Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 571.841
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

nakon cure i bratić si je uzeo mi9t plavi. boja je bomba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Primjetio sam da baterija, iako super, je poprilicno nekonzistentna, jedan dan imam 8h SOT-a a drugi dan 5 sati a koristenje je jako slicno bilo, kao da se svremena na vrijeme događa neki random battery drain

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
itomic009 kaže...

 Svi ti telefoni zadnje vrijeme sa svim tim super prejebenim staklima su totalno sranje. Ne znam kakve su to silne zaštite i certifikati kad ja maltene da ne znam, počevši od svog mobitela nekog da ima stakleni mob i da mu nije otiša u ku..c pri običnom padu ili ispadanju moba. Znači, to je totalno pomodno sranje i žali bože. Meni je žao što su svi sada normalni mobiteli, ja bi htio plastični onu "zastarjelu" foru da sam mogu otvorit poklopac i bateriju promijeniti. Jel ima kakav takvi ??

 Ne bi se baš složio. Pretpostavljam da ovisi kako padne, tj. na koji dio se dočeka. Imam još uvijek stari Redmi 4 Prime za teren, bez ikakve zaštite i sve čekam kad će riknuti ili se razbiti, ali to nikako dočekati. Zadnjih mjeseci kako ga više previše ne pazim mi je tresnuo o pod barem 10 puta i staklo je i dalje netaknuto, prije par dana mi je pao na grubo obrađenu betonsku stepenicu, sa nje je sletio na drugu i na kraju na pod dvorišta i to svaki udarac ravno na ekran, bio sam uvjeren kad sam ga uzeo u ruku da je staklo otišlo, okrenem ga kad ono staklo bez ogrebotine. Samo sam pomislio jbte od čega je ovo staklo napravljeno. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
maxy0 kaže...

Primjetio sam da baterija, iako super, je poprilicno nekonzistentna, jedan dan imam 8h SOT-a a drugi dan 5 sati a koristenje je jako slicno bilo, kao da se svremena na vrijeme događa neki random battery drain

 Pa vidi što ti guta bateriju pa usporedi, zabilježiš kad je SOT 8h i kad je 5h i tražiš razlike. 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
itomic009 kaže...

 Svi ti telefoni zadnje vrijeme sa svim tim super prejebenim staklima su totalno sranje. Ne znam kakve su to silne zaštite i certifikati kad ja maltene da ne znam, počevši od svog mobitela nekog da ima stakleni mob i da mu nije otiša u ku..c pri običnom padu ili ispadanju moba. Znači, to je totalno pomodno sranje i žali bože. Meni je žao što su svi sada normalni mobiteli, ja bi htio plastični onu "zastarjelu" foru da sam mogu otvorit poklopac i bateriju promijeniti. Jel ima kakav takvi ??

Fairphone :)

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
jel tko koristi Blokada app?? koliko je dobra app za blokiranje reklama?
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Zanjmljivo je kako kako mi9t pro dolazi sa google dialerom, a svi ostali iz mi9 serije sa miui dialerom. Miui dialer podrzava snimanje razgovora, google ne.

 

168h do unlocka BL pa ide EU rom na njega.

Btw uzeo sam plavi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
thebatman kaže...

Btw uzeo sam plavi. 

 Znači ne slušaš glas foruma? 

Uvik kontra, uvik kontra 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
thebatman kaže...
1.Lovac kaže...

Ok ekipa, imam problemčić :P

 

Skliznio mi je mob iz ruke (u ovom plastičnom case-u je bio što se dobije uz mob) i usprkos tome što imam zaštitno staklo, staklo mi je puklo na rubu mobitela. Pošto sam kupio online mob preko SantaDomenice, ima li tko iskustva s tim i mogu li vratit mob da mi ga poprave (GRATIS)? 
Sva pomoć je dobrodošla ;)

 Gratis NE, za 900kn DA

 Ne dolazi s nikakvom garancijom?

13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Cudnih ljudi i grbavih drva bilo i bit ce

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
1.Lovac kaže...
thebatman kaže...
1.Lovac kaže...

Ok ekipa, imam problemčić :P

 

Skliznio mi je mob iz ruke (u ovom plastičnom case-u je bio što se dobije uz mob) i usprkos tome što imam zaštitno staklo, staklo mi je puklo na rubu mobitela. Pošto sam kupio online mob preko SantaDomenice, ima li tko iskustva s tim i mogu li vratit mob da mi ga poprave (GRATIS)? 
Sva pomoć je dobrodošla ;)

 Gratis NE, za 900kn DA

 Ne dolazi s nikakvom garancijom?

 Nema, mehanicko ostecenje, moras platit. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
1.Lovac kaže...
thebatman kaže...
1.Lovac kaže...

Ok ekipa, imam problemčić :P

 

Skliznio mi je mob iz ruke (u ovom plastičnom case-u je bio što se dobije uz mob) i usprkos tome što imam zaštitno staklo, staklo mi je puklo na rubu mobitela. Pošto sam kupio online mob preko SantaDomenice, ima li tko iskustva s tim i mogu li vratit mob da mi ga poprave (GRATIS)? 
Sva pomoć je dobrodošla ;)

 Gratis NE, za 900kn DA

 Ne dolazi s nikakvom garancijom?

 Ukoliko imaš samo standardnu garanciju ona ne pokriva fizička oštećenja uređaja. Postoje i dodatne garancije, npr. na lom ekrana, nude ih neke firme, ako si to uzeo i dodatno platio onda imaš pravo na besplatnu zamjenu stakla.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
@thebatman što bi sa oneplus 7pro? Hebo me pas ti si gori od mene 😂
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ma velik jeba ga pas. Ovaj je taman velicinom, kamere su li/la, samo fali 90hz

11 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
itomic009 kaže...

 Pa kad mi reklamiraju da je super neko Corning majmun 700, očekujem da se ne razbije svako malo, kako se dešava u stvarnosti. Kad čitaš njihove reklame, ne bi ga razbio macolom. U stvarnosti, ispadne ti s metar visine i ode telefon od par tisuća kuna. To je katastrofa. A šteta više što nema plastičnih s zamjenivom baterijom jer je to normalno 10 puta bolje, izdržljivije i ekonomičnije. Samo što naravno, nije im to cilj nego da se razbije pa kupuj drugi.

 Slazem se s tobom, u zadnje 4 godine sam promjenio 6 mobitela sve ih kupio nove i svaki je vec nakon 2-3 dana imao jebene crte po staklu. Ne nosim kljuceve u depu, ne nosim nikakvo kamenje niti ostavljam igdje mob na ekranu odlozen i neznam sta taj corning majmun predstavlja kad se sva ta stakla nenormalno grebu a kako tek pucaju da ne pricam. Predprosli mob mi ispao iz depa dok sam cucao, znaci jebenih 20-ak cm od betona i cijeli se rascvjeto, nabijem tog majmuna na k**** i takvo staklo. Interesantno mi je takoder da sva ova jeftina kaljena stakla sa ebaya/aliexpressa po 10-15kn se ne gule ni priblizno kao originalno na mobitelu 🤔 wtf znaci novi mob svaki do sad se uspio ogulit u roku od max tj dana od kupnje, stavim kaljeno staklo nakon god dana niti najmanje crtice na njemu. 

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Niti na jednom mobu nisam imao nikakve crte na ekranu. TO je 100% do korisnika. Neki ljudi su jednostavno opušteni i to je to.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Gdje je najjeftiniji mi9t  crveni vani? U nas je u Protisa 6/64gb 2400kn

A kad gledam vani, recimo goldway najjeftniji (plavi) je 277usd+27 postarine, 2050kn

Osim ako nisam lud, za taj obični mi9t cijene su se spominjale i oko 1700-800kn? Gdje se može za te pare naručit? Za 350kn razlike radije bi crveni u nas, al za 600-700 vani.

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Et_Tu_Brute? kaže...

Gdje je najjeftiniji mi9t  crveni vani? U nas je u Protisa 6/64gb 2400kn

A kad gledam vani, recimo goldway najjeftniji (plavi) je 277usd+27 postarine, 2050kn

Osim ako nisam lud, za taj obični mi9t cijene su se spominjale i oko 1700-800kn? Gdje se može za te pare naručit? Za 350kn razlike radije bi crveni u nas, al za 600-700 vani.

 1800 im je cijena u goldwayu bez postarine, to ti niko ne spominje.. 170 kn poštarina i jos ti banka uzme svoju proviziju zbog razlike u tečaju kupovni/prodajni.. znaju cesto bit akcije kod nas pa ga mozes kupit za 2200 a na abrakadabri je 2400 ravno.. prati popuste na stranici nabava net, svakako je bolje kod nas dat 200-300 više pa ga ne moras nacekavat tjednima i imaš 2 godine normalne garancije a ovako 1 godina njihove kineske garancije gdje moras slat mobitel u kinu postom pa to traje i trajee.. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...

Niti na jednom mobu nisam imao nikakve crte na ekranu. TO je 100% do korisnika. Neki ljudi su jednostavno opušteni i to je to.

 I ja gledam redmi note 5 koji je još kod mene i MI 9t - kupljen prije 70 dana , a nigdje ogrebotine ili točkice. Mi 9t imam od prvog dana bez zaštitnih stakala , folija , torbica ili kutija. Na Redmi note 5 je samo silikonska maska za zadnju stranu koja je bila u paketu.

Isto tako mi nije jasno kakve to reklame u miui-u neki spominju ? U dvije godine to nisam primjetio ni na jednom od ova dva mobitela. I jedan i drugi su kupljeni u hrvatskim trgovinama.

shit happens too often
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Wox kaže...
gnomisa kaže...

Niti na jednom mobu nisam imao nikakve crte na ekranu. TO je 100% do korisnika. Neki ljudi su jednostavno opušteni i to je to.

 I ja gledam redmi note 5 koji je još kod mene i MI 9t - kupljen prije 70 dana , a nigdje ogrebotine ili točkice. Mi 9t imam od prvog dana bez zaštitnih stakala , folija , torbica ili kutija. Na Redmi note 5 je samo silikonska maska za zadnju stranu koja je bila u paketu.

Isto tako mi nije jasno kakve to reklame u miui-u neki spominju ? U dvije godine to nisam primjetio ni na jednom od ova dva mobitela. I jedan i drugi su kupljeni u hrvatskim trgovinama.

 reklame mozda budu u china romovima, to dobis samo kad kupis vani.. mi tu dobivamo global romove na kojima toga nema ali isto tako neke stvari su izbacene kao onaj brojac koraka u app vault.. najbolje je eu rom, dobivas te stvari koje su izbacene a nemas reklama i kineskog sranja

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...

Niti na jednom mobu nisam imao nikakve crte na ekranu. TO je 100% do korisnika. Neki ljudi su jednostavno opušteni i to je to.

  Moj komentar je bio na to da se stakla prelako razbijaju a tobože su ono ultra izdržljiva, i to ne sad da ga bacim svom snagom u zid nego ti ispadne s pola metra. To mi je totalna katastrofa i ide mi na živce. Ne pričam o ogrebotinama u džepu i tako to.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Wox kaže...
gnomisa kaže...

Niti na jednom mobu nisam imao nikakve crte na ekranu. TO je 100% do korisnika. Neki ljudi su jednostavno opušteni i to je to.

 I ja gledam redmi note 5 koji je još kod mene i MI 9t - kupljen prije 70 dana , a nigdje ogrebotine ili točkice. Mi 9t imam od prvog dana bez zaštitnih stakala , folija , torbica ili kutija. Na Redmi note 5 je samo silikonska maska za zadnju stranu koja je bila u paketu.

Isto tako mi nije jasno kakve to reklame u miui-u neki spominju ? U dvije godine to nisam primjetio ni na jednom od ova dva mobitela. I jedan i drugi su kupljeni u hrvatskim trgovinama.

 Kod mene isto nikakvih reklama.  Kupljen u Kini.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
domac5 kaže...

 1800 im je cijena u goldwayu bez postarine, to ti niko ne spominje.. 170 kn poštarina i jos ti banka uzme svoju proviziju zbog razlike u tečaju kupovni/prodajni.. znaju cesto bit akcije kod nas pa ga mozes kupit za 2200 a na abrakadabri je 2400 ravno.. prati popuste na stranici nabava net, svakako je bolje kod nas dat 200-300 više pa ga ne moras nacekavat tjednima i imaš 2 godine normalne garancije a ovako 1 godina njihove kineske garancije gdje moras slat mobitel u kinu postom pa to traje i trajee.. 

 Puno hvala, izgleda da cu mi9t u nas uzimat, iako sam prosla dva iz vani, note 3 i 5, za ovaj bas i nevidim cifru da se isplati.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 17:41 (Et_Tu_Brute?).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Et_Tu_Brute? kaže...
domac5 kaže...

 1800 im je cijena u goldwayu bez postarine, to ti niko ne spominje.. 170 kn poštarina i jos ti banka uzme svoju proviziju zbog razlike u tečaju kupovni/prodajni.. znaju cesto bit akcije kod nas pa ga mozes kupit za 2200 a na abrakadabri je 2400 ravno.. prati popuste na stranici nabava net, svakako je bolje kod nas dat 200-300 više pa ga ne moras nacekavat tjednima i imaš 2 godine normalne garancije a ovako 1 godina njihove kineske garancije gdje moras slat mobitel u kinu postom pa to traje i trajee.. 

 Puno hvala, izgleda da cu mi9t u nas uzimat, iako sam prosla dva iz vani, note 3 i 5, za ovaj bas i nevidim cifru da se isplati.

Mi 9T trenutno nema dobru cijenu, ali to je klasično "nabrijavanje" Kineza prije 11.11. i BF.

Ubrzo će 11.11. pa će sigurno biti osjetno povoljniji nego što je sad.

 

Ali zato za oko 2200kn možeš uzeti Mi 9T Pro, što je jeftinije nego što je kod nas trenutno obični Mi 9T.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mzopg kaže...

Mi 9T trenutno nema dobru cijenu, ali to je klasično "nabrijavanje" Kineza prije 11.11. i BF.

Ubrzo će 11.11. pa će sigurno biti osjetno povoljniji nego što je sad.

 

Ali zato za oko 2200kn možeš uzeti Mi 9T Pro, što je jeftinije nego što je kod nas trenutno obični Mi 9T.

 Je, ali nepaše mi baš pro verzija, ne igram na mobu a na pro je baterija malo lošija afaik.

Ništa, čekat ću ta dva tjedna, da ga 2200 u nas nabavim bio bi happy. Pogotovo ak bi 128gb bio :)

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 17:52 (Et_Tu_Brute?).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Et_Tu_Brute? kaže...
mzopg kaže...

Mi 9T trenutno nema dobru cijenu, ali to je klasično "nabrijavanje" Kineza prije 11.11. i BF.

Ubrzo će 11.11. pa će sigurno biti osjetno povoljniji nego što je sad.

 

Ali zato za oko 2200kn možeš uzeti Mi 9T Pro, što je jeftinije nego što je kod nas trenutno obični Mi 9T.

 Je, ali nepaše mi baš pro verzija, ne igram na mobu a na pro je baterija malo lošija afaik.

Ništa, čekat ću ta dva tjedna, da ga 2200 u nas nabavim bio bi happy. Pogotovo ak bi 128gb bio :)

 Bolje fotke i video. 

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Čudo problema od kako sam ažurirao na M11. 

Kada je mob zaključan, više ne mogu upalit kameru slide left, dođe mi do 1/5 ekrana i stane. 

Onda svi neki zvukovi su mi se pomiješali, sve aplikacije bi sada nanovo trebao ispočetka namještati postavke posebno jer mi sve zvone drugačije. 

 

Mora bit da sam stvarno neki pehist :(

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mzopg kaže...
Wox kaže...
gnomisa kaže...

Niti na jednom mobu nisam imao nikakve crte na ekranu. TO je 100% do korisnika. Neki ljudi su jednostavno opušteni i to je to.

 I ja gledam redmi note 5 koji je još kod mene i MI 9t - kupljen prije 70 dana , a nigdje ogrebotine ili točkice. Mi 9t imam od prvog dana bez zaštitnih stakala , folija , torbica ili kutija. Na Redmi note 5 je samo silikonska maska za zadnju stranu koja je bila u paketu.

Isto tako mi nije jasno kakve to reklame u miui-u neki spominju ? U dvije godine to nisam primjetio ni na jednom od ova dva mobitela. I jedan i drugi su kupljeni u hrvatskim trgovinama.

 Kod mene isto nikakvih reklama.  Kupljen u Kini.

 Da kupljen u kinu a jesi li dobio china rom ili global rom? ovi sa china romom su 80 kuna jeftiniji i moze ti se desit to s reklamama, pogotovo na vendor romovima koje isto mozes vrlo lako dobit u tim online kineskim shopovima

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
domac5 kaže...
mzopg kaže...
Wox kaže...
gnomisa kaže...

Niti na jednom mobu nisam imao nikakve crte na ekranu. TO je 100% do korisnika. Neki ljudi su jednostavno opušteni i to je to.

 I ja gledam redmi note 5 koji je još kod mene i MI 9t - kupljen prije 70 dana , a nigdje ogrebotine ili točkice. Mi 9t imam od prvog dana bez zaštitnih stakala , folija , torbica ili kutija. Na Redmi note 5 je samo silikonska maska za zadnju stranu koja je bila u paketu.

Isto tako mi nije jasno kakve to reklame u miui-u neki spominju ? U dvije godine to nisam primjetio ni na jednom od ova dva mobitela. I jedan i drugi su kupljeni u hrvatskim trgovinama.

 Kod mene isto nikakvih reklama.  Kupljen u Kini.

 Da kupljen u kinu a jesi li dobio china rom ili global rom? ovi sa china romom su 80 kuna jeftiniji i moze ti se desit to s reklamama, pogotovo na vendor romovima koje isto mozes vrlo lako dobit u tim online kineskim shopovima

 Kineska verzija moba ali trgovina je stavila nekakvu svoju tadašnju verziju global roma, ali OTA upgrade je radio ok tako da se redovito automatski nadograđuje i piše i dalje MIUI Global. Ok, znači to sa reklamama vrijedi samo za kineski ROM. 

 

Danas gotovo sve te verzije Xiaomija se mogu nabaviti Globalne, pa ne vidim potrebu uzimati kinesku verziju radi male razlike u cijeni. U vrijeme kad sam uzimao prvi Xiaomi nije bilo nego samo kineskih verzija.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
1.Lovac kaže...

Čudo problema od kako sam ažurirao na M11. 

Kada je mob zaključan, više ne mogu upalit kameru slide left, dođe mi do 1/5 ekrana i stane. 

Onda svi neki zvukovi su mi se pomiješali, sve aplikacije bi sada nanovo trebao ispočetka namještati postavke posebno jer mi sve zvone drugačije. 

 

Mora bit da sam stvarno neki pehist :(

 Pa kad svi žurite s tim upgradeovima, bolje pričekati tjedan-dva da se sve stabilizira, izađu zakrpe i onda napraviti upgrade, ovako si pokusni kunić. 

Isto je bilo i sa zadnjim iOS-om, u roku od par dana nekoliko nadogradnji. S prvom verzijom hrpa problema.

 

v13 19.10.
v13.1 24.10.
v13.2 28.10.

 

Tebi bojim se ne gine sad factory reset pa ponovno sve podesiti. aj bar ti neće biti dosadno. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice