Win 7 zvuk ne radi

poruka: 18
|
čitano: 21.751
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
win 7 zvuk ne radi

ne radi mi zvuk na kompjuteru, imam matičnu ploču gigabyte ga-g41mt-es2l... probao sam reinstalirati windowse, ali opet neće. instaliram sve drivere sa ove stranice ( http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3471#dl )i opet neće, probao sam više zvučnika, zvučnici su ispravni...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: win 7 zvuk ne radi

najvjerojatnije otišla matična,ako su ti driveri ispravni. pokušaj ubosti neku zvučnu karticu.

13 godina
offline
Win 7 zvuk ne radi

Ne treba brzati i lomiti preko koljena. Prvo treba sve ispitati.

 

Kakva je situacija u Device manageru ima li neki uređaja koji su u problemima?

Imaš li možda grafičku sa HDMI izlazom? Ako imaš onda pogledaj koji ti je zvučni izlaz aktivan. Ponekad se zna desiti da se HDMI postavi kao default zvučni izlaz.

 

Ako je sa prethodne dvije stvari sve u redu i nemaš zvuka je bi na tvom mjestu malo eksperimentirao. Skinuo bi Live CD s Linuxom (Ubuntu, Mint ili openSUSE). Zapržio ga na CD (obavezno bootabilni). Ubacio u pogon i resartao računalo. Pokrenuo Linux i isprobao da li zvuk radi pod njim. Ako ni tamo ne radi vjerojatno je problem u hardveru a ako radi u pitanju su driveri.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 zvuk ne radi

Piše mi da je spojeno na digital output, čitao sam negdje da trebam prebaciti na analogni output, ali kako???

13 godina
offline
Re: Win 7 zvuk ne radi
N-s24x kaže...

Piše mi da je spojeno na digital output, čitao sam negdje da trebam prebaciti na analogni output, ali kako???

Desna tipka miša na ikonicu zvučnika u donjem desnom kutu zatim odaberi Playback Devices i onda postavi Speakers. Ako si u dvojbi opali SS pa ga postavi ovdje ili eksperimentiraj.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Re: win 7 zvuk ne radi
N-s24x kaže...

ne radi mi zvuk na kompjuteru, imam matičnu ploču gigabyte ga-g41mt-es2l... probao sam reinstalirati windowse, ali opet neće. instaliram sve drivere sa ove stranice ( http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3471#dl )i opet neće, probao sam više zvučnika, zvučnici su ispravni...

- zvuk (mora raditi ako je MBO ispravna) na sedmici radi outofbox za tu MBO. Provjeri u BIOSu -enable. Bootaj neki LiveCD linuxa..

- ako nije priključen zbučnik, defalutno je odabran digital (in-out), isključi zvučnike (mora analogni mixer biti zasivljen) priključi zvučnike = omogućen.. ako ne reagira može bit neispravna kartica ili problem sa zvučnicima-žicom. Provjeri zvučnike na nekom drugom uređaju-PCu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: win 7 zvuk ne radi

bilo mi je prije naređeno kada sam stisnio na zvučnik - digital output, i uspio sam nekako narediti preko realtek audio managera da ide preko analognog... ali opet ne čujem zvuk, kada pustim glazbu, na tom zvučniku ide ona zelena boja kao da rade zvučnici, ali ne čujem zvuk...
da napomenem, zvučnici provjereno rade, stavio sam drivere sa cd-a od matične...

13 godina
offline
Re: win 7 zvuk ne radi
N-s24x kaže...

bilo mi je prije naređeno kada sam stisnio na zvučnik - digital output, i uspio sam nekako narediti preko realtek audio managera da ide preko analognog... ali opet ne čujem zvuk, kada pustim glazbu, na tom zvučniku ide ona zelena boja kao da rade zvučnici, ali ne čujem zvuk...
da napomenem, zvučnici provjereno rade, stavio sam drivere sa cd-a od matične...

Posalikaj, mikser i postavke izlaza.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
neaktivan
offline
Win 7 zvuk ne radi

Ako imalo znaš na komp, onda ti nije prob napravit zvuk. U suprotnom ti je otišla matična. Možeš to privremeno rješit tako da kupiš zvučnu za 20 kn i ćao. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Win 7 zvuk ne radi

pretpostavljam da imas 2 standardna zvucnika sa jednim jackom i ubacis ga u sredinu od 3 ili 6 outputa maticne i nastimaj sve u realteku i obavezno stavi da je zvuk pod speakers glavni

13 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 zvuk ne radi
antimon95 kaže...

pretpostavljam da imas 2 standardna zvucnika sa jednim jackom i ubacis ga u sredinu od 3 ili 6 outputa maticne i nastimaj sve u realteku i obavezno stavi da je zvuk pod speakers glavni

dada, imam točno tako, ima 3 outputa, i staim onaj u srednji (zeleni), kako da naredim te postavke? bude mi glavni speakers (barem mislim, jer kada stisnem dolje desno na zvučnik, on je "aktivan", ali zvuk se ne čuje..)

12 godina
offline
Re: Win 7 zvuk ne radi

skines tocno odgovarajuci driver a to je realtek i ponovno pokrenes i odes u upravljacku plocu pod hardver i zvuk pokrenes realtek i tamo postimaj opcije zvuka

14 godina
neaktivan
offline
Win 7 zvuk ne radi
Updatej BIOS i radit če..takav sam i ja imao problem..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 zvuk ne radi
medo_5 kaže...
Updatej BIOS i radit če..takav sam i ja imao problem..

kak da ga updejtam?

12 godina
offline
Re: Win 7 zvuk ne radi

bar je na gigabyte-sajtu lagano za update mozes preko dosa bez bootanja u windows ili prek gigbyte flash utility u svakom slucaju jednostavno

11 godina
neaktivan
offline
Win 7 zvuk ne radi

Imam problem, ne radi mi zvuk na kompjuteru... Sve je bilo ok do prije par dana... Pise da nemam instalirane drajvere. To se i prije desavalo na drugom komjuteru ali sam ih bez problema mogla ponovo instalirati koristeci Realtek, a sada ne mogu uopste pronaci nista sto bi moglo odgovarati. Koristim OS MS Windows XP Professional 32-bit SP3, Windows edition Extreme Seven2010XGamer.... Specification: Intel Pentium 4, manufacturer: IBM, model: IBM (WMT478/NWD). Ne znam vise sta da napisem u specifikacijama posto se ne razumijem bas u sve to, nadam se da ce mi neko pomoc. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Win 7 zvuk ne radi
innsda kaže...

Imam problem, ne radi mi zvuk na kompjuteru... Sve je bilo ok do prije par dana... Pise da nemam instalirane drajvere. To se i prije desavalo na drugom komjuteru ali sam ih bez problema mogla ponovo instalirati koristeci Realtek, a sada ne mogu uopste pronaci nista sto bi moglo odgovarati. Koristim OS MS Windows XP Professional 32-bit SP3, Windows edition Extreme Seven2010XGamer.... Specification: Intel Pentium 4, manufacturer: IBM, model: IBM (WMT478/NWD). Ne znam vise sta da napisem u specifikacijama posto se ne razumijem bas u sve to, nadam se da ce mi neko pomoc. :)

  Dovoljno si napisao

 

Problem je piratski Windows. Makni te ultra/smensi ne_znam_kakve Widowse i instaliraj cisti XP SP3

Nakon toga ces instalirati sve sto ti treba

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
11 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 zvuk ne radi
Lazarus Long kaže...
innsda kaže...

Imam problem, ne radi mi zvuk na kompjuteru... Sve je bilo ok do prije par dana... Pise da nemam instalirane drajvere. To se i prije desavalo na drugom komjuteru ali sam ih bez problema mogla ponovo instalirati koristeci Realtek, a sada ne mogu uopste pronaci nista sto bi moglo odgovarati. Koristim OS MS Windows XP Professional 32-bit SP3, Windows edition Extreme Seven2010XGamer.... Specification: Intel Pentium 4, manufacturer: IBM, model: IBM (WMT478/NWD). Ne znam vise sta da napisem u specifikacijama posto se ne razumijem bas u sve to, nadam se da ce mi neko pomoc. :)

  Dovoljno si napisao

 

Problem je piratski Windows. Makni te ultra/smensi ne_znam_kakve Widowse i instaliraj cisti XP SP3

Nakon toga ces instalirati sve sto ti treba

Ma nisam ja to ni instalirala, takav komp sam dobila. Kao sto rekoh, ne razumijem se ja puno u ovo, pa da li moram traziti CD za instalaciju SP3 ili mogu preko neta da skinem neki program za to, i kako da deinstaliram taj Windows koji mi ne treba...? 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice