Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.763
|
čitano: 13.887.134
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mersimh kaže...
hahhaajaads kaže...
passat kaže...
hahhaajaads kaže...

Danas mi se nakon gasenja auta ventilator (od kilera) vrtio jos 5 minuta. Sad malo gledam na googlu i citam da moze bit zbog prekida regeneracije DPFa, zbog neispravnog termostata a neki kazu da je normalno. Auto se vozi 70% u gradu, motor je bio na svojoj radnoj temperaturi i bilo je ukljuceno grijanje. Vise me vuce da je bio prekid regeneracije DPFa, jer se auto koristi za kratke relacije.  Imate kakve prijedloge sta probat, pregledat ? A regeneracija DPFa se radi na otvorenoj cesti pri 4 brzini i 2-2500 okretaja jel tako ?

 Koji auto?

Regeneracija se radi kad god to racunalo odluci. A ako je filter pun, onda je najbolje cuvati iznat 2000 rpma konstantno dok on ne odluci da ce pocet s regeneracijom, nije bitno u kojoj si brzini.

Ako vec nema lampica, onda mozes na boardu vidjet kad trenutna potrosnja naglo skoci da je krenuo s regeneracijom.

 ford cmax 1.6 tdci 85kw (2011). Koliko sam gledao po netu, nema lampice za regeneraciju DPFa. Na potrosnju nisam obracao paznju, znam da je prosjecna oko 7 po gradu, kad stavim tempomat na 130 (6 brzina sto je nekih 2100 obrtaja) onda drzi na ~4.5-5. Tak i tak sutra idem na jedan duzi trip tak da cu ga ispuhat... hvala u svakom slucaju^^

 moj poslovni auto ford transit connect isti motor 2017 godiste,znaci dusu mu svaki dan vadim na A6 170 do 180km/h i ne upali se tako vent kad stanem,a nekad malo idem kroz grad od naloga do naloga i parkiram,ugasim auto a on huci jos uvijek sav ko da umire,to mozda kod forda normala,kako mu ćefne

vjerovatno neka slucajnost, sad sam malo odvozio i normalno ugasio i vent se isto ugasio, potrosnja je ujutro bila povecana kad sam vidio na kompu i 99% vjerujem da je radio regeneraciju... sutra ce on napravit regeneraciju, i to dvaput kak ga budem vuko 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
thedream kaže...

Neka preporuka AGM akumulatora za E92 320i (2009), bez da se onesvijestim od cijene? Može i link na trgovinu.

 

Sto taj BMW ima start stop??

Ako hoces top klasu gledaj Yuasu, Exide, eventualno Fiamm. Al jbga ti bome i kostaju, ispod 1000kn nema sanse da prodes.

A od ostalih ja imam dobra iskustva s TQ, u radnom kombiju dizlu trajao cca 4god. uz puno paljenja i nikad nije nadopunjavan ili ista. Bas jucer riknuo, mada je ono dijagnosticko oko jos bilo zeleno pa ga se mozda i mogao spasti jos neko vrijeme.  Al nema smisla zahebavat se kad treba za posao pa sam ga zamijenio s CIAK starterom, bas me zanima kakv ce on bit.

A u svom autu isto trenutno imam TQ, zasad drzi preko 2 i pol godine s tim da ga se isto ne stedi, puno kratkih relacija, startanja i nikad nije na punjacu.

Ima, ima. Stalno ga isključujem na gumb, živcira me više. Mislim da mi je netko bio rekao još prije kupnje auta da se za F30 može na kompu isključit, a za E90 ne, pojma nemam. Baš ću vidjeti. Ako ne koristim, ko ga jbe..

 

A računam onda tako ajd, 200 eura.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Ima, ima. Stalno ga isključujem na gumb, živcira me više. Mislim da mi je netko bio rekao još prije kupnje auta da se za F30 može na kompu isključit, a za E90 ne, pojma nemam. Baš ću vidjeti. Ako ne koristim, ko ga jbe..

 

A računam onda tako ajd, 200 eura.

 

Za 200 eur uzmes top klasu namijenjenu za taj auto (npr. ovo), ali ako ne koristis start stop mozda bi i neki manji aku bio cisto dovoljan, samo bitno da je namijenjen za vece struje punjenje koju su kod auta sa start-stopom. Al neka netko pametnije i upuceniji da savjet vezan uz to. Ali ako ti nije zao love, uzmes onaj koji je propisan i prst u uho.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 Niti jedan nece drzat koliko original, moze biti isti model, sve isto, ali nece drzat tolko.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

 Niti jedan nece drzat koliko original, moze biti isti model, sve isto, ali nece drzat tolko.

 Hvala Bogu, original na fiatu je držao godinu dana i krepao, svi drugi aftermarket su držali duže, barem 3/4 godine...


EDIT:
OT:
Kako da sa 21 godinom objasniš prometnom policajcu da si vozač McLarena, kad si u njegovim očima i po Hr zakonu mladi vozač početnik, opasnost na cesti

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 11:05 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iz moga iskustva policija je opasnost na cesti. 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuku za custom tepihe za auto? Trenutni su mi već stari i ofucani pa bi uzeo neke nove, ne-original po mjeri.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

Preporuku za custom tepihe za auto? Trenutni su mi već stari i ofucani pa bi uzeo neke nove, ne-original po mjeri.

 KLIK

Origin/Steam/YouTube : Dom1natoRRR
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nakon koliko KM je potrebno mijenjati Break fluid?
Jer gledam ovom prije mene su to mijenjali svakih 15000km

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 19:28 (unknown).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Znam ljude koji to nikad ne mjenjaju,samo dosuju ako ako zafali

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." -Colin McRae
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Nakon koliko KM je potrebno mijenjati Break fluid?
Jer gledam ovom prije mene su to mijenjali svakih 15000km

 Po servisnoj na mom Peugeotu, svakih 30.000km ili 2 godine (kompletna promjena)

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Nakon koliko KM je potrebno mijenjati Break fluid?
Jer gledam ovom prije mene su to mijenjali svakih 15000km

 Obicna kociona tekucina se mjenja svaku godinu prema uputstvima proizvodaca. Npr ATE SL4 je svaku godinu dok ATE SL6 je svake 2 godine... skuplji je par kuna samo.

sstrmi kaže...

Znam ljude koji to nikad ne mjenjaju,samo dosuju ako ako zafali

 Ako dosipavaju onda nesto ne valja u kocionom sustavu. To mora biti 100% zatvoren sustav, ne smije faliti, ne smije nigdje sliniti, inace je nesto loše i može zavrsiti fatalno na cesti..

Inace ako se nikada ne mjenja onda pocnu metalni lajtunzi s vremenom korodirati iznutra pa ti moze puknuti kada naglo kocis i odes u 3pm...

Ili da vrlo slabo koci jer se zastopao protok ili se talog napravio u čeljustima ( kao meni primjerice kada sam kupio auto ).

Pa onda glavni kocioni moze zezati jer gumice unutra odu radi prljave kocione tekucine..... pa onda nikako kocnice nemas ( been there done that ).............

Eto ukratko radi tekucine od 50kn/L ( ide 2 deci po kotacu )........... i intervala od 1godine..... dakle poracija dobrih cevapa....

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 19:40 (Fake_Alert).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mjenja se svake 2 godine. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam u svoj kad sam kupio u 11-om mjesecu stavio sva nova ulja,kao što napravim sa svakim autom.Osim u mjenjaču,što nema potrebe kad je mijenjano i odlično šalta(ZF6HP19)

Uglavnom znam da je frend utočio bosch dot 4 https://www.mall.hr/kociona-tekucina/bosch-tekucina-za-kocnice-bosch-dot4-1000-ml

I po prvi put smo se susreli s nekim čudnim servo ulje zelene boje - CHF 11S ak se ne varam,dao 100kn za litru jer sam i to promjenio novo.Valjda zato što imam sport/dynamique tipku/sustav pa kad to aktiviram isključuje elektro servo i ukruti volan,pa je drugačiji sustav i onda ne ide normalno ATF D2 ulje nego to CHF

U svakom slučaju,ja mijenjam ali znam da ima ljudi koji to fakat ne mijenjaju

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." -Colin McRae
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne iskljuci ti on servo pumpu nikada zato sto ta pumpa u BMW pogoni jos par hidraulicnih sustava i zbog toga treba to ulje, samo smanji pritisak koji ide u servo, tesko bi motao bez serva auto od preko tone i pol uz siroko profilne gume i pozitivan zatur tockova. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 21:05 (ivanzu).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Ako dosipavaju onda nesto ne valja u kocionom sustavu. To mora biti 100% zatvoren sustav, ne smije faliti, ne smije nigdje sliniti, inace je nesto loše i može zavrsiti fatalno na cesti..

Inace ako se nikada ne mjenja onda pocnu metalni lajtunzi s vremenom korodirati iznutra pa ti moze puknuti kada naglo kocis i odes u 3pm...

Ili da vrlo slabo koci jer se zastopao protok ili se talog napravio u čeljustima ( kao meni primjerice kada sam kupio auto ).

Pa onda glavni kocioni moze zezati jer gumice unutra odu radi prljave kocione tekucine..... pa onda nikako kocnice nemas ( been there done that ).............

Eto ukratko radi tekucine od 50kn/L ( ide 2 deci po kotacu )........... i intervala od 1godine..... dakle poracija dobrih cevapa....

 Da vidim da pise svakih 30000km na mojim uputstvima isto. NIje meni problem u 50kn majtori u Njemackoj su skuplji pa rekao dok skonem do HR pa  da i to napravim.
za samostalno mijenjanje nisam kompetentan jer moras koliko sam vidio skinut kotac i zajebavat se. 
Nije sada nuklearna  fizika ali nedostaje mi alata. :D

13 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Jel postoji neki držač za mobitel(do 7") a da ne otpada sa šajbe kad Sunce upekne?

Negdje sam vidio na forumu da je stavio link od nekakvog držača s nekim silikonskim dijelom koji ne optada na Suncu. Ili sam umislio nešto?

Mislim čak da i nije bio za šajbu već za ispod šajbe(na tu plohu, kak da vam objansim)

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 21:10 (Dex.pwn).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Moraš ozračivati svaki kotač

Mislim da je kod mene ključ 13,odvrne se malo i pumpa kočnica dok ne počne ulje izlazi i dok ne postane tvrda kako treba bit

Zna to potrajati pol sata dok se sve izrači

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." -Colin McRae
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

Preporuku za custom tepihe za auto? Trenutni su mi već stari i ofucani pa bi uzeo neke nove, ne-original po mjeri.

 Probaj u Intercarsu, ja sam tamo kupio za 220kn, pašu kao tvornički, a mislim da imaju za veliku većinu auta. 3 godine ih imam i ne pokazuju znakove potrošenosti (platneni).

unknown kaže...

Nakon koliko KM je potrebno mijenjati Break fluid?
Jer gledam ovom prije mene su to mijenjali svakih 15000km

 Litra kočione tekućine košta 50kn doslovno, i to neke skuplje i bolje, a u sustav ti ide 2,3 deca.. Ja sam sada na malom servisu mijenjao, kupio litru jer nisam znao hoće li pola litre biti dovoljno, majstor nasuo 2 deca.. Budem sad na svakom malom servisu promjenio, ispadne 10kn trošak

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...
Fake_Alert kaže...

 Ako dosipavaju onda nesto ne valja u kocionom sustavu. To mora biti 100% zatvoren sustav, ne smije faliti, ne smije nigdje sliniti, inace je nesto loše i može zavrsiti fatalno na cesti..

Inace ako se nikada ne mjenja onda pocnu metalni lajtunzi s vremenom korodirati iznutra pa ti moze puknuti kada naglo kocis i odes u 3pm...

Ili da vrlo slabo koci jer se zastopao protok ili se talog napravio u čeljustima ( kao meni primjerice kada sam kupio auto ).

Pa onda glavni kocioni moze zezati jer gumice unutra odu radi prljave kocione tekucine..... pa onda nikako kocnice nemas ( been there done that ).............

Eto ukratko radi tekucine od 50kn/L ( ide 2 deci po kotacu )........... i intervala od 1godine..... dakle poracija dobrih cevapa....

 Da vidim da pise svakih 30000km na mojim uputstvima isto. NIje meni problem u 50kn majtori u Njemackoj su skuplji pa rekao dok skonem do HR pa  da i to napravim.
za samostalno mijenjanje nisam kompetentan jer moras koliko sam vidio skinut kotac i zajebavat se. 
Nije sada nuklearna  fizika ali nedostaje mi alata. :D

 Skines kotace, kupis si kljuc za lajtunge, par desetaka kuna je. I otvoris na zadnjim kotacima oba 2 ventila na celjusti i pricekas da iskapa cca 2 deci iz pojedinih kotaca... i prebacis se na prednja dva...... uglavnom mozes primjetit i ako je kociona prljava pa postane prozirna tj boja ove nove koji si ulio.. ( moras dolijevati stalno kocionu u posudicu ). Nije neka nauka..bezveze... A meho ako nemas nekoga od povjerenja ti moze reci da je promjenio a nije... a ti ne znas jel je ili nije...

sstrmi kaže...

Moraš ozračivati svaki kotač

Mislim da je kod mene ključ 13,odvrne se malo i pumpa kočnica dok ne počne ulje izlazi i dok ne postane tvrda kako treba bit

Zna to potrajati pol sata dok se sve izrači

 Odzracuje se samo ako je problem sa kocnicama i pedalom, a za promjenu ne treba. Uostalom metoda pumpanja je stara metoda kada nije bilo alata za kupiti ni love... Stare kocione cilindre mozes unistiti pumpajuci ( gumice unutra ) i eto ti sranja. Pod stare kocione bi rekao barem 10 godina stare aute...

 

Imas pressure tank koji je cca 700 kn plasticni... sebi nabavio i komplet odzracio na golfu 4 ( mjenjao lajtunge pa iscurila sva tekucina ). Milina........

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

BTW ovi majmuni na STP-u imaju uređaje koji su lose kalibrirani ili su vec za otpad...... Novu SL6 tekucinu ulio, dosao na tehnicki i lik pizdi da tekucina ne valja ( niska točka vrelišta )........ i pusti me onak jedva jedvice........ Nema sanse da je jedna kap stare tekucine bila u sustavu jer sam 3L provrtio kroz sustav radi odzracivanja ABS sistema itd.......

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 21:25 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa šta je i najžalosnije, ja od kad znam i idem u istu stp, uvijek je ista, sva oprema im je stara barem 15 godina, skoro ko moj auto...
Mada ajde, moram priznati što se tiće eko testa i testa vrelišta kočionog ulja, rezultati su mi svake godine slični, stp ima tri ulaza, svake godine random dođem na onaj di je najmanja gužva ili je prazan, tako da oprema nije svake godine ista...

EDIT:
Najnovija stvar im je OBD tester/reader

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 21:54 (1BIT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mozda je i oprema jos ok, ali nisu ocistili sondu.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Najnovija stvar im je OBD tester/reader

 to im je fakat nepotrebno jer se nis ne mjenja...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vidi se dali si maknuo DPF, i od 1.4. vise ne prolazis tehnicki. Bar ce bit manje smradova na cesti.

Ili ce ti smradovi koliko su ustedili na DPF-u, vratiti kroz ponovno vracanje DPF-a.

 

Ili u klasicno hrvatskom stilu, podmititi. Makar da kupim auto tko je netko podmitio

i prosao tehnicki, i da dobijem kaznu zbog toga, idem odmah u tehnicku stanicu kod

direktora da plati kaznu i o svom trosku rijesi sve nedostatke na automobilu koje

nisu "vidjeli" na tehnickom pregledu, jer u slucaju da ne rijesi, ide u novine

i prijava. Pa da vidim sto mu je skuplje, ostati bez posla i platiti vecu kaznu,

ili napravit generalku na vozilu.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvo, smatram da nije potrebno micat te stvari s auta. 
Ali, isto tako, micanje tih stvari ima svojih prednosti. Također ako je problem maknuti DPF na autu iz 2010, a nije problem hrpa auta iz 90tih na cestama, onda je neki gadan problem, točnije iskrivljena logika.

Još se moram voziti iza auta s skinutim DPFom da bi osjetio taj famozni smrad, ali sam se zato imao prilike voziti iza raspadnutih plinaša. Dakle ili auta s skinutim DPFom nema baš ili skinuti DPF ne čini razliku kakva se pokušava prikazati.

A što se tiče tužbe, gl s dokazivanjem da auto to nije imao na tehničkom i da je pušten. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Prvo, smatram da nije potrebno micat te stvari s auta. 
Ali, isto tako, micanje tih stvari ima svojih prednosti. Također ako je problem maknuti DPF na autu iz 2010, a nije problem hrpa auta iz 90tih na cestama, onda je neki gadan problem, točnije iskrivljena logika.

Još se moram voziti iza auta s skinutim DPFom da bi osjetio taj famozni smrad, ali sam se zato imao prilike voziti iza raspadnutih plinaša. Dakle ili auta s skinutim DPFom nema baš ili skinuti DPF ne čini razliku kakva se pokušava prikazati.

A što se tiče tužbe, gl s dokazivanjem da auto to nije imao na tehničkom i da je pušten. 

Stvar je u tome da ce auto iz 2010 jos mozda 2030 biti na cesti, a auto iz 90ih sigurno nece(mozda ko oldtimer, ali sigurno ne za svakodnevnu upotrebu.)

 

Zbog takvog razmisljanja je velika vecina nase industrije propala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 12:56 (CroNk3r).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

DPF se stavlja zbog NOXa, a ne zbog smrada, a LPG smrdi jos gore od dizela. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 13:06 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

DPF se stavlja zbog NOXa, a ne zbog smrada, a LPG smrdi jos gore od dizela. 

 DPF se stavlja zbog čađe, EGR i SCR se stavljaju zbog smanjenja udjela NOx u ispuhu

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice