Trebam savjet - video nadzor kuće

poruka: 70
|
čitano: 63.925
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće
fer-de-lance kaže...

Malo previše na knap.

Piše da je trajanje baterije 840 minuta, a to je mali više od pola dana, i ako nije sunčano, a taj panel je skroz na knap po snazi, i još dok baterija malo ostari, ne bude ti pola dana kamera radila.

Zato sam i napisao da uzmeš sla (obična "suha" olovna baterija) i neki malo jači panel i punjač ( napisao sam mppt, ali možeš i obični pwm punjač, nije toliko bitno).

Uglavnom, dućani kaj prodaju solarne panele imaju sve to, a možda i neki drugi, i ne bi trebala biti neka velika investicija ni kod nas.

A onda samo kupiš akmeru kakvu god hoćeš, bitnp samo da radi na 12 V.

 

 Hvala na odgovoru!

Ako ti nije problem , možeš li stavit link na potrebne elemente(baterija,punjač,panel..) za kombinaciju koja bi bila dostatna za cjelodnevno snimanje ?

 

Ako bi se koristilo snimanje pokretom za  kameru koju sam naveo , misliš da bi  baterija "izdržala" cijeli dan ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 18:27 (freerock0).
7 godina
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

U tom slučaju možda i bi izdržala, ali je to sve na knap, provaj pogledati jel ima di test te kamere.

Možda ti je najbolje rješenje uzeti neki stari akumulator od auta ako imaš, makar nije skroz ispravan, ali za kameru je dovoljno kakav god.

A ako ideš na novo, uzmeš neki 12V 6Ah (obično idu za manje od 100 kuna), i najjeftiniji "solarni punjač" (pwm) za nekih 50 kuna i 10 W panel ili jači, ovisi kakvi se nude.

Za bateriju možeš pogledati i u chipoteki (imaju nanwebu), jer oni imaju te male akumulatore, ili na solarno.hr ili nekoj drugoj stranici koja se bavi takvim stvarima, sjećam se da je na solarno.hr bilo i manjih panela i punjača-regulatora-kak već zovu, a možda imaju i manje akumulatore 6-10 Ah su obično standardne vrijednosti.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 23:01 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

OK, hvala na informacijama i pomoći !

 

Budem malo istražil a ako zapnem .....čujemo se....

 

Hvala još jednom !

4 godine
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće
Postavljanje kamera u stambenom objektu

Imam poslovno stambeni objekt , prizemlje iznajmljujem kao poslovni prostor koji imajh svoje kamere (neke firme su im to postavljale, snimanje terase i unutar lokala).

Imam 10 stanovima za najam koje sam tokom par godina napravio. 8 mladih parova ili malih obitelji, sto se tice placanja ,kucnog reda itd. sve je super, cesto provodim "ankete" ako zele jos nesta nadodat ili uredit u stubistu (hodniku) zgrade ili stanu. Nikad nista ne zele, kazu da su prezadovoljni kako je.

Glupo mi je njih pitat da stavim video nadzor u hodnike (hodnik kvadratnog oblika , 2x2 vrata jedna nasuprot drugima , mozda 7 kvadrata veliki). Imam 1 prazni kat na kojem drzim alat za radove na katu iznad za jos 2 stana koja jos nemaju kljucanice namontirane. A i tesko bi bilo stalno kljucat kad majstori ulijecu ko kako stigne pa bi mene morali cekat da otkljucam .

Nije bilo problema do sada, nitko nikad nije zavirio ni nista na taj kat ili stanove sto se rade. Ali bas danas jedan stanar dovede nekog kolegu kojeg slucajno dobro znam od prije. Bio u zatvoru za krađu , dilanje na sitno itd. Ne znam stvarno odakle se znaju. Ali eto, sad me instinktivno nesta tjera da pojacam taj nadzor. Jer moze svatko uc dolje (vrata ulazna nemaju jos portafon provucen jer se instalacije jos provlace al se manualno stavi da se izvana ne mogu otvarat poslije 22h).

Od jednog lokala kamera gleda na ulazna vrata ,tako da mogu vidit ako netko nesta bude iznosio (dao bi mi vlasnik uvid u videe kamere).

Jel smijem ja osobno stavit kamere u hodnike katova na kojima nema stanara (iz postovanja prema njima ne bi direkt kod njih u hodnike). Jer objekt je 1/1 na meni. Znam sigurno da se ne bi smjelo da ima prodanih stanova.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 20:35 (Milki).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Pozdrav, kroz neko vrijeme će mi iz kine stići jedna 4k ptz kamera (kvaliteta je valjda ok, neznam) kojom planiram snimati dvorište te me samo zanima jesam li dužan staviti natpis da je posjed pod video nadzorom

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

 

 Poštovani,

  želim da mi dajete jednu ideju i savet koji alarm za kuću kupiti.

 - Želim uzeti neki jednostavan alarm za stariju osobu koji ne razume se previše u elektroniku.

 On želi da ima 4 senzora (u četri sobe), jednostavni sa antenicom koji se stavlja na ćošak sobe i jednu bazu koji ih povezuje. Zvučnik da bude kod baze samo i samo jedan daljinski gde ima na sebi 4 broja. Kad želi isključiti jednu sobu ili uključiti drugu sobu da može jednostavno da stiska to dugme (broj) koji želi. Znači jednostavan, ne mora GPS itd...

 MOLIM VAS ako znate da mi kažete neki model ili sliku... jer nasao sam sve komplikovano za njega.

 

    HVALA puno!

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 10:50 (Bravodenisu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Ima li neki poseban razlog zašto mora paliti svaku sobu posebno, a ne sve odjednom ili noćni mod pa da pali sve osim one u kojoj noći?

IT me iznevjeri
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

Upravo tako. Čovek je sam i neki put spava u jednu sobu niki put u drugu sobu. Njemu će biti uključeni jedan senzor u garaži a drugi senzor u šupi. i hteo bi dva senzora unutra u kuću. On bi uvek nocu aktivirao napolju senzore i primer jedan senzor gore na sparatu a dole dok je on tu i nije još legao ne bi još aktivirao. Pre nego što spava može aktivirati i taj četvrti.  Mora tako posebno jer su mu ušli 3 čoveka u 21 sat uveče a on u kuću ništa nije ni čuo ni video. Zato mora aktivirati neke senzore mnogo ranije a neke kasnije.

 Zar ne postoji neki jednostavan koji ima daljinski 4 dugmeta i uključiš koje želiš i kad zeliš i to je to???  Neki takav model nešto!!!

 HVALA!

14 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

To treba riješavati sa particijama. Znam da Inim centrale imaju programibilne daljince kojima možeš dodijeliti custom funkcije.

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 9:43 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Planiram uzeti ove kamere:

 

https://www.genius.com.hr/hikvision-5mp-komplet-sa-4-kamere-plugplay/HIK-5MP-STANDARD4/product/  (za 3000kn)

 

za nadzor kuce/dvorista

 

jesu li dobar izbor? na sta uopce obratiti pozornost kod odabira nadzornih kamera i ima li mozda neki bolji proizvod za kupiti?

 

Obavezno mi treba nadzor putem interneta

 

zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće
JTAG kaže...

Ne moras potrosit bolesne cifre na videonadzor, pusti ove sta melju...

 

Besder IP kamere sa Aliexpressa su odlicne, bez problema pariraju daleko skupljim modelima.

Ja sam si za nadzor vikendice slozio 1x kameru kupolu i 2x fiksne kamere. Snimaju u FullHD-u, slika je fantasticna, nocni vid je isto super.
Kupola je POE a fiskne kamere sam uzeo kao Wi-Fi modele.

Uz kameru dobijes i cloud softver koji funkcionira na IOS/Android uredjajima, a uz sve to, kamere podrzavaju ONVIF standard, tako da ih mozes upogonit sa bilo kojim PVR uredjajem koji to podrzava (u mom slucaju, slozio sam komp za to, DDNS domenu i imam Remote desktop).

 

Mana - senzor pokreta im je preosjetljiv, treba se nekad malo zafrkavati sa time, ali se sve da nastimat :)

Ako imas jos kakva pitanja oko toga... 

 imam ja,ako može pomoć.Kupio sam besder wifi kamericu(kupola),to mi je za starog susjeda.Vidim da se spaja wi fi ali susjed ima ideju ds gleda snimajuću sliku na tv-u.Kak to složiti?Hvala unaprijed

11 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće
kamera ima sd karticu
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

Sve BESDER kamere imaju podrsku za ONVIF standard. Znaci preko odredjenog linka mozes gledati live stream uz pomoc, npr. VLC Media playera. Javiti se selleru i pitati u kojem je formatu ONVIF link.

Najcesce je u nekakvom formatu tipa kombinacija IP adrese sa portom, te korisnickim imenom i lozinkom. I isto tako postoje najmanje 3 streama, jedan je u FullHD-u, jedan je 720p i jedan je u VGA formatu. 


73 DE 9A3BGG
11 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

ok,hvala budem pitao

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće
budem stavio link
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 15:36 (xixi).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

evo je

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Pozdrav svima.....

Znači ovako, vikendica sa solarnim sistemom koji je jak. Postavio bih kameru no pošto sam laik za struju zanima me sljedeće. Kako spojiti kameru koja u kompletu ima punjač  a da je spojim na bateriju 12v ? Odnosno ne želim da mi pretvarač struje 12/220 bude uključen stalno jer je cijeli objekt žarulje i sve na 12v.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

Odcvikaj taj kabel s adaptera i spoji na bateriju.

Naravno, prvo pogledaj kaj piše na kameri, koji je dozvoljeni raspon ulaznog napona, jer ti je na baterijama više od 14 V vjerovatno, ali najvjerovatnije ne smeta, sigurno su predvidjeli kameru za takav raspon napona..

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Da pomognem svima

 

Uzeo sam Reolink Argus 2 - 3 komada i stavio da snimaju, cijena na baš Reolink stranici je samo 96 eura što je 30 eura manje nego u HR. Dostava je besplatna i dođe kroz 5 dana doma kamera.

Kamera snima i bez napajanja, ima solar + bateriju koja se puni.

Moja preporuka svima

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće


Ima li neko prijedlog ?
Htio bi nabaviti dvije wifi kamere jednu ispred ulaza a druga bi bila unutra i samo da provucem napajanje. Koje bi mi preporucili i ono sto me interesuje jeste da li mi je za njih potreban nvr ili ima neka solucija da uz kamere uzmem neki cloud ? Ako mi mozete pomoci posto sam u tim stvarima neznalica :) :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

Xiaomi 1080p kamera, cca 300kn u neutrinu

dva komada jel

usb napajanje i amen

u njih tutnuti 64gb memorijske kartice i imaš full time recording unatrag tjedan dana

sve dostupno putem mobitela

 

cca 900kn troška.

Know your limits.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

Hvala na savjetu.

Ako mi mozete jos samo reci, da li kod njih postoji mogucnost spajanja na neki cloud da ne snimam na memorijsku karticu nego sam vise za opciju clouda.

12 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Nudi samo mogućnost SD kartice ili NAS storage unutar iste mreže.

S tim da se ekipa dosta zezala s tim NAS-om i nije radilo dobro.

SD kartica je jedino rješenje koje šljaka.

 

Neka me netko ispravi ako postoji mogućnost i clouda, no ja ju u aplikaciji nemam.

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

OK hvala na odgovoru i savjetu. Pozdrav

3 godine
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće
Kad imate video nadzor dali je obavezna naljepnica da se snima ili to vrijedi samo za tvrtke/obrti
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Pozdrav, 

molim vas savjet što kupiti.

 

Htio bi staviti 2 kamere u stan da se spajaju na WiFi i da ih mogu pratiti preko neke aplikacije na mobitelu (android).

Pretpostavljam da nema smisla to raditi na baterije i da trebaju biti uključene u struju.

Isto tako, htio bi da ima neka povijest snimanja, npr barem 2-3 dana da mogu prevrtiti.

 

Ukupno ne bi htio potrošiti više od 100-200€ ako nije nužno.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

Reolink. Potrazi kod lokalnih (HR) trgovaca ili AliExpress/eBay. Odlična app, WiFi, MicroSD (sa 16GB ćeš imati po 30+ dana snimki ako je po motionu sa 8-10 sati vrludanja po stanu) + cloud snimanje/backup za par eura mjesečno. Imaš PTZ varijante, sa baterijom, bez, etc..

6 godina
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće
guls kaže...

S tim da se ekipa dosta zezala s tim NAS-om i nije radilo dobro.

Ne znam je li ekipa nešto radila krivo, ili nisu imali najnoviji firmware na kameri, ali meni uredno sprema snimke na NAS u lokalnoj mreži bez ikakvih problema.

9 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Meni bi isto trebao savjet, kamera, bežična, da se može postaviti nekako magnetom na vrata, da baterija nije apsurdno kratkotrajna (vidjela da nekima piše 160 min trajanje wtf), i da prenosi na telefon, a da nije ubitačno skupa. Ne snalazim se po trgovinama. Za bežične ne pišu koliko baterija traje. Navode kabel pa onda ne razumijem na koji način je s kablom bežična- Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

Ti bi wifi, baterijsko napajanje koje dugo traje i da nije jako skupa? Pick two.

 

Znači unutra su baterije od 4000mah do možda 8000. Koliko dugo drži mobitel sa takvom baterijom? Ljudi, tražite nemoguće. Podijeli tih recimo 6000 mah sa 12V pa izračunaj koji ti je budžet za potrošnju na sat (pa ne može na WiFi) ili koliko mA vuče pa se skrati trajanje na 2 dana max.

 

Navodi se kabel je jer bežična - WiFi - a napajanje je 12 ili 5V.

 

Tebi treba kamera sa solarnim napajanjem - također baci pogled na Reolink.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice