DNS postavke - pomoć

poruka: 6
|
čitano: 5.105
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
DNS postavke - pomoc

Molim pomoc u vezi DNS postavki u LAN-u.

U firmi radim sve i svasta, a izmedju ostalog zaduzen sam za administriranje manje mreze koja se sastoji od desetak racunara (uglavnom WinXP) i 1 servera sa Windows Server 2008 R2. Na serveru je smjesten program za racunovodstvo (klijent/server aplikacija). Racunari su u domeni "imefirme.ba", a ista ta adresa se koristi i za prezentaciju firme na internetu. Sve radne stanice imaju fiksnu IP adresu.

Evo u cemu je problem:

- Kad u DNS postavke upisem parametre koji su se do sad koristili za surfanje internetom (koristim OpenDNS za filtriranje sadrzaja), onda se sa radnih stanica ne moze pokrenuti program za racunovodstvo. Kada u Primary DNS stavim IP adresu servera, onda se program normalno otvara;

- Medjutim, ako je u Primary DNS-u IP adresa servera, onda se ne moze otvarati e-mail preko Mozille Thunderbirda- javlja se poruka "Can not connect to server mail.imefirme.ba". Mail je moguce otvoriti na internetu.

Da li sam napravio gresku sto sam domeni dodijelio isto ime kakvo je kod web-domene?

Imate li kakav savjet?

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
DNS postavke - pomoc

Daj mi kaži, taj program za računovodstvo, na kakvoj bazi i s kakvim klijentima radi?

 

Ako su sve Microsoft rješenja, onda upiši u Start->Run cliconfg, idi na 2 karticu, aliasi i dodaj novi Alias s Imenom koji želiš na IP adresu koji želiš. Kad se budeš s rač. programom povezivao trebao bi imati tu opciju u padajućem izborniku.

 

DNS ostavi kako ti odgovara za Internet. Mislim da ne bi trebalo biti problema.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 11:49 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: DNS postavke - pomoc

Program je, koliko sam upoznat, radjen u Visual Basicu, a baza podataka je SQL. Dok su racunari bili u workgroupu umjesto u domeni, sve je bilo OK. Tek prelaskom na domenu, pojavili su se ovi problemi...

15 godina
neaktivan
offline
DNS postavke - pomoc

Postavi thunderbird da ti gleda IP mail servera a ne u hostname.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 10:40 (Smooth Operator).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DNS postavke - pomoć

ili podesi dns postavke na serveru

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DNS postavke - pomoć

Moja teorija:

 

Normalno da mu primary DNS mora biti server, inace mu se nece registrirati A Host recordi u DNS-u.

Ako program zatrazi racunalo1.domena.local, ono ga nece moci pronaci, zato jer se kompovi ne regaju u DNS-u win servera.

Dakle, primary DNS MORA biti server.

 

ajmo dalje..

 

Problem se javlja u Forward lookup zoni, jer server ne prosljedjuje dalje requestove za recorde za koje nije nadlazen(a to su svi izvan domena.local).

Dakle ili mu root hits ne sljakaju (mozda ne postoje, ili je netko postavio (.)root zonu na server), ili su namjesteni forwardersi pa su DNS serveri navedeni tamo istekli ili krivo upisani.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice