Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 642.023
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ma originalni CD drugi put vaden iz kutije...

A ja sam to sve ostavio na default nisam nista dirao samo stavio da formatira {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ako je dvd original ,u instalaciji MORAJU biti sve opcije! Naravno ,preduvjet je da ideš na Custom instalaciju (donji izbor) ne Upgrade!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ma sad vise nisam ni siguran jeli bilo ili nije -.-"

Al evo ovaj je doso na 76%

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozdrav,

Imam  Windows XP Prof. 32 bit.Stavio bih Sedmicu, ali koju mi preporučate 32 ili 64 bit?

U firmi u kojoj radim imamo Sedmice i kao zaposlenici imamo pravo da iste instaliramo na svoje računalo (samo za osobnu uporabu). Kako da spržim originalni cd na kojem je Sedmica da moj cd bude botabilan?Da li će mi i dalje raditi printer, digitalni aparat? Hvala na odgovorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
stiv kaže...
Stavio bih Sedmicu, ali koju mi preporučate 32 ili 64 bit?

Da li će mi i dalje raditi printer, digitalni aparat?

1. Na tu konfiguraciju pod "moj pc" ja bi stavio x64

2. Ovisi koliko su stari zbog drivera, ali trebali bi raditi.

Bolje imati pravog neprijatelja nego lažnog prijatelja
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

32/64 - ako imaš više od 4GB RAMa, treba ti x64 verzija jer x32 po defaultu i bez patcheva (koji su btw očajni nekada) može koristiti samo 3.25-4GB RAMa. Stavi x64 ako planiraš staviti još RAMa (a trenutno imaš manje od 4GB). Doduše, moguće je da matična ne može koristiti više od 4GB (to je rasprava za neku drugu temu). Naravno, x64 procesor je obvezan.

 

x64 moraš imati ako koristiš neke programe koji zahtjevaju to (AutoCAD, Maya...). U suprotnom (manje od 4GB, nemaš namjeru nadograđivati) stavi x32.

 

Sav hardver će ti raditi (skoro) odmah nakon instalacije, osim ako je riječ o nečem jako starom pa nema drivera. U velikoj većini sučajeva postoje barem driveri za Vistu.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Hvala na odgovorima, ali niste mi rekli o presnimavanju originalnog cd-a. Ako ga normalno prepržim, da li će moj biti botabilan, odnosno da li ću sa njega 

normalno instalirati sedmicu jer original moram vratiti.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Da, bit će bootabilan samo pazi kako kopiraš. Kopiranje na disk pa prženje na dvd neće raditi. Skini dvd decrypter ili ako imaš neru pa sa njime kopiraj.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imao sam Neru ,ali se nešto dogodilo ,nije mi dobro pržio pa sam stavio CD Burner XP. Kako da sa njim prepržim? Hvala.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imam sve na laptopu osim CD Burnera :D. Ne mogu ti točno reć, nađi opciju Copy ili Clone DVD i sa njom kopiraj.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Skinuo sam DVDdecrypter.

15 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozz

planiram instalirat novi win7 frisko na laptop hp compaq 615.

Buduci da nikad nisam radio instalaciju na laptop, zanima me kakva je razlika i sta se treba napravit u odnosu instalacije na obican komp?

Dali treba nekakve dodatne drivere i to, instalaciju na PC znam napravit.

 

Dakle pitanje je sta sve treba napravit nakon instalacije win7? Koje drivere?

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
DommY kaže...

Dakle pitanje je sta sve treba napravit nakon instalacije win7? Koje drivere?

Pa uglavnom sve je isto kao i na stolnom računalu.

- uključiš update i sve će sam naći. Ako ipak ne instalira nešto otiđeš na stranicu od laptopa i nađeš drivere koji ti budu trebali.

Bolje imati pravog neprijatelja nego lažnog prijatelja
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozz...

 

Evo sad idem kod prijatelja instalirat mu Win7 na laptop(tek kupljeni), a ja se odavno nisan bavia time, tj. znam sve to samo se pitan ima li neka biitna razlika kod instaliranja na laptop i na PC. I još to šta je laptop tek kupljeni, znači sad na njemu nema ništa, triba sve instalirat, a to nikad nisan.

Koliko ja znan ništa puno drugačije... Triban u bootu stavit boot first device na CD ili DVD, i još mu mislin stavit x64, a zato triba 2GB RAM-a ili više?

Znam sve, to je to?? Ako je još nešto, molim recite. {#}  Hvala!

HOĆU NOVI NICK!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
dr. zlo kaže...

Koliko ja znan ništa puno drugačije... Triban u bootu stavit boot first device na CD ili DVD, i još mu mislin stavit x64, a zato triba 2GB RAM-a ili više?

Tako je staviš first boot cd/dvd uređaj ubaciš dvd instaliraš ne treba ništa posebno.

a x64 ako imaš 4+ GB rama, do 4gb preporuka x86 (osim ako nema neke potrebe za 64-bit)

Bolje imati pravog neprijatelja nego lažnog prijatelja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
mario1990 kaže...

 

a x64 ako imaš 4+ GB rama, do 4gb preporuka x86 (osim ako nema neke potrebe za 64-bit)

 

Ja na PC-u iman 2GB, i stavia san x64 jer je puno brži. A ima san x86, a ovako mi je puno bolje, neman nikakvih problema. Ako je i tom pogledau isto za laptop, stavljan i njemu x64.

HOĆU NOVI NICK!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
dr. zlo kaže...
 Ako je i tom pogledau isto za laptop, stavljan i njemu x64.

Isto je, radit će bez problema.

Bolje imati pravog neprijatelja nego lažnog prijatelja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
dr. zlo kaže...

Pozz...

 

Evo sad idem kod prijatelja instalirat mu Win7 na laptop(tek kupljeni), a ja se odavno nisan bavia time, tj. znam sve to samo se pitan ima li neka biitna razlika kod instaliranja na laptop i na PC. I još to šta je laptop tek kupljeni, znači sad na njemu nema ništa, triba sve instalirat, a to nikad nisan.

Koliko ja znan ništa puno drugačije... Triban u bootu stavit boot first device na CD ili DVD, i još mu mislin stavit x64, a zato triba 2GB RAM-a ili više?

Znam sve, to je to?? Ako je još nešto, molim recite. {#}  Hvala!

Pozz dr.zlo.  Ako je laptop bez operativnog sustava, dakle prazan disk,  dovoljno umetneš Dvd jer će na taj naći automatski pokrene instalaciju. Instalaciju radiš isto kao i stolni računalo pa  napraviš bez teškoća. Dakle prime DVD za instalaciju i CD za driver ako je dobiven uz njega a ako nema lako se na netu skineš samo moraš pazit koji OS skineš.

Sam svoj majstor. :)
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

E pozz ekipa,  ovako nabavio sam laptop na kojem su Win 7 ultimate jogurt verzija ali  on na sebi ima naljepnicu sa kodom  za win 7 home premium, pa me zanima dali ja mogu skinuti negdje sa interneta win 7 home premium i aktivirati sa tim kodom tako da imam orginal win, pitam to isključivo iz jednog razloga jer sa tim laptopom idem preko granice pa me strah ići sa tim pirat win strah me da ne naletim na nekog glupog carinika da ne završim na robiji zbog toga.

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
CANABIS kaže...

E pozz ekipa,  ovako nabavio sam laptop na kojem su Win 7 ultimate jogurt verzija ali  on na sebi ima naljepnicu sa kodom  za win 7 home premium, pa me zanima dali ja mogu skinuti negdje sa interneta win 7 home premium i aktivirati sa tim kodom tako da imam orginal win, pitam to isključivo iz jednog razloga jer sa tim laptopom idem preko granice pa me strah ići sa tim pirat win strah me da ne naletim na nekog glupog carinika da ne završim na robiji zbog toga.

Laptop koji? Jel obično svaki proizvođač ima svoju OEM verziju i samo tu verziju možeš aktivirati s tim ključem.

 

Inače ,na forumu imaš linkove za skidanje original .iso-a ,ali to su Retail verzije ,za koje čisto sumnjam da će ''prihvatiti'' tvoj ključ.

 

Ali ,možeš probat.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 19:45 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
CANABIS kaže...

 

Laptop koji? 

 

laptop je lenovo g555

 

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

koju verziju da skinem ako ima 3 gb ram

 

  • Windows 7 Home Premium x86 SP1 
  • Windows 7 Home Premium x64 SP1

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
CANABIS kaže...

koju verziju da skinem ako ima 3 gb ram

 

 

  • Windows 7 Home Premium x86 SP1 
  • Windows 7 Home Premium x64 SP1

 

I jedna i druga verzija će radit dobro.

Bolje imati pravog neprijatelja nego lažnog prijatelja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Evo mene opet.

Sad san u njega ali jedan mali problem.

Dakle označia san da mi prvo boota disk, iden da ću instalirat Windows, onda samo da izaberen particiju i kaže mi da se tu nemože instalirat jer particija nije NTFS, kako da namistin da bude NTFS? Proba san tamo i load driver sa CD-a od laptopa ali ništa od toga.
HOĆU NOVI NICK!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
dr. zlo kaže...
 kaže mi da se tu nemože instalirat jer particija nije NTFS, kako da namistin da bude NTSF?

Jesi formatirao disk?

Bolje imati pravog neprijatelja nego lažnog prijatelja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Da sad san i ja sitia toga. Znači u bootu(ne Windows setupu) formatirat disk na NTFS? Kako to? Šta triba u bootu pritisnit za uć
HOĆU NOVI NICK!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Samo izbriši tu postojeću particiju koju imaš i napravi novu.

 

Bolje imati pravog neprijatelja nego lažnog prijatelja
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 17:14 (mario1990).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
mario1990 kaže...

Samo izbriši tu postojeću particiju koju imaš i napravi novu.

Da, to je bilo to. {#} 

 

Ali sad mi javlja neki error u vezi DVD-a od Windowsa, ali nez zašto..... Pa s tin san ja doma već instalira.

HOĆU NOVI NICK!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Kakav točno error, napiši ovdje što piše.

- možda je dvd oštećen/izgreban?

Bolje imati pravog neprijatelja nego lažnog prijatelja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
mario1990 kaže...

Kakav točno error, napiši ovdje što piše.

- možda je dvd oštećen/izgreban?

Ma evo sa drugim DVD-on sam uspia....

HOĆU NOVI NICK!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice