Xiaomi Poco X3 NFC

poruka: 651
|
čitano: 223.739
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

I meni Nova radi neko vrijeme samo kaj dok odem na home gestom prebaci mi na poco launcher, onak iz dosade, onda mi se zbagiraju i geste i odjednom mi pokaze gumbice, recent apps mi bude prazan i ne mogu nista osim reset moba. 

Uz trzanje i izrazito los dinamicn refresh rate (ne znam zasto ga xiaomi tolko gura a mob ima 5200mah bateriju) ovo je bio isforsiran update.

Bolje da su isli polako i sigurnije nego ovak isforsirano gdje im forum gori od nezadovoljstva.

Siguran sam da ce te probleme brzo popravit. No biggie.

 

Edit: To dosadni indijci, pakistanci i indonezani otvaraju po stotine tema na sluzbenim forumima, kmecu kad ce ovo, kad ce ono. Ovi ih uredno baniraju i ciste ali ne stignu kolko ih ima i onda valjda da ih usute i smanje spam na forumima, dode nam ovakav update. :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 17:04 (ukay1000).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Meni se malo vise baterija trosi nakon update. Takodjer sve trza.

Vjerujem da 120hz na drugim mobitelima bolje radi, npr. na oneplusu 8 pro kojeg cu uzet prvom prilikom. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Meni ništa ne trza, baterija iste, doslovno ne vidim promjenu između Android 10 i 11. Možda ću vidjeti kad ću se detaljnije pozabaviti mobitelom (ako budem).

 

Gesture mi normalno rade, ali ja koristim samo ove tipa 3 prsta za screenshot itd.

 

Task manager, ili gumb za recent apps mi normalno radi u Microsoft launcheru, iako sam oko sat vremena psovao sve moguće religije jer nije radilo. Pisao sam što sam sve napravio da proradi.

Doslovno se radi o nekom mutavom bugu tipa "prvo instaliraj ovo, pa isprazni cashe pa ono". 

To se zove traljavo programiranje, tj jako loše riješeno softverski.

 

No i dalje me to toliko ne brine, koliko taj usrani preglasni zvuk kod razgovora. Upravo poslao u servis video zapise, neka se prvo ovako očituju jel to smatraju kao tvorničkim nedostatkom ili ne. Čisto da ne moram rabljeni S7 uspostaviti kao zamjenski.

 

Kao što sam napomenuo, ako će mobitel na servis (a 90% da ide) i ako odobre zamjenu za drugi ili povrat novca - ide povrat i možda ću nakon par godina ponovno godina dati priliku Samsungu, sa kojim sam na gadnoj ratnoj nozi, jer 4 godine sam imao Samsunge, 4 godine doslovno gledanja kako svi drugi uživaju u mobitelima osim mene.

Priča za serije S4, S7 i dvije A serije prije 2 godine, od smrzavanja, resetiranja, opadanja slova na S4, battery draina na svakome itd.

 

Ili ću na Motorolu ili OnePlus, iako nisam siguran jel OnePlus radi kvalitetnije nego Xiaomi - pričam za softver.

 

Hardware me ne zanima, to je očigledno da ako nešto ima manje rama da je sporije, itd, to nam je svima jasno.

 

Poco X3 je primjer kako je veoma lako upakirati u plastično kučište opremu koja je više nego prosječna, i onda sve zasrati sa lošim ROM-om i jadnom korisničkom službom.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

oneplus ima za mene najbolji android skin, ali je mana kaj kasne sa nadogradnjama jer su naštancali puno moibtela prošle god pa valjda ne stignu sve redom ažurirat.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Poco x3, nabavljen 10. 2., dakle malo vise od mj. dana. AccuBattery javlja da je tvornicki kapacitet posli mj dana koristenja smanjen 11%. Radi na originalnom sucelju (12.0.8), pazim uredno da bat stoji izmedu 30 i 80%..Ima li razloga za brigu? Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

ako ostane na tome onda nema, ali inače takva degradacija od 10% je normalna nakon godine, godine i pol korištenja fona.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Da, nije mi jasno da je toliko izgubia, i kako, buduci da nisam zahtjevan korisnik..osim toga, mob je jako dobar, visoke kvalitete izrade. Vidim da se velika vecina prigovora vrti oko softvera, nacelno se slazem, iako mi je ovo prvi Xiaomi pa ne zelim generalizirat. Nadam se da ce drain stat s novim updateom.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Oke, ajde i ti potvrdi jel imaš bug sa preglasnim razgovorima u zatvorenoj prostoriji.

 

Nazovi recimo 0800 9000 (HT pozivni, free), stavi glasnoću razgovora na najmanje i odi 1-2 m od mobitela, te reci jel čuješ sugovornika - kao da je na speakerphonu.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Ako se odnosi na mene, stavi +1, mada sam se nekako privika i ne drzim im za zlo, bateriju mi je vec teze oprostit

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
pekenjo kaže...

Poco x3, nabavljen 10. 2., dakle malo vise od mj. dana. AccuBattery javlja da je tvornicki kapacitet posli mj dana koristenja smanjen 11%. Radi na originalnom sucelju (12.0.8), pazim uredno da bat stoji izmedu 30 i 80%..Ima li razloga za brigu? Hvala

 To ti je samo procijena koja može i ne mora biti točna. Najpreciznije ti je vidjeti koliko ti traje u korištenju, a te procijene neka te ne brinu previše. Meni je isto za moj javljalo slično, pa je onda nakon 3-4 mjeseca battery health odjednom postao bolji za 5-6%...

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Meni baterija navečer u 22h-23h pokazuje oko 30-40%, ali računajte da visim jako puno na mobitelu, i svaki drugi dan mi je oko 70min non stop upaljen display kad imam trening, radi programa. Uz sve to još muzika svira.

 

Ako i zaškripi, prije tuširanja ga stavim na punjač i jako brzo digne postotak. Tako da mislim da vam neka aplikacija troši bateriju, jer evidentno je da je najveći potrošač - display.

 

Evo upravo sam svojeg restirao i odnio u trgovinu, ode na servis kao reklamacija na preglasan zvuk.

 

Vas par korisnika i dalje mi niste jasni - kupili ste nešto, imate uređaj koji nije složen kao ostali nego ima manu - i samo pričate da je to minus, a ništa ne poduzimate.

 

Mogli ste barem mail poslati prema Xiaomi HR centru, oni to automatski šalju u servis Bijelić. Čisto da i oni imaju sliku da ovaj uređaj treba imati napomenu da ima tvornički jaču glasnoću nego 99.99% ostalih mobitela.

 

Ovako ispada da se pojavi jedan korisnik koji je lud, a drugi samo kme kme - tipičan balkanizam.

 

Možda bi vam i dozvolili povrat novca ili zamjenu za drugi mobitel. Imamo to pravo, pogotovi mi koji radimo u zatvorenim prostorima i stvarno je neugodno pričati kad ti se sugovornik čuje 2m od tebe. 

 

Evo javit ću povratnu informaciju što bude.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Sto bi ljudi trebali napraviti ako njima to ne predstavlja toliki epic problem kao tebi? Meni je isto glasan zvucnik, ali drzim ga na minimum i meni je okej. Ne brine me ako mi netko cuje sugovornika. Razumim i da tebi to smeta jer si u takvom poslu, ali vjerojatno vecinu ljudi to ne brine u tolikoj mjeri da krene sad pisati mailove i raditi sizifov posao, a kamoli slati svoj mobitel na servis.

 

Plus ovo je Xiaomi i kod njega covjek mora ocekivati da ce biti nekih kompromisa radi cijene za koju ga dobijemo.

 

P. S. Zanima me oce li ti uvazit zalbu posto to nije neka svakidasnja situacija i nisam se jos susreo sa takvim slucajem. Bit ce zanimljivo vidit kako ce se oni postavit u takvoj situaciji.

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Zašto još nisam dobio update na android 11?

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Ja sam ga skinio odavde, isto nisam dobio: 

https://www.xda-developers.com/poco-x3-nfc-android-11-miui-12/amp/

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Coder256 kaže...

Sto bi ljudi trebali napraviti ako njima to ne predstavlja toliki epic problem kao tebi? Meni je isto glasan zvucnik, ali drzim ga na minimum i meni je okej. Ne brine me ako mi netko cuje sugovornika. Razumim i da tebi to smeta jer si u takvom poslu, ali vjerojatno vecinu ljudi to ne brine u tolikoj mjeri da krene sad pisati mailove i raditi sizifov posao, a kamoli slati svoj mobitel na servis.

 

Plus ovo je Xiaomi i kod njega covjek mora ocekivati da ce biti nekih kompromisa radi cijene za koju ga dobijemo.

 

P. S. Zanima me oce li ti uvazit zalbu posto to nije neka svakidasnja situacija i nisam se jos susreo sa takvim slucajem. Bit ce zanimljivo vidit kako ce se oni postavit u takvoj situaciji.

 

 

Ne razumijem zašto ne bi uvažili situaciju? Dakle, stavimo 50 mobitela na stol, na svima pozovi isti broj, na svima stišaj volumen razgovora na najtiše i udaljiš se 2 m od mobitela.

 

Jedino na Poco X3 čuješ razgovor, na drugima ništa.

 

Pa ne bi trebali napraviti oni kojima ne smeta, ali i tu vidim da postoje ljudi kojima smeta. Još jednom napominjem, radim uredski posao, ima na 5 u uredu - zašto bi itko morao slušati mojeg sugovornika? Uz sve to radimo posao prodaje, gdje osim što smo svi kolege, sami sebi smo i neka konkurencija pošto puno toga ovisi koliko poslova sklopimo.

 

Ne znam čemu paranoje, zašto bi servis rekao da je to u redu - doma sam testirao na Huawey Y nešto (nemam pojma koji je), Samsung S7, LG star 3 godine, P30pro i P20. 

 

Znači na niti jednom mobitelu se ne čuje sugovornik, na mojem ga čuješ udaljen 2m. Uz sve to u 90% slučajeva mobitel moraš držati udaljen od uha koji cm, da razgovor bude ugodan (pričam za zatvoreni prostor).

 

Naravno da ću ga prodati ako mi neće uvažiti žalbu, ali uz sve to upravo ću kod kolege napraviti ponovni test u "gluhoj" sobi (kućni amaterski studio za njegov bend), sakupit ću barem 10 mobitela i snimiti video.

I sve ide zaštiti potrošača. 

 

Također moram napomenuti da mi nisu jasni niti naši "poznati" recenzenti mobitela, kao niti bilo koji strani. Apsolutno je nevjerojatno da čak i GSM arena, i DXO Mark nisu ovo naveli kao problem - a odmah u komentarima vidiš žalbu ljudi na preglasan zvuk razgovora.

To je samo dokaz koliko su svi na neki način "plaćeni" da šute, ili dobiju šušku za uslugu recenzije, ili su totalno nesposobni napraviti recenziju.

 

Ja sam korisnik koji mobitel prilagodi sebi, od launchera, do ladica, ovoga onoga, widgeti - sve mora biti tip top. Jednostavno takva sam osoba, i tek tu vidiš koliko njih to ne testira i ne dostavi nam nedovoljno informacija.

hm hmmm, hm hm hmm
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Uključi opciju koja se zove rano primajte ažuriranja

10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Imam problema sa wi fi. Cesto me izbacuje u igrama, te mi se chrome zamrzne i moram zatvorit sve aplikacije.

Nadam se da mi se nije wi fi sjeba kao u note9 kojeg sam imao prije ovog mob.

 

Edit*

U developer opcijama, kada ukljucis power monitor da prikazuje fps, on ga me prikazuje vec neke bzvzne brojke. Je li i vama tako?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 11:14 (fanaticni gejmer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Meni je isto u poslu to što svi čuju moj razgovor nedopustivo. Čekam neki update, ako ga prije ne krenem o pod.

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Tomina kaže!!

  

  

Također moram napomenuti da mi nisu jasni niti naši "poznati" recenzenti mobitela, kao niti bilo koji strani. Apsolutno je nevjerojatno da čak i GSM arena, i DXO Mark nisu ovo naveli kao problem - a odmah u komentarima vidiš žalbu ljudi na preglasan zvuk razgovora.

To je samo dokaz koliko su svi na neki način "plaćeni" da šute, ili dobiju šušku za uslugu recenzije, ili su totalno nesposobni napraviti recenziju.

 

  Moram se složiti s tobom?? Možda dobiju  provjeren uređaj bez mana ili prešučuju!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Ja nemam problema sa preglasnim telefoniranjem ali imam sa mobilnim internetom. Ponekad se dogodi da se stranica/video zaledi iako je signal skoro pun i piše da imam 4g signal. Iritantno.

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Nema to veze sa mob. internetom već sa browserom.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Mislim da bi pouka priče bila da za 2000kn recimo bolje kupiti provjerenu marku tipa Huawei, Samsung, Motorola i slično, makar i sa slabijim mogućnostima (kamera, baterija, zaslon), nego iskeširati novce za top hardver nedoraslog Kineza, da bi na kraju pokazali koliko su nesposobni, ustvari koliko su nejasno da ne mogu ovako banalnu stvar ispraviti.

 

Uz sve to u custom ROM-u je ispravljeno, čak sam našao na par linija kodova koji ispravljaju navedenu stvari, samo treba root.

 

Ali ne, oni su slijepi ili im puca ona stvar.

 

Bing - jel si ti uopće se žalio u trgovinu, servis? Šta čekaš?

 

Moj je u petak došao na red, danas bi trebao dobiti informaciju jel mi priznaju ovo ili idem na vještačenje. Da, dobro ste pročitali - već sam kontaktirao zaštitu potrošača i dobio sam postupak za vještačenje uređaja.

Tako da ako ovo bude negativno, još ću jednom zalijepiti novi video gdje ga testiram za još barem 5 različitih mobitela, i ako i to nije dovoljno - fino ćemo se igrati mice mace.

 

I pazite se - jučer čitam - i Note 9 Pro ima isti problem, tj izgleda da određene serije uređaja imaju taj problem. Isto se ljudi žale da su im razgovori preglasni.

 

Komedija. Bilo je bolje kad su bitku mobitela vodile samo određene marke - barem znaš da nisi imao ovakva sranja. A ovo je već klišej.

 

Recenzenti? Koji? Oni koji su uvijek skloni dati + određenoj marki jer su fanovi? Ili oni koji komentiraju kvalitetu displaya na pola stranice, a da me oprostite - na mobitelu nisu niti pozadinu promjenili niti probali kako funkcionira uređaj, pa niti ne mogu vidjeti određene bugove?

 

Ma dajte. Meni mobitel kad dođe, par sati mi treba da si posložim sve kako želim. Ponekad niti određene aplikacije ne rade jednako na svim uređajima, a ja sam stvarno cicija po pitanju sučelja home screena itd.

 

Da, ali bitno je da mobitel ima stereo zvuk, to je jako bitno, u pm.

 

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

a xiaomi nije provjerena marka 

 

mislim da je jabuka za tebe 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Možda su provjereni kod top modela, jer treba opravdati cijenu.

 

No ne kužim kako ovako mogu zasrati mid range uređaj, u biti sredinu koja se najbolje prodaje po pitanju kvalitete i novaca.

 

Jabuka? Jel si ti lud ili šta?

 

Pa radije budem bez mobitela nego iOS imao. 

iOs je samo za osobe koje misle da je to imati "status", a najviše kupuju ženske radi "mode".

Znači ako povežemo žene i iphone, onda mogu slobodno reći da su muškarci koji kupuju isto - feminizirani.

 

Još jednom - iOs? Jel si ti normalan?

 

Gle stari, imam jako puno prijatelja, jako puno poznanika koji svake godine uzimaju nove S serije na 12 rata. Jer misle da su "bogovi".

Znaš kako im izgleda S serija? Onako kako izgleda kad ju novu upališ.

Samo na početni zaslon dodano par aplikacija. Ostalo nula bodova, trula kobila.

Slike? Pate se memorijskim karticama, prebacivanjem itd.

 

Dakle mobiteli neiskorišteni 100%. 

 

Razumiješ šta ti želim reći? Kod mene je svaki mobitel prvo na testu launchera. Ako si ga ne mogu prilagoditi, ide drugi. Nakon toga nastupa to moje slaganje izgleda mobitela prema mojim željama, od widgeta do aplikacija.

I ti meni sad tu pričaš da je za mene jabuka.

Bože moj dragi, ponedjeljak ujutro.

 

Od petka do danas je na GSM areni uklonjeno jako puno komentara na X3 NFC vezano uz ovaj bug. Nešto se događa, nekome nije drago.

Izgleda da problem imaju mobiteli unazad pola godine, kao i nove serije Note 9 Pro.

 

Očito da Xiaomi ima problem sa zvučnikom, možda loše kalibrirani ili tko zna šta.

 

Sori na bahatosti, ali nemam ti ja puno strpljenja za takve komentare.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Tomina, mislim da bi se trebao pomiriti s tim da si pogrijesio kod kupovine ovog mobitela, privukla te mala cijena u odnosu na hardware, i sada gledaj da nekako saniras stetu (ako ti servis ne uvazi reklamaciju), prodaj ga nekome kome nece smetati situacija sa zvucnicima i pomiri se da ces izgubiti koju stotinu kuna i kupi kao sto si rekao samsung, motorolu...bilo sto drugo.

Sumnjam da imas i da ces imati ista od ovih uzastopnih izljeva gorcine i bijesa tu na forumu.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Bijes mi stvaraju drugi ljudi koji vide problem,a ništa ne poduzimaju.

I onda se dogodi situacija da se obratiš u servis, i ispada da sam prvi koji se žali na problem.

 

A po internetu stotine "kmečevaca" koji nisu sposobni se izboriti za vlastite novce.

 

Ja sam rekao, ako mi odbiju to sanirati kako god žele, napravit ću još taj jedan test sa više mobilnih uređaja i mojim mjerenjem - čisto da još jednom dokažem da mobitel ima grešku.

Pa ćemo na vještačenje, ne brinite - ja toliko mogu krv piti ljudima, da kad tad popuste.

Pritisak je najbolja stvar da netko shvati svoju krivicu.

 

To ti je isti drek kao da Huawei ne govori ljudima da mobiteli nemaju google servise. Jel bi servis uvažio žalbu, da kupiš mobitel na kojem to nije striktno napomenuto?

 

Očigledo je da im X3 određene serije imaju ovaj bug.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Tomina kaže...

Mislim da bi pouka priče bila da za 2000kn recimo bolje kupiti provjerenu marku tipa Huawei, Samsung, Motorola i slično, makar i sa slabijim mogućnostima (kamera, baterija, zaslon), nego iskeširati novce za top hardver nedoraslog Kineza, da bi na kraju pokazali koliko su nesposobni, ustvari koliko su nejasno da ne mogu ovako banalnu stvar ispraviti.

Pouka priče bi bila da ne kupuješ low-budget uređaj kad imaš visoka očekivanja i standarde, ako to nisi shvatio onda ćeš jako često mijenjati uređaje.

 

Suditi cijelu firmu po jednom modelu kod kojeg samo određena serija ima navedeni problem je besmisleno. Ako pogledamo u prošlost vidjeti ćemo da se to desi i top igračima, sjetimo se Samsunga i eksplodirajućih baterija ili problema sa Exynosom i baterijom koja izgura 3-4h, a i mnogi drugi su imali serije s problemima od Applea pa na dalje. Nitko zbog toga nebi trebao prekrižiti cijelu kompaniju i proglasiti ih nedoraslima jer Xiaomi je sve samo to nije.

 

Kupio sam profi monitor za bijesne novce pa je imao 2 mrtva odnosno stuck pixela koja mi nisu htjeli uvažiti, istovremeno kolega uzme nekakvu kantu za petinu novca i svi pixeli su na broju i rade kako treba... kupim iMac nakon par mjeseci uđe prašina ispod displaya... mogao bi nabrajati do sutra.

 

Xiaomi me još nije razočarao, ne znači da neće biti lošijih uređaja, ali za sada sve pet od low-budget Redmija do flagship modela.

 

Nisi zadovoljan, vratiš uređaj, tražiš zamjenu ili povrat novca i problem riješen. To što tebi smeta nekome ne smeta, moje kolege pojačaju svaki put taj zvučnik do kraja tako da svi čuju što pričaju i njima je to skroz ok, dapače smeta im kad je zvučnik pretih, očito je ovo model za njih. 

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Hebeš telefon na kojem osnovna funkcija "RAZGOVOR" ili ti telefoniranje nije na osnovnom nivou...

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Tomina kaže...

 

Uz sve to u custom ROM-u je ispravljeno, čak sam našao na par linija kodova koji ispravljaju navedenu stvari, samo treba root.

 

A sad se zapitaj.

Xiaomi i da hoće ne može dirat drivere zvuka i veći dio kernela, zato jer su takvi ugovori s proizvođačima čipova.

A to je zapravo indirektno krivica Googlea, da su uvjetovali proizvođačima čipova da moraju sav source dati pod GPL koji su predlagali (praktički open source), onda bi proizvođači mobitela mogli nekaj i napraviti.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

ajd da se i jednom složim sa forumskim ćaomi advokatom - ovo je fakat buđet fon kod kojeg treba imat razumjevanja čisto zbog cijene, makar to bio i zvuk slušalice kao nešto najosnovnije.

i pred 20 godina se nije mogao kupiti pošten fon za tih 1500-1600kn koliko košta, a kamo li danas za tu cijenu i očekivat da će sav hardver i soft radit bez problema.

 

jedino kao i kod svakog ćaomija preporučio bi xiaomi.eu koji pegla skoro sve probleme stock roma i to bez rootanja.

 

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice