M.2 NVMe SSD preko PCIE adaptera

poruka: 10
|
čitano: 7.851
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
M.2 NVMe SSD preko PCIE adaptera

Pozdrav svima, naime uzeo bi jos jedan SSD, radi se o ovom SSD - znam da je aliexpress uglavnom trash ali sam cuo jako dobre stvari o ssdu, nije mi kao primarni ssd nego samo za neke igre , a cijena od 350kn (500GB) me vuce da probam pa se uvjerim sam.

Ono sto mene zanima mogu li ga ja spojit na svoju plocu pomocu PCIE adaptera bez da se gubi brzina jer nemam dva 3.0 x 16 slota.

Ploca je MSI b350 gaming pro carbon - slika u prilogu je sa sluzbenog manuala ploce.

Pretpostavljam da mi kao adapter treba nesto ovako ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 9:43 (toninho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
M.2 NVMe SSD preko PCIE adaptera

da ne otvaram novu temu, pošto je ova slična onome što mene zanima...

 

kupio sam nedavno još jedan Kingston A2000 nvme, ali budala nisam skužio da mi drugi M.2 port na matičnoj (AsRock b450m Pro4-F) podržava samo sata3 M.2...

 

pitanje je:

- koji PCI-E adapter kupiti (po mogućnosti u nekom našem IT shopu) da upogonim ovaj drugi Kingston A2000, a da radi na nekim pristojnim brzinama kao i ovaj koji je u matičnoj? 

- ne mora imati heatsink, ovaj Kingston kojeg imam se ne grije previše, a i dobar je protok zraka u samom kućištu

 

disk neće biti za boot već za podatke...

 

thnx unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2021 14:03 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: M.2 NVMe SSD preko PCIE adaptera

teoretski je sve to isto, praktično kupiš ono što nude u lokalnoj trgovini ili online-kina.. tj cijene znaju biti svakakve, od realnih 50-100kn do 2-3x.. što je besmisleno kad za taj iznos možeš kupiti 'disk' (bilo koji, hdd-ssd-nvme..)..

-po domačim trgovinama zna biti problem pronaći artikal, tj kako je zaveden, grupa-pretraživanje.. pod adapter, kućište, diskovi, dodatci itd.. pa ponekad jednostavno ne pronađeš, a još gore, kad svi vuku artikle distributera i kad tražiš kažu da nema, par dana itd..

-brzina.. na pciex će biti ok, oko deklariranog 2000mbps, barem početak (keš+temperatura ..), svakako bolje od ograničenja sata3-600 .. ali koliko to može biti primjetno ovisi što radiš, podatci skoro neprimjetno, veće stvari ili igre se osjeti (porpustnost) .. pa ovisi o tome, možda ti je 'zgodnije' zamijeniti za sata diskić.. tj sve ovisi o ponudi-cijeni što nađeš po trgovinama, npr links ima jedan adapter na akciji usb-nvme za 103kn, ostalo je preskupo, tj dvostruko od vanjskih cijena, tj sporo padaju cijene tj zadržali su prošlogodišnje-visoke i sad je to za recimo 200kn-i više jednostavno besmisleno kupiti u prosjećnom domaćem dućanu.. osim tako poneki na akciji i sl. .. nije konkretna pomoć jer je to usb.. no svi imaju istu-sličnu ponudu, izbor-cijene.. pa je to za većinu tako i praktički moraš online ili imaš sreće pa pronađeš u lokalnoj trgovini...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: M.2 NVMe SSD preko PCIE adaptera
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
M.2 NVMe SSD preko PCIE adaptera

evo još jednog zgodnog primjera IQ-mol.. nvme+sata za 72kn.. nađe se, a kad tražim nešto takvo na usb nema ili parstokn..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
M.2 NVMe SSD preko PCIE adaptera

thnx... znam ja pronać to, samo me zanimalo jel treba na kaj dodatno pazit pošto vidim da ih ima od 70-100kn do puno skupljih...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: M.2 NVMe SSD preko PCIE adaptera

cijena je stvar 'tržišta', .. tj može biti isto za par puta veći iznos.. u većini je isto, tj trgovine ne nabavljaju neke 'jače' stvari, neisplativo-tržište-količina.. tak da svi imaju jeftikaner klasu a cijena je šarena tj ne vrijedi da je skuplje možda bolje.. obrnuto, stoje im cijene od prije godinu i tad su previsoke (i to bez lagera, povezano s distributerom), dok u većini trgovina ako imaju jedan artikal pa kad dođeš obično uzmeš što ima..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
M.2 NVMe SSD preko PCIE adaptera

thnx, vidiš kak se možemo normalno razgovarati i bez englesko/portugalskog ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
M.2 NVMe SSD preko PCIE adaptera
Pozdrav,
Može li se NVMe M2 SSD (dobio na poklon) spojit na PCIe adapter i koristit preko SATA3 kabela s PCIe adaptera na matičnu u SATA brzini jer ne podržava mi matična NVMe.
PCIE adapter ima i opciju da se preko SATA3 spoji na matičnu.
Lijep pozdrav,
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2022 15:55 (LaziusZG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice