Stalni vod - TCom

poruka: 35
|
čitano: 12.860
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Stalni vod - TCom

Pozdrav,

 

Stavio bih ovo pitanje u rubriku Internet i mreže no smatram da će ljudi ovdje prije znat odgovor na ovo.

Zanima me koja je cijena stalnih vodova kod T-coma. Gledam stranicu ali nigdje ne nalazim cjenik https://www.hrvatskitelekom.hr/poslovni/internet-poslovni/prijenos-podataka/stalni-vod

Da li treba osobno kontaktirati menađžera prodaje, mene zanima čisto informativno. 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Stalni vod - TCom

"Hosting firme u Hrvatskoj izbjegavaju T-com jer je preskup stalni vod (oko 100.000 Kn / mjesecno za 8 MBit-nu vezu), zato vecina nasih hosting firmi zakupljuje servere po americkim data centrima ili po evropi."

 

http://www.webmajstori.net/forum/12025-sam-sebi-host

 

eh sad kolko je to istina 

 

EDIT : tek sad vidio da je post iz 2005. :S

http://x264blog.org/
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2012 21:37 (Arnold Layne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stalni vod - TCom

Konkretno me zanima ova najmanja brzina od 1 Mbit

16 godina
offline
Re: Stalni vod - TCom
JoeFly kaže...

Da li treba osobno kontaktirati menađžera prodaje, mene zanima čisto informativno. 

 

U principu moraš, ovisno je o dosta stvari.

1 Mbit nije nešto posebno tako da ne znam kako brzo i da li će reagirati, uz to takvu uslugu ti mogu ponuditi svi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Stalni vod - TCom
Old Iggy kaže...
JoeFly kaže...

Da li treba osobno kontaktirati menađžera prodaje, mene zanima čisto informativno. 

 

U principu moraš, ovisno je o dosta stvari.

1 Mbit nije nešto posebno tako da ne znam kako brzo i da li će reagirati, uz to takvu uslugu ti mogu ponuditi svi.

 ne vidim razloga zašto ne bi reagirali.....usluga je usluga, bez obzira na cijenu

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
16 godina
offline
Re: Stalni vod - TCom
cekpi kaže...
Old Iggy kaže...
JoeFly kaže...

Da li treba osobno kontaktirati menađžera prodaje, mene zanima čisto informativno. 

 

U principu moraš, ovisno je o dosta stvari.

1 Mbit nije nešto posebno tako da ne znam kako brzo i da li će reagirati, uz to takvu uslugu ti mogu ponuditi svi.

 ne vidim razloga zašto ne bi reagirali.....usluga je usluga, bez obzira na cijenu

Ma danas je to sitna lova pa im često treba vremena za reakciju. I za bolje linkove većini providera treba neko vrijeme.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Stalni vod - TCom

al ne mora im u startu reć da će uzet 1Mbit

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
15 godina
offline
Re: Stalni vod - TCom
JoeFly kaže...

Pozdrav,

 

Stavio bih ovo pitanje u rubriku Internet i mreže no smatram da će ljudi ovdje prije znat odgovor na ovo.

Zanima me koja je cijena stalnih vodova kod T-coma. Gledam stranicu ali nigdje ne nalazim cjenik https://www.hrvatskitelekom.hr/poslovni/internet-poslovni/prijenos-podataka/stalni-vod

Da li treba osobno kontaktirati menađžera prodaje, mene zanima čisto informativno. 

 

Hvala

ja sam imao b-net nešto preko godinu dana (otkazano kad smo preselili ured na novu lokaciju - tamo nas nisu mogli pratiti)

plaćali smo 920 kn sa PDV mjesećno

 

  • 5 Mbit/s download
  • 1 Mbit/s upload
  • stalna IP adresa
  • VoIP telefonski link
  • optički link

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Stalni vod - TCom

Kada smo trazili backup link za ured, T-com nam je nudio 2/2 za 2500 kn/mjesec, na sto smo se samo nasmijali i zahvalili se :) 

http://www.winblogs.net
14 godina
neaktivan
offline
Stalni vod - TCom

Ja sam se upišao od smijeha kako je kolega dobio 5/5 u svojoj firmi... Neću reklamirati sad nikoga, ali prvo je 2 godine plaćao 1200 kn za 15/15, a onda je nakon 2 godine rekao da mu ne pada na pamet više plaćati toliko i da je spreman dati maksimalno 400 kn. Onda su mu rekli da im to nije interesantno i da će mu spustiti na 5/5 za 0 kn/mjesečno samo da ostane kod njih.

 

I 'ko je sad tu lud, ah... {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Stalni vod - TCom

a koja je razlika između stalnog voda i obicnog interneta ?

http://x264blog.org/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stalni vod - TCom

pa samo ime ti kaze :D stalni vod, nema pucanje veze jedanput dnevno kao kod adsla i dobijes fiksnu ip adresu :)

http://www.winblogs.net
14 godina
offline
Re: Stalni vod - TCom
Alesandro kaže...

pa samo ime ti kaze :D stalni vod, nema pucanje veze jedanput dnevno kao kod adsla i dobijes fiksnu ip adresu :)

Prednosti tog dvoje?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Stalni vod - TCom
Alesandro kaže...

pa samo ime ti kaze :D stalni vod, nema pucanje veze jedanput dnevno kao kod adsla i dobijes fiksnu ip adresu :)

pa meni vec jako jako dugo nije pukla veza stvarno nemam problema s tim ,ako nije neki kvar ,a kvar se moze dogodit i sa stalnim vodom

"fiksna ip adresa" se moze slozit putem DNS-a (istina da je da je nespretno ,ali radi i to besplatno)

http://x264blog.org/
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 22:21 (Arnold Layne).
14 godina
offline
Re: Stalni vod - TCom
Fake_Alert kaže...
Alesandro kaže...

pa samo ime ti kaze :D stalni vod, nema pucanje veze jedanput dnevno kao kod adsla i dobijes fiksnu ip adresu :)

Prednosti tog dvoje?

za obične korisnike nikakva, ali ako imaš firmu kojoj posao ovisi o internetu nemaš drugog izbora

14 godina
neaktivan
offline
Re: Stalni vod - TCom
Fake_Alert kaže...
Alesandro kaže...

pa samo ime ti kaze :D stalni vod, nema pucanje veze jedanput dnevno kao kod adsla i dobijes fiksnu ip adresu :)

Prednosti tog dvoje?

 

Hostanje vlastite Internet-facing infrastrukture kod sebe u firmi.

 

Inače, stalni vod u pravilu znači optiku. Ponekad W/L do optike. U najmanjem broju slučajeva SDSL. Pa onda ADSL.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Stalni vod - TCom
vlad0 kaže...
Fake_Alert kaže...
Alesandro kaže...

pa samo ime ti kaze :D stalni vod, nema pucanje veze jedanput dnevno kao kod adsla i dobijes fiksnu ip adresu :)

Prednosti tog dvoje?

 

Hostanje vlastite Internet-facing infrastrukture kod sebe u firmi.

 

Inače, stalni vod u pravilu znači optiku. Ponekad W/L do optike. U najmanjem broju slučajeva SDSL. Pa onda ADSL.

znaci to je za ozbiljnije igrace :) nije za nas seljake doma koji bi htjeli malo vecu brzinu ,a imamo s cim platit :D

http://x264blog.org/
14 godina
offline
Re: Stalni vod - TCom
Arnold Layne kaže...
Alesandro kaže...

pa samo ime ti kaze :D stalni vod, nema pucanje veze jedanput dnevno kao kod adsla i dobijes fiksnu ip adresu :)

pa meni vec jako jako dugo nije pukla veza stvarno nemam problema s tim ,ako nije neki kvar ,a kvar se moze dogodit i sa stalnim vodom

"fiksna ip adresa" se moze slozit putem DNS-a (istina da je da je nespretno ,ali radi i to besplatno)

Da nije mislio na 24h Ip switch?

13 godina
offline
Stalni vod - TCom

Mismo prije godinu dana tražili ponudu od T-Coma za fiksni vod i brzinu 3/3 Mbs, bili su skuplji od konkurencije duplo. Na kraju smo birali između Metroneta i Amisa (oba na optici dok je T-Com nudio samo bakar) i odabrali Metronet. U međuvremenu smo se preselili na novu adresu a Metronet je to riješio kroz dva tjedna.

 

Moj ti je savjet, uslugu traži od bilo koga drugoga osim T-Coma, po meni bi Metronet bio prvi a Amis drugi izbor (ako je usluga dostupna).

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stalni vod - TCom

Da, na promjenu IP-a sam mislio, sto se manifestira kao pucanje veze :D 

 

http://www.winblogs.net
13 godina
offline
Re: Stalni vod - TCom
bruno11 kaže...

za obične korisnike nikakva, ali ako imaš firmu kojoj posao ovisi o internetu nemaš drugog izbora

Naročito zbog ušljivog uploada koji je na ADSL-u jednostavno smiješan. Bilo je neprospavanih noći zbog prebacivanja podataka brzinom manjom od puževe.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stalni vod - TCom
mario.L_hr kaže...

Mismo prije godinu dana tražili ponudu od T-Coma za fiksni vod i brzinu 3/3 Mbs, bili su skuplji od konkurencije duplo. Na kraju smo birali između Metroneta i Amisa (oba na optici dok je T-Com nudio samo bakar) i odabrali Metronet. U međuvremenu smo se preselili na novu adresu a Metronet je to riješio kroz dva tjedna.

 

Moj ti je savjet, uslugu traži od bilo koga drugoga osim T-Coma, po meni bi Metronet bio prvi a Amis drugi izbor (ako je usluga dostupna).

 

S Optimom se isto da normalno razgovarati. BNet ne jer su po meni nesposobni i spori. Amis iz osobnog iskustva - nikad nikakvih problema također. A Metronet... Hehe, da se i s njima svašta dogovoriti.

 

T-Com? Ne, nikako. Sorry, ali... "Bok, Iva pri telefonu" spika ne ide uz poslovne korisnike. A kako Iva ne ide uz ponuđenu cijenu... Sve je jasno.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Stalni vod - TCom
mario.L_hr kaže...
bruno11 kaže...

za obične korisnike nikakva, ali ako imaš firmu kojoj posao ovisi o internetu nemaš drugog izbora

Naročito zbog ušljivog uploada koji je na ADSL-u jednostavno smiješan. Bilo je neprospavanih noći zbog prebacivanja podataka brzinom manjom od puževe.

eh ja 24/7 uploudam sa tih bjednih 32kbps 

no dobro ja spavam :D

 

to mi je dosta bitno samo sto nemam neke novcane koristi od toga (mozda donacija koja dođe i to je to :) )

samo kaj bi onda trebao i dobar proxy kupit :D zbog te stalne ip adrese

http://x264blog.org/
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 22:36 (Arnold Layne).
13 godina
neaktivan
offline
Stalni vod - TCom

Može mi neko reć šta je stalni vod?

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stalni vod - TCom
Jonja kaže...

Može mi neko reć šta je stalni vod?

odgovoreno je već

13 godina
offline
Re: Stalni vod - TCom
vlad0 kaže...

 

S Optimom se isto da normalno razgovarati. BNet ne jer su po meni nesposobni i spori. Amis iz osobnog iskustva - nikad nikakvih problema također. A Metronet... Hehe, da se i s njima svašta dogovoriti.

 

T-Com? Ne, nikako. Sorry, ali... "Bok, Iva pri telefonu" spika ne ide uz poslovne korisnike. A kako Iva ne ide uz ponuđenu cijenu... Sve je jasno.

Upravo tako, T-Com je uspavani slon u staklarni, prvo su nam govorili da smo premali i da možemo dobiti samo 1/1, kad su poslali cijenu smrznuo sam se cca 2000 kn + PDV (na mjesečnoj bazi) trenutna brzina je minimalno 3 puta veća za manje novce (i to poprilično manje). Kasnije sam saznao zašto su nas zezali sa maksimalnom brzinom 1/1 jer su htjeli iskoristiti bakrenu paricu (LOL). Svi ostali su u startu govorili o optici i stav je bio koju brzinu želiš tu ćeš dobiti.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stalni vod - TCom
mario.L_hr kaže...
vlad0 kaže...

 

S Optimom se isto da normalno razgovarati. BNet ne jer su po meni nesposobni i spori. Amis iz osobnog iskustva - nikad nikakvih problema također. A Metronet... Hehe, da se i s njima svašta dogovoriti.

 

T-Com? Ne, nikako. Sorry, ali... "Bok, Iva pri telefonu" spika ne ide uz poslovne korisnike. A kako Iva ne ide uz ponuđenu cijenu... Sve je jasno.

Upravo tako, T-Com je uspavani slon u staklarni, prvo su nam govorili da smo premali i da možemo dobiti samo 1/1, kad su poslali cijenu smrznuo sam se cca 2000 kn + PDV (na mjesečnoj bazi) trenutna brzina je minimalno 3 puta veća za manje novce (i to poprilično manje). Kasnije sam saznao zašto su nas zezali sa maksimalnom brzinom 1/1 jer su htjeli iskoristiti bakrenu paricu (LOL). Svi ostali su u startu govorili o optici i stav je bio koju brzinu želiš tu ćeš dobiti.

 

Ma da je samo ta Iva uključena... {#}

(I eto super ideje za reklamu - BTW, Old Iggy, sredit ćemo nešto što se autorskih prava tiče, nije problem - samo me spoji s pravim ljudima. {#})

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
neaktivan
offline
Stalni vod - TCom

Hrvatska je odlična, kakvi su ovi u BiH. Evo s ht.ba:

http://www.hteronet.ba/poslovni-korisnici/internet/stalni-pristup-internetu/veliki-korisnik/

 

Mi imamo 8/8 i prema cjeniku je cca 15,000kn. Cijenu koju zaista plaćamo ne smijem reći, ali je pre,preskupa.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2012 9:19 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stalni vod - TCom
Arnold Layne kaže...

znaci to je za ozbiljnije igrace :) nije za nas seljake doma koji bi htjeli malo vecu brzinu ,a imamo s cim platit :D

ma nije {#}

ali gle ovako

da li tebi treba stalna IP za 400 kn mjesećno?

ako imaš vlastiti web server i/ili želiš iznamljivati vlastiti hosting drugima, onda ti treba

ali za malo torenta i youtube ti to ne treba

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Stalni vod - TCom
Darky kaže...
Arnold Layne kaže...

znaci to je za ozbiljnije igrace :) nije za nas seljake doma koji bi htjeli malo vecu brzinu ,a imamo s cim platit :D

ma nije {#}

ali gle ovako

da li tebi treba stalna IP za 400 kn mjesećno?

ako imaš vlastiti web server i/ili želiš iznamljivati vlastiti hosting drugima, onda ti treba

ali za malo torenta i youtube ti to ne treba

 

stalna ip ne treba ,ali jako mi treba velik upload barem 5Mbit

http://x264blog.org/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice