiguranje? Prijatelj je dobio dobru ponudu za kasko.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Jel zna netko da li za Koni STR.T amortizere treba raditi homologaciju?
INFO

 


Koni str.t su jeftinije od Bilstein-a b4, za b4 znam da ne treba, za b6 već treba...

 

Imam feeling da čim ovi na tehničkom vide da amortizeri nisu crni, odma pitaju di je atest...
A niti su gewinde, niti amortizeri imaju štelanje tvrdoće...

 Ja ih imam vec 3 godine, samo imam druge opruge. Nikad problema na tehnickom tho.

Di2 & EPS FTW!
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Za filter kabine mozete uzeti trajni koji se moze prati u sudjerici. Pa jednom tromjesecno izvadite i operete.
Em je povoljnije i bolje filtriranje, em je uvjek cist (ako redovno odrzavate).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kamenčić mi pogodio vjetrobransko staklo i nakon par sati sam dobio liniju od nekih 30,40cm, i trebalo bi sada promijentii staklo.

Jel imate neke preporuke servisa koje se bave time u Slavoniji(Osijek-Sl.Brod potez)?  - Znam za Kristal Os, JAS Auto Stakla i Car Glass Sl.Brod, no nemam prijasnjih iskustava. 

Staklo sam mislio uzeti Pilkington, ali bitno mi je da se dobro postavi i zabrtvi. Auto je BMW F30 pa ako ste vec mijenjali, slobodno preporucite i drugo staklo. 

 

hvala

Who cares anyway.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Ja ih imam vec 3 godine, samo imam druge opruge. Nikad problema na tehnickom tho.

 To mi je drago čuti

A što znači druge opruge, aftermarket oem replacement ili ove šta spuštaju vozilo?

Nisi ništa atestirao?


Ma meni se neda opće sa njima prepucavati ako me krenu zahebavat oko toga, kako da ja tam nekoga uvjerim da narančasti amortizeri nisu gewinde i da se ne štelaju nikak da bi odstupale od oem-a...
Tj kako opće uvjeriti ispitivača da je u krivu? haha


EDIT:
Čitatelj nam se izgleda nije cijepio na vrijeme:

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2021 20:39 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...


EDIT:
Čitatelj nam se izgleda nije cijepio na vrijeme:
 

 Vjerojatno nekom od moderatora koji je trazio novi auto predlozio 12 godina starog Yarisa

-
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kakvo je Grawe osiguranje? Prijatelj je dobio dobru ponudu za kasko.

 

 

Ja s njima imam dobra iskustva kad sam bio imao nesreci u kojoj je krivac bio njihov osiguranik. Isplatili, po meni, fer cijenu za stetu i ozljedu, bez previse natezanja. A sad kakvi su po pitanju kaska, ne bih znao, ali meni su u dobrom sjecanju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2021 1:33 (gamer34).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
res03pem kaže...

Kamenčić mi pogodio vjetrobransko staklo i nakon par sati sam dobio liniju od nekih 30,40cm, i trebalo bi sada promijentii staklo.

Jel imate neke preporuke servisa koje se bave time u Slavoniji(Osijek-Sl.Brod potez)?  - Znam za Kristal Os, JAS Auto Stakla i Car Glass Sl.Brod, no nemam prijasnjih iskustava. 

Staklo sam mislio uzeti Pilkington, ali bitno mi je da se dobro postavi i zabrtvi. Auto je BMW F30 pa ako ste vec mijenjali, slobodno preporucite i drugo staklo. 

 

hvala

 Nikad nisam mjenjao staklo, ali znam da je Carglass najskuplji i da uzimaju stakla od Kristala, tako da bi njih preskočio. 

Lp

#fsb
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
res03pem kaže...

Kamenčić mi pogodio vjetrobransko staklo i nakon par sati sam dobio liniju od nekih 30,40cm, i trebalo bi sada promijentii staklo.

Jel imate neke preporuke servisa koje se bave time u Slavoniji(Osijek-Sl.Brod potez)?  - Znam za Kristal Os, JAS Auto Stakla i Car Glass Sl.Brod, no nemam prijasnjih iskustava. 

Staklo sam mislio uzeti Pilkington, ali bitno mi je da se dobro postavi i zabrtvi. Auto je BMW F30 pa ako ste vec mijenjali, slobodno preporucite i drugo staklo. 

 

hvala

Ja sam radio kod JAS-a, malo teži za dogovor ali napravio mi je sve korektno, znači sve plastike lijepo vratio i ništa nije oštetio. 

S Kristalom imam loša iskustva, pokidali plastiku kod brisača i pogubile neke poklopce koji prekrivaju vijke, što se mene tiče nikad više.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Netko bio u posjetu.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi sto kupiti zeni za 40tkn. Rega na peugeotu nam vrijedi jos cca 40dana i do onda moram nesto pronaci. 

 

Znaci 95% voznja po zagrebu,kratke relacije.  Standardna prica posao,vrtic,ducan itd...  peugeot benzinac je to vrhunski obavljao. Motor jos uvijek radi bez poteskoca ali ostatak auta je u uzasnom stanju. 

 

Kakvi su hyiundai 1.2 benzinci? Mislil da bi najpametniji izbor bio nesto iz B segmenta benzinac. Dizel ne dolazi u obzir...

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
res03pem kaže...

Kamenčić mi pogodio vjetrobransko staklo i nakon par sati sam dobio liniju od nekih 30,40cm, i trebalo bi sada promijentii staklo.

Jel imate neke preporuke servisa koje se bave time u Slavoniji(Osijek-Sl.Brod potez)?  - Znam za Kristal Os, JAS Auto Stakla i Car Glass Sl.Brod, no nemam prijasnjih iskustava. 

Staklo sam mislio uzeti Pilkington, ali bitno mi je da se dobro postavi i zabrtvi. Auto je BMW F30 pa ako ste vec mijenjali, slobodno preporucite i drugo staklo. 

 

hvala

 Prije nekih godinu dana mijenjao staklo na Focusu, Kristal Auto Stakla na Čepinskoj. Super zadovoljan. Tako da moja preporuka za njih.

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

A Suzuki Splash? 

 

ima ih dosta sada, 1.2 mašinica je odlična...

 

ili Swift ? ima ih i jeftinijih, ali s preko 200.000 km...

 

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja ću uvijek svima za gradsku vožnju preporučiti Swifta. Imao sam benzinjaru 1.2 sa 94KS, kraj 2013.god, prvi vlasnik. Oko 6l/100km mi je trošio, većina gradska vožnja po ZG-u. Nikad nikakvih kvarova, malo troši, lijepo se vozi, mjenjač i sve komande lagane i ugodne. Od minusa je to što je bučniji pri većim brzinama i nema neki prtljažnik, stanu 2 gajbe pive i toeto. Svog sam sa 92 000 prodao za 45 000 kn. Vidim

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

A što znači druge opruge, aftermarket oem replacement ili ove šta spuštaju vozilo?

Nisi ništa atestirao?


EDIT:
Čitatelj nam se izgleda nije cijepio na vrijeme

 Uz ovaj paket se dobije plavi H&R set opruga, bio mi je pretvrd, pa sam uzeo od HP3 prednje opruge i ostavio H&Rove na zadnjim kotacima. Nisam nista atestirao, ali ako te muci boja, ne znam jel pase crni Koni set za Abarth. To je ako se ne varam isto STR.T samo sto je OEM crni.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pogledat cu i swifta. To nebi trebao biti los auto. Japanski atmosferac bi trebao biti relativno pouzdan. 

 

 

PSN:Tomislav025
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto Krešo opet ima 40% na diskove i pločice. Koje mi preporučujete da uzmem za Mazdu 6 karavan 2017? Želim kvalitetnu stvar. 

 

https://www.autokreso.hr/kategorija-proizvoda/ostali-proizvodi/kocnice/disk-kocioni-1/?fbclid=IwAR3y4oj814SIFdOc_TXqVapYwwBIkKdvuzUv8Tnl3RrMp60gkTPerpXjC0s

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ljudi sto kupiti zeni za 40tkn. Rega na peugeotu nam vrijedi jos cca 40dana i do onda moram nesto pronaci. 

 

Znaci 95% voznja po zagrebu,kratke relacije.  Standardna prica posao,vrtic,ducan itd...  peugeot benzinac je to vrhunski obavljao. Motor jos uvijek radi bez poteskoca ali ostatak auta je u uzasnom stanju. 

 

Kakvi su hyiundai 1.2 benzinci? Mislil da bi najpametniji izbor bio nesto iz B segmenta benzinac. Dizel ne dolazi u obzir...

 possessed by Čitatelj

Civic/Corolla/Auris, benzinci 1.5/1.33 ili 1.5/1.8 hibridi.

Ako trebas manji automobil, koji je relativno nepoderiv, imas Yarisa sa 1.4d4d dizelom...

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
omomomomoomm kaže...

Ljudi sto kupiti zeni za 40tkn. Rega na peugeotu nam vrijedi jos cca 40dana i do onda moram nesto pronaci. 

 

Znaci 95% voznja po zagrebu,kratke relacije.  Standardna prica posao,vrtic,ducan itd...  peugeot benzinac je to vrhunski obavljao. Motor jos uvijek radi bez poteskoca ali ostatak auta je u uzasnom stanju. 

 

Kakvi su hyiundai 1.2 benzinci? Mislil da bi najpametniji izbor bio nesto iz B segmenta benzinac. Dizel ne dolazi u obzir...

 possessed by Čitatelj

Civic/Corolla/Auris, benzinci 1.5/1.33 ili 1.5/1.8 hibridi.

Ako trebas manji automobil, koji je relativno nepoderiv, imas Yarisa sa 1.4d4d dizelom...

 

 

 A ukoliko treba više mjesta Ford S-Max, jel?  

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

Auto Krešo opet ima 40% na diskove i pločice. Koje mi preporučujete da uzmem za Mazdu 6 karavan 2017? Želim kvalitetnu stvar. 

 

https://www.autokreso.hr/kategorija-proizvoda/ostali-proizvodi/kocnice/disk-kocioni-1/?fbclid=IwAR3y4oj814SIFdOc_TXqVapYwwBIkKdvuzUv8Tnl3RrMp60gkTPerpXjC0s

Popusti na Kreši su često lažni i to je zaprava standardna cijena, pogledaj na Impexu koji je često jeftiniji i ima veću ponudu. Gledaj TRW, ATE i Textar.

Danas odradio atest ispuha, platio 260kn pa sada čekam da dođe rješenje, koliko se otprilike čeka? Uz to sam pokupio finu špenu veliku kao palac pa se nadam da nije probušila gumu ali za sada ništa ne pušta

 

PS

 

Je li se gleda novi auto ili polovni?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 16:23 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

za 40tkn se da nac solidan V GTI

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Treba ženi za school run ovaj preporuči ubijenu peticu gti koja ni nova nije valjala

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam prije 3 tjedna čekao 10 dana, ali je u pitanju bio veliki atest. Mali atest obicno bude kroz 2 dana

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

za 40tkn se da nac solidan V GTI

 Neka uz auto uzme i rezervni motor 

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

pozz, imam seat leona fr verziju 2014. god. i već mjesecima se borim sa rashladnom tekućinom.. curi i curi van. prva sumnja je bila onaj mali hladnjak što im je kao mana svima, zamjenjen i stavljen orginalni i dalje pušta. Zamjenjen i termostat i nema pomaka. Jučer sam napravio veliki servis i vele da je puštalo iz pumpe i da se vidi da je brtva otisla kvragu. Danas ujutro upalim auto i opet crvena lampica i nema vode u posudi ali ovaj put nisam vidio ništa mokro pod autom. Natočio posudu do max i kako sam točio tako je polako čvapkalo na pod. Jel ima iko ideju šta od rashladnog sustava još ima da treba zamjeniti ili što bi moglo otić? Hvala unaprijed

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

pozz, imam seat leona fr verziju 2014. god. i već mjesecima se borim sa rashladnom tekućinom.. curi i curi van. prva sumnja je bila onaj mali hladnjak što im je kao mana svima, zamjenjen i stavljen orginalni i dalje pušta. Zamjenjen i termostat i nema pomaka. Jučer sam napravio veliki servis i vele da je puštalo iz pumpe i da se vidi da je brtva otisla kvragu. Danas ujutro upalim auto i opet crvena lampica i nema vode u posudi ali ovaj put nisam vidio ništa mokro pod autom. Natočio posudu do max i kako sam točio tako je polako čvapkalo na pod. Jel ima iko ideju šta od rashladnog sustava još ima da treba zamjeniti ili što bi moglo otić? Hvala unaprijed

 Ako na autu nije obavljen veliki servis lako moguće da je vodena pumpa, ona je poznata da crkava izmeću 120k i 150k km.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...
Stane256 kaže...

pozz, imam seat leona fr verziju 2014. god. i već mjesecima se borim sa rashladnom tekućinom.. curi i curi van. prva sumnja je bila onaj mali hladnjak što im je kao mana svima, zamjenjen i stavljen orginalni i dalje pušta. Zamjenjen i termostat i nema pomaka. Jučer sam napravio veliki servis i vele da je puštalo iz pumpe i da se vidi da je brtva otisla kvragu. Danas ujutro upalim auto i opet crvena lampica i nema vode u posudi ali ovaj put nisam vidio ništa mokro pod autom. Natočio posudu do max i kako sam točio tako je polako čvapkalo na pod. Jel ima iko ideju šta od rashladnog sustava još ima da treba zamjeniti ili što bi moglo otić? Hvala unaprijed

 Ako na autu nije obavljen veliki servis lako moguće da je vodena pumpa, ona je poznata da crkava izmeću 120k i 150k km.

 Nije baš da si pročitao što je kolega napisao. 

8 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

A sam kiler? Meni je na 147 propisao dolje desno na samom dnu i curilo je u onu "kadicu" ispod na drugu stranu i sve dok ju nismo na dizalicu stavili nismo mogli pronaći otkud curi.

 

I pretoplo je da bi vidio ikakve fleke samo tako. Stavi komad kartona ispod, mozda prije vidiš odakle curi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice