Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.708.799
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Network Path was Not Found Error 0x80070035 in Windows 10/11

Jel imao netko ovaj problem ?
Našao sam tone tutiriala na netu, ali jednostavno nekad ništa od toga.
Uključim Mac i gle čuda, sve radi odmah :)
Ping normalno prolazi i za računalo i za default gataway.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gogo222 kaže...
Network Path was Not Found Error 0x80070035 in Windows 10/11

To dobivaš kad se spajaš na mrežni share ili?

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kućna mreža, a1 router
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gogo222 kaže...
Kućna mreža, a1 router

Znači otvoriš internet preglednik i dobiješ ovu grešku? Koji je IP rutera?

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2022 15:00 (Valentin17).
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ne, mrežni share je u igri.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gogo222 kaže...
Ne, mrežni share je u igri.

 

LIST OF SERVICES THAT NEEDS TO BE SET ON AUTOMATIC START AND RUNNING.

 

1. DNS CLIENT
2. FUNCTION DISCOVERY PROVIDER HOST
3. FUNCTION DISCOVERY RESOURCE PUBLICATION
4. SSDP DISCOVERY
5. TCP/IP NET BIOS HELPER
6. UPNP DEVICE HOST

 

INSTALL SMB SUPPORT - PROGRAMS AND FEATURES - SMB 1.0/CIF FILE SHARING - SVE KVAČICE STAVITI

 

DISABLE INSECURE GUEST LOOG IN GPEDIT - ADMINISTRATIVE TEMPLETS - NETWORK - LANMAN WORKSTATION - ENABLE INSECURE GUEST LOGON.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Hvala, ali to sam sve isprobao.
Znači, mreža proradi na jednom kompu, ali u suprotnom smjeru ne radi, a kada slučajno proradi u suprotnom smjeru, ne radi u onom drugom.
Totalno ne kužim.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Windows 10 - problemi

Namjestim taskbar na auto hide i svaki puta kada upalim comp zaboravi animaciju no ona ostane ukljucena u opcijama. Da bi proradila moram ju svaki puta iskljuciti pa ukljuciti. Koliko se sjecam prije zezanja sa win11, to mi je radilo bez problena na win10.
Win+tab isto ima nekakvu cudnu animaciju, pokrene ju i kod zavrsetka zatrza.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozz jeli se netko susreo sa problemom da mu win izbaci prilikom gasenja pc-a idle report.exe neki error, ja trazim taj file ali nikako ga nemogu pronaci ako zna netko vise dobro bi mi dosla pomoć.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dreadmoore kaže...

Pozz jeli se netko susreo sa problemom da mu win izbaci prilikom gasenja pc-a idle report.exe neki error, ja trazim taj file ali nikako ga nemogu pronaci ako zna netko vise dobro bi mi dosla pomoć.

 -vjerojatno neko smeće ili ostatak nekog prog.. koji je recimo uklonjen ili ako je bio malware antivirus ga je eliminirao, no ostaje zapis u reg-sys koji ga želi pokrenuti (kao jedan od mogućih scenarija).. tad naravno nema tog programa a greška je samo poruka .. + ako pobrišeš stavku u reg koja je pokreće-poziva nestat će i 'problem' (tj ne postoji, samo poruka..) :)

-otvoriš reg, tražiš report.exe .. ostalo je stvar logike, obrišeš i provjeriš gašenje bez 'problema'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 12:12 (ihush).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dreadmoore kaže...

Pozz jeli se netko susreo sa problemom da mu win izbaci prilikom gasenja pc-a idle report.exe neki error, ja trazim taj file ali nikako ga nemogu pronaci ako zna netko vise dobro bi mi dosla pomoć.

 Možda? What is Report.exe?

Report.exe is an executable file that is part of the PCmover Windows 7 Upgrade Assistant program developed by Laplink Software, Inc.. The software is usually about 22.61 MB in size.

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

napravio sam frišku instalaciju windowsa 10 i nigdje ne mogu naći da odaberem hrvatski jezik za tipkovnicu, tamo kad odem da dodam tipkovnicu nema je na popisu, kako da ju dodam? isto tako kada otvorim dokument u wordu pise mi gore da nemam hrvatskog jezika i ponudi mi download, skinem i krene instaliravati i pojavi se poruka instalacija nije moguća?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-jesi li skinuo install-iso hr? .. tad samo u installu nextaš (defaultno pod standard..).

-sve ostalo je kemijanje, nešto si promašio.. ponovi clean install (ne iz win, nego s boot-medija-stikića..).

-ako nije hr verzija, prvo dodaš jezik, time će se dodati i ostalo.. treba neko vrijeme dok obavi download + tko zna koje sve updateove sys vuče i ponekad samo treba strpljenja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Nužno ti ni netreba hr staviš english standard i onda naša slova rade i ja je nisam mogao instalirati.Jer mi traži da instaliram os na hrvatski a to mi se ne sviđa. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

čak mi nije ni bitno toliko da bude baš hrvatska tipkovnica jer evo rade ovi naši dijakritički znakovi, više mi je ovo problem šta mi neće skinuti hrvatski jezik za word da mi može ispravljati tekst

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
maxy0 kaže...

čak mi nije ni bitno toliko da bude baš hrvatska tipkovnica jer evo rade ovi naši dijakritički znakovi, više mi je ovo problem šta mi neće skinuti hrvatski jezik za word da mi može ispravljati tekst

 -zato ne treba kemijati, instaliraj hr verziju, ostalo je automatika-default.. besmisleno. Dio ekipe tvrdi da je isto (put od točke a do točke b i obrnuto..) no ako je isto tad opet nema razloga kemijati a nije isto jer automatika i defaulti imaju veze sa svim appsima koji to traže i jednostavno je besmisleno gurati eng verziju pa dodavati hr ako može odmah + tko želi eng za desktop-prikaz to može lako, lakše nego obrnuto, jer eng jezik je intrinistički u svakoj verziji-osnova, dok su svi ostali jezici dodatak i ovise o licenci-regiji i pravilima koja se razlikuju do te mjere da netko ne može dodati drugi jezik (mora kupiti novu licencu..).

 

-odgovor si dobio, izbor je tvoj.. probaj i tad zaključi što je ok ili je 'isto'.. jednostavno u hr juzer nema razloga ne koristiti hr verziju osa, kao što francuz-njemac-japanac koriste svoju dok je svaki dodatak-izmjena ipak 'teže' nego defaultno koje tad radi i juzeru-početniku npr subtitlovi-notepad textovi i sl. ovisno o kodnoj stranici ili stariji soft koji ne čita novije podatke itd..

-ako forsiraš eng verziju jer ti je tako 'bolje' .. super, nastavi, no po čemu bi to bilo bolje? teoretski je isto no kao u svakoj konverzaciji postoji neki gubitak-manjak-razlika i tad nije baš isto. Lakše ti je postaviti eng jezik u hr verziji nego obrnuto, radi, nema problema jer je sve potrebno već tu i predviđeno, dok za ostale kombinacije ovisiš o licenci.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
maxy0 kaže...

čak mi nije ni bitno toliko da bude baš hrvatska tipkovnica jer evo rade ovi naši dijakritički znakovi, više mi je ovo problem šta mi neće skinuti hrvatski jezik za word da mi može ispravljati tekst

 -zato ne treba kemijati, instaliraj hr verziju, ostalo je automatika-default.. besmisleno. Dio ekipe tvrdi da je isto (put od točke a do točke b i obrnuto..) no ako je isto tad opet nema razloga kemijati a nije isto jer automatika i defaulti imaju veze sa svim appsima koji to traže i jednostavno je besmisleno gurati eng verziju pa dodavati hr ako može odmah + tko želi eng za desktop-prikaz to može lako, lakše nego obrnuto, jer eng jezik je intrinistički u svakoj verziji-osnova, dok su svi ostali jezici dodatak i ovise o licenci-regiji i pravilima koja se razlikuju do te mjere da netko ne može dodati drugi jezik (mora kupiti novu licencu..).

 

-odgovor si dobio, izbor je tvoj.. probaj i tad zaključi što je ok ili je 'isto'.. jednostavno u hr juzer nema razloga ne koristiti hr verziju osa, kao što francuz-njemac-japanac koriste svoju dok je svaki dodatak-izmjena ipak 'teže' nego defaultno koje tad radi i juzeru-početniku npr subtitlovi-notepad textovi i sl. ovisno o kodnoj stranici ili stariji soft koji ne čita novije podatke itd..

-ako forsiraš eng verziju jer ti je tako 'bolje' .. super, nastavi, no po čemu bi to bilo bolje? teoretski je isto no kao u svakoj konverzaciji postoji neki gubitak-manjak-razlika i tad nije baš isto. Lakše ti je postaviti eng jezik u hr verziji nego obrnuto, radi, nema problema jer je sve potrebno već tu i predviđeno, dok za ostale kombinacije ovisiš o licenci.

 s ove stranice preuzmem sliku i prilikom stvaranje slike na usb samo odaberem hrvatski jezik i to je to onda?

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-s ''ove stranice'' ? .. vjerojatno misliš na ms-win-hr.. -da. (kao odgovor za 99% juzera)

-skida se app-exe msctool oznake sukladne winver tj aktualno win10-21-h2 (za koji mjesec možda 22-h1, ali po najavi više neće biti polugodišnje h1-h2, samo jesenski-h2 + neće biti dostupna 32bitna itd.. no vidjet ćemo..)

 

+ ostalo što ti se nudi kao izbor-klikanje... npr kreiranje usba ili skidanje iso-a.. kojeg kasnije možeš snimiti recimo rufusom ako trebaš nešto 'kemijati' ili različite uefi-mbr potrebe i računala..

+mctool ne nudi opcije koje nudi rufus, kojim god alatom napravite medij bit će ok.. tj stvar je u staro-novom računalu-biosu, podešenim opcijama u kojem modu je bios-disk i medij.. itd. i sve mora biti jednako-sukladno, ne različito.. kod novog računala nema problema jer je i disk prazan-neinicijaliziran i prvo particioniranje će ga inicijalizirati u potrebnom modu.. no kod postojećih ovisi kako je podešen bios, kako je bio kreiran disk i po potrebi obrisati ga diskpart-clean-om.. tad se inicijalizira u novom-potrebnom modu.. npr ako je bio mbr u gpt ili obrnuto.. itd.

 

-mctool radi tzv superfloppy, filesys fat32 koji je univezralan, podržan od svih oseva-uređaja (vlasništvo ms-a ali besplatan) i zato se koristi.. nema boot-mod, tj u bootu-paljenju se bira ili mbr ili gpt.. ili to radi automatika-bios.. zato treba koristiti f-tipke za izbor boota jer tad se ovisno o tome što bios nudi-podržava medij vidi na jedan-dva načina, tj tad se zna koji način-mod-boot želiš, uefi-gpt ili legacy-mbr.. obično f8-12.. cms-quickboot meni.

-s rufusom se može napraviti konkretan medij recimo ntfs s mbr ili gpt modom.. tad će raditi samo u tom modu i to je ponekad zgodno ako ne znamo koja tipka je za cms-bootmeni i sl. .. ali ponekad trebamo dva ista-različita medija za onaj drugi slučaj-potrebu .. ili-ili.

-ako je disk u recimo mbr modu neće dozvoliti install u gpt .. i obrnuto, tad se diskpartom iz cmd-a obriše disk.. (shift+f10).. naravno, ode baš sve s diska, podatci.. tek tad install ide dalje.

-to je čisti-clean install.. dok iz osa ide pod upgrade.. tj tad nasljeđuje postojeće stanje aktivnog osa i ne nudi te promjene-izbor.. čak ni jezik ili 32-64bit, ništa. To nije clean upravo zato..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 12:07 (ihush).
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozz,
imam problem sa poslovnim PC-jem koji me odavno iritira a ne mogu mu stati u kraj. Cursor mi svako malo štopa (zapinje) i računar se uspori a nemam pojma šta je uzrok. Nema šta nisam pokušao, od svježe instalacije windowsa, mijenjanja miša, nadogradnje RAM memorije, itd...
Pa mi onda padne na pamet da nisam pokupio kakav virus, odradim skeniranje i ništa.
Miš bi trebao biti u redu, PC bi trebao imati dovoljno resursa (8gb ram , i3-8100).
Verzija windoze je 21H2 , build 19044.1706

Da mi je samo skontati je li problem softverske ili hardverske prirode. Mislim da je softverske, ali nikako ga pronaći. Ima li neki alat kojim bi mogao stati u kraj tome?
BTW kada se to dogodi, otvorim task manager i na njemu apsolutno ništa spektakularno ne vidim da nešto throttla.

ihush  pomagaj. Samo probaj bez romana 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2022 9:21 (Neuk).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Kad već spominješ miš , da nije bežični ? , probaj sa nekim USB mišem.

14 godina
offline
Windows 10 - problemi

jel ima neka fora da legalno kupim windows 10 kljuc (ne po punoj cijeni naravno) ili ga svi krekirate na neki nacin?

 

btw imao sam preko faksa free windows prije 6-7 godina i svaki put kad sam ih instalirao nanovo bili su odmah aktivirani ali evo sad mi se poavio onaj dolje watermark

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2022 14:13 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

.. nagađanje ćoravog (vidovitog?) milana, čarobna kugla.. ako nije malware i nešto sl. tad je vjerojatno neki kvar, bilo čega, usb kontroler, kontakt-žice-miš.. a najsličnije je kvaru diska, tj kad krene realocirati badsektore..

-brza eliminacija, tj hardware ili soft uzrok.. bootaš neki živi medij, linux-minipe.. npr hiresns ili kubuntu.. i vidiš, ako radi ok tad nije kvar, tad je nešto soft.. ako je jednako tad je kvar, ne soft. Tek tad možeš konkretnije tražiti npr kvar ili malware-driver-uzrok.. npr provjera diska, provjera kontakta ili usb kontrolera, drugi miš itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Reinstalirao sam Windowse i sad me muči problem s jezikom. Dakle, prema onome što su drugi forumaši preporučivali, za reinstalaciju sam koristio hrvatski ISO. Međutim, sad kada sam postavio Windows na engleski, dok je sve lijepo napisano na engleskom, rezultati pretrage su na hrvatskom i sad ne znam kako da ih postavim da budu i oni na engleskom.

 

 
 

 

Restirao i rebuildao Windows Search, nije pomoglo. Ima netko neki prijedlog?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Update KB5013942 mi se ne želi instalirati, traži restart dođe do 7% nakon toga se restarta i rolling back changes psmtr.

 

Ima li ko drugi taj problem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

imao nekad davno sa ažuriranjem, jedino clean install je pomogao, ništa nije htio instalirat, dođe do 5 7 10 posto i vrati sve natrag

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Reinstalirao sam Windowse i sad me muči problem s jezikom. Dakle, prema onome što su drugi forumaši preporučivali, za reinstalaciju sam koristio hrvatski ISO. Međutim, sad kada sam postavio Windows na engleski, dok je sve lijepo napisano na engleskom, rezultati pretrage su na hrvatskom i sad ne znam kako da ih postavim da budu i oni na engleskom.

 

  

 

Restirao i rebuildao Windows Search, nije pomoglo. Ima netko neki prijedlog?

 Meni radi i hrvatski i engleski. Napiši kalkulator i potom ponovi search ali s calculator. Treba vratiti isto. Instalirao sam engleski ISO i hrvatsku tipkovnicu, vrijeme i ostalo što ide uz to.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Radi i meni, ali me nervira da pola Windowsa imam na hrvatskom, a pola na engleskom. Upravo sam reinstalirao Windowse s engleskim ISO uz hrvatsku tipkovnicu.

 

Prijevod na hrvatski nekad stvarno nema smisla. Evo, jučer se instalirala ažuriranja, idem restartat laptop i piše "Ažuriranja u tijeku... Držite računalo na". Na čemu da ga držim? Inače, radilo se o krivo prevednoj frazu "Please keep your device on"...

10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Evo, jučer se instalirala ažuriranja, idem restartat laptop i piše "Ažuriranja u tijeku... Držite računalo na". Na čemu da ga držim? Inače, radilo se o krivo prevednoj frazu "Please keep your device on"...

 

7 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav

Imam probleme sa Windows 10 već nekih 3 mjeseca. Uglavnom radio sam nadogradnju na Windows 11 i nije mi se svidio. Nakon toga vratio sam ga na Windows 10. Od tada kreću problemi ne mogu se nikako prijaviti na svoj account. Upišem ime i šifru sve točno  vrti se neko vrijeme i kaže da nema interneta (a ja spojen na internet ). Uradio sam nekoliko puta na totalni reset i ista se stvar događa. Stavio sam drugi Microsoft račun ni njega ne može prijaviti. Non-stop piše da nema interneta (a na internet spojen i mogu ići na web preglednik.)

Na web preglednik se normalno prijavim na svoj Microsoft račun.

Molim nečiju pomoć za ovaj problem .

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
čmrljo kaže...

Disk izvaditi, spojiti na drugi PC te spasiti podatke, vratiti izvađeni disk natrag i odraditi svježu instalaciju Win 10.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice